כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

חדשות העיצוב  //  המצעד הישראלי השנתי: 10 בתים בסגנון ישראלי

המצעד הישראלי השנתי: 10 בתים בסגנון ישראלי

השטיחים חוזרים? מה לגבי הצהוב? מה עושה כאן כורסא כחולה? הטעם הישראלי קיבל השנה חיזוק ושינוי גוון. איך הוא נראה היום? הנה כמה בתים שיתנו את התמונה

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


מסגרות מעוצבות, נגיעות של צבע במטבח ובסלון, שידה כפרית, עשה זאת בעצמך ועוד לא מעט מוטיבים של עיצוב חוזרים על עצמם בבית הישראלי בשנים האחרונות. את כולם, ועוד הרבה אחרים, אנחנו מפרסמים כאן אצלנו באתר – אבל מה חזר הכי הרבה בשנה האחרונה? מה הולך ומייצג יותר ויותר את הטעם הישראלי בעיצוב פנים ואדריכלות? יצאנו לחקור את הבתים והדירות שפרסמנו בשנה העברית שחלפה ובחרנו מתוכם את אלה שמאפשרים טעימה מהסגנון שנראה שאנחנו, הישראלים, הכי אוהבים:

 

צהוב עולה


המקום: מרכז תל אביב

השטח: 80 מ"ר

אדריכלות ועיצוב פנים: יונתן קנטי ודורית צ'סלר

 

בטעם ישראלי: בעולם כולו הימרו על האדום כצבע של השנה, אבל בספירת הימים העברית דווקא היה זה הצהוב שהשתלט כאן על העניינים. "נגיעה של צהוב", קוראים לזה בשפה המקומית ואכן יותר ויותר דירות בארץ זוכות באותה נגיעה. פעם בדמות כורסת סלון, פעם בצבע על הדלת ובמקרה של הדירה התל אביבית הזו – נגיעה פשוטה בספריה עושה את כל ההבדל.

 

לסיור מלא בדירה לחצו כאן>>

 


(צילום: עדו אדן)

 

מי מתבייש בסבתא?


המקום: כפר חיטים

עיצוב פנים: מיכל לוי 

 

בטעם ישראלי: כבר כמה שנים שהעיצוב הוינטג'י נמצא במגמת עלייה, אבל השנה הוא פשוט ממריא אל על והדירה הזו מציגה את הדוגמא המופתית לשינוי שעבר הוינטג' ולשילוב המקסים שנולד לו לצד העיצוב התעשייתי המודרני. 

 

לסיור מלא בבית לחצו כאן>>

 


(צילום: הגר דופלט)

 

משקיעים בשירותים:


המקום: מושב גילת

השטח: מגרש 600 מ"ר, בית 200 מ"ר +מרפסות

אדריכלות ועיצוב פנים: שריתה ורון פלד – אקו דיזיין

 

בטעם ישראלי: עד לפני כמה שנים בכלל לא ספרנו אותם כחלק מהבית, אבל השנה האחרונה העניקה לחדרי השירותים משנה תוקף עיצובי, ובמיוחד לאלה שמיועדים לאורחים של הבית. חיפויים שונים, אסלות סמויות ומגוון אלמנטים הם חלק מהחוויה אבל דווקא הבית הספציפי הזה מדגים מצוין את הטרנד הכי חם שאנחנו מזהים – הטפטים המדליקים שנכנסים לשירותים.

 

לסיור מלא בבית לחצו כאן>>

 


(צילום: מיכל קריגר)

 

מתייחסים לתאורה:


המקום: אשקלון

השטח: 87 מ"ר

עיצוב פנים: לנה קוסה 

 

בטעם ישראלי: כמו בהרבה זויות של הבית הישראלי, גם הדירה הזו מציגה כיוון שזכה השנה לנסיקה: התמקדות בתאורה מעוצבת ובחירה קפדנית וחריגה של פריטים. ככל שמעניין יותר גוף התאורה ולא מדובר באהיל סטנדרטי – כך טוב יותר. ההוכחה? בכל הדירות והבתים שגילו את העולם הזה השנה.

 

לסיור מלא בדירה לחצו כאן>>

 


(צילום: ויקי שייקביץ)

 

כחול עמוק:


המקום: תל אביב

השטח: 106 מ"ר

עיצוב פנים: עמית ישראל

 

בטעם ישראלי: קחו את זה איך שתרצו, ויש מי שאוהב את המגמה ויש מי שפחות, אבל המציאות מלמדת אותנו שהיא כאן ובגדול. על מה אנחנו מדברים? על הרהיט הכחול. יותר ויותר בתים ודירות, כמו אלה שכאן בתמונה, מקפידים להכניס למרחב הציבורי רהיט אחד לפחות בגוון כחול חזק ועמוק. 

 

לסיור מלא בדירה לחצו כאן>>

 


(צילום: סוזי לוינסון)

 

קירות של בטון:


המקום: תל אביב

השטח: 94 מ"ר

עיצוב פנים: ג'קי תמרי

 

בטעם ישראלי: הוא לא מוכרח להגיע בדמות קיר שלם, כמו בדירה הזו, אבל אין עוררין על דבר אחד – הבטון כאן וכאן כדי להשאר. לפעמים בריהוט, מדי פעם במדרגות ולעיתים בחזית הבטון – אבל לבטון יש נוכחות ויותר ויותר ישראלים עושים בה שימוש.

 

לסיור מלא בדירה לחצו כאן>>

 


(צילום: גל דרן ורן בירן)

 

טפטים בחדרי הילדים:


מיקום: גני תקווה

שטח הדירה: 148 מ"ר נטו + 25 מ"ר מרפסת

עיצוב פנים ואדריכלות: נורית גפן

 

בטעם ישראלי: אם עד לפני עשור טפטים היו מילה גסה בעולם העיצוב, אז כולם יודעים שבשנים האחרונות המגמה השתנתה לחלוטין אבל דווקא המקום בו היא תפסה תאוצה לאחרונה בבית הישראלי הוא חדר הילדים. הדירה הזו מדגימה זאת מצוין.

 

לסיור מלא בדירה לחצו כאן>>

 


(צילום: שי אדם)

 

נשארים בתוך המסגרת:


המקום: השרון

השטח: 150 מ"ר + מרפסות

עיצוב פנים: ליאת בני פלד

 

בטעם ישראלי: המשפחתיות הישראלית מקבלת משנה תוקף כשהיא פוגשת את סגנון העיצוב העולמי ואת טרנד המסגרות. אז פעם יש לנו בהן תמונות משפחתיות, פעם הדפסים גרפיים מדליקות ויש מי שאפילו משאיר אותן ריקות. הנה דירה ובה המסגרות עושות את העבודה מצוין.

 

לסיור מלא בדירה לחצו כאן>>

 


(צילום: שי אפשטיין)

 

 

חזרתם של השטיחים הקלאסיים:


המקום: נתניה

השטח: 160 מ"ר בנויים על פני שתי קומות

עיצוב פנים: תורג'י אדריכלות ועיצוב

 

בטעם ישראלי: אם הייתם שואלים אותנו לפני כמה שנים לאן יתקדם עולם השטיחים – כנראה שלא היינו מכוונים לכיוון אליו הוא נמשך בשנים האחרונות. כך, חזר השטיח האתני הקלאסי אל מחוזות הבית הישראלי, בדיוק כמו שמדגים הדופלקס הזה על שלל חדריו.

 

לסיור מלא בבית לחצו כאן>>

 


(צילום: אלעד גונן)

 

משרבייה מגוירת:


המקום: רמת גן

השטח: 145 מ"ר

אדריכלות ועיצוב פנים: דן ברש 

 

בטעם ישראלי: את המקורות שלה היא אמנם שואבת דווקא מהאיסלאם והתרבות הערבית אבל המשרביה עברה בשנה האחרונה, במיוחד, גיור מושלם ומלא וזויות שונות וחדשות בבתים הישראלים. הדירה הזו מציגה אפשרות אחת מעניינת שלה.

 

לסיור מלא בדירה לחצו כאן>>

 


(צילום: אלעד גונן)

עוד בנושא

חדשות העיצוב

עיר לבנה חוגגת לילה לבן


הלילה האחרון בחודש יוני הופך ללילה לבן ללא שינה וגדוש באירועים משמחים. מסורת שהתחילה בשנת 2003 בה תל אביב הוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו ומאז מתקיימת בכל שנה

חדשות העיצוב

100 שנים ל-Alessi בשבוע העיצוב במילנו


"למפעל שלי מלאו 100 שנים, אבל יותר מאשר ההיסטוריה, אני מתעניין ביכולתנו התמידית להביא רעיונות חדשים ומתחדשים לסביבת הבית" דבריו של אלברטו אלסי

חדשות העיצוב

אקולוגיה ובר-קיימא – עתיד האדריכלות והעיצוב


איטליה, מהמדינות המשפיעות על האדריכלות והעיצוב בעולם, ממשיכה במגמה גם כשמדובר באקולוגיה ובר-קיימא, מילות מפתח באדריכלות עתידנית

חדשות העיצוב

עיצוב מוצר ישראלי במילנו


כבכל שנה התקיים ה-SaloneSatellite, אירוע עולמי המציג עבודות עיצוב מוצר של מעצבים צעירים מכל העולם, ואלה ייצגו את עיצוב המוצר הישראלי

תגובות

למה הכל נראה כל כך ישן
למה כל התמונות כל כך וינטיג למה אין קווי נקיים וחדשים למה לחזור לסגנון שנשאר מאחור ולא לקבל את העתיד כל הכסאות בתמונות כל כך מיושנים בקיצור אני פחות אוהב את סגנון העיצוב שחוזר לקווים של פעם ובקיצור נתנו שם יפה לקניית דברים ישנים וינטג

כתיבת תגובה

בודק...