כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב בתים פרטיים  //  אתגר עיצובי: שבע נפשות בבית אחד

אתגר עיצובי: שבע נפשות בבית אחד

סיור בבית בעל תקרה גבוהה ומרשימה במיוחד וקיר ארוך במיוחד שיצר אתגר עיצובי שהשפיע על כל החלל

מאת: גילי אריאל, מגזין בניין ודיור צילום: אלעד שריג


הדיירים: משפחה בת שבע נפשות

המקום: מרכז הארץ

השטח: 350 מ"ר

אדריכלות ועיצוב פנים: סיסי זיו

אין ספק הדבר הבולט ביותר בבית זו אנחנו מבקרים הפעם הוא מבנה הגג המשופע שפונה לצד אחד ומסתיר גג שטוח שבנוי בהמשכו. רעיון החלוקה לשני גגות, חלוקה שנראית לעין מחוץ לבית, מוסבר כבר בעת הכניסה פנימה ומה שבולט עם הכניסה לבית הוא עוצמת הקיר התומך בגג המשופע, בנקודה הגבוהה ביותר. הקיר, שמזדקר לגובה של שלושה עשר מטרים, מהווה את קו הגבול בין שני חלקי הבית והוא זה שמפריד ומחבר בין החלק החברתי – סלון, מטבח ופינת אוכל, שנמצא מתחת לגג המשופע ובין האזור הפרטי שנמצא מאחור ומעליו גג שטוח.

באזור החברתי רוכזו כל האלמנטים שמשפיעים על תחושת המרחב ומקנים לאזור תחושה של לופט גדול; הקיר הגבוה, קורות הגג האלכסוניות הצבועות לבן, הוויטרינה הגדולה שפונה לדק עץ ובריכת השחייה – כל אלה מוסיפים לתחושה נעימה שמזמינה את המשפחה ואת המתארחים לבלות במקום ביחד. הרעיון של חלוקה מובהקת בין האזור החברתי ותחושת המרחב שבו ובין אזור חדרי השינה המאופיינים בהתמקדות אישית בכל אחד מחמשת הילדים ובזוג ההורים בנפרד, הכריח את האדריכלית סיסי זיו לחשוב על קטע שיהווה נקודת חיבור קונספטואלי בין שני החלקים. החיבור המהותי בין שני חלקי הבית הוא זה שנתן לה את הרעיון לעיצוב הקיר הדומיננטי.

 


מבנה הבית הוא הברקה אמיתית

 


הכניסה לבית 

 


מבט אל הסלון

 


פינת העבודה והספרייה שבקומת הביניים

 


מבט כללי על החלל הציבורי 

 

במרכזו של הקיר נבנתה גלריה צרה יחסית שמשמשת כספרייה עם פינת קריאה אינטימית ואל הגלריה מגיעים דרך גרם המדרגות המוביל לחדרי השינה. במעלה המדרגות, מצד משמאל, שוכנת הספרייה ומימין תוכנן שטח רחב יותר לפינת העבודה. כשמגיעים לקומת הביניים, שבה מוקמו חדרי השינה של שלושת הילדים, נתקלים בפינת הישיבה המיועדת להם ונראית כמו מעין סלון קטן הנמצא בגב הספרייה. מהרחבה החברתית נכנסים לכל אחד מחדרי הילדים. בהמשך גרם המדרגות, בקומה העליונה נמצאת יחידת ההורים המופרדת מיתר הבית, ובה אזור שינה, שירותים ויציאה לגג. הפרדה זו מקנה להורים פרטיות מרבית. שני חדרי שינה נוספים, שמיועדים לילדים הבוגרים, תוכננו גם הם כיחידה נפרדת בקומת המרתף.

 


עם כזה נוף קשה להשאר אדישים 

 


פינת העבודה מוקמה בקומת הביניים

 

 


סלון מיוחד וקטן יועד לילדים הקטנים ומחבר בין חדריהם

 


חדרה של אחת הבנות 

 

יצירת הגלריה במרכזו של הקיר משפיעה על כל החלל החברתי, גם בזכות הצבעוניות של הספרים שמוסיפים לגוון הכללי הבהיר השולט בחלל וגם ביצירת תקרה מעל פינת האוכל. אותה תקרה מבודדת תחושתית את פינת האוכל מהחלקים האחרים של האזור החברתי ומעניקה למקום תחושה אינטימית שהולמת ארוחות חגיגיות ולכן, ארוחות יומיומיות נערכות לרוב לאורך הדלפק שמהווה חלק מן המטבח הפתוח. בנוסף לאלמנט האסתטי שנעוץ בבניית הגלריה, הבליטה הצרה של רצפת הגלריה ותקרת פינת האוכל מהווה פתרון אידיאלי להסתרת מעברי מיזוג האוויר ולקביעת נקודות תאורה לפינת האוכל. גורם נוסף שמוסיף למראה הקיר הגבוה ומחבר אותו בצורה הומוגנית לבית, הוא החלון המלבני ש'שובר' במידה מסוימת את שטחו הגדול של הקיר ומאפשר חדירת אור לסלון הילדים הנמצא מאחור.

היופי האמיתי של הבית בא לידי ביטוי בשילוב המתוכנן שמחבר ומפריד בין מראה לופטי פתוח ורחב הידיים באזור החברתי ובין חדרי שינה קטנים ואישיים מאוד. התכנון המקורי והמיוחד הזה מתבטא גם במראה החיצוני של הבית שמחבר בין גג משופע לגג שטוח והן בחלוקה הפנימית העונה במדויק לצרכים ולדרישות של כל אחד מבני המשפחה כפרט ושל כולם ביחד. 

 


חדר השינה של ההורים

 


חדר רחצה בבית

 


חדר רחצה נוסף

 


נגיעה מיוחדת גם כאן

 


מבט על הבריכה

 

 


רשימת ספקים חלקית:

סלון וכסאות פינת אוכל: ריהוטים

שולחן: MARCOPOLO

גג: עץ ועצה

ברז מטבח: חזי בנק

שטיחים: סיאם

פרקט: PARQUETEAM

חדר שינה: ריהוטים

בריכה: פלגים


אהבתם? הנה עוד בתים מרשימים:

וילה וביתן בריכה צמוד

הבית הלבן בישראל
 

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

שקט על פני המים: בית פרטי בסביון עם תקרה של 6 מטרים


חלונות גדולים מחברים את הבריכה עם חלל האירוח ועם סוויטת ההורים של בית פרטי בסביון, והרמוניה של צבעים בהירים ושקטים עוטפים גם את סוויטות סוף השבוע לילדים

עיצוב בתים פרטיים

קופסת ההפתעות: בית מודרני חלומי לזוג הייטקיסטים


נוף הבריכה נכנס דרך מפתחים גדולים לפנים הבית הפרטי. אליו מצטרפים חדר מפתיע במטבח, פינת חלומות לאישה ואזורי משחק לילדים

עיצוב בתים פרטיים

כל פינה נחשבת: בית צעיר ומודרני למשפחה שאוהבת לארח


ארבעה ילדים, טעם צעיר ועכשווי ואהבה לאירוח משפחה וחברים יצרו בית מודרני, מרווח ומואר בפתח תקווה, שלא בזבז שום מקום פוטנציאלי לאחסון

עיצוב בתים פרטיים

בשקט בשקט: בית רגוע בסגנון סקנדינבי


המעצבת חלמה על בית הרמוני שבו תוכל לגדל את שלושת ילדיה. בזכות הבחירה בסגנון סקנדינבי נקי ובצבעוניות מונוכרומטית, היא הצליחה ליצור מרחב מגורים שמשרה שלווה על כל מי שנכנס

תגובות

כתיבת תגובה