פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

מהפך: הרצליה, שנות ה-60, מחליפים את החמסה על הקיר בשולחן וינטאג' אלגנטי

מומחית לתזונה וניקוי רעלים ביקשה לשפץ מחדש את ביתה עם דגש על מטבח גדול ונוח לאירוח של סדנאות, כמו הכנסת אור טבעי, ריצוף מצויר ויצירת פתחים לגינה

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

26/04/2017
צילום: אריק שם טוב

הדיירים: זוג +2 ילדים
המיקום: הרצליה
השטח: 85 מ"ר
התקציב: 300,000 שקלים
עיצוב פנים: שלי שם טוב
הום סטיילינג: שרה אפשטיין


זוג עם שני ילדים מתבגרים רכשו בית קרקע ישן משנות ה-60 בהרצליה. בעלת הבית היא מומחית בנושא תזונה וניקוי רעלים ומארחת בביתה סדנאות בישול, ובנוסף בעלת סטודיו לשיפוץ וצביעת רהיטים ומכירת טקסטיל משלים. כמו כן, בני הזוג אוהבים מאוד לארח וחשוב היה להם שהחלל הציבורי יהיה מזמין ונעים לאירוח. בעקבות הדרישות הללו הקו המנחה היה ליצור סביבת עבודה נוחה לבעלת הבית כך שתוכל לבשל, תוך כדי שמשתתפי הסדנא יושבים סביב אזור הבישול ולוקחים חלק פעיל בהכנת האוכל וכך גם כאשר בני הזוג מארחים. בנוסף בעקבות עיסוק בעלת הבית, היה חשוב ליצור אזורי אחסון רבים במטבח לכל מכשירי החשמל וכלי האוכל הרבים. 
 
עיצוב פינות אוכל: לכל העסקים ובעלי המקצוע
עיצוב מטבחים:
 לכל העסקים ובעלי המקצוע
 
קו מנחה נוסף היה אהבתם של בני הזוג לשיפוץ פרטי וינטאג' ובחירת צבעוניות אקלקטית ברחבי הבית. הוחלט כי קומת הקרקע תחולק לאזור חלל ציבורי וסוויטת הורים מפנקת, והקומה העליונה תשמש לחדרי המתבגרים. כבר בתכנון החלל היה ברור כי אזור המטבח וחדר השינה בצמוד אליו יחוברו לחלל אחד עם הול הכניסה, ובחלקו השני של הבית מוקמו שירותי אורחים ויחידת הורים הכוללת חדר ארונות וחדר אמבטיה מפנק. 
 
בעקבות הרצון ליצור קליניקה נפרדת מהבית, המדרגות הוזזו בצמוד לקיר ולא מאחוריו, וכך המעבר לאזור המדרגות נסגר והועבר לצד המקום בו תוכננה פינת האוכל מיד עם הכניסה לבית. קיר פינת האוכל נצבע בשליכט בצבע חרדל, מה שיוצר קיר מיקוד מאוד דומיננטי מול דלת הכניסה. פינת האוכל שנבחרה היא עגולה, נפתחת לפי הצורך ומתאימה לגודל החלל. הכיסאות שנבחרו לפינת האוכל נקנו בשוק הפשפשים בחיפה ונצבעו בצבעים שונים על ידי בעלת הבית. כמו כן המנורה מעל פינת האוכל נרכשה בשוק, ובהמשך קיר הדלת הוצבה מכתבייה ישנה עם כיסא וספסל שנקנו בשוק, שופצו ורופדו מחדש.
 
 
 
במטבח הורדו כל הקירות שהפרידו בין המטבח לחדר השינה, כולל הקיר שהפריד בין המטבח למרפסת השירות. החלונות שהיו במרפסת השירות נפתחו לוויטרינות גדולות במקום החלונות, מה שהכניס המון אור למטבח, ונוצרו שני פתחי יציאה לגינה. המטבח עצמו עוצב בצורת ר', ותוכנן ארון מזווה עד לגובה החלון המשמש כיחידתB.I  המשמש לאחסון כלים ומכשירי חשמל. המקרר נמצא בגב המדרגות המובילות לקומה השנייה, והאי משמש כיחידת בישול ואירוח סדנאות באווירה אינטימית ונוחה. הצבעוניות במטבח ממשיכה את הצבעוניות האקלקטית שבבית, והצבע הנבחר הוא תכלת עמוק. הרצפה מצוירת ומאוד דומיננטית, אך לא לוקחת את המקום המכובד של גוון המטבח, והם משתלבים יחד בהרמוניה.
 
 
 
 
הסלון הינו המשך של אזור המטבח, והוא תוכנן במקום בו היה חדר השינה. הרעיון היה ליצור פינת רביצה נוחה שתשמש את בני הבית והאורחים. נרכשה כורסא/כיסא בשוק שרופדה בבד צבעוני אשר מכניס נקודה צבעונית נוספת בחלל. כל החלל מאזור הסלון ועד לחדר השינה חופה בפרקט תלת שכבתי בגוון אלון מבוקע.
 
 
 
כיסא, כריות וכורסא סלון JOY BY SARA
 
 
בכניסה לחדר השינה הוקדשה פינה עם טפט אביבי ושולחן איפור ישן ששופץ ומשמש כפינת איפור ואוסף התכשיטים. הריצוף הנבחר עבור כל חדרי הרחצה בבית הוא ריצוף מצויר בצבעוניות מעניינת. ארון האמבטיה נרכש בשוק, שופץ, נצבע והותאם לשמש כארון חדר רחצה. גם כאן נבחר צבע ירקרק בהיר שמשדרג את המראה הכללי. שירותי האורחים רוצפו באריחים מצוירים בצבעוניות שונה מהמטבח, וגוף התאורה נרכש בשוק. 
 
 
 
 
הדירה לפני השיפוץ:
 
 
 
 
 
 
רשימת ספקים חלקית:
 
ריהוט וינטאג ותאורה נרכש בשוק הפשפשים חיפה
ריצופים וחיפויים נגב עודפים
שיפוץ חידוש ריהוט וטקסטיל joy by sara
 

 • 9.
  עיצוב המטבח
  דפנה | (07/06/2017)    
  יש הרמוניה נפלאה בבית...מאד מזמין ...אני אוהבת. ושום גיוועלד...
 • 8.
  מס' צבע לקיר
  עדי | (05/10/2017)    
  אפשר לדעת מה מס' הצבע בקיר של פינת האוכל? החרדלי? תודה!
 • 7.
  חיובי ושלילי
  צופית | (05/04/2017)    
  בעיקרון יפה , צבע המטבח והריצוף לטעמי, הספה נראית בדיוק בגודל ובצבע הנכון, שירותים יפה. שאר הבית לא ממש צולם עכשיו מגיע שלב ה אבל. המטבח נאה אבל לא שונה ממטבחים אחרים אם נועד לסדנאות בישול אז בעייתי. קשה לעמוד כך מסביב לדלפק ואמור היה להיות ריק מתחתיו או לפחות שוליים לעמידה נוחה ולא גהירה (גְּחִינָה, הֵרָכְנוּת באזור הגז). בנוסף הרוחב לא כל כך גדול. לא ברור לי איפה ההדגמה לבישול. לגבי הריצוף הוא יפה מאוד אבל שילוב שתי הרצפות לא הצליח. בפינטרסט יש המון דוגמאות ללא החיבור הבולט הזה בתפר (פרופיל? קנט?). אני לא יודעת למה עשו אותו אבל זה מכשול לא מוצלח. גם המדרגות בולטות קצת החוצה בצורה שנראית כמו טעות תכנונית (עלולה להוות מכשול לאנשים שלא מכירים את הבית במקרה והסדנאות גם בפינת האוכל) ובצבע עץ שונה.(את התוכנית לא הצלחתי להבין, היא לא פתרה לי שאלות על המדרגות וחדר העבודה).
 • 6.
  מקסים! תהנו מהדירה בכל רגע(ללא טקסט)
  מיכל | (05/04/2017)    
 • 5.
  עיצוב
  הדס | (05/04/2017)    
  מקסים וכל הכבוד למעצבת
 • 4.
  לא נורא אם לא הכל משתלב פרפקט.(רק חבל - המדרגות והפרקט...). אבל רצפה זה דבר שלא מחליפים כל יום. עדיף ללכת על קו נייטרלי יותר ולהשאיר את הנועזות לפרטי ריהוט ותאורה. הדירה לפני השיפוץ מאוד חשוכה ומיושנת, הייתי משאירה רק את הדלת עם זכוכית סבתא.
 • 3.
  מצטרפת לתחושת הפיספוס
  נויה | (05/03/2017)    
  נובע בעיקר מהצבעוניות הלא מוצלחת כמעט בכל שטח בדירה
 • 2.
  גיוועלד
  בתור אחד שמבין | (05/03/2017)    
  מחריד! הדירה לפני השיפוץ הייתה הרבה יותר יפה בעייני~~ עד כדי כך שהדירה הנוכחית מחרידה!! שילוב לקוי הכל לקוי
 • 1.
  פספסו עם הצבע..
  שלומית | (05/01/2017)    
  המרצפות במטבח יפות, אך צבע הארונות ממש ממש לא מתחבר לגווניהן...