כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב דירות  //  הדירה היוונית שלי: בית בהשראת חופש

הדירה היוונית שלי: בית בהשראת חופש

המעצבת קיבלה פרויקט בחודש אוגוסט, והחליטה ללכת עם החופש הגדול עד הסוף, בלוח זמנים צפוף ביותר ובהשראת החופש, קיבלה דירת הקבלן טאץ' יווני והפכה לחמימה, מודרנית ומלאת אור, סנטוריני מאחורייך.

מאת: צילום: אורן שלו


 
הדיירים: זוג + שתי בנות
המיקום: כפר סבא הירוקה
השטח: 130 מ"ר
התקציב: 170,000 ש"ח
הום סטיילינג: רוית רוד
 
בשלהי החופש הגדול קיבלה המעצבת רוית רוד פניה מאתגרת: משפחה שעתידה הייתה להיכנס לבית חדש מיד לאחר החגים, ביקשה לעצב את ביתה. למרות לחץ הזמן החליטה רוד להירתם למשימה, "מדובר בדירת קבלן חדשה שהיו בה מספר אתגרים", מספרת היום המעצבת. "המטבח בעל שטח אחסון קטן, ובינו לבין פינת האוכל ניצב קיר חוצץ שלא איפשר למקם שולחן בגודל סביר. בנוסף, חדר הרחצה המרכזי היה חשוך ולא היה מקום לארון לשתי הבנות. גם חדר הרחצה של ההורים וחדר הארונות שלהם היו קטנים מאד ולא פונקציונליים". 


עוד דירות מעוצבות:
 
זה מה שיש

הדיירים הביאו חלק מהריהוט מביתם הקודם – שולחן האוכל והכיסאות, הספה בסלון, מיטת ההורים והמיטות של הבנות. "החלטנו להשתמש בריהוט הקיים כהשראה לבניית הקונספט לדירה החדשה", מספרת רוד. "כך התקבלה דירה חמה ומודרנית עם מוטיבים אורבניים קלים".
 
היו פה קודם, המיטות של הבנות
 
לצאת חוצץ

במסגרת השינויים שנדרשו בבית, הוחלט להסיר את הקיר שחצץ בין המטבח לפינת האוכל. הדבר הגדיל הן את שטח המטבח והן את פינת האוכל. בנוסף, הוחלפו במטבח הידיות שנתן הקבלן בידיות ברזל שחורות, והוסרה יחידת הארונות הגבוהים ובמקומה תוכנן קיר חדש בנגרות מותאמת. "בכך נוצר מטבח מרווח בצורת ח", אומרת רוד. "על הדופן הפונה לסלון שילבנו יחידת מדפים כדי שהיושבים בסלון יראו אלמנט מעוצב". באשר לפינת האוכל, היא כאמור הובאה מהבית הקודם, אך הכיסאות נצבעו בשחור ונוספו לה פרטי סטיילינג ברוח המראה החדש.
 
מאוחדים: המטבח ופינת האוכל 
 
פינת האוכל לאחר השדרוג
 
מהעיר לכפר

פלטת הצבעים בסלון נרקמה מסביב לספה האפורה שהביאו עמם הדיירים, וכך שולבו גווני אפור ושחור עם ירוק-טורקיז עמוק וצהוב. "לקבלת מראה אורבני השתמשתי בחומרים כמו ברזל ועץ, ובחיפוי טיח אפור לקיר הטלוויזיה", מסבירה המעצבת. "מנגד, בכדי לרכך ולחמם מעט את האווירה המודרנית הזאת, הלכנו על מזנון שחור בעל מראה כפרי". הכורסה והכריות שנבחרו ממשיכים את הצבעוניות שנבחרה, ומשלימים את האווירה.
 
הספה הגדירה את הצבעים
 
קיר הטלוויזיה קיבל חיפוי טיח אפור
 
חלום ליל קיץ

בין הפריטים שהובאו מהבית הקודם, הייתה גם המיטה הלבנה של ההורים. מיטה זו, בשילוב העובדה שכולם היו סביב חופשה, הביאה עוררה במעצבת השראה יוונית. "הצעתי שהקונספט לחדר השינה ולחדר הרחצה של ההורים יהיה חופשה יוונית", אומרת רוד. "כדי לייצר את האווירה נבחרו גווניי כחול, לבן ועץ". לצד המיטה הוצבו שידות שונות בגווני לבן ועץ, והקיר שמאחוריה נצבע בכחול עמוק. 
 
מיטה מעוררת השראה
 
איחוד מרגש

החלטה חשובה שהתקבלה בנוגע ליחידת ההורים, הייתה לאחד את חדרה הרחצה שלהם עם חדר הארונות. בכך התקבלה מקלחת מפנקת המעניקה תחושה של חופשה. גם בחדר זה נעשה שימוש בגווני כחול, לבן ועץ. במקום חדר הארונות, מוקם בתוך החדר ארון קיר רחב המשלב בתוכו טלוויזיה. "הארון לבן כדי שישתלב בקיר ולא יעמיס על החלל", מסבירה המעצבת. "יש בארון גם נגיעות של עץ כדי להתאימו לשידות הצד".
 
עכשיו יש מקלחת מפנקת
 
כמו נסיכות

דגש גדול הושם גם בחדר המשותף של שתי הבנות. "מדובר בילדות מלאות תעסוקה וחלומות, שאוהבות לרקוד וליצור", מספרת רוד. "יש להן אוסף מיניאטורות של נסיכות והן חלמו על פינת איפור בחדר". לכל בת הוקצתה פינה משלב בחדר, ובהתאם לדרישותיהן הן קיבלו פינת איפור נסיכותית, פינת קריאה ואזור משחקים. גם אוסף המיניאטורות של השתיים קיבל מקום של כבוד, וניתלה בגאווה על הקיר. "חדר המשחקים מאגד בתוכו את כל מה שהבנות אוהבות לעשות", מסכמת המעצבת. גם חדר הרחצה של הילדות שודרג – הקיר שחצץ בינו לבין חדר השירות הוסר, וכך התאפשר להכניס ארון גדול ולהאיר את החדר.
 
חדר לילדות יצירתיות
 
חדר הרחצה של הבנות, עם ארון גדול והרבה אור
 
חמים ונעים

בכניסה לבית מוקמה קונסולת ברזל שחורה ועליה פרטי נוי. "הקונסולה ממשיכה את הקו האורבני", מסבירה רוד, "ומשתלבת היטב עם ידיות הברזל החדשות במטבח, הכיסאות השחורים בפינת האוכל והשולחנות בסלון". להוספת חמימות, הדירה חופתה כולה בפרקט למינציה דמוי אלון, ונוספו שטיחים ווילונות להשלמת הטאץ'.
 
ממשיכה את הקו האורבני, הקונסולה בכניסה 
 
טאצ'ים קטנים להשלמת המראה
 

 

עוד בנושא

עיצוב דירות

הפרטים שעושים את ההבדל: חיים בסטייל מוקפד גם בדירה קטנה


חושבים שקו עיצובי שמור רק לדירות גדולות? תחשבו שוב! גלו את הפתרונות החכמים, הגישה לעיצוב והתקציב שיהפכו את הבית לאואזיס שאינו מתפשר במראה

עיצוב דירות

בקומה ה-22: עיצוב פנטהאוז באחד ממגדלי המגורים במרכז הארץ


ממרפסת הפנטהאוז באחד ממגדלי המגורים הרבים שצמחו בערים השונות בארץ ושינו את הנוף האורבני, המבט נמשך ומגיע עד לים

עיצוב דירות

לחשוב אחרת: דירות שכורות ומושקעות


בעזרת מעצבות פנים הצליחו השוכרים לייצר לעצמם בית שמתאים לאישיותם ולצרכיהם. מגרוש שהגיע עם מזוודה ועד זוג עולים שלא חסך בכלום – דירה שכורה שיש בה הכול

עיצוב דירות

כזה עוד לא ראיתם: מטבח שחור ופסנתר בדופלקס יוקרתי בחולון


סגנון מודרני חם ויוקרתי נבחר לדופלקס בקומה ה-23 שנקנה במצב מוכן במגדל בחולון. בסלון חלל כפול עם לבנים מפירוק, מטבח שחור בנגיעות עץ מעניק את הדרמה, וגם לפסנתר של המשפחה המוזיקלית נמצא מקום

תגובות

לא יווני ולא נעליים

מהמם ממש

תגובה קצת לא קשורה
אבל אני חייב להגיב- כמה תלונות יש לנו הישראלים שתהיו בריאים! אנשים הכל טוב- כל הזמן יורדים אחד על השני חדשים לבקרים, וואלה אחלה דירה, עיצוב מרענן, לא תמיד צריך להיות עמוס ומפוצץ בשביל שיהיה מוצלח. פשטות לפעמים עולה על תחכום וצעצועיות.

קונסולה
מאיפה הקונסולה בכניסה?

תשובה ללידיה 17
היי לידיה השטיחים מהשטיח האדום בראשלצ.

תגובה לחיה
תודה רבה חיה. נעים לקרוא את תגובתך .

אגריטל
האם יש לך משהו טוב להגיד על איזשהו פרוייקט?

עדין ואנין
עושה רושם שהכול בא עם חשבון ומחשבה, אהבתי את הקלילות והרוגע בשביל דירת מגורים נעימה, נראה שאנשים החליטו להגזים, אבל אנשים רגילים מעוניינים לגור כאן ברוגע ובשלווה בלי אורות מסחררים וכאבי אוזניים, אהבתי את הגישה, את הכניסה לתקציב ואת הרצון לתת לאנשים פינה נעימה

סופר סטנדרטי עם כותרת שמגחיכה את המצוי
הבית משמים, חסר השראה, מאוד סטנדרטי-נחמד ברמה מאוד בינונית וסולידית. אין בו כלום מקורי או בעל מעוף. בהשראת חופשה? מרגיש כמו חופשה בחדר סגור במקום לא ברור. מקווה שהחופשות הבאות שלהן תהיינה יותר חווייתיות ותותנה רושם עמוק יותר על המשפחה.

זה לא יעזור, פשוט עבודה לא טובה

נראה שהקוראים מצפים לעיצוב מהקולנוע ההוליוודי.
בהינתן העובדה שזוהי דירת מגורים של אנשים כמוני וכמותכם, הדירה נראית לי חמודה, מטופחת, מושקעת ופרקטית. מקווה לראות יותר מהסוג הזה במדור. תודה !

דירה יוונית
דירה מתוקה נעימה ויפה, תהנו.

נראה שהקוראים מצפים לעיצוב מהקולנוע ההוליוודי.
בהינתן העובדה שזוהי דירת מגורים של אנשים כמוני וכמותכם, הדירה נראית לי חמודה, מטופחת, מושקעת ופרקטית. מקווה לראות יותר מהסוג הזה במדור. תודה !

נראה שהקוראים מצפים לעיצוב מהקולנוע ההוליוודי.
בהינתן העובדה שזוהי דירת מגורים של אנשים כמוני וכמותכם, הדירה נראית לי חמודה, מטופחת, מושקעת ופרקטית. מקווה לראות יותר מהסוג הזה במדור. תודה !

עיצוב יפה אבל כנראה שהמעצבת לא היתה ביוון

מאיפה השטיחים?

אם זה יווני אז אני צנצנת.
דירה סטנדרטית בלי שום מעוף . אין כאן שום דבר שמסכיר את יוון ובטח לא את סנטוריני. סתם המצאתם כותרת לדירה סטנדרטית. שיהנו, אבל מיוחד ושונה זה ממש לא!!!

תשובה לחנה
היי חנה. המוטיב היווני בכחול לבן נמצא בחדר השינה. זו היתה כוונתי.

נו, הגזמתם
אולי ברקע נשמעת מוזיקה יוונית חוץ מזה סתם.. פשוט סתם

תגובה לנורית או שבאמת קוראים לה רוית?
מלימון לעשות לימונדה זו בדיוק החשיבה המינימלית האפשרית, ולא איזו חשיבה פורצת דרך - וכך בדיוק עיצוב הדירה.

תגובה לאדריטל
היי לעיתים כדאי לקרוא היטב את המלל לפני התגובה. המיטה לא היוותה השראה אלא העובדה שהיא עברה מהדירה הקודמת התוותה את העיצוב סביבה. לגבי פריטים של המשפחה, מדובר בזוג באמצע שנות ה-30, עברו מדירתם הראשונה כזוג צעיר כך שלא הגיעו לשלב צבירת אביזרים בעלי משמעות או היסטוריה. וזו אכן דירה קבלנית שהתקציב בה היה מוגבל כולל העובדה שהיו פריטים שהם לא היו מוכנים לוותר עליהם במעבר. ואל נשכח שיש אנשים הגרים שם, השקיעו זמן וכסף ואוהבים את ביתם.

תשובה לטלי
היי טלי. הקונסולה נרכשה ב-Two M.

דירה נחמדה אך לא מקורית או מבריקה

המלל הזוי. כרגיל.
מיטת הורים מעוררת השראה?? כי באמת טרם נראתה פה מיטת איקאה לבנה, עם סדינים לבנים, וסמרטוט אפור מושלך עליה...חדר ילדה יצירתי? כי קיר ורדרד זה באמת נדיר... חוצמזה - העיצוב נאה וסטרילי.אין פה שום דבר ששייך למשפחה, היסטוריה שלהם. הכל קנוי חדש וג'נרי לגמרי. דירה לדוגמה של קבלנים.

ממתי צבע שחור נחשב יווני??
ואני חשבתי לתומי שיווני זה כחול ולבן.....

יפה מאוד
מאיפה הקונסולה בכניסה ?

לא יווני ובטח לא סנטוריני !
קצת כבוד למקצוע ! נו באמת ?

איפה יוון?
נו באמת? משעממת ..אין עיצוב!

אהבתי מאוד נעים ועכשווי

מלימון לימונדה
זה מה שנקרא לקחת דירה פשוטה ולמקסם אותה. מרגישים שהמעצבת חושבת פונקציונלית ועל צרכי הדיירים.

דירה יפהפייה !!! נראה שכל כל פרט בה עם מחשבה

ים תיכון?
כמה מלל על דירת קבלן שלא נעשה בה כלום ומאום. משעמם. גנרי. ללא תעוזה וללא מעוף. אבל העיקר שהמשפחה אוהבת

כתיבת תגובה

בודק...