כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב בתים פרטיים  //  אקולוגיה וקבלה

אקולוגיה וקבלה

מיקום הבית על המגרש נעשה על פי חישובים אקולוגיים של כיווני אוויר, והפנים תוכנן בהסתמך על תורת הקבלה

מאת: גילי אריאל, מגזין בניין ודיור צילום: שי אפשטיין


לבית נכנסים דרך פאטיו שקוף הממוקם בין שני קירות אטומים הפונים לצד הרחוב, ומיד נשקפת החצר האחורית.

העמדת הבית על המגרש מתבססת על תפיסה ירוקה המשתמשת בחוק העילוי, היוצר יניקת אוויר קריר בקיץ ולכידת קרני השמש בחורף

העמדת הבית על המגרש מתבססת על תפיסה ירוקה המשתמשת בחוק העילוי, היוצר יניקת אוויר קריר שמגיע לפאטיו הכניסה הצפוני והמוצל בקיץ. האוויר הקריר שחודר פנימה גורם לאוויר החם העולה למעלה להשתחרר החוצה דרך החזית האחורית, הפונה לגינה הדרומית.

לעומת זאת, בחורף, חשיפה מבוקרת לקרני השמש הדרומית מאפשרת יצירת חימום טבעי לכל אזור האירוח, הכולל את המטבח ואת הסלון. עקרונות אלה מאפשרים חיסכון אנרגטי משמעותי בקירור ובחימום הבית (וכמובן חיסכון בעלויות). המגרש שנועד לבנייה הועלה מעל פני הרחוב, דבר שיצר מרתף מאוורר ומואר שאינו קבור תחת האדמה.

נבנתה מפה המתבססת על כלים מתחום הקבלה, המאפשרים להגיע לדיוק רב יותר מהרגיל בהתאמת הבית לבני המשפחה

קומת הקרקע בבית, הבנוי בצורת האות ח', היא בגובה כפול. כל הקומה מיועדת לאזור הציבורי, ובה מטבח, פינת אוכל וסלון הכולל גם את פינת הטלוויזיה. את גובהו של החלל קוטעת קומת חדרי השינה, ויחידת ההורים מחוברת לחדרי הילדים על ידי גשר המרחף בחלל. במרתף המואר פינת טלוויזיה נוספת והסטודיו לציור של בעלת הבית.

השפה העיצובית של הבית מבוססת על קווים נקיים הנוצרים ממפגש של חומרים חשופים ופשוטים: ריצוף בטון מוחלק, עמודים וקורות מפרופיל ברזל, דק עץ, פרופילי אלומיניום אפור מגורען בחלונות ובמעקות חוץ, דלת אגוז ללא משקוף, מעקות זכוכית ללא מסגרות, פרטי נירוסטה, ריהוט לבן ונקי.
השילוב בין האלמנטים השונים יוצר תחושה של חלל תעשייתי המרוכך באמצעות חומרים חמים, ריהוט ואביזרים עם ניחוח וינטג'. אופי מיוחד מוענק לבית על ידי ציוריה של בעלת הבית המעטרים את הקירות.

השילוב בין האלמנטים השונים יוצר תחושה של חלל תעשייתי המרוכך באמצעות חומרים חמים, ריהוט ואביזרים עם ניחוח וינטג'

הבית תוכנן בהתבסס על מחקר מקדים בנוגע לצרכים, לרצונות ולטעם של בני הזוג, אולם במקביל נערכו גם שאלונים מקיפים יותר שבאמצעותם נבנתה מפה המתבססת על כלים מתחום הקבלה. נתונים אלה אפשרו להגיע לדיוק רב יותר מהרגיל בהתאמת הבית לבני המשפחה (כולל הילדים) מבחינת מבנה אישיות, תכונות אופי ודפוסי התנהגות. כך הבית לא רק נותן מענה לצרכים פונקציונאליים, אסתטיים ותקציביים, אלא גם מהווה מרחב חדש בחייהם המאפשר להם לממש את היעוד ואת החזון שלהם בתחומי החיים השונים.
 

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

קופסת ההפתעות: בית מודרני חלומי לזוג הייטקיסטים


נוף הבריכה נכנס דרך מפתחים גדולים לפנים הבית הפרטי. אליו מצטרפים חדר מפתיע במטבח, פינת חלומות לאישה ואזורי משחק לילדים

עיצוב בתים פרטיים

כל פינה נחשבת: בית צעיר ומודרני למשפחה שאוהבת לארח


ארבעה ילדים, טעם צעיר ועכשווי ואהבה לאירוח משפחה וחברים יצרו בית מודרני, מרווח ומואר בפתח תקווה, שלא בזבז שום מקום פוטנציאלי לאחסון

עיצוב בתים פרטיים

בשקט בשקט: בית רגוע בסגנון סקנדינבי


המעצבת חלמה על בית הרמוני שבו תוכל לגדל את שלושת ילדיה. בזכות הבחירה בסגנון סקנדינבי נקי ובצבעוניות מונוכרומטית, היא הצליחה ליצור מרחב מגורים שמשרה שלווה על כל מי שנכנס

עיצוב בתים פרטיים

כל אחד והקומה שלו – בית מרווח בעיצוב חמים


לא בכל יום פוגשים בבית מרווח כל כך שבו ניתן להקצות לכל דייר קומה משלו. למרות ההפרדה הזאת, הבית כולל גם מספר אזורים משותפים שבהם המשפחה יכולה לבלות ביחד

תגובות

כתיבת תגובה