כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב בתים פרטיים  //  בית באורנית: כשפנים וחוץ משתלבים

בית באורנית: כשפנים וחוץ משתלבים

זוג צעיר עבר לבית הצופה לנוף הררי מדהים וביקש לעצב לו מרחב מגורים המשלב בין נוחות לאסתטיקה. התוצאה? בית מקסים ומואר ששולטת בו ההמשכיות בין הפנים לחוץ

מאת: עופרי גונן צילום:


                           

 


הבית בו אנו מבקרים הפעם התברך בנתוני פתיחה מרשימים – שטח נרחב שחלקו העורפי נושק לנוף הררי מדהים – אשר היוו נקודת פתיחה מוצלחת ביותר עבור משפחה צעירה. המעצבות גלי סילס וענת זמורה גויסו כדי לתכנן שיפוץ מקיף וליצור בית חם עבור המשפחה.

לצפייה בכל התמונות:

 

 עוד בתים מעוצבים:

רק לא לבן: מעצבים דירה חדשה בשרון

בית בשרון: סוויטה פרטית ומעוצבת לכל ילד


העצמת היתרונות של הבית עמדה בבסיס העיצוב

נקודה עיקרית בתכנון נבעה מהעצמת היתרונות של הבית, והדגשת הציר שנוצר בין שתי מרפסות – קדמית ועורפית, כאשר המרפסת העורפית פתוחה לנוף פנורמי מרהיב. בתכנון הודגשה המשכיות בין החוץ לפנים ע"י יצירת חללי אירוח המשכיים המתקשרים זה עם זה.
  חללי אירוח המשכיים המתקשרים זה עם זה

קומת הקרקע משמשת לארוח ולחיי החברה של המשפחה, וכוללת חדר מגורים, פינת אוכל, מטבח וחדר משחקים. בחזית האחורית, הגובלת בין המטבח ופינת האוכל לבין הנוף, נפתחו פתחים גדולים ללא תריסים ווילונות על מנת לשטוף את הבית באור טבעי נעים. כדי לשמור על פתיחות וזרימה בין חללי הארוח, צומצמה נישה קיימת בחלל המרכזי לגודל מינימאלי שהוגבל ע"י עמוד קונסטרוקטיבי, והודגשה ע"י בריקים כהים היוצרים אווירה חמימה וביתית. החלל כולו חופה באריחי גרניט פורצלן בגודל 60
X60 במראה מודרני, אותם המעצבות בחרו להמשיך גם אל המרפסת העורפית על מנת ליצור המשכיות בין חללי הארוח.המרפסת העורפית


שולחן אוכל מעץ אלון צרפתי באורך מרשים של 2.5 מטר 

החללים המרכזיים בקומת הקרקע הותאמו לאהבת הארוח של בעלי הבית. המטבח בוצע ע"י נגר פרטי, כמו שאר פרטי הנגרות בבית, ותוכנן ע"י המעצבות כדי ליצור נוחות מקסימאלית עבור הזוג. נבחר מראה מודרני ונקי בצבע לבן מבריק עם ידיות אינטגרליות. עבור פינת האוכל נבחר שולחן אוכל מעץ אלון צרפתי באורך מרשים של 2.5 מטר, שיחד עם דלפק יומיום שגם הוא עשוי עץ, מאזן את גווני הלבן והאפור. לשולחן הותאמו כסאות עץ עם עור לבן וספסל מחופה בבד פרחוני המוסיף צבע והומור לחלל כולו. חדר המגורים מוסיף גם הוא תחושה ביתית לחלל בעזרת קיר מדיה שחופה בבריקים כהים וארונית צפה עשויה גם היא אלון צרפתי.


קיר מדיה שחופה בבריקים כהים 


כסאות עץ עם עור לבן וספסל מחופה בבד פרחוני המוסיף צבע והומור  


פתחו פתחים גדולים ללא תריסים ווילונות על מנת לשטוף את הבית באור טבעי נעים

 מראה מודרני ונקי
שתי המרפסות, שהיוו נקודת מוצא עבור התכנון, קיבלו כל אחת טיפול ספציפי באופן המאפשר סוגי ארוח שונים. המרפסת הקדמית חופתה בדק ונשתלו בה צמחי תבלין וצמחים נוספים, נבחרה עבורה מערכת ישיבה נמוכה המשלבת ריפוד לבן ועץ, כשמעליה סוככת שמשיה לבנה גדולה, והיא כוללת מקום מכובד עבור משחקי הילדים. המרפסת האחורית תוכננה בסגנון שונה הממשיך את הקו העיצובי של קומת הקרקע, ועבורה נבחרה מערכת ישיבה גבוהה מאלומיניום אפור וריפוד לבן.

עם העלייה לקומה השנייה, בה מוקמו הפונקציות הפרטיות והשקטות יותר, אנו נחשפים לשינוי משמעותי נוסף שבוצע בבית – שיפוץ חדר השינה של הזוג. הלקוחות הדגישו את הטיפול בחדר השינה והתוצאה רומנטית ונינוחה. חדר הארונות שהיה צמוד לחדר השינה הפך לחדר מקלחת מפנק, כך פונה שטח לריווח חדר השינה והוספת ארון קיר שבחלקו האמצעי הותקנה טלוויזיה. עפ"י בקשת הזוג, תוכננה מיטה נמוכה עם זוג שידות בגדלים שונים. החלל כולו קיבל מראה נקי ורך ע"י הדגשת הצבע הלבן אליו הותאם פרקט בהיר.רומנטי, בהיר ונינוח. חדר השינה.

רוצים גם דירה מעוצבת?
תאורה: לכל העסקים ובעלי המקצוע

אדריכליםלכל העסקים ובעלי המקצוע 


חדר מקלחת מפנק


חדר הילדים
ההמשכיות בין הפנים לחוץ והחומריות המחברת בין החללים השונים יוצרות בית נעים, המשלב בין נוחות לאסתטיקה. הבית מותאם באופן מוחלט לחיי היומיום של המשפחה הצעירה, ומשלב קווים נקיים ועל זמניים עם חומרים נעימים שיכולים ללוות אותם יחד עם התבגרות המשפחה.  

 

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

ממש כמו בבית: לבוש מודרני חדש לבית ירושלמי בשכירות


כדי להרגיש כמו בבית, לא ויתרה משפחה עם חמישה ילדים על עיצוב מחדש לבית השכור. אפקט בטון שוכן לצד קשתות אבן ירושלמית וחדרי השינה מרגישים כמו בית מלון

עיצוב בתים פרטיים

יאמי ומאמי: בית של טעמים ונופי בוסתן במושב


בית שנבנה עבור בני זוג מעולם הסטיילינג וצילומי המזון, כולל כל מה שהם צריכים לבישול, אירוח, צילום וחיים נינוחים בתוך נוף ירוק. הרמוניה שמעוצבת בדרמטיות

עיצוב בתים פרטיים

להתאהב כל יום מחדש: הצצה לווילה חלומית באזור המרכז שגרמה לנו להחסיר פעימה


נכון, לא בכל יום יוצא לנו להתאהב מעיצוב בית שהוא כלל לא שלנו אך זה, אותו יצרה מעצבת הפנים יפעת אברמסון, עבור זוג ושני ילדיהם בהחלט יוצא מן הכלל. בתבונה, רגישות ושימוש נכון ומדויק בחומרים אורגניים וטבעיים השכילה המעצבת ליצור עבורם חווית מגורים מרגשת ומזמינה, מלאה ברגש, חום ואהבה. הצצה לאחד הבתים היפים של השנה.

עיצוב בתים פרטיים

חשיפה לצפון: הצצה לווילת אירוח חלומית במושב עין יעקב שעשתה לנו חשק לארוז תיק


הטמפרטורות מטפסות, הטבע מתעורר, אביב הגיע ואיתו עונת הטיולים! עבור אלה מכם שהתגעגעו במהלך החורף לשבתות בחיק הטבע ולגרדרובה הקיצית, ארגנו הצצה לווילת אירוח קסומה, בעיצובה חן אברהמוף, שעושה חשק להצפין עד למושב עין יעקב הפסטורלי, ולהנות מחופשה חלומית.

תגובות

כתיבת תגובה