כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מעצבים מעניינים  //  תעודת גמר: הכירו את בוגרי עיצוב הפנים המצטיינים לשנת 2014

תעודת גמר: הכירו את בוגרי עיצוב הפנים המצטיינים לשנת 2014

מבטון רך לבנייה חדשנית ועד מגורי סטודנטים מעוצבים בבאר שבע – עבודות הסטודנטים לעיצוב פנים המובילות בבתי הספר לשנה החולפת

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


כמדי שנה, מגיע הזמן הזה בקיץ שבו הסטודנטים לעיצוב פנים מגיעים לישרות האחרונה בלימודיהם – מבחנים, עבודות גמר ותערוכות בוגרים. אז לכבודם ולכבוד אלה שרוצים ללכת ללמוד עיצוב פנים, אך מתלבטים, אנחנו מציגים את העבודות המעניינות, המסקרנות והמצטיינות של סטודנטים ממיטב בתי ספר לעיצוב בארץ.

 

 

כשבטון הופך לספוג

מוסד הלימודים: המחלקה לעיצוב פנים HIT
העבודה המצטיינת: בטון רך – מה אם היינו יכולים לקמט את הבניינים שלנו?

הסטודנט: אבירם סיטון כהן
 

הקונספט: הפרויקט עוסק בפיתוח הבטון ומציג מניפולציה חומרית חדשה שמשלבת צמנט עם פולימרים שונים, ומאתגרת את הדימוי הקר והנוקשה של הבטון. בצורתו החדשה ניתן להשתמש בו ככריות נוי וריהוט קל או כאריחים מיוחדים ועוד.

מנימוקי ראשי המחלקה: אדריכל ניסן ורשבסקי ואדריכל גל גאון: "הפרויקט, שנמצא בתחילת דרכו מבחינת פוטנציאל העיצוב וההשפעה שלו, מדגים פיתוח חומר בעיצוב פנים שלו יש מכלולי אפליקציות כדי הדמיון".

 

מילה מאיתנו: אנחנו כבר מתחילים לדמיין רהיטי בטון רכים ונעימים לסלון האולטרה-מודרני שלנו.
 
 
צילום: דנה בראון, יח"צ
 

 

חנות רהיטי המכוניות


מוסד הלימודים: מכון אבני – המחלקה לעיצוב פנים

העבודה המצטיינת:  Past & Present

הסטודנטית: אנג'לינה אמרזיאן – חנות המציגה רהיטים שעשויים מחלקי מכוניות של האומן הישראלי רונן וסרמן

 

הקונספט: "ההשראה שלי נובעת מהמכוניות עצמם ומהאופן התעשייתי שבו מטפלים בהם במוסך" מספרת אנג'לינה. "כך נוצרה השפה האדריכלית שבנויה מ- Lifts אשר מייצרים מפלסים שונים בחלל, ורחוב מרכזי שבו מתרחשת התנועה. ברחוב המרכזי ניתן לחוש את התהליך של חלקי המכוניות ולראות את האמן עובד איתם בסדנה, ובנוסף לראות את המוצר הגמור שכמובן ניתן לרכוש אותו., כלומר ניתן לראות את העבר וההווה של המוצר".

מנימוקי מנהלת המחלקה לאדריכלות ועיצוב פנים, ניצן קינן: "הפרויקט מעניין במיוחד כי נלקחים בו אלמנטים וחומרים מתחום תעשיית הרכב ו'מועתקים' לחלל אנושי מורכב תוך מתן פרשנות חדשה לפונקציות השונות ויצירת חלל טכנולוגי-אנושי מעניין ומקורי".

 

מילה מאיתנו: הנה חנות שבשמחה היינו מבקרים בה, ואולי אפילו מתחדשים באיזה רהיט שעשוי ממכונית ישנה.
 
 
 
  
 

מושבת הסטודנטים הבאה של באר שבע

מוסד הלימודים: בית הספר לעיצוב של המסלול האקדמי במכללה למינהל
שם העבודה המצטיינת: פרויקט סובב המחצבה – מחולל שינוי בסביבות מגורים 
הסטודנטית: מוריאל קאופמן
 

הקונספט: במסגרת פרויקט הגמר של בית הספר התבקשו הסטודנטים להציע רעיונות תכנוניים לשימושים באתר המחצבה בבאר שבע. מדובר במחצבה ביזנטית היסטורית, מעין בור ענק, שסביבו ממוקמות שכונה ד' ושכונת ו' בעיר. מוריאל קאופמן תכננה סביבת מגורים לסטודנטים בתוך המחצבה עצמה, בחנה את האוכלוסייה סביב המחצבה וגילתה שיש המון סטודנטים שיש להם צרכים מאד ספציפיים, שלא ניתן למצוא אותם בשכונות הסובבות את המחצבה. אי לכך היא תכננה מעין "מושבת סטודנטים" הכוללת יחידות דיור שונות מותאמות לסטודנטים – החל מיחידות לסטודנט אחד ועד יחידות דיור למגורים עם שותפים לצד שירותים שונים, מכבסה, בתי קפה, עמדות מחשב ואינטרנט.

מנימוקי כרמלה יעקובי וולק, דיקאנית ביה"ס לעיצוב: "הפרויקט עוסק במרחב עירוני מרוקן בעיר באר שבע, שיכול לשמש הזדמנות לפריחה של העיר. בפרויקט של מוריאל הסטודנטים מזוהים ככוח עירוני, נעשה שימוש במושגים כגון סטודנטיפיקציה – כיצד סטודנטים משנים עירוניות. בנוסף הפרויקט של מוריאל מעלה אפשרות של פיתוח מודל לדיור בר השגה לצעירים. עירוב שימושים כגון שוק אוכל בחלל הפנים, מאפשר למודל היזמי להתפתח לכיוונים מסחריים ולתמוך בדיור בר השגה".

 

מילה מאיתנו: המחסור בדיור בר השגה היא בעיה שרבים מאיתנו מכירים היטב, ולכן מדובר ברעיון חשוב ומבורך שגם תומך בקהילת הסטודנטים וגם מעוצב היטב.
 

 

 

 

שימו את הפנים שלכם על הקיר

מוסד הלימודים: תילתן – המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית בחיפה

שם העבודה המצטיינת: ספר פתוח – השתקפות עצמית בסביבת מגורים אדריכלית

הסטודנטית: כרמל גרנות

 

הקונספט: כרמל גרנות תכננה אלמנט גרפי אישי שיכול להשתלב בכל בית ובחרה להגדיר אותו דרך הדמויות שמשפיעות עליה ומלוות אותה. היא החלה בעיצוב גרפי על גבי תצלומים של אנשים שהיא אוהבת ומושפעת מהם כחלק מעבודת החיפוש אחר האלמנטים שיובילו את עיצוב הפנים. בתכנון ניכר הרקע הלבן ש'מקבל את הכל', ואותה תבנית גרפית שיצרה משתלב בבית גם כאלמנט אמנותי על גבי הקירות.

מנימוקי המנחה יעל יעקובי: "הנושא של הפרויקט ביקש לשקף את האישיות ואת הרגלי החיים על הסביבה הביתית. באופן טבעי, לכל אחד מאתנו ישנן תכונות ואלמנטים באישיות שאנו בוחרים להסתיר או לגלות לסובבים אותנו, אך אצל כל אחד הבחירה היא שונה וגם הדרך בה בחרנו לבטא זאת. עיצוב חלל המגורים של כרמל נולד דרך בחירה של קונספט מנטאלי ותרגומו לקווים עיצוביים ברי ביצוע. בשלב הראשון יצרה הסטודנטית דיוקן עצמי שהיווה את הבסיס לכל ההחלטות העיצוביות, אותו תרגמה בהצלחה לעיצוב הפנים שנשען על סגנון פרובנס".

 

 מילה מאיתנו: השילוב של עיצוב פנים עם יצירות אישיות הוא כבר מזמן טרנד נפוץ, אבל חיבור גרפי כזה עוד לא ראינו בבתים בהם ביקרנו.

 

 

 
דירה שהיא גם גלריה לאמנות

מוסד הלימודים: מכללת בניין ודיור
העבודה המצטיינת: עיצוב דירת לופט בשילוב גלריה
הסטודנטית: יעל ציפין
 

הקונספט: דירה שמיועדת לדייר רווק שביקש לשלב בין מגורים לגלריית אמנות, כשהגלריה תשולב בכל חלקי הדירה מלבד חדר השינה. תכנון החלל הצריך מציאת פתרונות להצגת האמנות וגם לאפשר זרימה נוחה ופתיחות בחלל, כדי לשמור על תחושה ביתית ופחות מנוכרת בה מאופיינות הגלריות כיום.

מנימוקי גייא אלמוז-הדרה, מנהל מכללת בניין ודיור: "יעל נבחרה על בסיס היכולת הנפלאה להביע את הרעיונות החדשניים והחשיבה מחוץ לקופסה. ההיכרות שלה עם עולם העיצוב, החומרים והטכניקות הביאו אותה להפגין יכולת עיצוב וטיפול יוצא דופן בחלל".

 

מילה מאיתנו: כמה נפלא לגור במוזיאון.

 

 

 

ספיידרמן בקניון


מוסד לימודים: שנקר – עיצוב פנים מבנה וסביבה
העבודה המצטיינת: Catch 'Em ALL – תופסים את הקונים בקניון
הסטודנטית: מרסדס בן-אורן
הקונספט: קניון ביומימטי (חקר הטבע לצורך פתרון בעיה אנושית) שתוכנן בהשראת קורי עכביש, מתוך מטרה למשוך ו"לתפוס" מבקרים וקונים. התפיסה הזו מתבוננת בטבע ומחקה פתרונות שלו עבור בעיות אנושיות. כך עוצב המבנה הייחודי – החל מהאדריכלות, דרך הספסלים ועד שלטי החנויות – מתוך חקר ולימוד טכניקות הצייד של העכבישים. בהיותו חדשני ויוצא דופן, הוא צפוי למשוך אנשים מערים אחרות בסביבה שיגיע במיוחד כדי לבקר בו.
מנימוקי ד"ר רבקה ויטל, מרצה בכירה במחלקה ומנחת הפרויקט: "הפרויקט של מרסדס בן-אורן – ששאב את השראתו מקורי העכביש – מציע שפה ארכיטקטונית חדשה וקוהרנטית המשלבת בהצלחה אלמנטים בתוך המרחב. החדשנות שבו נובעת לא רק מהקונספט שבבסיסו, אלא גם במבט המרחבי ובשימוש יוצא הדופן בחומרים".
 

 

 

 

קיץ 2014: עבודות מצטיינות של סטודנטים לעיצוב תעשייתי>>
 

עוד בנושא

מעצבים מעניינים

כשתכננה את המטבח הבינה שכל הבית קטן עליה - הכירו את מעצבת הפנים אורטל סלאמה


מעצבת הפנים אורטל סלאמה לא באמת נחה, חלק מהרעיונות הכי טובים שלה מגיעים דווקא משעות השינה והמנוחה, היא פשוט קמה איתם בבוקר והופכת אותם למציאות.

מעצבים מעניינים

בחירת השף - המעצב גיא סירוטה


מעצב הפנים גיא סירוטה לא שוכח את ההנאה שהפיק מציור ופיסול בילדותו, כיום הוא בעליו של עסק עצמאי לאדריכלות ועיצוב אשר זכה בפרסי עיצוב בינלאומיים יוקרתיים.

מעצבים מעניינים

צריכים חוות דעת שנייה על תכנית הבינוי שלכם? הכירו את מיכל ברעם, יועצת מומחית בתחום


למה חשוב לקבל חוות דעת נוספת על תכנית אדריכלית קיימת? כל תכנית אדריכלית מעלה שאלות ותהיות, מיכל ברעם מאפשרת לכם לעבור את שלב ההתלבטות יד ביד עם אשת מקצוע שתדע לכוון לפתרונות מקצועיים וישימים כך שתחזרו אל האדריכל שלכם מגובשים והחלטיים

מעצבים מעניינים

המעצבת שהתחנכה בפריז – הכירו את גילה בל פרי


כבת לאבא קבלן, היה ברור לגילה בל פרי שהיא תעסוק גם כן בעולמות התכנון והעיצוב. כיום היא כל כך אוהבת את המקצוע שלה, עד שלעיתים היא שוכחת שמדובר בעבודה

תגובות

כתיבת תגובה