כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב דירות  //  הגינה על הגג: עיצוב דירה בניחוח צרפתי קלאסי

הגינה על הגג: עיצוב דירה בניחוח צרפתי קלאסי

הכניסה הרשמית לדירה היא דרך חדר המדרגות, אך החוויה האמיתית מתקיימת בפתח הקבוע בתקרת הדירה אשר דרכו מגיעים לגינה קטנה הנמצאת על גג הבית. אל הפתח בגג מתחבר גם גרם המדרגות, אלמנט עיצובי מרכזי בדירה

מאת: טליה זוהר צילום:


 


הדיירים:
משפחה בת 4 נפשות
השטח: 80 מ"ר
תכנון ועיצוב פנים: עפרי דנון ומיה שלף – סטודיו OMY

 
נתוני הפתיחה שהוצגו בפני המעצבות היו כדלקמן: שטח נתון 80 מ"ר, מיועד למגורי משפחה בת ארבע נפשות, זוג הורים, שתי בנות בשנות העשרה וחתול. מעבר להיות בני המשפחה מארחים חמים המרבים לפנק את המוזמנים שלהם במטעמים מעשה ידיהם, הם ידועים כחובבי טיולים בעולם. מכל המקומות שבהם ביקרו, והם רבים, התחבב עליהם במיוחד סגנון עיצוב צרפתי קלאסי קליל, אותו נתבקשו המעצבות להתאים לממדי הדירה, לאקלים המקומי ולתקציב שעמד על 500,000 שקלים. במגבלת התקציב הזו נאלצו המעצבות לכלול את כל הפרמטרים: הריסה ובנייה מחדש, החלפת מערכות, השלמת פרטי ריהוט שנוספו לאלה שנרכשו על ידי בני הזוג בשוקי פשפשים שונים ופרטי סטיילינג.
 
המעצבות ריכזו את כלל הנתונים ושמו לעצמן את האתגרים שבסופו של דבר יתאימו לבקשות ולצורכי הדיירים. בשל גודל הדירה, היה ברור להן שעליהן לנצל בה כל סנטימטר רבוע, ליצור מקומות אחסון רבים ועם זאת להימנע מעומס יתר ותחושת מחנק. הדירה כמקובל חולקה לשניים, אזור חדרי השינה הפרטיים (אינם מוצגים בכתבה) והאזור החברתי, שמעבר למטבח, פינת אוכל קטנה וסלון, נוספה אליו גם מרפסת סגורה המשמשת כחדר עבודה. היישומים השמורים למרפסת הועתקו לגינת הגג הקטנה שנמצאת מעל הדירה. 
 
 
 
 
 
בטבורו של האזור החברתי נמצא המטבח הדומיננטי שעוצב לפרטיו על ידי המעצבות. צבעו השחור בתוספות מסיביות של פליז מקרין אלגנטיות קלאסית עם טעם של ותק בן שנים רבות. בעיית אוורור המטבח, בו לא ניתן היה לפתוח חלון החוצה, כמו ברוב חלקי הדירה, הוביל למציאת פתרון הטומן בחובו פתרונה של סוגיה נוספת – מקומות אחסון. המקום היחיד שאפשר היה בו לפתוח פתח כלפי חוץ היה בתקרה. תחת גרם המדרגות ההולנדיות שעוצב כך כדי לחסוך במקום, נוצר חלל שנוצל במלואו לארונות והסתרת מכשירי החשמל, דבר שאפשר להן לעצב קיר דקורטיבי חף מארונות המבליט ומשתלב ביופיו של המטבח הנמצא מול הכניסה לבית, לצד פינת האוכל. 
 
 
 
 
 
 
בסיכומו של השיפוץ קיבלו הדיירים את שחשקה נפשם, דירה בניחוח צרפתי קלאסי מעודן, שללא ספק הסטנדרטיות ממנה והלאה, והם אף נשארו עם עודף של חמישים אלף שקלים.
 
 

 
 
 

עיצוב גינות: לכל העסקים ובעלי המקצוע
עיצוב מטבחים: לכל העסקים ובעלי המקצוע

עוד בנושא

עיצוב דירות

בית הגלריה: הדירה שהפכה ליצירת אמנות מטריפה!


כשאמנות ועיצוב נפגשים: דווקא בעיצומה של מגפת הקורונה בחרו בני זוג, שאמנות זורמת בדמם, לקחת החלטה אמיצה ועברו לגור בלב העניינים בעיר ללא הפסקה. הם שכרו את שירותיה של מעצבת הפנים גלית דיין רביב שבמלאכת מחשבת הפכה את דירתם החדשה ליצירת אמנות בפני עצמה.

עיצוב דירות

אסתטיקה נטולת פשרות: הצצה לדירה שכולנו היינו שמחים לגור בה


כשמדברים על תכנון מושכל ומדויק ואסתטיקה נטולת פשרות מתכוונים ככל המקרה לדירה הבאה: הצצה ליצירה אדריכלית חד פעמית אותה תכננו מרב ברמן ומיקי כתר, בעלי המשרד M2 אדריכלים. השניים הפליאו ליצור עבור משפחה בת ארבע נפשות חווית מגורים עילאית העונה במדויק על טעמם המשובח, צרכיהם ומאווייהם ובתוך כך חיברו באופן מושלם בין חוץ לפנים.

עיצוב דירות

שובה של המרפסת: מהפך מרגש החזיר חיים לדירה תל אביבית


אחרי שנים של השכרה, מטבח כלוא ומרפסת שבוטלה לטובת הסלון, עבר המטבח לחזית, המרפסת חזרה לתפקידה המקורי והדירה קיבלה גוונים של אור וטבע. שיפוץ לדירה תל אביבית שיצר הרמוניה עיצובית לחיים וגידול ילדים

עיצוב דירות

יזראל הכפולה: שתי דירות שתוכננו בהפתעה למשפחה מצרפת


שתי דירות סמוכות, עם דלת מקשרת ביניהן, תוכננו למשפחה שמגיעה לחופשות בארץ. הים שימש השראה לעיצוב אלגנטי ונכנס פנימה דרך החלונות

תגובות

כבר ראינו את הדירה הזו היא מדהימה

דירה מקסימה, כסאות הבר מיוחדים.

דירה מדהימה ומקורית כל הכבוד למעצבת ולדיירים

סטודיו OMY
עיצוב מדהים ,מזמין ,מרתק.שתי מוכשרות שיצא לי לפגוש גם בעיצוב חנות makears בהוד השרון.החנות פשוט מהממת רמת ורסיטליות ומקצועיות שלא רואים הרבה.

יופי של דירה. מקורית.
חבל שאין את כל הדירה. את התוכנית שלה. ובעיקר תמונות של הגג. אבל כאמור, מה שרואים מוצלח.

העיצוב הזה פשוט מרגש אותי
פשוט מדהים , קוים נעימים בין לבן לשחור ואדמת פרקט בצבע חום שנותנת לבטון מחמאות של שמש ! סטייל

אפשר לקבל פרטים להתקשרות או קישור לאתר?

אחת הדירות היפות שראיתי באתר!
הכל מאד יפה ולא נדוש.

מושלםםםםםםםםםם

המדרגות על הארון, גאוני, מי בעל המקצוע? חייב פרטים

עיצוב מדהים
אחת היפות רק 80 מר???? לא יאמן יצירת מופת עם מעוף דרמטית ורכה כהה ובהירה כבדה וקלה שילוב מדהים של צבעים וחומרים תהנו שאפו למעצבות

הראיתם את הגירה הזו כבר בעבר

אז איפה תמונות של "הגינה על הגג"?
רשמתם באופן בולט בכותרת, אבל אין אפילו תמונה אחת של הגינה. אולי תכתבו בפעם הבאה "סלון ומטבח בסגנון..." כי זה כל מה שיש בכתבה. מעצבנים!

הפתח לגינת הגג
מה קורה בימי הגשם המועטים שבכל זאת יש לנו. האם הגשם נכנס לדירה דרך הפתח או שיש איזו שהיא אפשרות לסגירה של הפתח הזה בימי גשםשלא נראית בצילומים.

זוועה

יופי של עיצוב עם שאלה אחת
יפה מקורי לא טרנדי ואישי. רק לא הצלחתי להבין את הארון באמבטיה שעומד בנפרד מהכיור ונראה דגורם לבזבוז מקום ופגיעה במרחב. מה הסיבה? העיצוב של הדירה יפה וחכם כך שיש בטח סיבה לגיור הנפרד מהארון?

תוצאה קרה ולא נעימה. בית לא אמור להוות
תחליף לבית קפה. סגנון של בית צרפתי רחוק מלהיראות כך. ה"מדרגות" לגג נראות לא נוחות בעליל. ספק אם הן עונות על התקן. הגינה על הגג מקורית. למה אין צילום שלה? מכיוון שכל הבית תוכנן סביבה, צריך לראות אם בכלל הכצעקתה. תקציב של כמעט חצי מיליון שקל על התוצאה הנ"ל הוא מופרז, לטעמי.

המקרר מתחת לגרם - גאוני.. אבל...
אם יש גג למעלה למה אי אפשר לשים במטבח קולט עם ארובה החוצה? אם כבר יש גינה בגג ובהנחה שלא מגודל שם קנאביס רפואי אפשר תמונות? - החלל הציבורי חמים משפחתי נעים ומאוד מוצלח וביתי. מה קורה עם ביצוע האריחים באמבטיה שנראה בתמונות עקום?

הגג
הגג ? הפנינה שבכתר ?

אבל איפה התמונה של הגג???

לא נעים

שאפו למעצבות
דירה יפהפייה ושונה כל כך מהבתים הסטנדרטיי שכולם עושים. אשמח לדעת: 1. היכן הדירה נמצאת 2. מי בעל המקצוע שיצר את המעקה 3. מהיכן כסאות הבר

כל הכבוד! יצירת אומנות ממש!
רואים את החשיבה על הפרטים הקטנים. את הפונקציונליות שלא גורעת מהעיצוב להפך רק תורמת לו! עיצוב מרהיב ביופיו! שונה ויפה! וואו זאת המילה! ממש לראות וללמוד! כיף על הבוקר! שאפו!

תותחים !
יופי של עבודה !!!

מטבח
עיצוב מושלם ! אשמח לדעת מי הנגר של המטבח. תודה

מקסים וחכם. כל כך שונה מכל העיצוב הסטנדרטי
שרואים בכל הדירות. כל הכבוד

כתיבת תגובה