כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

צרכנות  //  חלונות בבית: כמה זה עולה לכם?

חלונות בבית: כמה זה עולה לכם?

בואו נודה, רובנו לא מכירים את העלויות של התקנת חלונות ולפעמים שוכחים אותן כשמתכננים בית. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן

מאת: עופרי גונן צילום:


 
בגלל שרובנו לא ממש מכירים את עולם החלונות לעומק, אנחנו נוטים לבחור במוצרים הסטנדרטיים מבלי לקחת בחשבון את כל הגורמים הרלוונטיים. החלטנו שהגיע הזמן לעשות סדר בדברים ולפרק את הנושא לגורמים ולהבין גם את ההשקעה הכספית שדרושה כאן.
 
עוד לפני שקונים: 
אז את תכנון החלונות מומלץ להתחיל כבר בשלבי התכנון הראשוני של הבית, כדי להתאים את אופי המוצר לבנייה, כך מדגישים בחברת ורטקס, המתמחה בייבוא, שיווק ותכנון של חלונות ומערכות הצללה. ברכישת חלונות יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים, המשפיעים על עמידות החלון, רמת הבידוד שלו ונוחות השימוש בו בהתנהלות היומיומית בבית: 
 
סוג הפרופיל: הפרופילים הנפוצים ביותר בישראל הם פרופילי האלומיניום, שזכו לפופולריות בזכות עמידותם הגבוהה והמחירים הנוחים שלהם. בנוסף ניתן למצוא פרופילים מעץ מלא, שמקנים מראה כפרי וחם לבית אך רמת העמידות שלהם נמוכה יותר ופרופילים המשלבים בין עץ בצדו הפנימי של הבית ואלומיניום בצידו החיצוני, באופן שמאפשר ליהנות מהיתרונות של שני החומרים.
סוג הזכוכית: בנוסף לזכוכית הסטנדרטית, קיימים סוגי זכוכית שונים שיכולים לסייע בשיפור רמת הבידוד של החלון, זכוכיות ביטחון, זכוכית ריפלקטיבית שמונעת מבט פנימה בשעות היום ועוד.
שיטת הפתיחה: חלונות ציר שנפתחים פנימה או החוצה, חלונות הזזה או חלונות קיפ שנפתחים בשיפוע מוגבל, שהבחירה ביניהם תלויה בעיקר במיקום החלון בבית ובאילוצים מבניים שונים.
 
איך מעצבים?:
עיצוב הפתח: כמו כל אלמנט אחר בעיצוב הבית גם את הפתחים, שהם החלונות והדלתות, צריך לתכנן ולעצב, כך שיהוו אלמנט אסתטי בעיצוב הבית ויתאימו באופן מיטבי לצרכים הפונקציונאליים שלכם תוך שמירה על התקציב. יש להתייחס לחלוקת הפתח – לכמה כנפיים מחולק החלון, מה נשאר קבוע ומה נע ובנוסף קיימות אופציות עיצוביות נוספות כמו חלוקת הזכוכית בכנף אחת, עיבוי המשקוף לעובי הקיר כך שנוצרת יחידה אחת שעוטפת את הקיר.
שיטות פתיחה: בבחירת שיטת הפתיחה יש לקחת בחשבון את ההשפעה שלה על ההתנהלות בפנים הבית וכן על רמת האוורור בחדר. בנוסף יש להתייחס להשפעה על מרכיבים אחרים בחלל – רהיטים, הנמכות תקרה ואפילו וילונות.
ניקיון: קיימות כיום שיטות רבות שיאפשרו לכם ניקוי נוח וקל של החלון, כמו חלונות שמתהפכים פנימה או צירים משתנים, שמאפשרים גישה נוחה אל החלון.
 

(עיצוב: סטודיו קריאטיבה, צילום: ליאן מונין)
 

(עיצוב: מרב שדה, צילום: איקו פרנקו)
 
 
 
המחירון:
חלון סטנדרטי עם פרופיל אלומיניום: 300-600 ש"ח למ"ר בממוצע
חלון סטנדרטי עם פרופיל משולב עץ ואלומיניום: 1000-2000 ש"ח למ"ר בממוצע
קחו בחשבון: חלוקות של הזכוכית, מערכות האפלה או הצללה מובנות בחלון וזכוכיות בלתי סטנדרטיות ייקרו את מחיר החלון בכ- 600-800 ש"ח למ"ר
 
 
התקנת החלונות בבית:
התקנת החלונות מתחלקת לשני שלבים שמתבצעים בהתאם לשלבי בניית הבית. בסיום שלב בניית השלד מותקנים המשקופים ה"עיוורים" – מסגרת עץ שקובעת את מסגרת הפתח ומאפשרת קו נקי ואחיד לטיוח הקיר. לאחר מכן, בסיום עבודות הגמר בבית ולאחר הצביעה מותקנים המוצרים עצמם בבית. אחרי ההתקנה וכמה שיותר קרוב למועד הכניסה לבית מבצעים תיקוני צבע, התקנת פירזולים ושאר עבודות הגמר.
 
מחירון התקנה:
מחיר ההתקנה לעיתים כלול במחיר המוצר ולעיתים מתומחר בנפרד על ידי מתקין חיצוני, כך שכדאי לקחת זאת בחשבון.
 
התקנה הכלולה במחיר המוצר תעלה כ- 20% מערך המוצר, כלומר בין 60-220 ש"ח למ"ר. אך במקרה שרכישת החלונות התבצעה בשלב מאוחר יחסית יכול להיות צורך בהתאמת המצב הקיים בשטח למוצר ובהתאם מחיר ההתקנה יהיה מעט יקר יותר.
 
התקנה על ידי מתקין חיצוני בדרך כלל מתומחרת לפי מספר החלונות ומחירה נע בין 500-1500 ש"ח לחלון לפי סוג החלון ומורכבות ההתקנה.
 

(עיצוב: אריאנה שפירא, צילום: שרית גופן)
 
 

עוד בנושא

צרכנות

זמן קסם: עם מג'יק מומנטס תוכלו לעצב את הבית בלי לצאת מהבית


במשך שנים יכולתם להשיג את המוצרים הייחודיים של חברת מג'יק מומנטס רק בגלריות ומשתלות – אולם כעת אתם יכולים לקנות אותם גם דרך החנות האינטרנטית החדשה של החברה

צרכנות

התאימו את מכשירי החשמל לעיצוב המטבח


עיצוב המטבח לא נגמר רק בבחירת ארונות המטבח והצבעים השונים, אלא כולל גם את בחירת החפצים השונים שיהיו בו, כמו בלנדרים ומוצרי חשמל נוספים, שהינם חלק אינטגרלי בכל מטבח. אם אנו משקיעים רבות בעיצוב המטבח לפי קו עיצובי מסוים, מדוע שלא נמשיך אותו גם עם בלנדרים, מכונות קפה, ברי מים ועוד?

צרכנות

גם המשכנתא זקוקה לביטוח?


הבנקים אליהם אתם חייבים תשלומי משכנתא חודשיים, לוקחים סיכון בעצם ההלוואה. אם מסיבה כלשהי לא תוכלו לעמוד בהחזר התשלומים, או שהדירה עצמה תיפגע, הבנק למעשה ייאבד סכום כסף עצום. מסיבה זו, הבנקים נוטים לחייב את האנשים להם הם מעניקים משכנתא לקחת ביטוח משכנתא מחברות הביטוח. מאמר זה יסקור את משמעותו של ביטוח משכנתא ואת מרכיביו

צרכנות

למה כדאי לעשות ביטוח משכנתא דרך חברה ולא דרך הבנק?


משפחות ישראליות רבות שרוצות לרכוש דירה, פונות לבנק בבקשה לקבל הלוואת משכנתא. אולם, פעמים רבות, רכישת ביטוח משכנתא דרך חברה חיצונית, זאת האופציה המשתלמת

תגובות

כתיבת תגובה