כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב דירות  //  שיפוץ דרך המייל: כשאמריקאים מעצבים דירת גג בדיזנגוף

שיפוץ דרך המייל: כשאמריקאים מעצבים דירת גג בדיזנגוף

דואר אלקטרוני וסמארטפונים היו המתווכים העיקריים בשיפוץ של דירה תל אביבית ישנה. איך עושים את זה מרחוק? הנה התשובה

מאת: גילי אריאל, מגזין בניין ודיור צילום: שי אפשטיין


הדיירים: תושבי חוץ

המקום: רחוב דיזנגוף, תל אביב

השטח: 100 מ"ר

עיצוב פנים: שרון אלה

 

הנה סיפור על שיפוץ קצת שונה: דירת גג בדיזינגוף שבתל אביב הוכשרה למשפחה בת חמש נפשות הכוללת זוג הורים, ילדה בת חמש ותאומים בני שלוש, שמרבים לבקר בארץ בזכות אהבתם לעיר התוססת ולאופי המקומי. הם מרבים לארח בדירה חברים מקומיים וכאלה המגיעים לארץ ממקומות שונים בעולם ואת המשוואה הזו ביקשו להכניס אל הדירה החדשה שלהם. הבעיה היחידה הייתה שבתקופת השיפוץ שהו הדיירים בניו יורק והתנהלו מול מעצבת הפנים באמצעות דואר אלקטרוני וסמארטפונים. בעיה? תלוי את מי שואלים.

בפגישה הראשונה של המעצבת עם הלקוחות, באחד מביקוריהם בארץ, הם הראו שלושה צילומים ישנים מקוריים של תל אביב בשחור לבן ודיברו על החיבור החזק שיש להם לעיר, כפי שהיא הייתה פעם, ועד כמה הם אוהבים את תל אביב של היום. הם ביקשו ממעצבת הפנים, מרצה במכללה לעיצוב של "בניין ודיור", להכניס לדירה שלהם את אותם הזיכרונות ואת האווירה האורבנית ומלאת החיים שמאפיינת כל כך את העיר היום וזו הייתה נקודת ההתחלה בבניית הקונספט לעיצוב דירה תל אביבית שאין בה סגנון מוגדר, חפה ממותגים ורהיטים מחייבים ורשמיים, ומאופיינת בשפע של חום משפחתי, אווירה אינטימית, צעירה ושמחה, שדלתה תמיד פתוחה לחברים.

 


תחושת נוחות ביתית בעיצוב עירוני. מבט בחלל הציבורי

 


טאץ' של עירוניות. המדרגות שמובילות אל הקומה העליונה

רוב החדרים בדירה מרוכזים במפלס התחתון, המרחב החברתי ושני חדרי שינה. המפלס העליון הוקדש כולו ליחידת ההורים שכוללת גם שתי מרפסות גדולות, שמהן ניתן לצפות על הנוף העירוני. השיפוץ היה אינטנסיבי ומהיר יחסית ורוב הדברים בדירה הוחלפו, למעט המטבח, שאמנם נפתח לסלון על ידי הסרת הקיר החוצץ, אבל הארונות והמשטח שבו נשארו כפי שהיו מכיוון שהותקנו זמן קצר לפני שהדירה נמכרה, וצורתם התאימה לקונספט העיצובי שנבחר לדירה.

 


שיפוץ אינטנסיבי ומהיר. מבט אל הסלון

 


רק המטבח נשאר כפי שהיה

 


המדרגות שעולות לקומת השינה

 


תחושה של פעם

 

רוצים גם?

מדרגות מעוצבות: לכל העסקים ובעלי המקצוע

מטבחים מעוצבים: לכל העסקים ובעלי המקצוע

 


רוב המפלס העליון מוקדש ליחידת ההורים שיוצאת אל שתי מרפסות גדולות 

בחירת החומרים שנועדו לדירה הייתה קלה מכיוון שהיה ברור שכל החומרים חייבים להתאים לסגנון של פעם, כשמרכיב האחזקה שלהם מצריך טיפול מינימלי. מסיבה זו נבחרו לריצוף מרבית שטחו של הבית אריחי פורצלן מינרלי בעובי של שלושה מילימטרים, בגוון וטקסטורה של בטון שיצרו תחושה של רצפת בטון יצוקה עם יתרון של חומר עמיד שאינו מצריך תחזוקה שוטפת. בחדרי השינה הותקנו רצפות פרקט סינטטי בחדרי הילדים ועץ אלון טבעי ביחידת ההורים וביתר הדירה ניכרת התפישה של שימוש בחומרים טבעיים, זכוכית, עץ וברזל. גם הרהיטים שנבחרו לדירה הם שילובים של חומרים וסגנונות שונים מתוך רצון של הדיירים להצליח ליצור גם תחושת חמימות ביתית וגם לאפשר לילדים לחיות כאן בנוחות ולהשתולל על הרהיטים ושהמבוגרים יוכלו להיזרק על הספות והכורסאות בלי לחשוש שיקרה משהו לרהיטים.

הקושי הגדול היה ליצור קשר ויזואלי ועיצובי הולם שיחבר יחד את הבחירות השונות, כמו ספה במראה וינטאג' לצד כורסאות רכות המרופדות בבד סינטטי דמוי פשתן רך ושולחן מבמבוק, אבל התוצאה הסופית מוכיחה שהאתגר היה אפשרי. בייחוד אם חושבים שוב על המרחק ממנו צפו הדיירים בהתקדמות הפרויקט. 


מבט נוסף אל הסלון

 


שילוב חומרים מעניין בדירה אחת

 


סטייל תל אביבי שמשלב בין פעם לעכשיו

 


הכל התחיל כאן משלוש תמונות ישנות ומקוריות של העיר

 


אחד מחדרי הרחצה

 


חדר השינה

 


זוית צבעונית בחדר הילדים

 


חדר הילדים

 

 


רשימת ספקים חלקית:

שטיח סלון: ג'וזפון

ריצוף: חזי בנק

תאורה: קמחי תאורה

נגרות: דוד שטרית

פרקט: טכנוספירהאהבתם? הנה עוד דירות ששווה לבדוק:

דירת 55 מ"ר בתל אביב

יד שניה מרופא: דירה מעוצבת בתל אביב

דירה משפחתית צבעונית ומעוצבת

עוד בנושא

עיצוב דירות

המינגוויי מציץ בכניסה: בית עשיר בצבע ופאטרנים


נגיעות של אר-דקו וסגנון מיד סנצ'ורי, חומרים משוחזרים ושפע של צבע מאפיינים בית בברוקלין שעבר שיפוץ. אור טבעי חודר דרך החלונות ומאיר שלוש קומות עליזות ומלאות חיים

עיצוב דירות

מחושך לשיק: דירה מונוכרומטית בארבעה צבעים


שחור, אפור, עץ ולבן מעניקים לדירה ברעננה מראה על זמני ואלגנטי. מברווזון מכוער לפנינה פינטרסטית

עיצוב דירות

בשם האלגנטיות: דירה תל אביבית מימשה את מלוא הפוטנציאל


סגנון תעשייתי מודרני עם מתכות ועור לא מעובדים השתלב עם סגנון אירופאי קלאסי שבו רצפה דמוית שיש, גופי תאורה מוזהבים וקרניזים עדינים על הקירות. גם וגם מושלם

עיצוב דירות

מנגינה חדשה: תכנון מחודש לדירת תמ"א בצפון תל אביב


תוספות במסגרת פרויקט תמ"א חייבו היערכות מחודשת בדירתם של אב חובב מוזיקה ושלושת ילדיו. מרפסת מכניסה שפע ירוק מבחוץ, פינת עבודה אמנותית משתלבת בכניסה, ונגרות פותרת את בעיית סדר והאחסון

תגובות

כתיבת תגובה