כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב דירות  //  גרה בשינקין: לופט המקיים בין כל חלליו קשר עין רציף

גרה בשינקין: לופט המקיים בין כל חלליו קשר עין רציף

הלופט בבניין היסטורי משומר טומן בחובו חוויית מגורים איכותית ומתקדמת, ויחד עם זאת קיימת בו התייחסות רצינית למיקום הדירה והבניין שבו הוא ממוקם. שילוב מחושב של קדמה לצד ניצול נבון של החלל יצר יחידת מגורים ייחודית

מאת: בן רייצוק, מגזין בניין ודיור צילום:


דירה זו זכתה בבחירת השופטים בתחרות נבחרי השנה 2017-18 
בקטגוריית: הדירה המעוצבת ביותר
 
 

 

 עיצוב: BLV עיצוב פנים ואדריכלות
מיקום: רחוב שינקין, תל אביב
 
כעכבר עיר מצוי, שכל יציאה אל מחוץ לעיר מלחיצה אותו וגורמת לו סחרחורת, שמחתי להגיע לדירת סטודיו מחודשת הנמצאת בבניין עתיק ששומר. המבנה ממוקם במרכז הווילאג' התל אביבי, הלוא הוא רחוב שינקין. נכנסתי דרך פשפש כניסה קטן הנמצא בין דוכני מיץ פירות סחוטים ובוטיקים מדליקים, ותוך כדי המתנה לפתיחת הדלת קראתי את סיפורו של הבניין אודות עבודת השימור שנעשתה בו על ידי משרד האדריכלים סומא, סיפור המופיע על גבי שלט הקבוע על הקיר לצד הכניסה. 
 
 
 
עוד דירות מעוצבות בכתבות הבאות:
 
 
קיבלה את פניי דנה ויאנו, הצלע הנשית של בעלי חברתBLV , עיצוב פנים ואדריכלות, המנהלת את החברה ואחראית על הסטיילינג. מימין לכניסה נפתחה עבורנו דלת ירקרקה שהובילה אותנו במסדרון עטור תמונות נוסטלגיות מעוררות געגועים לתל אביב הקטנה. בפתח הדירה קיבל את פנינו זהר בן לביא, אדריכל ומעצב שהשלים את תוארו בניו יורק. 
 
הכניסה לדירה הקפיצה אותי מידית לביקורי האחרון בניו יורק, וזה קרה עוד בטרם חוויתי במלואה את התחושה הלופטית שמחברת כל פינה בדירה ליחידה אחת גדולה שבה מתקיים קשר עין רציף ובלתי אמצעי. הקונספט לפיו הכול פתוח, מודגש כאן בתכנון הפרטים שמאפשרים לקיים את הרעיון הלכה למעשה. דוגמה לכך היא המטבח הפתוח, עיצוב עכשווי מובן מאליו, אולם כאן התכנון הותאם לא רק למיקום אלא גם לפעילות המתבצעת במטבח. לצורך מימושה רוכזו כל האלמנטים הנדרשים באי המחבר, כשצדו הפונה לסלון נועד לאחסון – כך מתאפשר לנמצא במטבח להיות חלק בלתי נפרד מהנוכחים בסלון. 
 
 
 
כאשר זהר קיבל לידיו את הפרויקט – חידוש דירה קטנה וחשוכה הנמצאת בחלקה האחורי של קומת הקרקע, הגורם שמצא חן בעיניו ביותר ואתגר את החוש המקצועי שלו, היה גובה התקרה. "גובה התקרה היה המפתח להצלחת הפרויקט," מסביר זהר, "זה היה הדבר שאתגר אותי למצוא פתרון אופטימלי להגדלת שטח הדירה ולהעלאת ערכה, ועם כל זאת שלא תיפגע תחושת המרחב והפתיחות. בנוסף היה לי חשוב ליצור דרך בה אוכל "לשלוח" את האור הטבעי המגיע משתי חזיתות אל חלקה העמוק של הדירה ואל המפלס העליון שתכנונו היה אצלי רק ברמת הקונספט." כך קרה שקורת תמיכה מרכזית הנמצאת בנקודה הגבוהה ביותר בתקרה, היוותה את גורם ההתייחסות לבניית המפלס העליון ולחלוקת הגובה בין שני המפלסים, קומת הגלריה והאזור המונמך במפלס הכניסה. 
 
 
 
אחרי שקיבלתי את ההסבר על המפלס העליון תוך כדי מבט מעלה, עברנו לגרם המדרגות שקרץ לי עם הכניסה לבית. האופציה שנבחרה למיקום המדרגות הייתה הפינה הפנימית ביותר של האזור החברתי. הגרם נבנה ללא אלמנטים ורטיקליים חוסמים, למעט עמוד תמיכה, והמקום שנוצר מתחת למדרגות נוצל למטרות אחסון.
 
 
 
הגענו לקומת הגלריה, כאן אולי יותר מכל מקום אחר בדירה התחוור לי קונספט הפתיחות שאותו ביקש זהר לממש. דרך קיר הזכוכית הניתן לפתיחה, מתגלה המפלס התחתון. גם בחדר הרחצה הגדול, המראה שליד הכיור ניצבת מהצד, העמדה המאפשרת החלפת מבטים עם הנמצאים בכל מקום בבית, גם עם אלה הנמצאים בקומה התחתונה. התרשמתי מאוד והתכוונתי לצאת מהאמבטיה, אלא שפתאום קלטתי במבטי דלתות הזזה לבנות הקבועות בקיר. "עוד ארון אחסון?" שאלתי, ואז בתנועה דרמטית הסיטה דנה את הדלתות, ולפניי התגלה חלל גדול שבמידית הזכיר לי את הבוידם הנוסטלגי שכמעט נשכח היום.
 
 
 
לסיכום שאלתי את דנה וזהר איך הם רואים את יצירתם, והרי תשובתם: "בעיצוב הדירה הזאת שמרנו על איפוק תרבותי ומכובד, אך עם זאת שילבנו בה נינוחות צעירה עם קריצה לעבר. לרגע לא שכחנו את סגנון החיים הדינמי הנדרש היום, התאמנו את הדירה לסגנון חיים אורבני והשארנו מרחב גדול לשינויים ולתכנונים עתידיים." נפרדתי מהזוג אשר בו אחד משלים את השני, הכנתי את הפספורט וכרטיס העלייה למטוס ושמתי פעמיי חזרה למציאות התל אביבית אשר אחרי סיור בדירה הזו, עושה רושם שתשתנה בקרוב. 
 
 
 
עיצוב מטבחים: לכל העסקים ובעלי המקצוע
ריצופים וחיפויים מעוצבים:
 לכל העסקים ובעלי המקצוע

 

עוד בנושא

עיצוב דירות

מינימליזם מאוחר: לחיות בגדול בדירה תל אביבית


דירת זוג בדירה תל אביבית בשכונת תל ברוך שופצה כך שתיראה גדולה יותר. קווים נקיים ועיצוב מינימליסטי תובלו בנגיעות חמימות

עיצוב דירות

בית מסודר מתחיל בתכנון מקומות אחסון


המעצבת התבקשה לתכנן כמה שיותר מקומות אחסון מבלי ליצור עומס בבית. הפתרון שהיא מצאה כולל ארון משרבייה נסתר ונגרות בהתאמה אישית

עיצוב דירות

עניין של גוון: בית נינוח בצבעים בהירים


הדיירים ביקשו בית מאזן ומרגיע שיעטוף אותם בחמימות. בעזרת צבעים בהירים וחומרים טבעיים, הצליחה המעצבת להגשים את המטרה ולהעניק להם את הבית הנעים שעליו חלמו

עיצוב דירות

חדרים זאת רק המלצה – הדרך הנכונה לחלק את החלל בבית


הדירה הזאת כבר הייתה מוכנה למסירה, אך המעצבת והדיירים התעקשו לחלק את החלל מחדש כדי להתאים אותה באופן מלא לצורכי המשפחה

תגובות

דירה מהממת!!
בתור סטודנטית לאדריכלות ועיצוב פנים, אני רואנ את הדירה הזו כהצלחה לא רגילה!!

התחלה טובה ומעניינת
ולעורך - סוף סוף משהו מסקרן.

כתבה מלפני שנתיים וחצי
http://www.bvd.co.il/%D7%91%D7%90%D7%9E%D7%A6%D7%A2_%D7%A8%D7%97%D7%95%D7%91_%D7%A9%D7%A0%D7%A7%D7%99%D7%9F.html

עוצר נשימה ?
באמת עוצר נשימה. אין חלונות ואי אפשר לנשום

דירה צפופה וחנוקה להחריד

קר ומנוכר

וואי וואי, מי כתב את השיט הזה?
נידאמתי, אבל תכלס הטקסט מתכתב עם העיצוב ומשלים אותו לכדי יצירה מושלמת בהתנשאותה. חד פעמי לגמרי

איפה תוכנית הדירה ? בכתבה המתארת תכנון פנים
ייחודי ראוי להציג תוכנית. הצילומים בהחלט לא מספיקים על מנת להבין את הקונספט.ראיתי פינות יפות, הצבעים קצת מתים לטעמי.

ריצוף אמבטיה
היי, אשמח לדעת מאיפה הריצוף המהמם של חדר האמבטיה? מאיזה חומר הרצפה?

איפה תוכנית הדירה ? בכתבה המתארת תכנון פנים
ייחודי ראוי להציג תוכנית. הצילומים בהחלט לא מספיקים על מנת להבין את הקונספט.ראיתי פינות יפות, הצבעים קצת מתים לטעמי.

קודררררררררר

סליחה, אבל לא הייתי גרה בדירה הזאת
אין שום קשר בין החדרים והחפצים. נראה כמו חנות המציגה סחורה. אין הרגשה ביתית, אין כלום. בדרך כלל אני נהנית גם מבתים שלא בדיוק לטעמי, אבל הפעם, ממש לא. ושוב סליחה.

פיהוק
אפילו לא עושה חשק לישון בה

כשאתם יושבים בסלון תזהרו לא לחטוף חלון בראש.

דירה מדהימה !!!

עזבו את העבודה הגרועה, אבל ההתנשאות!!!
״שמרנו על איפוק תרבותי ומכובד״... אז זו הסיבה שרוב הדירות בארץ אחרי שיפוץ, נראות כמו לפני שיפוץ??? מפחדים לשים חפצי נוי, להשתמש בצבעים בחוכמה. מסתבר, שהם פשוט רוצים להראות מאופקים, מכובדים ותרבותיים!!! בושה של הגדרה ותפיסה בכל הנוגע לעיצוב. זה כאילו לא להבין עיצוב בכלל. כל זוג אפור ויבש יכול לקום בוקר אחד, לשים ספה (אפורה, אפורה) מעל הכיריים במטבח, לעשות חדר שינה שקוף ופרוורטי ואחר כך לומר שזה מכובד ומאופק ותרבותי. די לביזיון, די לזילות של המקצוע, די לחוסר המעוף, לאפרוריות ולפחד השולט בליצור קצת תרבות אמיתית באמת, ולא מזוייפת ועצובה כמו כאן.

דירה בשינקין
מדהים בעיני אלגנטי אוורירי נעים

המדהימות נשגבת מבינתי....

הספה צמודה לאי, חדר שינה שקוף...
ועוד , לא משהו

כתיבת תגובה