פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

תחושת בטון: גלגולו של אחד מחומרי הבנייה החזקים ביותר

הוא חזק ועמיד, מותאם לתנאי מזג אוויר קיצוניים, ואינו דורש תחזוקה או השקעת אנרגיה – הכירו את הבטון, אחד מהחומרים הבולטים באדריכלות המודרנית.

מאת: אודליה ברזילי, מעצבת פנים

08/04/2019
אנו רגילים לחשוב על הבטון כעל חומר גלם קר, חשוף ונוקשה שנועד בעיקר למבינים גדולים, אך בשנים האחרונות הוא מקבל ביטויים אחרים. כיום הבטון הוא חלק מעיצוב הבית, הן מבחוץ והן מבפנים, ומשמש לתקרות, קירות, ריצוף ומדרגות ואף למשטחי עבודה המטבח. המראה המתקבל הוא של דבר חשוף הנשאר בהווייתו הראשונה ללא נגיעה או עיבוד. יש הסבורים כי ככל שהבטון נשאר במראהו הטבעי, כך יש בו יותר אמירה. 
 
 מראה חשוף, בית בחיפוי בטון | צילום: איאן אלן; מתוך האתר: Dwell
 
הבטון מגיע בצורות גימור ובצבעים שונים, ובשל כך מתאים ומשתלב עם כל דבר כמעט. צבעו ומרקמו משדרים פשטות ואלגנטיות, המאפשרים לו לקבל סגנונות עיצוב מגוונים.
 
 רצפת בטון | סטודיו דורית סלע; צילום: עודד סמדר
 
 תקרת בטון חשופה | עיצוב: ניצן הורביץ; צילום: עודד סמדר
 
לאחרונה נכנס הבטון חזק לסדנאות יצירה של הום סטיילינג, כי כל מי שאוהב עיצוב יודע כמה יכול להוסיף אלמנט מחומר זה. כיום ניתן לייצר מבטון כמעט כל אשר עולה על הדעת – מגופי תאורה ופמוטים ועד תחתיות לכוסות ואפילו מעמדים לטלפון הנייד. מלבד המגוון האפשרי, העבודה עם החומר פשוטה ונוחה - רק צריך ליצור תבנית ולצקת לתוכה בטון. 
 
 מעמד לנייד | מתוך האתר: pinterest
 
מכונת קפה מבטון | מתוך האתר: pinterest
 
בשל נוחות העבודה עם החומר, גמישותו וצבעו היפה ניתן לראות אותו בכל מקום - וגם בזירת התכשיטים. שרשראות, טבעות וצמידים עשויי בטון הם כבר מזמן טרנד בולט. למעוניינים לעצב תכשיט בעצמם, ניתן למצוא ערכות יצירה שלא דורשות הרבה מלבד אבקת בטון אשר מותאמת ליציקה. 
 
מתאים גם לטבעות | מתוך האתר: pinterest
 
שרשרת בטון - גם אתם יכולים להכין | מתוך האתר: pinterest