כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

צרכנות  //  מוגבלים בתקציב: שיפוץ חדר הילדים ב-3 רמות מחיר

מוגבלים בתקציב: שיפוץ חדר הילדים ב-3 רמות מחיר

רוצים לשפץ את חדר הילדים, אבל מפחדים שאין לכם מספיק כסף? קבלו את המדריך שלנו לשיפוץ לפי שלושה תקציבים שונים: עד 2,500 שקלים, עד 10, ועד 40 אלף. עכשיו רק נותר להחליט מה התקציב שלכם

מאת: יוליה ברודסקי גזית צילום:


  

צריכים הלוואה כדי להגשים את חלום העיצוב והשיפוץ שלכם? לחצו כאן

 

חדר הילדים הוא לא רק חדר בו הילדים הולכים לישון בלילה, אלא גם המקום בו הם "עובדים" ומארחים. לכן חשוב מאוד שהחדר יהיה פרקטי במיוחד, בטיחותי ומותאם לגיל הדייר שגר בו. אז אם הבאתם תינוק חדש לבית וצריך להכין עבורו חדר או שמא גדל הפעוט והחדר כבר לא מתאים לגילו, הגיע הזמן לשפץ ולחדש את החלל. מעצבת הפנים דניאלה גלבוע כהן עשתה סדר וחילקה את תהליך השיפוץ ל-3 תקציבים אפשריים, ולסיום גם שיתפה בטיפים עיצוביים:

 

חדרי ילדים: לכל העסקים ואנשי המקצוע

תאורה: לכל העסקים ואנשי המקצוע

 

(צילום: שי אפשטיין, עיצוב פנים: שלי פפל ולירונה מנדל)

 
>> עד 2,500 ₪

שיפוץ במסגרת תקציב נמוכה יכלול שינויים שעלותם הכללית אינה גבוהה, אך מאפשרים לחדש את החדר ולהתאימו לגיל הילד לו הוא שייך:

 

צבע – מומלץ לבחור בצבעים בהירים כמו שמנת קלאסי או לבן אפור, ולצבוע קיר אחד בצבע אנרגטי יותר ותוסס. אפשרות נוספת היא לצבוע את כל החדר בחלוקה הבאה: 1/3 קיר תחתון בצבע עליז ו-2/3 עליון בצבע רגוע. אבזור החלק העליון (מסגרות, מדפים וכולי) יתכתבו בצבעם עם החלק התחתון. מחיר מוערך:כ-800 ₪ לצבע ועבודה. ניתן לחסוך יותר אם צובעים בעצמכם.

 

וילונות – וילונות מועילים נגד כניסת קרני השמש לחדר ומאפשרים ללמוד או לשחק מבלי להסתנוור. מומלץ לבחור בווילונות שמגיעים עד תחתית החלון ולא ארוכים יותר כדי שהילדים לא ימשכו ויפילו אותם. מחיר מוערך: כ-300 ₪ כולל מוט.

 

תאורה – במסגרת תקציב נמוכה בה מתאפשר להתחדש ולהחליף גוף תאורה אחד, מומלץ להשקיע דווקא בתאורת קריאה. מחיר מוערך: 50-150 ₪.

 

קירות – לילדים יצירתיים ניתן לתלות לוח מחיק או לוח גיר על אחד הקירות, עליו יוכלו לקשקש כאוות נפשם. מחיר מוערך: 50-200 ₪. עוד דרך לחדש את קירות החדר, פרט לצביעתם היא הוספת מדבקות קיר עם מגוון דמויות מצוירות או קישוטים שילדים אוהבים. בנוסף, אפשר להדביק על התקרה מדבקות כוכבים זוהרות בחושך. מחיר מוערך:  100-200 ₪ למדבקה גדולה.

 

ארונות – במסגרת תקציב נמוכה בה לא מתאפשר להחליף את כל הארון, ניתן לחדשו בעזרת צביעה או עיטור הדלתות. מחיר מוערך:  כ-1,000 ₪ אצל הנגר, ניתן לחסוך יותר אם צובעים בעצמכם.

 

קיר מרכזי אחד בחדר (עיצוב: ענבל מרטין ומיכל קסל, צילום: דרור כץ)

 

 
>> עד 10,000 ₪

אל מסגרת התקציב הקודמת ניתן להוסיף שיפוצים שהם בגדר מותרות אשר יהפכו את החדר למעוצב ונעים יותר:

 

גבס – כדי לחסוך עלויות של הנמכת תקרה, ניתן לעשות קרניז היקפי בחדר ובו לשלב תאורה נסתרת וספוטים שמכניסים הרבה אור. מחיר מוערך: 200 ₪ למטר קרניז (עד 60 ס"מ רוחב), כ-2,800 ₪ סה"כ לחדר בן 12 מ"ר. 120-360 ₪ ל-4 ספוטים כפולים פשוטים ו-140 ₪ להתקנתם. 60 ₪ למטר לדים עבור תאורה נסתרת, 200 ₪ התקנה ו-200 ₪ לשנאי עבור 10 מטר (מספיק אחד בחדר).

 

קירות – ניתן להוסיף טפטים צבעוניים על קיר שלם או ב-2/3 העליון בלבד כשהחלק התחתון צבוע (או להפך). להשלמת המראה אפשר לשלב קרניזים דקורטיביים בין הצבע לטפט. מחיר מוערך: 300 ₪ ל-5 מ"ר טפט, 40-120 ₪ למטר קרניז.

 

ציורי קיר – ישנם אמנים שמתמחים ביצירת ציורי קיר בהתאם לטעמכם או רצונו של הילד. מחיר מוערך: 800-2,000 ₪ כתלות בגודל הציור.

 

ציור על כל הקיר בחדר הילדים (מתוך "אקסטרים מייקאובר ישראל", צילום: הדס פרץ)

 

 
>> עד 40,000 ש"ח

כשיש מסגרת תקציב גבוהה, ניתן לעצב לילדים ממלכה שלמה כפי שהם חולמים עליה כולל החלפת כל הריהוט בחדר:

 

קירות – במסגרת תקציב זו תוכלו לבצע שינויים מבניים בחדר כמו הגדלתו או הזזת חלון ודלת. מחיר מוערך: כ-500 ₪ למ"ר לפירוק ובנייה של קיר, כ-1,500 ₪ לפירוק והתקנה של חלון סטנדרטי.

 

ריצוף – הנחת פרקט, דבר שמקובל היום במיוחד בחדרי הילדים. מחיר מוערך: 3,000-4,500 ₪ לכ-15 מ"ר.
 

גבס – הנמכת תקרה צפה ושילוב תאורה ייעודית לאזורים השונים (מעל המיטה, מעל השולחן הכתיבה וכו'). מחיר מוערך: כ-200 ₪ למ"ר להנמכת התקרה, 400-480 ₪ ל-4 ספוטים כפולים מגבס (אשר מתמזגים עם התקרה) + 400 ₪ להתקנתם.

 

ארונות – מומלץ לרכוש ארונות עם דלתות הזזה כיוון שהם מאפשרים לחסוך במקום, הנדרש גם כך בחדר ילדים. מחיר מוערך: 2,000-4,000 ₪.

חשמל – כשהתקציב שלכם מאפשר זאת, זה הזמן לטפל בכל ענייני החשמל בחדר, החל מהוספת מתג נוסף ליד המיטה, הכנסת כל השקעים מתחת לשולחן ועד להוספת או החלפת מזגן. מחיר מוערך: 200 ₪ לנקודת חשמל, 2,000 ₪ למזגן קטן.

 

ריהוט – ריהוט בגימור שלייפלק (צביעת עץ מקצועית אטומה בהתזה) על פי הזמנה: מיטה, ארון, שולחן כתיבה, כוורת ומדפים. מחיר מוערך:  15,000- 20,000 ₪.

 

מיטה – כמו שמבוגרים אוהבים שנוח להם כך גם ילדים, ולכן אם התקציב מאפשר זאת פנקו אותם במיטה מתכווננת. מחיר מוערך: 2,000-6,000 ₪.

 

חדר נושאי, כשאין בעיית תקציב (מתוך "אקסטרים מייקאובר ישראל", צילום: הדס פרץ)

 

 
>> טיפים לכל כיס:
 

– גם אם שיפוץ החדר נעשה עבור תינוק בן יומו, צריך לזכור שבעוד כמה שנים הוא יהפוך להיות ילד גדול. לכן כדאי להתאים את תשתיות החשמל של החדר שיתאימו לילדים בגיל בית ספר: הכנה למחשב, אינטרנט, טלוויזיה, מנורת קריאה ליד המיטה וכדומה.

 

– מומלץ לרכוש ריהוט קלאסי, כזה שישרת את הילד לאורך שנים ולהתאים לו אקססוריז מתחלפים המתאימים לגיל בו הוא נמצא.

 

– רצוי שלא להעמיד מיטה מתחת לחלון: כשהילדים קטנים זה מסוכן וכשהם מתבגרים ומקבלים מיטה וחצי היא חוסמת את כל הגישה לחלון.

 

– מיטת תינוקות מומלץ להעמיד ליד קיר פנימי כיוון שהוא חם יותר מקיר חיצוני.

 

– דאגו לבטיחות גם ובעיקר בחדר הילדים: החליפו זכוכית בפלסטיק, כמו למשל במראות או בדפנות שקופות של ארון הבגדים, השתמשו בצבעי קיר איכותיים ולא רעילים, העדיפו ריהוט עם פינות עגולות, דאגו לכיסויי שקעים, והעדיפו מידוף גבוה לצעצועים הגדולים שמעניק גם מראה יפה וגם מקום אחסון טוב.

 

– תמונות מוגדלות של הילדים יהוו דרך מקסימה לחידוש החדר שאינה מצריכה הוצאה גדולה במיוחד. כדי להפוך את עיצוב החדר לאישי עוד יותר ניתן לתלות קולאז' תמונות, אותו תכינו יחד עם הילדים. 

 

– כילה לבנה נגד יתושים מעל למיטה נותנת לחדר אווירה נסיכותית יחד עם היתרון הפרקטי.

 

– כיום ניתן למצוא בחנויות רבות ריהוט המשלב מיטה גבוהה ומתחתיה שולחן עבודה. הילדים נהנים מעיצוב מיוחד והחדר נהנה מחיסכון במקום.

 

מומלץ לבחור ברהיטים קלאסיים שישרתו את הילדים במשך כמה שנים טובות (צילום: אלעד שריג, 
אדריכל: מושיק חדידה)

 

 

 מוגבלים בתקציב?

 

עוד בנושא

צרכנות

זמן קסם: עם מג'יק מומנטס תוכלו לעצב את הבית בלי לצאת מהבית


במשך שנים יכולתם להשיג את המוצרים הייחודיים של חברת מג'יק מומנטס רק בגלריות ומשתלות – אולם כעת אתם יכולים לקנות אותם גם דרך החנות האינטרנטית החדשה של החברה

צרכנות

התאימו את מכשירי החשמל לעיצוב המטבח


עיצוב המטבח לא נגמר רק בבחירת ארונות המטבח והצבעים השונים, אלא כולל גם את בחירת החפצים השונים שיהיו בו, כמו בלנדרים ומוצרי חשמל נוספים, שהינם חלק אינטגרלי בכל מטבח. אם אנו משקיעים רבות בעיצוב המטבח לפי קו עיצובי מסוים, מדוע שלא נמשיך אותו גם עם בלנדרים, מכונות קפה, ברי מים ועוד?

צרכנות

גם המשכנתא זקוקה לביטוח?


הבנקים אליהם אתם חייבים תשלומי משכנתא חודשיים, לוקחים סיכון בעצם ההלוואה. אם מסיבה כלשהי לא תוכלו לעמוד בהחזר התשלומים, או שהדירה עצמה תיפגע, הבנק למעשה ייאבד סכום כסף עצום. מסיבה זו, הבנקים נוטים לחייב את האנשים להם הם מעניקים משכנתא לקחת ביטוח משכנתא מחברות הביטוח. מאמר זה יסקור את משמעותו של ביטוח משכנתא ואת מרכיביו

צרכנות

למה כדאי לעשות ביטוח משכנתא דרך חברה ולא דרך הבנק?


משפחות ישראליות רבות שרוצות לרכוש דירה, פונות לבנק בבקשה לקבל הלוואת משכנתא. אולם, פעמים רבות, רכישת ביטוח משכנתא דרך חברה חיצונית, זאת האופציה המשתלמת

תגובות

כתיבת תגובה