פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

על שפת הצוק: בית נופש מותאם לנוף באנגליה

בית שנחצה לשניים כתוצאה ממפולת, היה צריך להיהרס ולהיבנות מחדש בצורה ארגונומית שתוכל להתמודד עם תזוזות בתוואי השטח. התוצאה: 4 חללים שמרכיבים בקתה שקטה אחת

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

19/03/2017
צילום: Martin Gardner

השטח: 180 מ"ר
אדריכלות: AR Design Studio 

 

בעלי הבית ביקשו להרחיב את בית הנופש שלהם, אשר ממוקם על קצה צוק בחוף הדרומי של הממלכה המאוחדת. אלא שבאמצע תהליך התכנון, חצי מהבית הקיים פשוט נשבר לשניים כתוצאה ממפולת, כך שבלית ברירה נאלצו המעצבים לתכנן בית חדש לחלוטין, אשר מבוסס על תשתית ומבנה חדשים שימנעו תקריות מצערות דומות בעתיד.
 
עיצוב ותיקון גגות: לכל העסקים ובעלי המקצוע
עבודות ריצוף וחיפוי: לכל העסקים ובעלי המקצוע
 
אי לכך, פלטת בטון הונחה על הקרקע ומעליה נבנו מספר קירות קטנים. מסגרת מרחפת הונחה על הקירות כדי שתשמש כמו מעין רפסודה מתכווננת, במקרה של תנועות עתידיות ולא רצויות בקרקע. מתחת למסגרת הונחו מחברים מכניים אשר יוכלו לייצב מחדש את הבית. 
 
העיצוב מתמקד במראה מסורתי של בקתה, אבל אז מתפצל ל-4 חלקים שונים: חלל הכניסה הוא הקטן יותר מביניהם, והוא מוביל את הנכנסים לתוך החלל המרכזי, בו ממוקמים המטבח, פינת האוכל והסלון. דלת הזזה מזכוכית מושכת את העין לקו החוף המשתקף ולדק מעץ שמשמש כמרפסת. החלל השלישי מכיל את חדרי השינה והרחצה, והרביעי הוא חדר אורחים עם שתי מיטות וחדר רחצה, אשר ניתן לסגור אותו לחלוטין כאשר הוא לא בשימוש. התוצאה הסופית היא בית רגוע ושובב שבעליו יכולים ליהנות ממנו בסופי השבוע עם בני משפחתם וחבריהם.
 
סיור בבית החדש:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
תוכנית הבית:
 
 

עוד בתים מרשימים בעולם: 

  • 2.
    חלוםםםם(ללא טקסט)
    מדהים | (03/26/2017)    
  • 1.
    מושלם!!(ללא טקסט)
    א | (03/21/2017)