פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

תפור למידותיו: בית בעיצוב אישי

כשמעצבת פנים ומעצב טקסטיל משתפים פעולה – דירת קבלן סטנדרטית מקבלת טוויסט מעניין

מאת: תוכן שיווקי

13/06/2019
צילום: יואל אליווה
חדר השינה: גוונים רכים של ים וחול
 
הדיירים: זוג
המקום: תל אביב
השטח: 105 מ"ר, 4 חדרים
תכנון ועיצוב פנים: מיכל אבימור, אדריכלות ועיצוב פנים
 
 
מעצבת הפנים מיכל אבימור קיבלה לידיה דירת קבלן לא גדולה, ונדרשה להתאים אותה בצורה המיטבית לבעליה. "כמקובל בדירות קבלן רבות, גם כאן החללים לא היו גדולים", היא מספרת. "התחלתי לבצע שינויים אדריכליים - הגדלתי את חדר הארונות על חשבון המסדרון הסמוך, שיניתי את מיקום דלת הכניסה של חדר הרחצה, תכננתי מחדש את מיקום התאורה, ובצעתי התאמות כדי להפוך את המטבח הקטן לשימושי ונוח". 
 
הסלון: עכשיו הדירה מתאימה בדיוק לבעליה
 
מטבח קטן ולעניין

התאמת המטבח לצורכי הדיירים הייתה דרישה עיקרית בפרויקט, ואחד השינויים החשובים היה לתכנן שם מעברים רחבים. "עכשיו פשוט לגשת מהמקרר למשטח העבודה, נוח להכניס תבנית לתנור, ואפשר לפתוח דלתות ומגירות בקלות", אומרת אבימור. "כיוון שהמטבח פתוח, הוספתי אי המשמש כדלפק ישיבה ואחסון, וגם מהווה הפרדה בין המטבח לשאר הבית". אבימור גם תכננה בקפידה את החלוקה הפנימית של הארונות והמגירות. "חשבתי היכן ימוקמו מוצרי המזון, כלי האוכל והסירים", היא מפרטת. "על מנת לשמור על מינימליזם המתאים למטבח קטן, העדפתי ארונות מחומרים בהירים, ולהם התאמתי משטח עבודה לבן וחיפוי קיר שלא יוצר עומס ויזואלי".
 
המטבח: מינימליסטי ונוח
 
האי משמש לישיבה, לאחסון וגם ליצירת מחיצה
 
נוף אחר

הדירה התל-אביבית הזאת אמנם קרובה לים, אך הים אינו נשקף ממנה. כדי לפצות על היעד הנוף הימי, נבחר קונספט עיצובי של חוף וגלים. לשם מימוש הקונספט, חברה המעצבת אל מעצב הטקסטיל והמוצר שי שניידרמן, בעל המותג Textilemann. "שי יצר עבור הדירה קולקציה ייחודית", אומרת אבימור. "לדבריו הרהיטים 'נבראו מבראשית' כפתרונות פונקציונאליים המתאימים לצרכי בעלי הדירה".
 
מעבודותיו של שניידרמן: הרהיטים 'נבראו מבראשית' 
 
חדר השירותים: גם כאן יש טאץ' מיוחד
 
בא טבעי

לבקשת הבעלים, אבימור תכננה את תשתיות ומבנה הדירה בסגנון מודרני קלאסי. "בחרתי בחומרי גמר איכותיים וקלים לתחזוקה, בגוונים טבעיים של חול ועץ", היא אומרת, "ולהם הוספתי הרבה כחולים, שמשרתים את הקונספט העיצובי". באופן דומה, גם הפריטים שעיצב שניידרמן עשויים מחומרים טבעיים כמו עץ מלא, מתכת וזכוכית, והם תואמים את הגוונים הנבחרים. בכל המוצרים שלו גם משולבים בדים ורקמות, שנסרגו או נתפרו ישירות על גבי המוצר. "הרהיטים של שי עטופים בדים וסריגים, שחוברו יחד בתפירה ידנית – שעטנז שיוצר משטחי אריג בעלי טקסטורה משתנה", מתארת אבימור. 
 
הגוונים כחולים שולטים גם בתמונות
 
הרהיטים הסרוגים של שניידרמן 
 
עיצוב אישי

בין הפריטים שעוצבו במיוחד עבור הדיירים, תוכננה לסלון פינת קריאה הכוללת כורסא מסיבית ונוחה ומנורת קריאה גבוהה. גם מבואת הכניסה של הדירה זכתה לטיפול, ועוצב עבורה רהיט הבנוי משתי קוביות עץ משולבות בד, המשמש להנחת חפצים כגון משקפיים ומפתחות. הרהיט הזה הוצב מול מראה תואמת במסגרת עץ, אשר נתלתה בקצה השני של המבואה. 
 
דלת פנדור בעיצוב מנימליסטי ורהיט הקוביות הייחודי
 
אפילו למשקפיים יש מקום מיוחד
 
 
 

רשימת ספקים חלקית:
דלתות פנים: פנדור
עיצוב טקסטיל וריהוט: שי שניידרמן TEXTILEMANN
ריצוף, חיפוי וכלים סניטריים: שיש אלוני