פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

ניגודיות מוקפדת: שיפוץ פנטהאוז אורבני בראשון לציון

חוסר איזון שבין המעברים לחללים הביא להחלטת המשפחה לשפץ את דירת הפנטהאוז. קונספט המשלב בין מוקפד לאורבני הביא לשילובים מנוגדים אחרים, כמו פתוח וסגור, גס ועדין או שחור ולבן

מאת: תוכן שיווקי

14/10/2017
צילום: גיל דור צילום אדריכלות

מספר נפשות בבית: זוג + 3 ילדים

מיקום: ראשון לציון

השטח: 150 מ"ר

עיצוב: studio yosi hayun

 

 

 

 

 

בדירת פנטהאוז בראשון לציון, שבה מתגוררים זוג עם שלושה ילדים, היו בעיות מרחביות ואסתטיות של חלוקה והעמדת ריהוט, כשלמעברים ולחללים לא הייתה פרופורציה מאוזנת. העמדת הריהוט, לפיכך, לא תאמה לצורכיהם של הדיירים, ולכן הוחלט על שיפוץ כללי. הקונספט לתכנון היה שילוב של המוקפד עם האורבני, והוא בא לידי ביטוי, בין היתר, בבחירת חומרי הגמר: אריחים גדולים לריצוף בטקסטורה עדינה בגווני הגרייז'; חיפוי במקלחת ילדים כשהאריחים הנבחרים בפורמט רחב גם הם, בהירים ובעלי טקסטורה גסה, הריצוף והחיפוי הנבחר לבית מחברת טובול קרמיקה. בחדר רחצה שולב חיפוי עץ מפירוקים שיושם בגב נישה המלווה את קיר הנושא במקלחת, בשילוב תאורה שקועה לצורך הדגשת החיפוי. לצד כל אלה תוכנן רהיט ארוך בגוון ירוק עמוק, המלווה את כל החלל, ויחד נוצר מעין ציטוט לאלמנטים המרכיבים נוף אורבני. 

 

    ריצוף: טובול קרמיקה

 

ריצופים, חיפויים וכלים סניטריים: טובול קרמיקה

 

  

 

 

במקלחת הורים שולבה רצפת פורצלן דמוי עץ מפירוקים בצורת פישבון, ולקירות נבחר אריח בפורמט רחב ושקט יחסית כדי להדגיש את השילוב בין הגס לעדין. הרהיט במקלחת תוכנן בצבע סגול כהה, הוא מחבר בין גווני הפישבון ובין חיפוי הקיר ומייצר אלמנט בולט שמחזיק את עיצוב חלל המקלחת. כל החיפויים מבית טובול קרמיקה.

 

ריצופים, חיפויים וכלים סניטריים: טובול קרמיקה

 

בחדר השינה שולב הצבע הסגול בקיר המיטה כדי לאחד את חללי השינה והמקלחת. לצורך האחידות תוכננה כך גם המבניות באמצעות מחיצת זכוכית המפרידה בין החללים.

 

  

 

בשירותי האורחים נבחר חיפוי מראה על גבי קיר הכיור כולו, וניצב לו קיר בחיפוי טיח ערבה בגוון חאקי עם טקסטורה חלקה של בטון. גם כאן שולב הצבע הירוק הכהה.

 

 חיפויים וריצוף, טובול קרמיקה

 

ניתן להבחין באותו קונספט גם בשילוב התאורה: התאורה הכללית שקועה עם גופים לבנים ללא שוליים, ומנגד קווים שחורים. בבחירת הריהוט נעשו שיקולים זהים בפינת האוכל עם רגל ברזל ומשטח אגוז אמריקאי, בספה בגוון כחול כהה עם רגלי ברזל שחורות, וכיסאות בר ירוקים עם רגלי ברזל שחורות. 

 

 

 

  

 

הצבע הכחול של הספה חוזר בצבע הקיר של פינת הקריאה. פינה זו תוכננה בשארית חלל שנוצר בשל עמוד שהתגלה בשיפוץ. כהפרדה בין הסלון לפינת הקריאה תוכננה ספרייה פרי סטנדינג בקומפוזיציה חופשית בגווני האגוז. לפינה יש גישה ישירה למרפסת דרך ויטרינה, מה שמייצר שילוב מעניין בין חומרים וגוונים ובין הפתוח מול הסגור. 

 

 

 

 רוצים להתרשם מהקולציה החדשה והמרשימה של חיפויים וריצופים לבית ? לחצו כאן >>

 

 


 

 רשימת ספקים חלקית:

ריצופים חיפויים וכלים סניטרים - טובול קרמיקה

דלתות פנים- דלתות ROCKSTONE

מטבח - דקור 
קבלן - אמנות בצבע כפיר יעקבסון
 

 


 • 4.
  עיצוב נעים ועכשווי ולבטח תואם את רצון בעליו
 • 3.
  תגובה
  עדנה | (10/23/2017)    
  ריק.ריקני.מעיק.חסר נשמה.מרחב משמים.
 • 2.
  וזוועת הצילומים הפנורמיים המתוחים כמו נער זוהר בת 70. מביך ביותר
 • 1.
  הניתוח הצליח החולה מת
  צופית | (10/16/2017)    
  השיפוץ נראה איכותי ובדקתי את הקבלן לראות עוד עבודות שלו. העבודה מוקפדת ואיכותית. אז למה החולה מת? כי אין לי שום מילה חיובית להגיד על התוצאה הסופית. מי שהיה אחראי לתכנון יצר בית שלא סגור על עצמו וכל החדרים , כל חדרי האמבטיה וכל האלמנטים כמו ארונות ספריות ומנורות לא קשורים אחד לשני. גם הריהוט לא טוב במרחב ולא יפה. אני משתדלת לרשום כמה מילים חיוביות אבל אין. פינת הקריאה תקועה במרחב עם ספריה שלא מתאימה שם. יש פתרונות לעמוד. כל המרחב הציבורי נראה מחולק לא נכון ואין כניסה לבית עם ארון/מראה/קונסולת כניסה. המרפסת ממה שמצליחים לראות = מוצלחת.