כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב מטבחים  //  סודות מעבר לשיש: קירות מטבח שכמותם לא ראיתם

סודות מעבר לשיש: קירות מטבח שכמותם לא ראיתם

אחרי שנבחרים האריחים, לא מסתיימת מלאכת ההלבשה של הקירות במטבח. מארוניות צבעוניות ושוברי חמימות ועד איורים ומראות לאפקט של חלון – כך תשלימו את החסר בלי להיכנס ללחץ

מאת: לימור קלר צילום:


 

עיצוב: יעל אנגל-בנו. מאיירת: רחלי שלו. צילום : אלונה להב

 

בעבר, כשנגמר קו השיש במטבח, התחיל קו האריחים והמשיך עם ארונות עליונים. מאז התרחשו כמה דברים בתחום העיצוב, הארונות העליונים נעלמו, קו האריחים התרחב ונסק ונותרנו עם קיר פנוי לתפארת – עובדה שיכולה לכשעצמה להרתיע דיירים, שמתבלבלים מחופש יצירתי לעצב את הקיר מחדש וכראות עיניהם. כי במה יבחרו – בשיש עד התקרה, במדפים, בארון חלופי או שאולי יש רעיונות אחרים? ברור שכן.

 

 

עוד עיצובים במטבח:

השראה: 7 דרכים לעצב את קיר המטבח

שיעור בעיצוב: כך תעצבו את המטבח

משחקי השף: כך תכניסו צבע למטבח בלי לפחד

 

 

לפעמים כל מה שצריך הוא מראה


המטבח בביתה של יזמית הלייף סטייל קרן שביט שבקיבוץ גבת מוקם כמלבן רחב, כשהקיר הדומיננטי שלו פנימי, ללא חלון. שביט רצתה למקם את הכיור במרכז הקיר, ומאחר שלא היה בו חלון, דבר שחסר לה מאוד, יצרה אפקט של חלון באמצעות מראת וינטג' שמיקמה במרכזו. "המחשבה הייתה לייצר נקודת מגוז מרכזית, חזקה ומוארת, והמראה, שנקנתה בשוק בארדינגליי באנגליה, יוצרת אפקט של חלון ומכניסה הרבה אור", אומרת שביט. בנוסף, היא מאפשרת לה לעבוד במטבח בגבה לשולחן האוכל ועדיין לשמור על קשר עין.

 

עיצוב: קרן שביט. צילום: סיון אסקיו

 

גיוס הומור דרך איור


בבית שנקנה על ידי הדיירים, המטבח כבר היה נתון ללא יכולת שינוי. "הוא היה ללא שום אמירה עיצובית – מטבח לבן עם ידיות אינטגרליות וזכוכית לבנה על גבי הקירות", אומרת המעצבת יעל אנגל-בנו. מאחר שהדיירת היא מאיירת, גויס הכישרון ובוא לידי ביטוי בחיפוי הזכוכית שמעל הכיריים כדי ליצור נקודת עניין המשולב בהומור.

 

עיצוב: יעל אנגל-בנו. מאיירת: רחלי שלו. צילום : אלונה להב

 

שמחה בין החלונות


חזיתות מטבח שמח בבנימינה חופו באריחים בגוון תכלת בהיר על גבול הלבן כדי לתת במה לצבעוניות העזה  לשאר האריחים ולארונית הצהובה. מימין לארונית, שתוכננה על ידי המעצבת רונה קינן פיש, נתלו כפות עץ לדקורציה, שרוססו על ידה בצבע. "יצרתי מארג שמח של אריחים, שמתחברים באופן מושלם בצבעוניותם לפרופילי האלומיניום בחלונות ולארונית הצהובה", היא מסכמת.

 

עיצוב: רונה קינן פיש. אריחים: שיבוצים. צילום: אורה כהן

 

מצד אחד פרקטי, מצד שני שימושי


כדי ליצור עניין בתכנון ובבחירת החומרים והגוונים במטבח, בלי לוותר על נוחות ופרקטיקה, חופה הקיר הגדול שבגב הכיריים בזכוכית שחורה עד גובה החלונות. הזכוכית מעוטרת בגרפיקה מוכספת, משתלבת עם החומרים והגוונים שנבחרו, ומקנה למטבח אלגנטיות יחד עם מענה עיצובי ופרקטי. הקיר ממול נבנה רק עד גובה 90 ונקבע בו מדף שימושי ודקורטיבי, מעליו נתלו תמונות ופריטים, המוסיפים נופך משלהם. אפקט הבטון שבקיר, בגוון בג'-אפור, תורם להרמוניה ומעניק למטבח את האווירה החמה והנעימה. 

 

עיצוב: סימה בכר. צילום: Avshalom Levi

 

לצנן את החמימות הכפרית


במטבח כפרי בצבעים חמימים שולבו שני חומרי גלם – עץ וברזל – על גבי קיר צבוע בגוון בטון מאופק דווקא כדי לצנן את הלוק הכללי. "כשכל הקירות עמוסים בנגרות, נוצר מטבח עמוס, ולכן אני מעדיפה לתכנן קיר דומיננטי לנגרות ואחסון, וקיר שני נשאר חשוף עם יחידות פתוחות", מסבירה המעצבת עדית לוי. "מאחר שבעלת הדירה ביקשה גוון תכלת, הוספתי משהו שיקרר את החמימות –יחידה פונקציונלית מברזל לתה קפה וסוכר ואקססוריז נוספים לצבע, וכל זה על גבי קיר מבטון, שגם הוא מקרר".

 

עיצוב: עדית לוי. צילום: אורי סיון

 

 

עוד בנושא

עיצוב מטבחים

לאכול עם העיניים: הצצה לאחד המטבחים היפים והמסקרנים שראינו השנה


המטבח היווה מאז ומתמיד ציר חשוב ומרכזי בבית הישראלי וככל שמתקדמים בציר הזמן ההשקעה בו רק הולכת ומתעצמת. דווקא עכשיו, כשחשבנו שכבר ראינו הכל, מצליחה מעצבת הפנים חגית אלבק לחדש ולהפתיע עם מטבח ייחודי ומעורר השראה אותו תכננה בביתה ששופץ לאחרונה. החשיבה וההשקעה ניכרים בכל פרט ומדובר ללא צל של ספק באחד המטבחים המיוחדים והמרשימים שראינו לאחרונה.

עיצוב מטבחים

העץ מתקמבק: חזרתו של העץ לעיצוב המטבחים


מוטיבים של עץ משתלטים על המטבח ולא רק כבוצ'ר בלוק או מדף בודד שמנסה לחמם את האווירה, אלא כחזיתות שלמות של מטבח עץ או נגרות דומיננטית

עיצוב מטבחים

הרבה יותר מצבע: מטבחים אמיצים בצבע ורוד


מה קורה כשלחלל פעיל ומרכזי כמו מטבח נבחר צבע ורוד? אנשים שהתעקשו על מטבח ורוד חיפשו את התחושה שהוא מעניק ולא מתנצלים על הבחירה

עיצוב מטבחים

מטבח מנצח: 13 טיפים לתכנון המטבח המושלם


רגע לפני שמחליטים לתכנן מטבח חדש, כדאי לקרוא המלצות של מעצבי פנים מומחים. כללים שלא תמצאו בספר החוקים של העיצוב אבל חשוב שתדעו

תגובות

ניסתם פעם לחשוב איך מנקים ...
כל הארונות פתוחים והמדפים עם הכלים... נו באמת.. אנחנו בישראל יש אבק בכל מקום. נראה אותכם מנקים את המראה מעל הכיור.

מטבחים פתוחים לא בארצנו...
ובטח לא בערים. אבק...אבק...זיהום.

נקודת מגוז במראה- איזו שטות
נקודת מגוז נוצרת מחיבור קווי פרספקטיבה של עצמים רחוקים או קרובים! מראה במרכז הקיר מעל הכיור שוברת" את הקיר ונותנת הרגשה של "פתוח" יותר אבל זה לא נקודת מגוז. אנשים בתחום הזה מחרטטים שטויות כדי למכור עיצוב. מראה עם קצוות חלודים מא נ ג ל י ה...יכלו למצוא כמעט בכל פינה בתל אביב כשמפנים בתים ישנים של זקנים לפני שיפוץ. אוסף של חפצים עם מראה באמצע זה הכל.

כתיבת תגובה