כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב דירות  //  חמישים גוונים של אפור ולבן: הום סטיילינג בקריית אונו

חמישים גוונים של אפור ולבן: הום סטיילינג בקריית אונו

אין דבר יותר מנוכר מקירות לבנים וריקים בדירה חדשה, ולכן בדירה שלפניכם נוספו להם כתמי צבע, תמונות, וילונות ומדפים, יחד עם חללי אחסון מקוריים ושטיחים שמגדירים חללים

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


דיירים: זוג דיירים
מקום: קריית אונו

שטח: 90 מ"ר
הום סטיילינג: ורד קסטל-שתיל וגלית דור-שקד "RoomStyling"

כל מעבר לדירה חדשה מלווה בתחושה שהבית עדיין אינו "בית", שמשהו חסר כי הקירות נותרים חשופים, רהיטים עדיין לא נרכשו וגם אם נרכשו הם עדיין לא ממוקמים כהלכה, אין אקססוריז שעוזרים לחמם את האווירה ולתת את החמימות והאופי המיוחד, ואין תחושה של חום ואינטימיות שבית אמור לתת. כך הרגישה גם הדיירת בדירה שלפניכם, מספר חודשים לאחר המעבר לדירתה החדשה. ולכן המטרה הייתה לבצע הום סטיילינג מלא לכל חדרי הדירה, בהתאם לצרכיה ולחלומותיה ולקראת בואו של תינוק חדש למשפחה.


צבעים וטפטים: 
לכל העסקים ובעלי המקצוע
וילונות: לכל העסקים ובעלי המקצוע

הבסיס כבר היה קיים: רצפה באפור בהיר, קירות לבנים חדשים ומטבח לבן. הדירה הייתה ריקה לחלוטין מרהיטים ומחפצים, והדיירת ביקשה קו נקי, מודרני, מינימליסטי ויוקרתי, בלי עומס והסחות דעת מהעיקר. היא רצתה מראה שיעשה לה שקט בעיניים וירגיע אותה בסופו של יום כשהיא חוזרת הביתה. המעצבות רצו לתת לדירה שיק אירופאי-לייט מתוחכם, שתואם את סגנון חייה של הדיירת ובן זוגה, ואת אהבתהם לעיצוב ואסתטיקה. חלל הסלון, פינת האוכל והמטבח בדירה הינם חלל פתוח ומחובר, והמטרה הייתה ליצור לכל איזור מראה ייחודי משלו, לאפיין אותו באקססורייז ולהעניק תחושה של חמימות ואינטימיות.

באיזור הסלון זה נעשה בקלות על ידי שטיח הצמר האפור, ש"סימן" את שטחו והפריד אותו מפינת האוכל. בין שלושת החללים מוקמו שני שטיחים באריגת עיגולים באפור-לבן, שמוסיפים עוד קריצה לחלל כולו. כמערכת ישיבה נבחרה מערכת יוקרתית אפורה שצורתה האורגנית עם הקווים המעוגלים והתיפורים המודגשים לגמרי עשו את העבודה של עיצוב מתוחכם אבל שקט. אליה חברה כורסה תואמת שרופדה בשני גוונים של אפור. על גביהן הונחו כריות עגולות בוורוד בייבי בהיר וכרית מלבנית אפורה. לפינת הישיבה הזו נבחר שולחן לבן בעיצוב רטרו בדוגמת טיפה, ששובר את הכיוון האפור ונותן כתם בהיר במרכז החדר.


אורגנית עם קווים מעוגלים. הספה בסלוןפינת הטלוויזיה


מעל הספה מוקמה תמונה גדולה של קבוצת פינגווינים בגוונים של שחור-לבן-אפור, שפותחה בשיטת הדפסה מיוחדת עם גימור מבריק. למזנון נבחרו שני מלבנים מינימליסטים בשני צבעים, אפור ולבן, שניתלו אחד בסמוך לשני בהסטה קלה. מעל המזנון מוקמה את הטלוויזיה כשהיא ממורכזת, ומשני צידי מדפים מודרניים מבריקים, גם הם במראה מעוגל ולבן. מעל המזנון נתלו שני גופי תאורה לבנים שנותנים בשעות הערב תאורת אווירה נעימה. על גבי המזנון והמדפים הונחו חפצים שבחרנו מביקור בחנויות מגוונות.

בסלון היה צורך ביצירת מקומות אחסון לספרים. לשם כך נעשה שימוש במבנה הקירות הקיים. לנישה שהייתה קיימת בסלון תוכננו מדפים בצורת "ח" הפוכה שנצבעו בלבן מבריק. על גביהם סודרו כל ספרי הקריאה והדיסקים שעד עכשיו היו ארוזים בארגזים. סידור לפי צבעי הכריכות של הספרים נתן פיניש מדליק ועשה סדר בעיניים. להשלמת המראה של הסלון נוסף פוף סרוג בוורוד בייבי וצמחייה בתוך עציץ ורוד תואם. לתאורת חלל הסלון ניתלה גוף תאורה תקרתי מודרני בצורת תלתן גדול, כשבסמוך לפינת האוכל, במעבר, תלוי אותו גוף תאורה רק קטן יותר. נוספו וילונות חצי שקופים, ארוכים, בגוון אפור בהיר, אשר מרככים את האור הישראלי ויוצרים רקע מקסים לכל הריהוט.פיניש מדליק. פינת הספריה


שיק אירופאי-לייט מתוחכם 

בפינת האוכל ניצב עד עכשיו שולחן עגול, שבגלל גודלו וצורתו חסם את המעבר למטבח ולא התאים לאירוח נוח. הוא הוחלף בשולחן מלבני עשוי חומר פולימרי סינטטי  בגימור מבריק, ש"פתח" את המעבר למטבח. ביום-יום יכולים לשבת סביבו עד ארבעה אנשים לארוחות קטנות, ובאירוח רציני יותר הוא נפתח. כיסאות פינת האוכל לא הוחלפו בגלל הקווים העגולים שלהם, הפס השחור וההתאמה לשולחן החדש "אין סיבה להחליף רהיטים קיימים אם הם מוצלחים" אומרות המעצבות.

לתאורה בפינת האוכל נבחר גוף תאורה בצורת פעמון לבן חלבי, ואת העיצוב סוגרים שלושה פוסטרים מודפסים וממוסגרים של שלושה לבבות.התמונות נתלו בצורת 'ר' בשני קירות פינת האוכל, מה שיוצר עניין ותוחם את הפינה. בפינה הזאת כל הוספת כתם צבע בצורת פרחים עובדת נפלא.
 


פינת האוכל


פינת האוכל והמטבח

למטבח עצמו נבחרה תאורת ספוטים מתכתית המתאימה לעבודה ובישול. שעון בוורוד בייבי וכלי אחסון משלימים את המראה. לבר הישיבה הלבן, שהיה כבר קיים, הותאמו שני גופי תאורה תואמים לפינת האוכל. בקיר הסמוך לבר נוספו שתי תמונות בגודל בינוני בהדפסה מבריקה, עם דימויים מודרניים: מקרונים וגביע גלידה, שתיהן בגוונים פסטלים רכים.

 

המטבח


בצבעי פסטל רכים

עיצוב חדר השינה ממשיך את הצבעוניות שהוגדרה בסלון ובפינת האוכל, כלומר הבסיס יהיה צבע לבן בקירות ובריהוט עם נגיעות פסטליות עדינות באקססוריז. הארון הקודם היה קטן מדי, לא מותאם למידות החדר ולא הכיל מספיק מקום לבגדים, נעליים, ניירת וכדומה. בבית בו אין מספיק מקומות אחסון כל פתרון הוא קריטי, והוחלט שיש צורך בארון במקסימום גודל המוזמן בהתאם למידות החדר. הדיירים ביקשו שתהיה להם טלוויזיה בחדר מול המיטה, אך כיוון ששטח החדר אינו גדול ולא היה מספיק מקום ליצירת פינת טלוויזיה נפרדת מארון הבגדים, מוקם הארון מול המיטה ובאחת מדלתותיו הותקנה טלוויזיה. נבחר ארון עד מקסימום גובה תקרה, בעל דלתות הזזה מפאת חוסר מקום לפתיחת דלתות רגילות, בגימור לבן מבריק ובדוגמת פסים עדינה.

למיטה נבחר דגם מינימליסטי שמרופד כולו בבד דמוי עור לבן עם גב מיטה מרופד אף הוא. משני צידי המיטה הותקנו מנורות קריאה בצורת קובייה, המאפשרות לכוון אותן לצורך קריאה. לצידי המיטה נבחרו שידות לבנות מינימליסטיות עם מדף לחפצים קטנים. לדקורציה נבחרו בחפצי זכוכית וסחלב שתמיד מכניס אנרגיה טובה לחלל. בטקסטיל שעל המיטה נוצר "עומס" יחסי בשכבות של לבן ואפור בהיר, בכיסויים וכריות בעלי מרקמים וחומרים שונים כמו קטיפה, פפיטה, צמר, כותנה ומשי. בעזרת התמונה שנתלתה מעל המיטה נוצר כתם צבע עדין, פסטלי, היחידי בחדר: הדפס מבריק של גלגל ענק בלונה פארק. להשלמת התמונה הוזמן וילון לבן מבד חצי שקוף.


חדר השינה החדש


אנרגיה טובה בחלל

חדר התינוק המיועד היה חדר ממ"ד עם חלון ופתחי אוורור אופייניים, אותם היה צורך להסתיר ולטשטש, רצפה אפורה וקירות לבנים. החדר עמד ריק ושימש בעיקר לאחסון. להבדיל משאר הדירה, שקירותיה נצבעו בלבן, זהו המקום היחיד בו הסכימה הדיירת לצבע על גבי הקירות, אבל עדין וכמעט בלתי מורגש, כשהמטרה הייתה ליצור נאיביות, רוגע ושקט. שלושה מארבעת הקירות נצבעו בגוון תכלת אחיד, והרביעי חופה בטפט של חיות.

כל פרטי הריהוט שהותאמו לתינוק בצבע לבן. מיטת התינוק ושידת ההחתלה הן בעלות קווים נקיים. לצד שידת ההחתלה נתלו שני מדפי עץ לבנים המשמשים לתצוגת ספרים, בובות וחפצים קטנים שמוסיפים כתמי צבע לחדר. על גבי אחד המדפים הונחה גם מנורת לילה בדוגמת פטריה אדומה המפזרת אור רך ונעים בשעות הערב.

בתור רהיט אחסון, נבחר ארון דמוי בית שעושה טוויסט מיוחד לחדר, ובורח מהארונות הסטנדרטים שיש בחדרי תינוקות. לצדו נתלו שתי תמונות משירי חיים נחמן ביאליק, ומעל המיטה נתלה שמו של התינוק באותיות עץ בגוון כחול ג'ינס.
 


חדר התינוק חדשבגווני תכלת וורוד


המרפסת בדירה


נוף לכל האיזור


הדירה לפני העיצוב


תוכניות הדירה


רשימת ספקים חלקית:

ריהוט ואקססורייז – הביטאט וטולמנס

שטיח סלוני – צמר שטיחים

פוף סרוג – Tayo

וילונות, כריות וטפט – אורית טראוב

נגרות – גרנות עיצובים

תאורה – ספרה תאורה

תמונות – ImageBank Gallery  ו Petek Design

מסגור תמונות – קירות מדברים

מיטה חדר שינה הורים –  Natura

ריהוט ושטיח לחדר תינוק – באני בי 

אקססורייז לחדר תינוק – בוטן-מעוצבים לקטנטנים

מטבח – מטבחי דקל

 

עוד דירות מעוצבות:

מוזיקה מודרנית: הצצה לדירת קבלן מעוצבת בראשון לציון

הבלאגן לסל וחסל: סטיילינג לדירה משפחתית בהרצליה

מאחת יוצאות שתיים: הדירה שהפכה לשתי יחידות דיור

לגור בחיפה ולהרגיש אירופה

עוד בנושא

עיצוב דירות

מסגרת של זהב: חלל המדרגות הוא קיר הכוח בבית בבאר שבע


חלל מדרגות של בית פרטי נעטף בפרט מסגרות בצבע פליז שמושך אליו את תשומת הלב בחלל הציבורי. הוא חוזק בפס לד בתקרה שמדגיש את הקווים האדריכליים בחלל המודרני המרווח

עיצוב דירות

המינגוויי מציץ בכניסה: בית עשיר בצבע ופאטרנים


נגיעות של אר-דקו וסגנון מיד סנצ'ורי, חומרים משוחזרים ושפע של צבע מאפיינים בית בברוקלין שעבר שיפוץ. אור טבעי חודר דרך החלונות ומאיר שלוש קומות עליזות ומלאות חיים

עיצוב דירות

מחושך לשיק: דירה מונוכרומטית בארבעה צבעים


שחור, אפור, עץ ולבן מעניקים לדירה ברעננה מראה על זמני ואלגנטי. מברווזון מכוער לפנינה פינטרסטית

עיצוב דירות

בשם האלגנטיות: דירה תל אביבית מימשה את מלוא הפוטנציאל


סגנון תעשייתי מודרני עם מתכות ועור לא מעובדים השתלב עם סגנון אירופאי קלאסי שבו רצפה דמוית שיש, גופי תאורה מוזהבים וקרניזים עדינים על הקירות. גם וגם מושלם

תגובות

כתיבת תגובה