כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב דירות  //  לופט רווקים: לחיות בקייב ולהרגיש בניו-יורק

לופט רווקים: לחיות בקייב ולהרגיש בניו-יורק

מי שמסתכל על התמונות של דירתו האוקראינית של הרווק עורך הדין, לא יכול לנחש שמדובר בדירה שנמצאת בבניין מגורים חדש במרכז קייב. הדירה, שהולמת את הגדרת הלופט, נראית יותר כמו מחסן או כחלל תעשייתי ששודרג למגורים

מאת: בן רייצוק, מגזין בניין ודיור צילום:


הדייר: רווק
השטח: 115 מ"ר
אדריכלים: igor martin & olga novikova – MARTINarchitects  

עקרונית, עיצוב הבית שלפניכם חולק לשני שלבים עיקריים: השלב הראשון התבסס על הקניית מראה תעשייתי גס ונאמן להגדרת לופט, והשלב השני נועד להתאימו לדייר, תוך כדי שילוב בין מודרניזם ומראה הלופט. 


ריצופים וחיפויים מעוצבים:
 לכל העסקים ובעלי המקצוע
ריהוט מעוצב: לכל העסקים ובעלי המקצוע

זה התחיל בתקרה שהושארה גלויה ללא טיח וצבע, קרשי עץ מוארכים שנלקחו מאתר בנייה הוצמדו לתקרה, והם נראים כאילו היא נתמכת על ידם. בין הקרשים, כנהוג באולמות תעשייה, נקבעו בסדר אחיד גופי תאורה שלכאורה נראים פשוטים. הקירות בבית עשויים ויטרינות ברזל מזוגגות וקירות בנויים מלבני שמוט שפורקו ממבנים תעשייתיים. להמחשת המראה האותנטי של הקירות הוסיפו האדריכלים ציורים שנראים כגרפיטי מעודן. הרצפה בכל הבית עשויה לוחות עץ גסים ששויפו ונמרחו בשכבת דונג מיוחד שנתנה להם מראה ישן ומשומש. בחדר השינה, רצפת העץ ממשיכה על הקיר ומהווה רקע למיטה. הדבר היחיד שהוסיף למראה הלופט בבית המגורים החדש, ולא תוכנן על ידי האדריכל, היו החלונות הגדולים שפונים אל מרכז העיר קייב. 
 


 


 


 


 


 

עורך הדין הרווק מארח חברים פעם בשבוע למשחק קלפים, ומדי פעם באים אליו לצפות במשחק ספורט תחרותי. רוב הזמן הדירה משמשת רק אותו ולכן אזור האירוח והאזור האישי כמעט זהים בגודלם, עם יתרון קטן לשטחו של חדר השינה. ההפרדה בין הפונקציות השונות בדירה נעשתה בדרכים שונות שלא פגעו במראה הפתוח של הלופט. מצדו השני של המטבח שנועד לשימוש מינימלי ופונה לסלון, תוכנן מקום לקמין המופעל באמצעות חומר מינרלי שאינו מצריך ארובה. קיר חלק בהמשכו של דלפק המטבח הוא למעשה חלקה האחורי של 'משתלה' ביתית שנבנתה מעצים אשר פורקו מארגזים. אין טלוויזיה בכל הבית, ולצפייה בסרטים או במשחקי ספורט שונים, תלוי על התקרה מקרן מכוון לקיר שמאחוריו רוכזו כל מכשירי השמע, ומאחור נמצא חדר האמבטיה שממשיך את חדר השינה. 
 


 


 


 

ההפרדה בין הסלון לבין האזור הפרטי של הדייר הינה באמצעות ויטרינת ברזל מזוגגת המשווה למקום תחושה כאילו אחד מהחדרים נמצא בגינה, תלוי באיזה צד נמצאים. אותה הפרדה נקבעה גם בין אזור השינה לחדר העבודה, כאשר כאן בולטים הווילונות הכבדים שנועדו להחשיך את חדר השינה. רוב הרהיטים בבית תוכננו על ידי האדריכל במיוחד ללופט זה. להדגשת המראה האותנטי של הלופט הקפיד האדריכל לעצב את הרהיטים בקווים מודרניים גבריים, ברזל וזכוכית בקווים פשוטים וישרים, זוויות וגוונים ניטרליים. 
 


 


 

בעיצוב הפנים ניכרת הימנעות משימוש יתר בטקסטיל שאינו לצורך שימושי, מאחר שלדעתו של האדריכל, גברים רווקים לא יודעים להתמודד עם טקסטיל בבית. להבדיל מרוב הריהוט בבית המיטה שאותה רואים גם מהסלון משדרת רכות, עדינות ונועם. האדריכלים, כתוספת לתכנונים הפונקציונליים נעזרו בכמה אלמנטים שנראים כאילו נשכחו במקום בעת שהמבנה התעשייתי שודרג למגורים. עמוד של פנס רחוב שחור תומך בתעלה שהוצמדה לתקרה וממשיכה את ההנמכה שבכניסה. התעלה נועדה למערכת המיזוג ולחיווטים שונים. במטבח המיזוג עובר בצינור נחושת גלוי, ומעל השולחן גוף תאורה שנראה בתאורה בחממה. 
 


 


 


 

לרדיאטורים הצבועים שחור מראה של פעם ובחדר האמבטיה הפרטית ארגזים משמשים לארון אחסון. הכיור עשוי חבית שמן ישנה שנצבעה גם היא בשחור ובקצה שלה כיור רגיל לבן, ומעל האמבטיה העשויה נחושת גוף תאורה העשוי חוטי חשמל אדומים שנראים כנשלפים מקיר הרוס חלקית. בסלון, שבאופן כללי רוהט בקווים מודרניים עדינים, כלוב ברזל מנוסר נתלה מהתקרה באמצעות חבל עבה. בלופט כזה היינו מצפים למצוא דייר בוהמיין, סופר, אמן או לפחות אספן אמנות המסתפק במועט, כזה שמקום מגורים מוגן, חמים ונוח מספיק לו. אך מתברר שהדייר, עורך דין מכופתר, שבארון הבגדים שלו כל החליפות תלויות בסדר מופתי, נהנה מההבדל בין החיים המקצועיים לשעות הפנאי שלו בבית. הפשטות המשודרת בבית מסתירה את העובדה שכל הדירה מתוכננת כ'בית חכם', והדייר, שרחוק מלהיות האחד שמחוסר ברירה בחר לגור במבנה תעשייתי משופץ, מתפעל את ביתו באמצעות הטלפון הסלולרי גם כשהוא נמצא במשרדו או בבית המשפט. 
 


 


 
 


עוד דירות מעוצבות:

לגור בתל אביב ולהרגיש בכפר שמריהו: שיפוץ רב תושייה לדירה אורבנית
עיצוב בחצי היום: מהפך של דירה ב-12 שעות בלבד
בין הכפר לעיר: שיפוץ דירה עם שלל מקומות אחסון
לחבק את תל אביב: הלבשת דירה בשלל צבעים
בדיוק מה שכולם רוצים: שיפוץ טריפלקס עבור משפחה צעירה וטרנדית

עוד בנושא

עיצוב דירות

החופש לבחור: התאהבו בדירה להשקעה והפכו אותה לביתם


ריהוט קליל בנראות סקנדינבית, חומרים טבעיים ואלמנטים שמזכירים חופשה בכל פינה יצרו עבור זוג בית שתוכנן בהתחלה בתור דירה להשכרה אך אומץ במהירות לעצמם

עיצוב דירות

מסגרת של זהב: חלל המדרגות הוא קיר הכוח בבית בבאר שבע


חלל מדרגות של בית פרטי נעטף בפרט מסגרות בצבע פליז שמושך אליו את תשומת הלב בחלל הציבורי. הוא חוזק בפס לד בתקרה שמדגיש את הקווים האדריכליים בחלל המודרני המרווח

עיצוב דירות

המינגוויי מציץ בכניסה: בית עשיר בצבע ופאטרנים


נגיעות של אר-דקו וסגנון מיד סנצ'ורי, חומרים משוחזרים ושפע של צבע מאפיינים בית בברוקלין שעבר שיפוץ. אור טבעי חודר דרך החלונות ומאיר שלוש קומות עליזות ומלאות חיים

עיצוב דירות

מחושך לשיק: דירה מונוכרומטית בארבעה צבעים


שחור, אפור, עץ ולבן מעניקים לדירה ברעננה מראה על זמני ואלגנטי. מברווזון מכוער לפנינה פינטרסטית

תגובות

וואו
פשוט חלום לגור שם

סופסוף כתבה ותמונות
מדירה משגעת מעניינת מקורית ומקסימה לעומת הדירות עם הריהוט בסגנון איקאה שאתם נוטים לפרסם מקווה שתתמידו בסגנון הזה

מלא אווירה. אוהבת מאד.

חתיכת אווירה
בית, שלמרות שהוא לא ממש לטעמי, אבל העיצוב שלו צריך ללמד הרבה מעצבים מקומיים מהי מקוריות ומהי יצירתיות ולא שבלוניות וחזרה על דפוסים קבועים. המעצב פה בהחלט יצא מה"מסגרת". שאפו!

מלא אווירה. אוהבת מאד.

מלא אווירה. אוהבת מאד.

מהמם. יפהפה

מעניין ביותר! למרות שזה לא הסגנון שלי- תוצאה מעולה
זוהי דוגמה נהדרת להמחיש איך אפשר לאהוב משהו שאינו בסגנון שלך, רק כי זה עשוי טוב ונכון ונאמן לעצמו ולמטרה. לופט במלוא מובן המילה, מעוצב לעילא ולעילא, שהשכיל לתת גישה תעשייתית שחביבה על הדייר, אך יחד עם זאת לא קיפח את הרעיון שגרים פה, אוכלים פה, מתרחצים פה ויושבים בסלון פה להתחמם ליד האח. לכן זאת עבודה כל כך טובה. נקווה שניתקל בעבודות כאלה גם בארץ ולא רק בחו״ל.

מהמם ++ !

התאמצו יותר מידי
מושקע מעל ומעבר....הרעיון משובח היה צריך לרכך מעט מכיוון שעודף העיצוב מביא משרה מעט כהות וכבדות. לרכך לרכך....ויהיה מושלם

לופט בקייב
מדהים

דירה בקייב
עיצוב מדהים . יפהפה. מעניין מי המעצב.

כתיבת תגובה