כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב חדרי אמבטיה  //  דו קרב אמבטיה בתוך חדר השינה: בעד או נגד?

דו קרב אמבטיה בתוך חדר השינה: בעד או נגד?

איך אתם אוהבים להתקלח, מול כולם או בפרטיות? וללכת לשירותים? בעידן שבו הכל חשוף, למה לא לחשוף גם את האסלה? איפה עובר הגבול שלכם? אמבטיה ושירותים בתוך חדר השינה או בחדר נפרד ומסוגר?

מאת: לימור קלר צילום:


במסגרת הורדת הקירות הכללית המתרחשת בתכנון בתים והרדיפה אחר חללים פתוחים, פושה במחוזותינו הגלובליים הנטייה להשאיר גם את האמבטיה חשופה. אין הכוונה רק למקלחון שקוף או אמבטיה פרי סטנדינג המסוגרים בדלת אמותיו של חדר הרחצה, אלא ויתור על קיר שלם שמפריד בין אזור השינה לבין החדר הרטוב הצמוד לו, או הפיכתו לקיר עשוי זכוכית שקופה. כן, כן, להתקלח ולהתקרצף כשכל כולך חשוף לנכנסים לחדר. אחרי שהעמדנו זו מול זו את האופציה להעלים את פינת האוכל מהבית או להשאיר אותה לתפוס אבק, אנחנו ממשיכים לתת לכם לבחור – אמבטיה פתוחה לחלל או סגורה ומסוגרת מאחורי קיר.

 

כמו בצימר (אדריכלות: ברני ורינת לודמיר, צילום: אפרת כפרי)

 

מי אמר שצריך קיר באמבטיה? אז איפה בדיוק תתלו את מגבות הרחצה? היכן ייתלה מחמם המגבות? מקום לתליית קולאז' התמונות חסינות הרטיבות שרכשתם זה עתה ביריד העיצוב? וכשאתם משילים את טרדות היום בעזרת המים החמימים, מי ייתן לכם את מעט האינטימיות שאתם רוצים, אדי המים?

 

מי את בכלל? חדר הרחצה התחיל כבית מרחץ המוני, וזה במתכונתו המוכרת לנו שימש רק מלכים ואצילים. רק בעידן המודרני התחילו להכיר בצורך בחדר גם להדיוטות, והסטנדרט נקבע על אמבטיה, כיור ואסלה בחדר אחד סגור. מקומות ציבוריים היו הראשונים להוציא את הכיורים שלהם מאותו חדר, ובתי מלון וחדרי נופש לקחו את התעוזה צעד אחד קדימה, וכללו לא רק כיורים אלא גם מקלחונים ואמבטיות פרי סטנדינג באופן ספייס. אט אט הבינו בעלי בתים שמה שטוב לנופש השנתי יכול לשבת בכפיפה אחת עם החיים המפנקים בבית הפרטי.

 

יש וילון (צילום: עדי כהן צדק, עיצוב פנים: Dori-interior design)
 
 

למה להכניס את האמבטיה לחדר השינה? זה הטרנד הלוהט, מה זאת אומרת למה? תכל'ס, זהו פתרון טוב לחדרי רחצה שאין בהם חלון. אם מטבח יכול להתאוורר דרך סלון, כך גם חדר רחצה הזקוק לאוורור כדי למנוע עובש, יכול בעיתות מצוקה להתאוורר דרך חדר השינה וחלונותיו; אמבטיה מפנקת שאותה הופכים להיכל רחצה, צריכה להיות לא רק פרקטית, אלא גם להיראות. תארו לכם איזו הרגשה נפלאה זו כשבכל פעם שאתם נכנסים לחדר השינה, אתם מביטים בפאר היצירה שהזמנתם כשעברתם או שיפצתם לאחרונה;

 

אמבטיה בחדר השינה ליד הכרית (עיצוב פנים: דנה שבדרון, צילום: דנה קרן)

 

היום הכול חשוף, כולל נבכי הנפש והגוף. אם אתם מאלה שאין להם בעיה לחשוף טפח וטפחיים, לכו על זה. זה בכל זאת נשאר בתוך הבית, כן? כי סצינת האמבטיה מ"פסיכו" של היצ'קוק מהלכת על חלקנו אימים. צריך להיות מוכן על כל צרה שלא תבוא; וחוץ מזה, היפסטרים יש לא רק ברחובות תל אביב.

 

דורי רדליך, מעצב פנים ובעל סטודיו Dori-interior design, נמנה עם חובבי הז'אנר: "אני בעד שקוף, בעד לבטל קירות ומחסומים ולפתוח כל חלל ככל שניתן, לייצר מרחב וזרימה, גודל ועושר. חדר רחצה יפה ומעוצב, המהווה חלק בלתי נפרד מיחידת ההורים, מקביל בעיניי למטבח פתוח שהוא חלק בלתי נפרד מחלל ציבורי עם שפה אחת מבחינה עיצובית. אגב, הקונספט יכול לעבוד גם אצל הפחות נועזים, כיוון שישנם לא מעט פתרונות לייצר אינטימיות ופרטיות, כמו וילון המותאם לחדרים רטובים או מחיצות הזזה שנסגרות ונפתחות על פי הצורך".

 

 חצי שקוף (אדריכלות ועיצוב פנים: שניידר אדריכלים, צילום: עודד סמדר)
 

למה כדאי להשאיר את האמבטיה בחדר נפרד? להיכנס להתקלח פירושו הסרת בגדים, אינטימיות ושקט (אם אתם לא בעניין של לשיר באמבטיה). לא כל אחד מסוגל לעשות את זה ללא קירות סביבו; כשהאמבטיה שלכם מבולגנת תמידית, זו אופציה שלא כדאי אפילו לשקול; תמיד יש מי שיאמרו: השתגעתם? בלי קיר, דלת, מנעול ובריח? גם בצימר אנחנו בקושי מסתדרים עם הפתיחות. או: עזבו אתכם מטרנדים, אם אין ארבעה קירות שאפשר לשפשף אותם עם סיליט בנג, זה לא חדר רחצה מבחינתנו; כשגרים לבד, זו יכולה להיות אופציה נחמדה. אף אחד ממילא לא בבית, והשליטה על הנעשה נותרת בידכם גם כשאתם בתוך האמבטיה.

 

מעצבת הפנים והסטייליסטית ציקי אורון תכננה חלל רחצה סגור עם דלת מזכוכית חלבית, שכן בעיניה "חדר רחצה פתוח יכול להיות נעים כשקיימת קירבה אינטימית בין בני זוג, אבל הנעימות מתקיימת עד לישיבה על האסלה, שמעלה ריחות שונים, מה גם שמתבקשת פרטיות כלשהי בישיבה ארוכה על אסלה".

 

קצת פרטיות!  (עיצוב פנים: מירב קצמן, צילום: מושי גיטליס)
 
 
נפרד משאר חדרי הבית (צילום: הגר דופלט, עיצוב פנים: "אינטריו" – טל ספיר ואורלי מגן
אדריכלות: אינקה אולבסקי)
 
 
ואם בחרתם להכניס אמבטיה לתוך חדר השינה, בכל זאת כדאי שתדאגו ל:

– הפרדה יציבה וברורה בריצוף שבין אזור המים לאזור היבש, כדי שהמים לא יגלשו חלילה לחדר השינה.

 

– את האסלה רצוי להצניע טיפה מאחורי קיר, מחיצה או שידה.
 

– אפשר לפתוח את האמבטיה לחלל ועדיין להסתיר חלקים ממנה על ידי קיר נמוך, קיר גבוה שלא מגיע עד התקרה או קיר שמצניע רק את המקלחון או האסלה. במקרה של אמבטיה פרי סטנדינג, גם שידה יפה ורחבה יכולה לתת את המענה.

 

– מקלחון יכול להיות בעל זכוכית אטומה או לפחות חצי שקופה, ואפשר גם להסתיר אותו בעזרת וילון פנימי או חיצוני.

 

 
 
אז מה הבחירה שלכם? כן או לא? שתפו אותנו בתגובות.
 
בתים מעוצבים עם אמבטיה בתוך החדר:
 
בתים מעוצבים עם חדר אמבטיה נפרד:

 

עוד בנושא

עיצוב חדרי אמבטיה

עכשיו כבר כיף להתקלח: מהפכים משגעים בחדרי רחצה


חדר רחצה קטן מדי או חדר פנימי שאין בו אוורור הוא מצב נתון, אבל בעזרת שיפוץ יסודי ומחשבה על אוורור, עידון וחומריות התוצאה מעוררת חושים

עיצוב חדרי אמבטיה

נגד הזרם: כך תהפכו את חדר הרחצה למעוצב ומעז יותר


אפשר להיות מיוחדים גם בעיצוב חדר רחצה סטנדרטי. ריהוט וינטג', בחירה נועזת של צבעים ואריחים ואפילו גוף תאורה סלוני יוציאו את האמבטיה מהשגרה ואתכם מהסטנדרט

עיצוב חדרי אמבטיה

חובבי העיצוב התפקדו, את המוצרים של המותג הגרמני WEDI אתם חייבים להכיר!


בעשורים האחרונים המודעות שלנו הישראלים לעיצוב שוברת שיאים ולצד הרצון ליצור מראה כובש וייחודי אנחנו לא מוותרים על מוצרים פרקטיים ואיכותיים שיקלו וישפרו במידה ניכרת את איכות החיים. בין אם מדובר בעיצוב הבית, העסק או מבנה ציבורי, השילוב המושלם בין יופי ופונקציונליות תופס תפקיד מרכזי- זאת בדיוק הסיבה שמוצרי המותג הגרמני WEDI נחשבים למובילים בגזרת פתרונות ה- High-End לחדרים רטובים.

עיצוב חדרי אמבטיה

מי צבע את האסלה שלי? כלים סניטריים בצבעים מפתיעים


פעם קראו להם "כלים לבנים", אבל היום האסלה, הכיור והאמבטיה יכולים להגיע בכל גוון שרק תרצו ולהעניק לכם חדר רחצה צבעוני ושמח

תגובות

כתיבת תגובה

בודק...