כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מדריכי עיצוב פנים  //  קטן קטן אבל עם סטייל

קטן קטן אבל עם סטייל

בית לא חייב להיות גדול בשביל להיות מרשים. הסטייל ניכר בפרטים הקטנים, בבחירות של בעלי הבית ובחיבורים ביניהם. הנה כמה דוגמאות של בתים קטנים שוויתרו על הגודל אבל לא ויתרו על עיצוב ובעיקר על יצירתיות.

מאת: צילום:


רהיטים קטנים, בפרופורציה לחלל הנתון. צילום: Mackenzie Schieck מאתר: therapy Apartment 

 
כתבות נוספות שאתם בוודאי תאהבו
 
פרופרציות

כמו בכל דבר בחיים, גם כאן חשוב להיכנס לפרופורציה. להתאים את הרהיטים לגודל החדרים. זה לא אומר שצריך "לחסוך" ברהיטים, להיפך, לפעמים דווקא חללים קטנים נהנים מאקלקטיות של פריטים שנאספים ומייצרים הרבה אווירה. אבל, זה כן אומר שהכל צריך להיות קצת יותר קטן.. לא תוכלו למשל לבחור לעצמם ספת תלת ארוכה ועמוקה, אבל כן תוכלו, "לשבור" בחינניות את הקומפקטיות עם עציץ גדול ממדים, שיקבל מיד בולטות מיוחדת.
 
תחשבו בצבע

הדרך הקצרה ביותר היא "לשחות נגד הזרם", אם כולם עושים מטבחים לבנים או אפורים, תחשבו בצבע.. לא חייבים להתפרע, כל חתירה קטנה נגד הכיוון תייצר באופן מיידי בולטות וייחודיות. 
 
 
מטבח קטן אבל כחול.. מוסיף מיד הרבה סטייל וצבע. צילום: Day True. מאתר: Freshome
 
לעולם אל תגידו "לעולם לא"

אין שום דבר בלתי אפשרי. זה נכון שחללים קטנים מאתגרים אותנו (המעצבים) הרבה יותר, אבל, ככל שהאתגר גדול יותר, כך גדל הסיפוק כאשר "מפצחים" את החלל, ותכנון נכון זה המפתח לפיצוח. בתים קטנים חובקים בתוכם הרבה חכמה, ירידה לפרטים, המצאת פתרונות ועיצובים מיוחדים עבור כל פרויקט, כך שבסופו של דבר מושקעת בהם מלכת תכנון של שעות מרובות, והמונחים "לחשוב בקטן" ולחשוב בתוך הקופסא" מקבלים כאן משמעות אחרת לגמרי..
 
 
תכנון נגרות מותאמת, מאפשרת פונקציונליות משתנה. צילום: Marwan Harmouch. מאתר: Dezeen
 
 
 פינת עבודה ביום, חדר שינה בלילה.. צילום: Francesco Russo. מאתר: Dezeen
 
טוב עם נוף כזה, כבר באמת לא משנה הגודל.. אבל אפילו כאן, נדרשו לפתרון יצירתי עבור פינת האוכל, שיודעת להישלף בדיוק כשצריך אותה.
 
מנגנונים מתוחכמים, שמאפשרים ליצור מערך מודולרי. חברת דומיסיל, צילום: יח"צ
 
ליהנות מהקומפקטיות

מה בסה"כ צריך הבן אדם בשביל לישון טוב? – מיטה טובה וקצת אווירה. דווקא בחדרי השינה הקטנים, נוצרים לעיתים קרובות, חדרים נעימים במיוחד. ובתכנון נכון, אפילו את ארונות הקיר מצליחים להכניס לתוך החדר. 
 
צילום: עודד סמדר. 

 

עוד בנושא

מדריכי עיצוב פנים

כשהעץ הוא חלק מעיצוב הבית – שיחה עם המעצבת ענבל ברקוביץ' באולם התצוגה של זדקה


המעצבת ענבל ברקוביץ' מתארחת באולם התצוגה של חברת זדקה, ומסבירה לחדווה אלמוז איך יוצרים עיצוב פנים שיש בו אלמנט הפתעה

מדריכי עיצוב פנים

הכול פתוח: דלתות הכניסה של חברת APERTO


מחפשים דלת כניסה שתפתיע את כל מי שיגיע לבקר אתכם? באולם התצוגה החדש של חברת APERTO תוכלו להתרשם ממגוון רחב של דגמים ועיצובים ייחודיים

מדריכי עיצוב פנים

א' אינטרפוץ ב' זה בוהמייני – מילון המושגים לעיצוב הבית


גרמושקה, פודסט וצוקל הם רק חלק קטן מהמילים המשונות שמרכיבות את עולם המושגים לעיצוב הבית. המילון שהכנו יעשה לכם סדר בעניינים ויביא אתכם מוכנים לתהליך השיפוץ | חלק א'

מדריכי עיצוב פנים

ל' למינציה מ' זה מונובלוק – מילון המושגים לעיצוב הבית


גרמושקה, פודסט וצוקל הם רק חלק קטן מהמילים המשונות שמרכיבות את עולם המושגים לעיצוב הבית. המילון שהכנו יעשה לכם סדר בעניינים ויביא אתכם מוכנים לתהליך השיפוץ | חלק ב'

תגובות

כתיבת תגובה