כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב סלון  //  קלוז אפ: סלון חדש ב- 5,000 שקלים ויומיים של עבודה

קלוז אפ: סלון חדש ב- 5,000 שקלים ויומיים של עבודה

רהיטים מהרחוב, פריטי יד שניה והרבה צבע וסטייל: עם תקציב זעום וזמן עבודה קצר במיוחד הצליח סלון חשוך ומתסכל לעבור שינוי של ממש

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


הדיירים: זוג ושני ילדים
המקום: חולון
עיצוב פנים: ימה ברקאי
 
שיפוץ מוצלח של בית לא תמיד מחייב רמונט כללי והחלפה של כל פינה ופינה בו. מי שיודע לעשות את זה נכון, מסוגל גם בהתאמה של חדר אחד לחולל שינוי אדיר בבית. הנה דוגמא להצלחה שכזו:
 
החדר שעבר שינוי: הסלון והכניסה לבית
פותחים שעון: יום רכישות ויום הקמה
העלות: כ- 5,000 שקלים
 
נקודת ההתחלה: החלל הציבורי בדירת המשפחה הזו זעק לעזרה. כמות הפריטים וחוסר ההרמוניה ביניהם יצרה בחלל תחושה של עומס ושל כבדות מה שהוביל לשאיפה של בני הבית לעשות שינוי כדי ליצור בחלל אוירה נינוחה יותר אך עם מגבלת תקציב של אלפי שקלים בודדים. כך, אחרי תכנון מעמיק וקפדני נעשה השינוי ביום רכישות אחד ויום הקמה נוסף. ההבדל המשמעותי ניכר בכל פינה, אבל לנו נדמה שהתמונות מדברות בפני עצמן.
 
 
 
הקונספט שנבחר: הדיירים ביקשו ליצור בבית תחושה של חיבור לטבע וכך נבחרו חומרים שמשרים רוגע, בעיקר בגוני עץ וירוק עד כמה שאפשר. כך, הוחלט גם לשלב בחלל את אלמנט הציפורים שהשניים אוהבים מאוד מבלי לוותר על חפצים יקרי ערך מבחינה רגשית לבני הזוג ולמשפחה. 
 
האתגר הגדול מכולם: התקציב, כמובן. אלפי שקלים בודדים הוקצבו לפרויקט וכך נדרשה כאן עבודה יצירתית תוך שימוש בכישורים האמנותיים של הדיירים עצמם. הרהיטים נרכשו בשוק ומחנויות יד שנייה ונעשה בעיקר שימוש בצבע כדי לרענן ולחדש את הקיים, לצד לא מעט פריטים שלוקטו מפינות הרחוב ועברו טיפול. 
 
 
הכי מעניין בחדר: שילוב הפריטים באיזור הכניסה לבית כולל שידת כניסה ותמונה מקורית מעליה ושטיח ארוך כשלצידם שידת עץ עם הרבה עציצים ומראת וינטג' ירוקה. 
 
תוכנן ובסוף לא קרה: הדיירים והמעצבת רצו להחליף גם את הספה בסלון, להוסיף עוד נגיעות של צבע בקירות וגם להחליף את הריצוף. התקציב עצר את החלום. 
 
 
 
 
 
 
 

עוד בנושא

עיצוב סלון

מה שלא ידעתם על סלון: 10 טיפים מנצחים לתכנון חדר המגורים


מיקום טלוויזיה בסלון דווקא לא קובע את סידור הרהיטים. שטיח גדול יגדיל גם את הסלון. ועומק הספה יוכתב מהעדפות הרביצה של הדיירים. תובנות של מעצבי פנים בדרך לתכנון חכם

עיצוב סלון

הדרך לבחור מערכות ישיבה ואיזה סוגים יש היום?


מערכת הישיבה מגדירה את כל המראה של הסלון. הכתבה הבאה תעזור לכם לבצע את הרכישה המוצלחת ביותר

עיצוב סלון

כיצד לסדר את סלון הבית בצורה חכמה ונוחה?


עיצוב הסלון לא מסתכם בבחירה של ספה ומזנון. האופן שבו אנחנו מסדרים את החלל ישפיע על כל החוויה שלנו בו, ויש כמה עקרונות חשובים שחבל לפספס

עיצוב סלון

OH NO! טעויות נפוצות בעיצוב הסלון


עיצוב סלון הוא הרבה מעבר לבחירת ספה ומזנון. רגע לפני שאתם ניגשים לטפל בחלל הזה, הנה כמה טעויות שלא תרצו לעשות

תגובות

כתיבת תגובה