כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב דירות  //  בזעיר אנפין: הצצה לדירה קטנטונת בתל אביב

בזעיר אנפין: הצצה לדירה קטנטונת בתל אביב

גם דירה של 55 מ"ר יכולה להיות יפה, מעוצבת ומזמינה – הכל תלוי בחלוקה והגדרה נכונה של החללים. בואו לסיבוב

מאת: בר אילוטוביץ צילום:


 

הדיירים: 1

המקום: תל אביב
שטח הדירה: 55 מ"ר
עיצוב פנים: דנה שקד
 

דירות קטנות הן נושא שמוכר לכולנו, בעיקר מפני שרובנו חיים בכאלו, אבל הפעם אנו מבקרים בדירה קטנה במיוחד שבעזרת תכנון נכון ועיצוב חכם נראית גדולה ומרווחת יותר מהגודל האמיתי שלה. בעלת הבית פנתה למעצבת הפנים דנה שקד כדי שתעזור לה להפוך את הדירה הקיימת לדירה מעוצבת ונוחה.

התכנון המקורי של הדירה היה שונה מאוד מהמצב הנוכחי והיו בעיות רבות בחלוקת החלל – אזור הכניסה לבית היה מחופה בבוידעם שסגר את החלל ויצר כניסה חשוכה ואפלולית, המטבח המקורי היה צר, ארוך ולא נוח לעבודה וכל חלל הפנים לא היה מנוצל בצורה נכונה. בזמן השיפוץ נהרסו כל קירות הפנים של הדירה, הפונקציות החליפו מקומות ונעשה תכנון חדש לחלוטין.

 

 הדירה לפני השיפוץ (צילום: דנה שקד)

 

רוצים גם בית מעוצב?
אדריכלים: לכל העסקים ובעלי המקצוע
מעצבי פנים: לכל העסקים ובעלי המקצוע
 

הכניסה לבית הורחבה מעט על חשבון חדר האמבטיה כדי לאפשר אזור כניסה נעים ומואר, כדי להשיג זאת תוכננה הנמכת תקרה הכוללת תאורה ששוטפת את האזור באור. בנוסף, שולב ארון נמוך עם גימורים כפריים המונח על קיר בצבע אפור סגול.

 

במרכז חלל הדירה נמצא אזור פינת האוכל שהוא גם החלל הראשון שרואים כשנכנסים לדירה, כדי לנצל אותו היטב נבחר שולחן עגול עם משטח זכוכית כדי ליצור אווירה קלילה ופתוחה, ונוספו כיסאות עץ מעוצבים עם ריפוד שחור. הקיר האחורי חופה בלבנים כהות עם רובה בצבע סגול שהותאמה במיוחד עבור הדירה כדי לחבר את הצבעוניות של כל החללים.

 

 

הסלון וחדר השינה החליפו מיקומים, כדי ליצור חלל אחד גדול ופתוח הכולל סלון ומטבח וביניהם הפרדה בצורת קיר מדיה נמוך עם אלמנט של טלוויזיה מסתובבת המאפשרת צפייה באזור הסלון ובאזור המטבח, ומתחתיה ארון מדיה מחופה זכוכית בצבע תכלת המתאימה למטבח. הקיר מהווה תמיכה גם ליחידה האי במטבח הכוללת אזור ישיבה, אחסון ופינת מחשב קטנה.

 

 

 מחיצה נמוכה מפרידה בין הסלון למטבח וכוללת אלמנט של טלוויזיה מסתובבת

המטבח שמר על מיקומו המקורי אבל שינה לחלוטין את פניו, הוא הפך להיות מטבח פתוח ומואר בצורת האות ר'. נבנו ארונות מטבח אינטגרליים, חיפוי קיר מזכוכית וקלאפה עליונה מזכוכית בצבע תכלת ספציפי שהותאם לשאר הגוונים בדירה.

 

 

כדי לאפשר גמישות עיצובית בסלון נבחרה ספה מודולרית שיכולה להתפרק בהתאם לצורך עם דופן אחת כדי לא לסגור את החלל, בנוסף נרכש כיסא קריאה מעוצב וייחודי מעץ בקווים עגולים היוצרים זרימה והמשכיות. שולחן הקפה ממשיך את העיצוב העדין המשלב רגליים המעוצבות כפסל ומשטח זכוכית שאינו סוגר את החלל, ומנורה עומדת בצבע ורוד מכניסה נגיעת צבע לחלל.

 

 מנורה ורודה עומדת מכניסה צבע וענין לחלל

 

 

 

אלמנט מיוחד בדירה הוא ההפרדה בין פינת האוכל לחדר השינה, הפרדה זאת מאפשרת שני מצבים – הראשון הוא מצב בו בעלת הבית נמצאת בדירה לבדה ואז חדר השינה יכול להיות פתוח ליצירת מראה זורם ומרווח. המצב השני הוא מצב בו מגיעים אורחים לדירה ואז ניתן לסגור את חדר השינה ולאפשר פרטיות. הפרדה זאת מתאפשרת על ידי דלת מיוחדת שהוזמנה בגובה התקרה הזהה ונסגרת במראה של קיר רגיל לחלוטין ולכן אינה מושכת תשומת לב בחלל.

 

מחיצה המפרידה בין חדר השינה לחלל הפתוח

חדר השינה נמצא כרגע באזור בו הייתה בעבר מרפסת מקורה ולכן יש בו קורה נמוכה שסוגרת את החלל. כדי להוציא את המרב מהמצב, שקד יצרה מהקורה נישה סימטרית ודקורטיבית בצבע סגול הכוללת גם תאורה ואחסון שמגדירה את אזור המיטה, המיטה עצמה עשויה מבסיס וראש מרופדים בצבע אפור חום. כדי לספק לבעלת הבית פרטיות מקסימלית בחדר המוקף חלונות תוכנן וילון כפול בעל שכבה אטומה ושכבה דקורטיבית קלילה יותר.

 

 

 

בחדר האמבטיה שולב כיור קוריאן צהוב כנקודת צבע

 

האיכות הגדולה של הדירה היא בעובדה שה-55 מ"ר הקיימים יכולים להרגיש מרווחים, מאווררים ונוחים למגורים על ידי תכנון נכון של התאמת הפונקציות לחלל הקיים, בניית מחיצות מודולריות, שימוש בתאורה מתאימה ודקורטיבית, בחירה של חומרים מתאימים וכמובן בעזרת תכנון נכון ומדוקדק.

 

עוד דירות מעוצבות:

כיוון אוויר אחד: הצצה לדירה מאתגרת ברמת אביב

מעלימים את הבעיות: מכניסים אופי לדירת קבלן

הדירה החדשה של אביעד קיסוס: האלבום המלא

עיצוב על הגובה: ביקור בפנטהאוז אמנותי במיוחד

כפית נס קפה ושניים סוכר: הצצה לדירה בקרית אונו

עוד בנושא

עיצוב דירות

המהפך - מדירת קבלן סטנדרטית ומשמימה לדירת חלומות חמימה ויפיפייה


עיצוב צבעוני וצעיר, בחירת טפט עדכני, הוספת חללי אחסון פרקטיים, ריצוף בפרקט מעץ אלון ושבירת הקיר הנכון - מעצבת הפנים שרון דוד מראה איך הופכים דירה קרה ופשוטה לדירה מפנקת מודרנית ומדהימה.

עיצוב דירות

שווה זהב: עיצוב דירת גן דופלקס בחיפה ב-300 אלף שקל


סטנדרט קבלני פשוט בדירת גן דופלקס הפך בטאץ' עיצובי עדין לממלכה לבנה בת שתי קומות, שהתגברה על שטח מצומצם וחוסר באחסון

עיצוב דירות

עם הפנים לים: דירה מול הים ממקסמת את הנוף בגדול


הנוף בדירה בבת ים לא דילג על אף חלל – מהמטבח והסלון המאוחדים ועד פינת האוכל וחדר השינה, שחולקים קיר זכוכית משותף

עיצוב דירות

גוד מורנינג תל אביב: אשת האופנה שחיה בדירה בבית מלון


הקירות הופלו, הים של תל אביב נפרס במלוא העוצמה, ודירת הנופש המחולקת הפכה לדירה בבית מלון של ממש עם אופן ספייס חלומי

תגובות

כתיבת תגובה