פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

שקוף מינימליסטי ובקו האפס

יישומו של קו עיצובי מודרני נקי ומינימליסטי התאפשר בשל בחירתם של האדריכלים עודד ואליזבט טל ב- EscoPack מערכות פרופילים ייחודיות דקות במיוחד, מבית אלומתריס, שכל מסילותיהם סמויות בקירות, ברצפה ובתקרה

11/03/2018
הכתבה באדיבות:לילך פורמן, צילום: גלעד רדט

הדיירים: זוג+4 ילדים 
המיקום: הרצליה פיתוח
השטח: מגרש 620 מ"ר  /  שטח בנוי 450 מ"ר
אדריכלות: עודד ואליזבט טל אדריכלים
חלונות ופתרונות אלומיניום: אלומתריס פרימיום

 
חלונות ופתרונות אלומיניום: אלומתריס פרימיום 
 
 
הבית תוכנן עבור משפחה, זוג הורים עם ארבעה ילדים בוגרים בגילאים שונים שמרבים לארח ולבלות בבית. "היה חשוב לנו לתכנן בית שנותן מענה עד לפרטים הקטנים והמשתנים של בני המשפחה - בית שיש בו מקומות בילוי משותפים למשפחה ולאורחים, ועם זאת שמודגשת בו הפרטיות של כל אחד מבני המשפחה. לכן תכננו חמש יחידות מגורים שמוקמו באגפי הבית השונים", כך מתארים עודד ואליזבט טל את הפרויקט בהרצליה פיתוח. 
 
יישומו של קו מודרני נקי ומינימליסטי המזוהה עם הבית התאפשר בשל בחירתם של האדריכלים עודד ואליזבט טל במערכות פרופילים ייחודיות דקות במיוחד, מבית אלומתריס, שכל מסילותיהם סמויות בקירות, ברצפה ובתקרה
תכנון ועיצוב הבית מכתיבים גם חשיבה מחודשת ובחירה של רהיטים לבית. לאחר תכנון הבית, חשוב לתת לבית מראה מושלם שמחבר בין הפנים והחוץ ועד לבחירת הריהוט.
 
מבט חוץ של פינת האירוח המרכזית. מערכת פתחי הזזה: EscoPack מבית אלומתריס
 
 
  
צורתו המלבנית של המגרש הכתיבה את תכנון הבית, לניצול מרבי של שטח  המגרש הוחלט על בית דו קומתי שבו  קורות המשכיות חיצוניות בגבהים שונים שמוקמו בצד המערבי של הבית הפונה לבריכה. קורות בטון שבולטות, הגדילו את פינת האירוח המוצלת הנמצאת בקומת הכניסה של הבית. שלוש מדרגות מובילות לבריכה. להגדרתו של כל אזור בנפרד נבחרו חומרים אחרים.
בתוך הבית, מדרגות ספירליות מהוות הפרדה בין שני אגפי קומת הכניסה. קשר עין רצוף ללא חסימות הקיים עם החוץ, גינה ובריכה, התאפשר בזכות חלונות מינימליסטיים מסדרת EscoPack מבית אלומתריס, EscoPack היא מערכת פרופילים דקה במיוחד במראה ובסגנון מודרני שכל מסילותיה סמויות בקירות, ברצפה ובתקרה. 
שיטה זו מעניקה לחלונות ולוויטרינות מראה אחיד, ללא פרופילים בולטים לעין למעט הקו המשלב בין דלתות ההזזה. להסתרת התריס נמצא פתרון נוסף גם הוא נעשה בשיתוף עם חברת אלומתריס, תוכננה ויוצרה מגרעת ייעודית אשר נתנה מענה לאיסוף כל התריס בתקרת הסלון הנמצאת בקו אפס עם מסגרות האלומיניום. על כך מעיד האדריכל עודד טל: "השימוש במערכות המשוכללות של חברת אלומתריס אפשרו לנו לשמור על מראה נקי, מינימליסטי ויוקרתי של הבית ולחבר בצורה האפקטיבית ביותר בין הפנים לחוץ".
בסמוך לכניסת הבית מוקם המטבח, פינת אוכל ושולחן אוכל במרכזו. בהמשך, תוכננה פינת ישיבה הפתוחה לגינה שנראית כפטיו קטן, אינטימי ונעים, מלא בצמחי תבלין. גם הכניסה למטבח נעשתה באמצעות מערכת פתחי הזזה EscoPack הכוללים פתח רחב לפריקת מוצרי מזון וחלון דרומי דרכו מואר המטבח באור טבעי.
 
 
חלונות ופתרונות אלומיניום: אלומתריס פרימיום
   
 
מבט אל פינת הישיבה הפתוחה לגינה הנראית כפטיו קטן. חלונות ופתרונות אלומיניום: אלומתריס פרימיום
   
"תכנון ועיצוב הבית מכתיבים גם חשיבה מחודשות ובחירה של רהיטים לבית." אומר אדריכל עודד טל "לאחר תכנון הבית, היה חשוב לנו לתת ללקוח מראה מושלם שמחבר בין תכנון ועיצוב הפנים והחוץ ועד לבחירת הריהוט. משרד עודד ואליזבט טל פועל לפי תפיסת TOTAL DESIGN כחלק מפילוסופיית העיצוב הייחודית שלנו ותפיסת השירות הכולל". טל עוד מוסיף "אנחנו מלווים את הלקוח גם בבחירת רהיטים באיטליה כולל הכנת תכניות, הצעות מחיר, מידות וכלה בנסיעה לבחירה בפועל. מזה כ-15 שנה אנו עובדים בשיתוף עם משרד עיצוב איטלקי אשר מעצב ובוחר איתנו את הריהוט האיטלקי בהתאמה לטעם האישי של הלקוחות." 
 
 
 האדריכלים: עודד ואליזבט טל אדריכלים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 • 6.
  הצורך הכפייתי להפגין אותו... כנראה לכסף יש אפקט מעודד אמנזיה כי אנשים שוכחים שהם בני אדם ושבית נועד למגורים, למנוחה, לחום, למשפחתיות, וכו. והאדריכלים....אין לי מה לומר להגנתם.
 • 5.
  מנגו
  מיץ פטל | (03/18/2018)    
  עזבו את הבית והחוץ ותשתכלו על העץ מנגו בתמונה הראשונה כל הכבוד למנגו כל השאר זניח
 • 4.
  מקסים מכניס את החוץ פנימה אהבתי מאוד(ללא טקסט)
  מרטין | (03/15/2018)    
 • 3.
  יודעים מה, עזבו. לא בא לי להגיב. התחרטתי...(ללא טקסט)
  כמה אפשר כבר להתלונן. עדיף לשתוק | (03/15/2018)    
 • 2.
  שקוף מינימליסטי
  55ya | (03/14/2018)    
  בית מרשים ביופיו, אולם חסרה חמימות, אולי רצפת פרקט בצבע מעודן היתה מכניסה חמימות לבית, בכל זאת זה בית.
 • 1.
  לא יפה. קר ומנוקר. מבחוץ מכוער(ללא טקסט)
  אור | (03/13/2018)