כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מדריכי ריצוף וחיפוי  //  בטון מחדש ומתחדש

בטון מחדש ומתחדש

רצפת בטון תמיד משרה אווירה של חדשנות ותפיסה צעירה בעיצוב. יישומים חדשניים מעלים אותה מדרגה

מאת: טלי בן-אבי, מגזין בניין ודיור צילום:


מראה חלק ואחיד של רצפת בטון, יהיו כאלה שישייכו אותו לסגנון המודרני ולסגנון ההייטק בלבד, או למשרד, למקום מסחרי וציבורי, אך יהיו אחרים, שערים להתחדשויות, שימצאו בכך את הפתרון האידיאלי עבורם, גם בדירה או בבית פרטי המעוצבים בסגנונות עיצוב שונים.

חדירת הבטון לתחום הריצוף החלה כבר לפני שנים, אך מאז ועד היום השתנו דברים רבים. בזכות טכנולוגיה מתקדמת, לרצפת הבטון מראה אחיד יותר, חלק ומושלם, ללא סדקים ופיצוצים שהיו אופייניים לרצפות בעבר.

פיתוח מעניין המעורר את דמיונם של אדריכלים רבים הוא הבטון הצרוב. שילוב של מלחי מתכת בחומר הבסיסי של רצפות הבטון יוצר ריאקציות כימיות בלתי מזיקות, המקנות לרצפה מראה ייחודי

למשטחי ריצוף העשויים בטון יתרונות רבים, ובזכות אפשרויות בחירה בין סוגים של יישומים אפשר להתאים את רצפת הבטון לכל סגנון עיצוב, מהקלאסי והכפרי ועד הסופר מודרני והמינימליסטי.

גם אלה שיש להם רצפת בטון קיימת שסר חינה, יכולים בקלות רבה ללטש את הרצפה, ובאמצעות פעולות גימור מיוחדות להעניק לה מראה חדש, רענן ועדכני.

את משטחי הריצוף בבטון אפשר לקבל בכמה יישומים, המעניקים להם מראה שונה לחלוטין ומאפשרים להתאים את הרצפה לסגנונות עיצוב שונים.

רן רובנר מחברת אבן גן, המתמחה מזה 22 שנה בכל סוגי רצפות הבטון, נתן לנו כמה עצות בבחירת הרצפה המתאימה. אחד מהדברים החדישים ביותר שבהם עוסקת החברה הוא המידה המתפלסת, אחד מהחידושים הבולטים בתחום עדכני זה, שמומחי החברה התמקצעו בו בהשתלמויות מקצועיות הנערכות העיקר בארצות הברית. המוצר, הנקרא פנטימנטו, הוא פריצת דרך משמעותית בציפויים דקים במיוחד, שלהם מראה מסיבי של בטון מוחלק.

המידה המתפלסת, הייחודית לחברת אבן גן, מאפשרת פתרון אידיאלי למשפצים, לאלה שרוצים לרענן את מראה הדירה שלהם בלי להרים מרצפות, לאלה שמעצבים מחדש חללים מסחריים ולאלה המעוניינים במראה של רצפת בטון

ללקוח ניתנת אפשרות בחירה בין רצפת בטון מוחלק לבין מידה מתפלסת, בהתאם לצרכים ולתנאים הקיימים.

בראש וראשונה קיימת רצפת הבטון במראה הקלאסי, בגוון הטבעי של הבטון, או בגוונים שונים של לבן בגימור מבריק או מט. רצפות אלה יוצרות אווירה של חללים נקיים ומקנות תחושה של מרחבים גדולים. אפשר לשלב רצפת בטון מוחלק בבתים שבהם שולט הקו המודרני-מינימליסטי, המתאים במיוחד לדירות או לבתים הבנויים בסגנון הלופט. בחירת האדריכלים ברצפה זו משתנה בהתאם לדרישות הלקוחות. חלקם מחפים בבטון את כל הבית, חלקם בוחרים זאת רק לסלון או לקומת המרתף, שבהם מתרכזת הפעילות היום יומית של המשפחה, בחדרי כושר, בחדרי הקרנה, בחדרי משפחה או בחדרי משחקים לילדים. אחד הדברים הבולטים ברצפת בטון, אם בצבעה הטבעי או בגוונים בהירים אחרים, הוא החיבור היפה והמושלם עם חומרים אחרים המשולבים בריצוף, כגון פרקטים מעץ טבעי או סינתטי, פסי אלומיניום ומתכות אחרות, אבנים טבעיות ואפילו אבני בזלת.

פיתוח מעניין המעורר את דמיונם של אדריכלים רבים הוא הבטון הצרוב. שילוב של מלחי מתכת בחומר הבסיסי של רצפות הבטון יוצר ריאקציות כימיות בלתי מזיקות, המקנות לרצפה מראה ייחודי של מתכות שונות בקשת גוונים מדהימה של חום, שחור וירוק על גוניהם.

רצפות אלה מתאימות לבית המעוצב בסגנון כפרי, בסגנון טוסקני, בסגנון פרובנס ואפילו במראה אירופאי קלאסי. הרצפה הייחודית היא רקע מושלם לכל סוג של ריהוט שיוצב עליה, מרהיטים בסגנון מודרני ועד רהיטים עתיקים. שטיחים ווילונות שחזרו לאופנה משלימים את מראה הרצפה ויוצרים חלל מלא הוד והדר.

ידוע שהעיצוב מתחיל ברצפה. מי שמחפש משהו מיוחד שאין לאף אחד אחר יכול לבחור ברצפה עם הטבעות. לחברת אבן גן מבחר גדול של דוגמאות להטבעה, שאותן אפשר לשלב במשטחי הרצפה ואף ליצור לוגו של חברה או דוגמה ייחודית שנבחרת על ידי הלקוח.

כל הרצפות שהזכרנו עד עכשיו מתאימות ליישום פנים וחוץ (עם טיפול מיוחד נגד החלקה) בבתים פרטיים, בדירות בבתים משותפים וכמובן בבתי עסק, במשרדים, בחנויות, באולמות ובבתי מלון. הרצפות מתאימות לרמת מדרך גבוהה במיוחד, ברמת שחיקה נמוכה.

המידה המתפלסת, הייחודית לחברת אבן גן, מאפשרת פתרון אידיאלי למשפצים, לאלה שרוצים לרענן את מראה הדירה שלהם בלי להרים מרצפות, לאלה שמעצבים מחדש חללים מסחריים ולאלה המעוניינים במראה של רצפת בטון. מידה מתפלסת דקורטיבית היא פתרון אידאלי במקרים שאין אפשרות או רצון לפרק את הריצוף הקיים, ללא תוספת גובה משמעותי. עובי המידה הוא 5-3 מילימטרים בלבד. אין צורך לפלס את הרצפה הקיימת או להחליף אריחים. הרצפה נראית כרצפת בטון, על שלל גווניו השונים, הטיפול בה קל ונוח וביישום נחסכים זמן ועלויות.

אבן גן, ת.ד. 3022 נווה נאמן, הוד השרון –  09-7437103 – www.evengan.co.il

עוד בנושא

מדריכי ריצוף וחיפוי

אורבונד – עם גבס הכל אפשרי


צריכים פינת עבודה פרטית ושקטה בבית? בנו מחיצה בגבס בחצי הגובה על הריצוף הקיים. רוצים את מסך הטלוויזיה שקוע בקיר הסלון? שלבו חיפוי גבס על הקיר הקיים וקבלו יצירה תלת ממדית שלא תמצאו בשום חנות. עם גבס כל החלומות התכנוניים והעיצוביים יכולים להתגשם

מדריכי ריצוף וחיפוי

תקופת האבן המודרנית


כולם מדברים על ריהוט ואבזור, אבל מה לגבי חומרי הגלם שמרכיבים לנו את הבית? היכרות עם החומרים החדישים ביותר ועם המגמות העדכניות בתחום

מדריכי ריצוף וחיפוי

מעוצב יעיל וחסכוני - כל הסיבות לבחור בבטון מוחלק


אין הרבה חומרים שיכולים להתאים גם לווילות אלגנטיות וגם למוסכים משומנים. בחברת אדל פרויקטים מסבירים איך הפך הבטון המוחלק לכוכב העולה של עולם הריצוף והחיפוי

מדריכי ריצוף וחיפוי

יופיו של הבית מתחיל מלמטה


מראה הבטון מוחלק סוחף את בעלי הבתים, המשרדים ולא רק אותם. אומנות ובטון בע״מ מספקת מדריך לשלושה סוגים דקורטיביים אהובים במיוחד בתחום הריצוף

תגובות

כתיבת תגובה