כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

בתים משופצים  //  רק נראה יקר: שיפוץ בית שמתחשב בתקציב במושב שילה

רק נראה יקר: שיפוץ בית שמתחשב בתקציב במושב שילה

נישות בחלל הקירות, כריות בתפירה עצמית, ריצוף דק מיוחד בחדר הרחצה ומכונת כביסה שהוטמעה בארון – כל אלה הפכו את שיפוץ הבית שלפניכם מהוצאה כבדה ומשמעותית לתוצאה מקסימלית במינימום תקציב

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


הדיירים: משפחה בת 5 נפשות
המקום: שילה
השטח: 150 מ"ר
אדריכלות ועיצוב פנים: דן ברש
 
לתכנן ולבצע פרויקט ללא מגבלת תקציב זו פנטזיה של כל אדריכל. אבל המציאות מוכיחה שדווקא מתוך מגבלות התקציב אפשר להוציא תוצאות מרהיבות. דווקא האילוץ הכספי מכריח את המעצב וגם את בעלי הבית לחפש עוד ועוד אפשרויות, ולא להסתפק במה שמוצאים או רוצים ברגע הראשון. אבל חשוב לזכור שכדי שתהליך כזה יצליח, ההתחשבות בתקציב צריכה לבוא לידי ביטוי כבר בשלב התכנון עצמו. 
 
צבעים וטפטים: לכל העסקים ובעלי המקצוע
שיפוץ חדרי אמבטיה: לכל העסקים ובעלי המקצוע
 
למשל, בשלב תכנון המטבח שלפניכם, היה חשוב לבעלי הדירה ליצור אי במטבח. אבל כדי לבצע את זה היה צורך בהרחבת בניה נוספת שמשמעותה תוספת תקציב, וגם הסרת עמוד קיים שנמצא בתוך חלל המטבח. כדי להימנע מהוצאות על שינויים הנדסיים יקרים הוחלט "להבליע" את העמוד הקיים בתוך ארון המזווה, ובמקום אי עצמאי להסתפק בחצי אי, שנותן את המראה המרשים הרצוי אבל תופס הרבה פחות מקום. כך התקבל מטבח מרשים בעלות נמוכה, בדיוק באותו השטח בו היה המטבח המקורי. 
 
 
את הספות בסלון הוחלט לרכוש באיקאה, גם בשל המחיר הזול וגם לאור העובדה שניתן להחליף את הריפוד, מה שיחסוך גם כסף בעתיד. את הכריות על הספה ואת הכורסאות הפרחוניות אפשר לקנות מוכנות, אבל זול יותר לרכוש את הבד בנפרד, בשוק ולא בחנויות עיצוב, ולבצע את התפירה לבד (מי שלא יודע לתפור יכול להיעזר בתופרת שכונתית). ספות זולות, כריות בתפירה עצמית, וטפט בגוונים תואמים שעושה את הקישור סגרו את הפינה של הסלון בזול. 
 
 
 
גם עבור הספריות, שהיו חשובות מאוד לבני הזוג, הוחלט לא להקצות מקום מעבר לקיים. כדי לגשר על הפער בין הרצון לבין התקציב הוחלט לבצע חציבת נישות בתוך חלל הקירות החיצוניים, וכך להרוויח מקום לספריות בלי לבצע הרחבות שטח נוספות. על הפגיעה בבידוד בגלל הבלוק החיצוני, שהפך לדק יותר, מפצה חלקית הספרייה, שגוף העץ שלה מהווה אלמנט מבודד בפני עצמו.
 
 
 
סוויטת ההורים עברה שינוי מקצה לקצה, ולמעשה נוצרה מחדש. במקור היה חדר שינה להורים ללא חדר רחצה צמוד. לבני הזוג היה חשוב ליצור סוויטה משלהם עם ארון וחדר רחצה. אבל השאיפה הייתה לשמור על אזור המיטה אינטימי כלל האפשר, ללא נוף לדלתות לחדר ארונות או חדר רחצה. לשם כך תוכנן מעבר צדדי בתוך סוויטה ההורים, דרכו מגיעים לדלת חדר הרחצה המוצנעת לחלוטין מהמיטה. ארון הבגדים גם הוא מוקם באזור הזה, וכך נוצר חלל נפרד משאר החדר לכל משימות הארגון כמו רחצה והלבשה, כדי לתת תחושת מרחב וליצור נוחות רבה יותר.
 
בנוסף, הוחלט להיפרד מהשטיח המסורתי אליו נוהגים לצאת אחרי המקלחת, כדי לא להרטיב את הרצפה. לשם כך תוכנן בתוך חלל הרחצה אזור המרוצף בדק, שם גם מחכות המגבות. מאחורי חיפוי הקיר באזור המגבות הוצנעה יחידה קטנה של חימום תת רצפתי, כך שהמגבות ממתינות חמות לשימוש. מאזור הדק כבר אפשר לצאת לחדר הרחצה ללא צורך בשטיח.
 
 
 
נושא תכנוני נוסף שהיה רלוונטי לתקציב הוא חדר הכביסה. במקור, הגישה לחדר הכביסה הייתה דרך חדר הרחצה, מה שגרם לכך ששני החללים הללו היו קטנים וצפופים. חדר הרחצה עצמו קיבל אור ואוויר רק דרך חדר הכביסה ולא ישירות מחלון חיצוני. לדיירים היה חשוב לקבל חדר רחצה וחדר כביסה מרווחים. לכן, כדי לחסוך בהוצאות, הוחלט לאחד את שני החללים. כך ניתן היה להשקיע פעם אחת בארון כיור גדול עם שיש מרווח – מה שמאפשר קיפול כביסה בנוחות, וגם נוח מאוד לשימוש בני הבית בזמן הרחצה. שני החללים נהנים מאותו ארון, אותו הכיור, אותו הברז, אותו החלון, ואותו השטח לעמוד בו כדי להשתמש בחלל. כדי להימנע מהמראה המגושם של מכונת הכביסה בתוך חדר הרחצה הוחלט להצניע אותה בארון, שנצבע בצבע הקיר כדי להטמיע אותו ככל האפשר.
 
 
 
 
 
 
הבית לפני השיפוץ:
 
 
תוכניות הבית לפני:
תוכניות הבית אחרי:

 

עוד בנושא

בתים משופצים

נעצו תמונה והתחילו לשפץ: עיצוב בית שהתחיל מתמונה בפינטרסט


לבני הזוג שקנו את הבית היה חלום ברור מאוד לגבי עיצוב ביתם החדש במרכז הארץ. אחרי הרחבה ודיוק צרכים הושלם הבית בסגנון קלאסי מודרני

בתים משופצים

טריקולור: עיצוב חף מטרנדים לבית פרטי בתל אביב


תכנון בית פרטי בן שלוש קומות לאשת אופנה ומנהל שיווק שהוא גם מוזיקאי הביא לשינוי קיצוני כדי להתאים אותו למשפחה שאוהבת לבשל ולארח. הגינה חוברה לבית, קומת הגג הוקדשה לתחביבים, והעיצוב נקי וחמים

בתים משופצים

50 גוונים של גינה: אחוזה לזוג בקיסריה


עושר של עצים וצמחייה, בריכה משופצת ופינות ישיבה ממלאים גינה של בית פרטי בקיסריה ששופץ עבור זוג אמריקאים בקונספט 50 גוונים של אפור

בתים משופצים

הכורסה שהתחילה הכול: שיפוץ כפרי בגוונים רכים לבית פרטי


את הפסטליות של הסלון וחדרי הבית כולו שוברות בשחור פינת אוכל וספריית ברזל דקורטיבית המפרידה בין החלל הציבורי ובין המדרגות המוליכות לקומה העליונה. בית משפחתי של זוג הייטקיסטים בנס ציונה

תגובות

עיצוב פנים הרצפה מהממת
מאיפה הריצוף הצבע הדגם אשמח לדעת פרטים

מדוע אין תקציב? - שאלה להנהלת האתר
מדוע התקציב לא מוזכר? האם אפשר להוסיף זאת? האם אנשי התכון של האתר קוראים הערות קוראים ומנסים לשפר?

לפי החוק הבינלאומי כל הבית הזה הוא עברה פלילית
בושה שאתם מראים בתים בהתנחלויות. מה השלב הבא?? תוספות בניה בלתי חוקית? בתים של עברייני צמרת?

שילה זה לא מושב זאת התנחלות
לא מספיק שאתם גוזלים אדמות לא לכם, אתם גם מתפארים בגזל וביופי האסטטי של חוסר המוסריות שלכם??!

מקסים ובטוב טעם.

בשילה הכל זול יותר. גם עבודת הפועלים הפלסטינים..

מה תקציב השיפוץ?

עבודה מאוד יפה, אבל
קצת מצחיק שהכתבה מדגישה שוב ושוב את נושא צמצום התקציב, כאשר לפי התכנית ברור שגם הרחיבו את קומת הקרקע וגם הוסיפו עוד קומה לפחות. גם לא נכון לרשום "התקבל מטבח מרשים בעלות נמוכה, בדיוק באותו השטח בו היה המטבח המקורי" כשבפועל ביטלו את שירותי האורחים שהיו ממוקמים ליד דלת הכניסה וסיפחו את השטח למטבח. היה מעניין לראות את התכנית המלאה של הבית לאחר השיפוץ.

מטבח
שלום, בית מקסים! בבית שאני בונה יש סיטואציה דומה של המטבח והסלון. האם ניתן לדעת מהן המידות של המטבח?

מטבח
שלום, בית מקסים! בבית שאני בונה יש סיטואציה דומה של המטבח והסלון. האם ניתן לדעת מהן המידות של המטבח?

ל 30. ו- 40. ההזויות. האדמות שלנו זאת הארץ שלנו
מאיפה לעזאזל המורמות הזה. לכו תגורו בעזה ותחלקו לטרוריסטים סוכריות. פוק עליכם. מגעילים. ולעניינו בית מהמם בטוב טעם אמיתי

תגידו רק אני רואה בתכנית הרחבה רצינית??
לא כתוב על זה כלום משום מה.. זה סוד או משהו? לא חוקי? מה הסיפור?

עיצוב בית מגניב ויפה

ל-40 אכן אדמה גזולה..
וזה רק מעצים את התענוג.... תתפוצצי את והפלשתינאצים!

כמה עלה השיפוץ המינימלי במגבלת התקציב?
נושא הכתבה הוא התקציב המינימלי ותוצאותיו המופלאות, רק לא מצויין כמה עלה השיפוץ.

ל - 40, אפשר לחשוב איפה את גרה, בטח בשייח מוניס

מאיפה הכריות והקישוט לקיר בדוגמת תחרה?
תודה

אחת, הרבה מנטרות מפוצצות - אפס עובדות. כרגיל.

כיצד אוכל לדעת מה דגם השיש במטבח?...

לפי השרטוטים הבית הורחב- למה זה לא
צויין בכתבה?

ולא יותר הכל צפוף

ל-34- גזולות מהפלסטינים, הבעלים החוקיים
של האדמות הגזולות האלו, שיושבים בכפרים הצמודים לתנחלויות ורואים בעיניים כלות איך בונים על אדמה שלהם, שהיא רכושם, שנשדדה על ידי המנהל האזרחי וממשלת ישראל למרות שלבעלים הפלסטינים יש תיעוד בעלות עוד מרישום המקרקעין העותמאני והירדני. ואת יכולה להזדעק עד מחר על הדעות הפוליטיות שלי - התנחלויות הן גזל ועוול על פי כל פרמטר, והן הפרה של על המשפט הבינלאומי, המשפט ההומניטרי הבינלאומיומשפט זכויות האדם הבינלאומי.

תאורה
מאד אהבתי את המנורות התלויות במטבח,מאין הן?

הטל של המעצב: 052-264-4962

לא הבנתי באיזה תקציב עמדו
ראיתי שיפוץ לא הבנתי בכמה

איך מגיעים למעצב פנים
חייבת בדחיפות את המספר של המעצב/ת איך אני מגיעה אליו ?

מעריך שעלות כללית 400k

ל-30 - האדמה שדודה ממי?
האם הבריטים שדדו? העותומנים שדדו? הבבלים? למי הכוונה? מה שבטוח : יהודים היו כאן קודם!!! הייתי חייבת לענות וזאת משום שלא כאן המקום להביא את דעותייך הפוליטיות, יש מקומות אחרים שם אפשר לריב... כאן המקום לפרגן או לתת בקורת בונה...

מקסים - מה התקציב?
מה היה התקציב לשיפוץ? כיצד אפשר לקבל הצעת מחיר מהאדריכל?

ואו... גם אני רוצה!
סוף הדרך! אהבתי מאד!

אדריכל מוכשר חרוץ מקצועי ובעיקר בן אדם
משמח לבב אנוש

אין כסף? בונים בהתנחלות על אדמה שדודה
ולא נשאר די עודף לשיפוץ?

בית מהמם!!! כיף לראות!

בית יפה אבל
חבל שלא מציינים תקציב כשמהות הכותרת היא עמידה בו! וגם אין תמונה של חדר ההורים וחבל כי הפירוט נרחב ללא יכולת לראות המחשה ויזואלית.

לא הצלחתי למצוא כמה
השקיעו בשיפוץ המינימום של הבית היפה הזה?

כל הכבוד , מעצבת פנים
מוכרחה לפרגן ! הכל מתוכנן , מוקפד , מזמין ופונקציונלי . נראה כי דו השיח בין המעצב ללקוחות היה פורה מאוד . דבר שמאוד חשוב בהצלחת הפרויקט!  בטוחה שהלקוחות מאוד מרוצים . שאפו והמשך הצלחה .

מקסים - גם המון פרטים וגם רגוע!
לעיתים רחוקות רואים כזה פרוייקט עם כזאת ירידה לפרטים. נראה שהיתה מחשבה בכל פינה, ועדיין התחושה הכללית רגועה, שקטה ונעימה. אהבתי.

שתי תמונות ראשונות חשבתי: שוב הביאו פיהוקון לבן?
אבל בהמשך זה משתפר. החיובי בבית- תכנון החללים נראה ממש מותאם פונקציונלית. התאורה, הכל במטבח במקומו (נו שוין, הכיריים מתחת לחלון, כבר התרגלתי), כסאות בר נוחים לשם שינוי, פינת אוכל עם מקום טוב של כבוד. פינת האוכל כוללת שידת דלפק להנחת דברים ולכלים/מפיות וכו- מעולה! (גם בבריקים כבר הפסקתי לנסות להלחם. עייפתי) הטפטים יפים וגם הסלון והנישות המצוינות. בנוסף יפה מאוד שיש מבואה עם שידה וארון ענק מאחורי הדלת וגם באמבטיות נראה שעשו ארונות גדולים ומוצלחים. עכשיו קצת שלילי- המון לבן , יותר מדי לטעמי האישי אבל אני מניחה שיתמתן המראה אחרי שיוסיפו יותר סימני חיים. כסאות הבר צריכים להיות באותו הצבע של פינת האוכל (לצבוע לכהה) כדי ליצור קשר עיצובי. כרגע בגזרת הריהוט הסלון בסגנון אחד המטבח בסגנון אחר ופינת האוכל ממש מסיפור אחר . .....ונקודה אחרונה- היה משמח לקבל מחיר בכתבה שמדברת על תקציב נמוך.

התייחסות לשאלות
ראשית, תודה לכולם על המשוב. כיף לשמוע. הרבה קרדיט ללקוחות, שהיה תענוג אמיתי ללוות אותם בפרוייקט הזה.ראשית, תודה לכולם על המשוב. כיף לשמוע. הרבה קרדיט ללקוחות, שהיה תענוג אמיתי ללוות אותם בפרוייקט הזה. אתייחס לכמה שאלות שעלו: 1. כל עבודות הנגרות בוצעו אצל נגר פרטי, ולא בחברות מטבחים וכו'. יש סיבות רבות וטובות לעבוד עם נגר פרטי עם יחס אישי. 2. כל הצילומים הם מהקומה התחתונה. גם לפני וגם אחרי. כך שאפשר להתרשם מהמטבח והסלון וחדר הרחצה לפני ואחרי השיפוץ. 3. אכן קשר בין תכנון הרהיטים לבין מיקום התאורה, עוד בשלב התכנון הראשוני, חשוב מאד להצלחת הפרוייקט. אתייחס לכמה שאלות שעלו: 1. כל עבודות הנגרות בוצעו אצל נגר פרטי, ולא בחברות מטבחים וכו'. יש סיבות רבות וטובות לעבוד עם נגר פרטי עם יחס אישי. 2. כל הצילומים הם מהקומה התחתונה. גם לפני וגם אחרי. כך שאפשר להתרשם מהמטבח והסלון וחדר הרחצה לפני ואחרי השיפוץ. 3. אכן קשר בין תכנון הרהיטים לבין מיקום התאורה, עוד בשלב התכנון הראשוני, חשוב מאד להצלחת הפרוייקט.

המדליון הלבן
אפשר לקבל את מקור המדליון הלבן שעל הקיר בסלון?

תענוג לעיניים
מה פשר שקית הגומיות בשירותים? [סקרנית]

אליפות!
יפה, מתוכנן, מוקפד. שיחקתם אותה.

עוד בית איקאה
אם התקציב נמוך, עדין אפשר לעצב את הבית יותר מעניין ולא ישר לקפוץ על שיט שאיקאה מפליצים

סלון
ארגון הסלון לא מניח את הדעת

יפה, רק חבל שלא פורסמו מחירים.

תאורה מדהימה!
יפה לראות את השילוב המדוייק בין התכנון לבין גופי התאורה. לא השאירו פה כלום ליד המקרה... ככה צריך. כל הכבוד!

קשה להאמין שזה אמיתי...
אני מסתכלת שוב ושוב על התמונות לפני ואחרי, ופשוט לא להאמין שזה אותו בית. לראות ולקנא.... ולפרגן :)

מושב שילה
שמחה לראות שאתר בנין ודיור הגיעו למושב שילה בבנמין . נראה לי שזה פעם ראשונה. כל הכבוד ותודה רבה. מוזמנים גם לבית המקסים שלי במושב פסגות. כבר הזמנתי בעבר .... לא תצטערו. חוץ מזה הבית מקסים.

דבר ראשון, מקסים!!
דבר ראשון, מקסים!! שאלה:בתוכנית-בישן קומה עליונה, בחדש-קומה תחתונה?

אין דברים כאלה
שאפו ענק לאדריכל

שאלה לגבי המטבח
קודם כל פשוט מקסים, דירה מהממת! יצא לכם נפלא יש לי שאלה לגבי התנור והמקרו שניהם בילט אין - איפה קניתם אותם? מה שם המותג? תודה רבה!

אז מה התקציב המצומצם???

שאלה
מי ביצע את עבודות הנגרות? תודה.

מקסים! נקי ונעים.

מהמם!!!!!

מקסים!!!
העיצוב ועבודת הנגרות מצויינים!!!

בית יפהיפה ומשמח! מקסים ותהנו בו המון

כשמפרסמים כתבה
שעיקרה - מקסימום שיפוץ מינימום מחיר הדבר המתבקש היה לציין את המחיר. כמה עלה השיפוץ?

בית מקסים
כיף של בית. גם מרשים וגם מרגיש ביתי. לטעמי בדיוק!!!

חבל על הזמן!
כל דבר במקומו. יפה ומדוייק. וגם מרגיש בית חם ונעים. תתחדשו.

מדהים!!!
כיף לראות פרוייקטים כאלה. תכנון מוקפד ואבזור משלים מחמיא מאד. שאפו למתכנן ולבני הבית. תהנו.

כתיבת תגובה