פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

צ'ק אין בסטייל: שיפוץ מלון היסטורי בבודפשט

איך אפשר לשפץ מבנה עתיק, שנחשב לאתר תיירותי מפורסם לכשעצמו, מבלי לשנות את מה שהופך אותו לעתיק וייחודי? הסוד הוא בכיסאות

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

17/12/2016

המקום: מלון "Moments", בודפשט

 

מלון "Moments" שבבודפשט הוקם עוד במאה ה-19, והפך במהרה לאחד המבנים החשובים ביותר בבירת הונגריה. הוא מומן על ידי סוחר טבק, חיטה וסוכר עשיר, אשר השקיע ושכר את המעצב המפורסם ביותר במדינה דאז - Adolf Feszty. הודות לחזות הרנסנסית שלו, ציורי הקיר והמעקות מברזל יצוק, הוא קנה את מעמדו כאתר תיירותי בפני עצמו, שמכונה גם "ארמון שוסברגר".


 

בגלגוליו הנוספים שימש המבנה גם כאולם הקולנוע הראשון בעיר, כסניף של בנק וככמה וכמה מועדוני לילה. אך לאורך כל השנים שמר המבנה על צורתו המקורית, כולל בשיפוץ האחרון שנערך על ידי הארכיטקט Csaba Nagy בשיתוף חברת Archikon. 

 

 

אך מה עושים כאשר רוצים לשמר את המבנה העתיק ואת ההיסטוריה שלו, אך עדיין להפוך אותו ליעד אופנתי עבור כנסי עסקים בינלאומיים? לצורך כך גוייסו למשימה מעצב המוצר Mario Mazzer לחברת Alma Design ובשיתוף עם Eszter Partners, אשר עיצב אלמנט שנוסף למלון כדי להחמיא לעיצוב שלו - כיסאות X Chair ו-X Stool. אלה הוצבו באיזור הבר-מסעדה של המלון, כשהם צופים אל הרחוב ומתאימים לאלמנטים הגיאומטריים במלון. התוצאה היא חיזוק של סגנון האר דקו ודיוק בפרטים הקטנים ובשילובים שבו.

 

 

קיר מגירות ענק מרצפה עד תקרה נבנה במקום, והוא משמש רקע נאה לשולחנות העץ וכסאות ה-X.


 

חצר הפטיו המרכזית שמוקפת בחדרים ובחללים ציבוריים עדיין שם, עוד מגלגולו הראשון של המלון, וכך גם עיטורי המאה ה-19. יחד עם זאת, שולבו באלמנטים ההיסטוריים גם חומרים מודרניים ורהיטים מעוצבים. 


 

 
 
 
והנה מבט מקרוב על כסאות ה-X האיקוניים שנבחרו עבור מסעדת המלון:

עוד מלונות מעוצבים ששווה להכיר:


  • 1.
    מהמם(ללא טקסט)
    שרה | (01/02/2017)