פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

שני בתים וגעגוע: רעיון יצירתי למתקשים להיפרד מחפצים

הם תכננו לעבור מבית רחב ממדים לדירה, אך סירבו לוותר על חפציהם. הפתרון: דירה אחת למגורים ודירה שנייה למשרד ואיחסון

מאת: תוכן שיווקי

06/05/2019
צילום: ארז חיים

הסלון בדירה החדשה

 

הדיירים: זוג בשנות ב-60 לחייו
שטח: דירה בת חמישה חדרים ודירה בת ארבעה חדרים
תכנון ועיצוב פנים: שלומית ונגרובר

 
במשך שנים גר הזוג בבית פרטי המתנשא לגובה של ארבע קומות, כאשר קומת המרתף שימשה בתור משרדו של הגבר שעובד כעורך דין ורואה חשבון. לאחר שהילדים עזבו את הבית והטיפוס במדרגות הפך לקושי, הבינו בני הזוג כי עליהם לעזוב את ביתם האהוב ולעבור למגורים מתאימים יותר. 
 
הגיע הזמן לעבור דירה
 
מפנים מקום

השניים אמנם גרים בלי ילדיהם, אך הם מחזיקים בתכולה רבה הדורשת מקום. במקום לקנות בית גדול אחד, החליט הזוג לרכוש שתי דירות – האחת עבור מגורים, והשנייה תשמש כמשרד לבעל וכמקום אחסון. "שתי הדירות נרכשו מקבלן כשהן כבר בנויות, ועל כן השיפוץ נעשה אחרי קבלת המפתח", מספרת מעצבת הפנים שלומית ונגרובר. "בדירה שנועדה למגורים היו חמישה חדרים שנדרש להפוך לארבעה, ובדירה השנייה היו ארבעה חדרים מלכתחילה". 
 
תכנית הבניה של דירת המגורים
 
המטבח והסלון

בדירת המגורים כאמור בוטל אחד החדרים, ואת מקומו תפס המטבח. שינוי זה אפשר לנצל את מיקומו המקורי של המטבח לטובת יצירת פינת ישיבה לנכדים, עם מקום לפסנתר ולחפצי נוי. בסלון תוכנן מזנון ענק בגימור של צביעה בתנור. "החלק העליון אשר מיועד בעיקר לאחסון, צבוע בצבע לבן בגימור מט ומשלב ניתוקים", מתארת ונגרובר. "החלק התחתון, אשר 'צף' לאורך כחמישה מטרים של קיר, מורכב ממגירות וקלפה וצבוע באפור גרפיט בגימור מט מגורען".
 
המטבח במיקומו החדש
 
הקיר בסלון - גם כאן יש הרבה מקומות אחסון 
 
חדר הרחצה

עוד בדירה זו, נאטמה הכניסה לחדר הרחצה המרכזי ונפרצה מצדו של חדר השינה של ההורים. "כך התקבל חדר רחצה ענק ומונגש מבחינת הפתחים, גודל המקלחון והמעברים על כל צרה שלא תבוא", מסבירה המעצבת.
 
דלת פנדור ברוחב מיוחד המיועד להנגשת חדרים
 
דירת המשרד

בדירה השנייה הסלון, פינת האוכל ומרבית שטח המטבח אוחדו לטובת חלל המשרד. בחלל זה יש ספרייה ענפה, ציוד משרדי ואוספים שונים בהם אוסף שעונים עתיקים. "תכננו למשרד שולחן גדול מאד שהותאם באופן אישי למידות בעליו", מספרת ונגרובר. "בשולחן גם יש הרבה מגירות ותאי אחסון מובנים".
 
משרד רחב ידיים עם שולחן מותאם אישית
 
גם לאוסף השעונים יש מקום 
 
זה כל הקסם

את שתי הדירות, מעטרות יצירות אומנות צבעוניות אשר מפיחות חיים בחלל, חלקן של ציירים ידועים וחלקן עבודות של בעלת הבית אשר אומנית וציירת בפני עצמה. "הסוד בהצלחת כל הפרויקט הוא במציאת הפתרון התכנוני והעיצובי המתאים ללקוחות העומדים מולך", טוענת מעצבת הפנים. "הפתרון ייקבע בהתאם להלך רוחם, הרגליהם, אהבותיהם ואף חסרונותיהם".
 
שתי הדירות מקושטות ביצירות אמנות 
 
הסלון ופינת האוכל - מרחב ציבורי גדול ומרווח 
 
רשימת ספקים חלקית:
דלתות פנים - פנדור

 


 • 6.
  איפה הפסנתר??????????(ללא טקסט)
  מומו | (07/11/2019)    
 • 5.
  מה זה הדבר הזה??? דוגמא למה? למי? מה בדיוק מעוצב פה? ממש לא יפה. בזבוז
 • 4.
  מאוד מאוד לא יפה, אולי יש כסף, אבל אין סטייל ושיק(ללא טקסט)
  הילי | (06/14/2019)    
 • 3.
  sorry, not nice, not like at all(ללא טקסט)
  ot like !! | (06/06/2019)    
 • 2.
  לזוג הזה (כך נראה, אולי בגלל גיל/מצב בריאותי), יכלו לפחות להתקין פרקט איכותי. הרי תקציב יש להם. התאורה בפירוש לא מותאמת להצגה ראויה של התמונות וזה חבל. כל אלה נותנים לדירה אווירה זמנית ומפחיתים בערכה מבחינה עיצובית.
 • 1.
  התמונות בסכנה. חייבים יעוץ
  צופית | (05/08/2019)    
  הן יקרות מדי להיות תלויות מעל כיריים. מתחת לאוורור או שמש ישירה. בנוסף חסרה תאורה לאומנות. לבית בכללי יש לצערי עיצוב של דירה שכורה