פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

פורום אדריכלות

בניהול יוליאנה ריסקוף

פורום אדריכלות

לצפיה באתר הבית של יוליאנה ריסקוף לחצו כאן

בפורום אדריכלות תמצאו תשובות מוסמכות לשאלות בנושאי אדריכלות מאדריכלית יוליאנה ריסקוף. רוצים לדעת כיצד מתכננים נכון את חללי הבית או העסק? כיצד מוציאים רישיונות בנייה מהרשויות השונות וכיצד עוברים את תהליך בניית הבית בדרך הטובה ביותר? זה המקום עבורכם בכל שאלות על אדריכלות.

יש לכם שאלה? אל תהססו לפנות אלינו


הוספת הודעה

שלום לכולם,

אשמח להתייעץ אתכם לגבי סוגיה מסוימת בבניית בית-
במהלך החודשים האחרונים (כמעט שנה) אנחנו עובדים על תוכניות לבית פרטי עם אדריכל. אנחנו מרגישים שאין מענה לחלק מהצרכים שלנו (לדוגמא- יצירת חללים מוארים בבית). לעומת זאת, היינו בפגישה עם מעצב פנים ובדקות הראשונות כבר קבלנו כל מיני רעיונות שמצאו חן בעינינו. אנחנו משלמים לאדריכל סכום שאמור לכלול גם היבטים של עיצוב פנים ומבינים שנצטרך בכל מקרה כנראה לקחת מעצב פנים בנוסף. מה נכון לדעתכם לעשות? האם נכון לעבור לאדריכל אחר שנותן גם שירותים לעיצוב פנים? לקחת מעצב פנים בנוסף לאדריכל הנוכחי? מבחינת תשלום- האם הגיוני לבקש הנחה מהאדריכל? איך כדאי להעביר את המסר? באופן כללי- מהניסיון שלכם, איך מתנהלת העבודה המשותפת של אדריכל ומעצב פנים?

תודה רבה לכם!
דנה שלום, לא תמיד אדריכל יודע/אוהב/מעוניין גם לעצב. כמובן שעדיף שאותו איש מקצוע יעשה גם וגם, אך לא תמיד זה מסתדר. אם אתם מרוצים מתהליך סטטוטורי של הגשת תכניות לעירייה/פיקוח על הבניה שנעשה ע"י האדריכל הנוכחי שלכם, לא הייתי מחליפה אותו ועדיף שאם התחלתם גם תסיימו איתו את השלב הזה. במקביל, צריך להגיד לו ששלב עיצוב הפנים אתם מעוניינים שיעשה מישהו אחר - כדי שיוריד לכם את זה משכר הטרחה שלו. אין שום בעיה עקרונית ששני אנשי מקצועי יעבדו במקביל על אותו בית וישלימו זה את זה. אם תצטרכי סיוע נוסף, את מוזמנת לפנות אליי: arch@riskoff.co.il | 054-4472418 בברכה ובהצלחה! אדר' יוליאנה ריסקוף.היי.

אנו גרים בקומה 5, וב4 קומות שמתחתינו הדיירים הרחיבו את מרפסת השירות (יש מחוץ לחלון שלנו במרפסת השירות בטון שזה בעצם התקרה של השכנים) הגודל (נטו) הוא 2 מטר על 2.5

השאלה שלנו היא במה כרוך להוציא אישורים/היתרים, מה סדר גודל העלויות (כולל ביצוע הבניה) וכמה זמן זה עלול לקחת? (גם ההיתר וגם הבניה עצמה) זה בעצם פירוק קיר חיצוני, והתקנת שני קירות חיצונים ותקרה

תודה מראש!
אתם יכולים לפנות לאחד הדיירים שבנה את ההרחבה ולשאול אותו או לחילופן לפנות ישירות לאדריכל שביצע את ההרחבה ולבדוק איתו.שלום לך, למענה מקצועי על שאלותייך, אני ממליצה לך לפנות לאיש מקצוע שיבוא לשטח וייראה באיזה קנה מידה של עבודה מדובר. בברכה, אדר' יוליאנה ריסקוף.שלום,
אנו בונים דירת דופלקס (קומת גג) בבניין דירות, ומעוניינים לעשות שינוי משמעותי לאחר קבלת מפתח. (שמבוסס בעצם על היפוך תפקידים בין הקומות: בקומה העליונה מטבח וסלון, ולמטה חדרים; לא לצורך פיצול הדירה).
השינוי כולל סגירת חלל פתוח בין הקומות, הרחבה של המרפסת שירות על חשבון מסתור המזגנים (לא ניכר כלפי חוץ), הצבת שירותים ואמבטיה במרפסת שירות.
מעבר לכך, אנו רוצים לפתוח דלת כניסה בקומה העליונה (עשו לכל דירות הדופלקס הכנה לפתיחת דלת - רק צריך להסיר כמה בלוקים...)
שאלותיי: א. באיזה מצבים בודקים שינויים פנימיים בדירה, שאינם ניכרים כלפי חוץ (רישום ראשוני בטאבו?; העברת בעלות? סתם בשביל הכיף?)
ב. לגבי דלת הכניסה הנוספת, האם זו בעיה משמעותית? יש צורך לדחות אותה לאחר רישום בטאבו? מקובל לאשר את פתיחת הדלת כשברור שלא מדובר בפיצול דירות?
תודה!
שלום דן, לאחר מסירת הדירה הפורמלית הסופית לרשותכם וקבלת המפתח, אתם בהחלט יכולים לבצע שינויים פנימיים בדירתכם. לגבי שאלות נוספות ששאלת, אני ממליצה להתייעץ בשטח עם איש מקצוע. אם תרצה את עזרתי, אתה מוזמן ליצור קשר: arch@riskoff.co.il בברכה, אדר' יוליאנה ריסקוף.אני גרה במגדל בן 30 קומות, במגדל מרפסות שמש משלוש חזיתות, ברצוני לסגור את מרפסת השמש על ידי התקנת חלונות זכוכית שקופה הנפתחים מהמעקה של המרפסת לגג המרפסת שמעליה - לפני שאני נכנסת לשאלה של היתרים אני רוצה לדעת אם העיריה תאשר לי בכלל דבר כזה (אציין שכבר 4 דיירים בבניין עשו סגירה דומה ללא היתר) אך אני רוצה לפעול על פי החוק. אשמח לדעתכם, האם הדבר אפשרי? (גם אם כרוך בהגדלת שטחים עיקריים ותשלום גבוה יותר בארנונה אני מוכנה לכך)
שלום לך, את בוודאי יכולה להגיש בקשה להיתר אבל קשה לי להאמין שתקבלי תשובה חיובית. שיהיה בהצלחה, אדר' יוליאנה ריסקוף.האם בחדר אמבטיה שבו קיר בטון קר יותר ?האם כדאי לעבות את כל הקיר?
תודה
שלום, כמה נקודות לא ברורות לי: האם הקיר בטון הוא קיר חיצוני או פנימי? למה הכוונה "לעבות את כל הקיר"? לחפותו בגבס? להוסיף לו שכבת בלוקים?אשמח לקבל חוות דעת לגבי תכנון הבית- מצורף תרשים של הקומה הראשונה.
תודה» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

שלום הגר, סה"כ הפרופורציות התכנוניות של הקומה די טובות רק הייתי בודקת אפשרות להרחיב בדרך זו או אחרת את אזור האירוח המרכזי (אזור הספות) ואת אזור המטבח. בסמוך לו יש גומחה שתפקידה לא ברור לי, והייתי בודקת אופציה להמשיך את החלון (במקום הגומחה) ושבו תהיה דלת יציאה החוצה (במקום באזור המטבח). זה יכול להשיג שני דברים: אזור הספות יהיה יותר מרווח ומואר והמטבח יגדל גם הוא ויתווספו אליו עוד משטחי עבודה נחוצים (שכרגע מעטים מדי לטעמי יחסית לגודל כזה של הקומה). בברכה, אדר' יוליאנה ריסקוף.מקצועית מאוד, רצינית ואיכותית. מעוניינת לעסוק בתחום התכנון והעיצוב. ניתן לפנות למייל להצעות מחיר.
karmona1245@gmail.com
אדריכל/ית, מעצב/ת עצמאיים??
סטודיו מייקאובר משכיר עמדת עבודה נעימה,נוחה,וכייפית.. עם חבר'ה צעירים ונחמדים מאוד.
עמדת עבודה במשרד נוח,משופץ,ומעוצב. היושב בשדרות יהודית בת"א.
לפרטים נוספים:
מיטל-0545469011» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

בחוץ לא מתאימה תקרה מינרלית, נכון? באיזה חומר כן מתאים להשתמש להנמכה כדי להסתיר צנרת?
שלום לך, תקרה מינרלית מיועדת ליישום לתקרות פנים בלבד. חומרי חיפוי שכן מתאימים לחוץ אלה הם - וילה בורד של חברת רוטנברג או אקווה פנל של חברת אורבונד. שניהם לוחות צמנט עמידים לתנאי מזג האוויר ומיועדים ליישומים חיצוניים. בברכה, אדר' יוליאנה ריסקוף.היי
אני עכשיו מתכננת להשקיע בתחום ההדמיות הריאליסטיות
וחשוב לי לדעת כמה אדריכלים באמת צריכים את זה
ומעבירים לאיש מקצוע להכין את ההדמיות
או שהתחום לא שווה
אודה לכל מי שיענה
תודה
שלום לך, בניית הדמיות ריאליסטיות זה בהחלט תחום בפני עצמו שאדריכלים/מעצבים רבים זקוקים לו. מומלץ.


יש לכם עוד שאלות? פורומים בנושא עיצוב

 

הפרסום בפורומים אסור. הודעות בעלות תוכן פרסומי גלוי או סמוי תימחקנה. למידע על פרסום באתר bvd