פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

הכי צבעוני שיש: כך תעצבו את הבית בהשראת האייטיז

כריות בכתפיים, שיער ענק, צבעי ניאון חזקים וכיף שלא נגמר - אלה היו שנות ה-80, ואנחנו מתגעגעים. אם גם אתם, בואו להחזיר את העשור הצבעוני הזה לחייכם ולבית שלכם

מאת: ליטל שם טוב

05/04/2017

שנות ה-80 הן ללא ספק העשור הכי צבעוני במאה העשרים. הן אלו שהביא אלינו את מדונה ואת ג'ורג מייקל, את צבעי הניאון והקיטש, וגם אגדות עיצוב כמו קבוצת ממפיס, שהכניסה לחיינו את עיצוב האייטיז הצבעוני והאייקוני. אם גם אתם חובבי אייטיז מושבעים, וחפצה נפשכם לעצב את הבית בסגנון שנות ה-80 אותנטי, כך תעשו את זה:

 

ארון ההפתעות


אם המחשבה על חדר שלם מלא בפאטרנים מקושקשים ובצבעים זרחניים גורם לדופק שלכם להאיץ, אולי כדאי להתחיל בקטן. לכו על פריט אחד בחדר, אשר ייתן את הטון - למשל, עם מראה חדש לארון הבגדים המשעמם שלכם, שאת דלתותיו תצבעו בצבעי פסטל אייטיזיים בחלוקה גיאומטרית, כיאה לעשור. את כל זה אפשר לעשות עם מעט צבע, מסקנטייפ וזוג ידיים טובות.

 

 

 

פוסטרים מעוצבים


כיוון נוסף למי שרוצה להתחיל בקטן: קשטו את החלל באמצעות פוסטרים ססגוניים ברוח התקופה. שנות ה-80 אופיינו בגרפיקות חזקות ובולטות שאין לטעות בהן, והן יספקו תחושת אייטיז מובהקת מיד לכל חלל. חדי הזיכרון, אגב, ודאי זוכרים כי הפוסטרים כיכבו בשנות ה-80 כמתנת יום ההולדת האולטימטיבית, כך שאתם לגמרי מחזירים עטרה ליושנה.

 

 

 

העציץ שמציץ


עוד רעיון לחוששים: אבזרו את החלל במתלי מקרמה לעציצים. המקרמה, שכיכב בכל סלון באייטיז, עושה בימים אלה קאמבק של ממש, כך שגם אם תתחרטו, תמיד תוכלו להגיד שאתם בעצם הכי טרנדים שיש.

 

 

 

טוטאל לוק אייטיזי


אנחנו עולים שלב ומגיעים למיטיבי הלכת - אלה שמוכנים ללכת על זה בגדול. עצבו את החלל בהשראת עיצוב הפנים הכה מזוהה של קבוצת ממפיס, אשר עדיין זכורה כבשורה הגדולה וככוכבת של אותו עשור. הקבוצה שהביאה לחיינו את השימוש בפאטרנים שונים, בצבעוניות עזה ובצורות יסוד, זוכה לפרשנויות רבות גם כיום, מהן תוכלו ללמוד מה לעשות בדרך ליצירת סלון ממפיס משלכם.

 

 

יש לנו הצעה נוספת, אותה תוכלו לאמץ בקלות יחסית. כל שעליכם לעשות הוא לעטר את הקירות במספר טפטים או ציורי קיר של הדפסים שונים, בצבעוניות חזקה. הריהוט יכול להישאר פשוט ופרקטי כמו השידה כאן, אשר קורצת אף היא לרהיטים המפורסמים של ממפיס.

 

 

 

עולים למעלה


יש לכם גרם מדרגות בבית? זכיתם. השתמשו בו כמונומנט של ממש, ועצבו אותו בהשראת העשור, באמצעות שימוש בצבעים ובהדפסים שונים.

 

 

 

מתפרשים


התברכתם בחלל גדול? תתפרשו. התייחסו לחלל כאל הקנבס שלכם, והשתמשו בכל שיש לו להציע: הקירות, הרצפה והתקרה. את כל אלה תוכלו לעטר בציורי קיר או טפטים בהדפסי אייטיז גיאומטריים.

 

 

 

צבעוניות, צמחייה, צורניות


שלושת הצ' האלה אפיינו רבות את עיצוב שנות ה-80. השימוש בצמחייה בחללי פנים הבית היה נפוץ, וכך, כל סלון בורגני הפך לג'ונגל טרופי. לצמחייה הירוקה צוות ריהוט בצורניות משתנה - כסאות מעוגלים, שולחן סלון אובאלי ועוד רהיטים משלימים כיד הדמיון הטובה. ליצירת טוטאל לוק אייטיזי של ממש, ודאו כי כל הפריטים שברשותם צבועים בגוונים עזים ושונים זה מזה. זהו, אתם מוכנים.

 

 

 


רוצים השראה מעשורים אחרים? בבקשה:

שוב הדיסקו כאן: המוצרים המעוצבים בהשראת הסבנטיז

ג'ון לנון קופץ לקפה: שנות ה-60 חוזרות לעיצוב הבית

מרילין בחדר השינה: כך תעצבו בית בהשראת שנות ה-50

  

 


  • 1.
    הייתי אז נערה מתבגרת ואני זוכרת היטב את האופנה המחרידה בצבעים, צורות, וכריות כתפיים. התמונות שפרסמתם לא מעוררות זכרונות מאז...