פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

פורום ארונות ואחסון לבית

פורום ארונות ואחסון לבית

בפורום ארונות תמצאו תשובות לשאלות בכל מה שקשור לארונות, שידות, כוורות ופתרונות איחסון לחדרי הבית השונים.

מתלבטים בין חדר ארונות לארון רגיל? מחפשים ארונות בעיצובים מיוחדים? מחפשים עצה בנושא פירזול, שידות או כוורות? הגעתם למקום הנכון.

יש לכם שאלה בנושא עיצוב פנים? אל תהססו לפנות אלינו.

בפורום זה אין מנהל פעיל והתשובות בו מותנות במענה חופשי מהגולשים

 


הוספת הודעה

כולם אומרים וכנראה יודעים ,שיש צרות עם דלתות הזזה לעומת ארון פתיחה רגיל. גרגירים במסילות וכו. איך ניתן בכל זאת להתגבר על כך? מה זה מסילות פנימיות למשל?
שלום דוד, ישנם מגוון רחב של מסילות ודלתות, מרבית הדלתות אמינות לאורך זמן, בעלות פטנטים ופתרונות המאפשרים שימוש יומיומי פרקטי ונוח, מסילות פנימיות הינן מסילות הנמצאות על משקוף בחלק התחתון של הארון יש מגוון אפשרויות רחב, ממליץ לך במקום לקבל עצות מ"כולם יודעים", להיכנס לחברות המתמחות בארונות, לפתוח דלתות, לגעת, לנסות. ולאחר מכן לקבל החלטה לגבי מערכות ההזזה. מקווה שעזרתי, בברכה יוסי-ריביירהאנחנו זוג צעיר שמתגורר בדירה קטנה, ארון הבגדים כבר מלא עד אפס מקום וגם המתלים שהוספנו מחוסר אפשרות להכניס עוד ארון לחלל הדירה.

רציתי לדעת האם יש פתרון אחסון למצעים שלא כולל הכנסת ארון גדול?

תודה
שלום לזוג הצעיר, במידה ולא ניתן להכניס את המצעים לתוך הארון, אני ממליץ על ארגז מצעים מתחת למיטה, או לחילופין שידת ארגז מצעים בחזית המיטה. מקווה שעזרתי, בברכה יוסישלום,
אנחנו מתכננים עכשיו את העיצוב הפנימי של חדר השינה שלנו ואנו מתלבטים האם לשים ארון קיר גדול או חדר ארונות נפרד.
יש לנו מספיק מקום ל2 האפשרויות.

נשמח להמלצה!

תודה,
מוריה שלום, חדר ארונות מכיל שטח אחסון גדול יותר מאשר ארון, בנוסף הוא נגיש יותר מאחר וארון סגור עם דלתות בעוד שחדר הארונות פתוח. לחדר ארונות יש יתרון כל עוד הוא גדול מספיק, נגיש ונוח. מה מהם עדיף במקרה שלך קשה להגיד מבלי לראות תוכנית דירה, גודל הקיר האפשרי לארון והחלופה לחדר ארונות. תוכלי להעלות סקיצה של החדר לפורום או ישירות למייל שלי ramatgan@riviera.co.il בברכה יוסי-ריביירהעקב רטיבות בקיר חיצוני, צמח לי עובש על החלק האחורי של הארון (שעשוי מחומר גמיש ודקיק). יש דרך לטפל בזה, או שצריך לקנות חלק חדש? ואם לקנות - איפה אפשר לקנות אותו ומה אמורות להיות העלויות?
שלום רב את הגב האחורי אכן צריך להחליף תוודא שאין רטיבות/כתמי עובש בדפנות הארון. העלות זולה, גם ההתקנה מחדש פשוטה יחסית. גב תמצא אצל כל נגר/נגרייה בברכה יוסישלום
רציתי לשאול האם רווח 60 ס"מ מספיק בחדר ארונות כשעושים מדפים משני הצדדים. כלומר המקום בו עלי לעמוד כדי לקחת את הבגדים מהמדף
רקפת שלום רב, אפשר להשאיר מרווח של 60 ס"מ בין המדפים, אולם לעמוד ביניהם ולפתוח מגירות יהיה בלתי אפשרי, אני לא יודע לפי מה חישבת את יחידות המדפים כך מומלץ: יחידות למדפים ניתן להזמין בעומק 40 ס"מ, יחידות תליה ניתן להזמין בעומק 50 ס"מ, בברכה יוסי-ריביירהאני מתכנן חדר ארונות בצורת ח ויש לי מספר שאלות:
א. מה עומק מדפים רצוי?50, 55 או 60
ב. מה המרווח המינימאלי בחדר הארונות

תודה רבה

ירון
ירון שלום, עומק יחידות לתליה בחדר ארונות: 50 ס"מ, עומק יחידות מדפים בחדר ארונות: 40 עד 50 ס"מ, מומלץ כי המרווח יהיה מינימום 70 ס"מ אם כי כמה שיותר רחב- עדיף בברכה יוסי-ריביירהמה החלוקה הסטנדרטית המומלצת לארון הזזה ברוחב 1.20 (כולל מגירות לנעלים)
וכן לארון הזזה ברוחב 2.מטר (כולל מגירות נעליים)ו
שלום רב, אין חלוקה סטנדרטית מכיוון שחלוקת ארון צריכה להיות מתוכננת בהתאמה אישית, לפי הצרכים של כל לקוח, חלוקה אפשרית: צד אחד 7 תאי מדפים ו- 2 מגירות ומגירת נעליים וצד שני- תליה אחת או 2 תאי תליה ומגירת נעליים. חלוקה זהה יכולה להיות גם בארון 2 מטר. ממליץ לך להגיע לסניף לתכנון ארון התואם את הצרכים שלך. בברכה יוסי-ריביירה WWW.RIVIERA.CO.ILברצוני לסגור חלק מחדר שינה לטובת חדר מדפים לבגדים. התכנון הוא לעשות קיר גבס שיפריד בין חלל המדפים לבין חדר השינה, ולשים מדפים בין שני הקירות. אורך מהדף אמור להיות 140 ס"מ.מעוניינת לשים מדפי עץ שנסמכים אל הקירות עם תמיכה באמצע.
לחילופין - עוד קיר גבס צר באמצע כך שאורך המדף יתחלק לשניים ויהיה - 70 ס"מ ועוד 60 ס"מ.
השאלה: האם יכול קיר גבס לשאת משקל של קצה של מדף עם בגדים?
האם יש לבנות אותו באופן מיוחד לשם כך?
האם יש עוד אפשרויות של מדפים (רק לא mdf ודומיו)?
בברכה ותודה
עינת שלום, אפשר להתקין מדפים ברוחב 140 אולם חייבים להתקין אותם עם תומכים לכל אורך המדף על מנת לקבע את המדפים לקיר האחורי, הוספת מחיצת גבס וחלוקת המדפים ל- 2 חזקה יותר. אך למה להתקין מדפים על הקירות ולא יחידות שלמות ? מלבד העובדה שיחידות שלמות חזקות יותר, אין מרווחים בין הקיר למדפים (מכיוון שהקירות אף פעם לא ישרים), ניתן לשנות את גבהי המדפים במידת הצורך להבדיל ממדף המקובע לקיר, הפערים במחיר לטעמי זניחים יש מגוון רחב של חומרים מהם ניתן לבנות את היחידות לשאלות נוספות אשמח לעזור בברכה יוסי-ריביירה ramatgan@riviera.co.il 054-3333624קנית ארון לפני כשנה וחצי -ביום שקיבלתי אותו כבר התחילו הבעיות
1-לא ניתן היה לפתוח את המגירות עד שהדלת הזזה של ארון לא הייתה סגורה עד הסוף -וכשהיא הייתה סגורה אז תמיד המגירה הייתה פוגעת בדופן הארון ושורטת אותו .
2-אחרי כמה חודשים המדפים החלו ליפול בגלל שארון עשוי מסיבית והמדפים הוחזקו בפינים קטנים .
3-לאחר מספר חודשים המסילות של הארון התעקמו בגלל שלא היה חיזוק ראוי של 2 צידי הארון .
בקיצור אני ממש אבל ממש לא ממליץ על הארון שלהם מסיבית טעות איומה וביזבוז כסף .
מאז עשיתי באמצעות נגר מלא חיזוקים לארון בברגים ובעץ מלא והארון כרגע נראה ממש לא לענין .-העין מטעה בהראל והסחורה פגומה -מיותר לציין ששלמתי גם המון כסף מעל 2000שקל לארון שראיתי אחרי זה בהרבה פחות .
שלום רב אינני יודע אם תלונתך היא אמיתית או בפוברקת משום מה אינך כותב את פרטיך..., ואינני מבין מדוע אתה כותב את תלונתיך בפורום מסחרי של חברת רביירה ארונות ולא פונה לשירות הלקוחות שלנו אשמח לשמוע פרטים נוספים על תלונתיך בברכה גיא, סמנכ"ל הראל ארונות guy@aron.co.ilהיי. אנחנו זוג צעיר שמעוניין לרכוש ארון בגדים. אנחנו מתלבטים האם ניתן לקנות גם ארון מאמ.די.אפ או מעץ סנדויץ' או שרק עץ מלא יחזיק מעמד לשנים רבות?
שלום לזוג הצעיר, ארון בגדים ניתן לייצר מעץ מלא, מסנדוויץ, mdf או שבבית דחוסה. לכל חומר יתרונות וחסרונות. שבבית דחוסה: לוח העשוי משבבי עץ מעורבבים עם דבקים, את העיסה יוצקים לתבניות בלחץ וחום גבוה. השבבית מצופה במלמין/פורמייקה/פורניר.. יתרונות: מחיר זול, חומר יציב ואחיד מבחינת דחיסות ובעל מקדם כפיפה גבוה. פלטות גבוהות- גובה 273 ס""מ. חסרונות: רגישות ללחות ולרטיבות. mdf: לוח המיוצר מסיבי עץ עדינים מעורבבים עם דבקים, הלוח עובר תהליך דחיסה וכבישה בלחץ גבוה לכן הוא כבד יותר. פלטות גבוהות- גובה 273 ס""מ. יתרונות: מחיר זול, לוח גמיש ונוח לעבודת כרסום וצביעה אטומה. חסרונות: כבד מאוד, רגישות ללחות ורטיבות. סנדוויץ: מורכב מלוחות עץ דקים (לבידים) המודבקים האחד לשני שתי וערב. הסנדוויץ מצופה פורניר/פורמייקה. יתרונות: עמיד בלחות וברטיבות, קל ונוח לעבודה. חסרונות: מחיר גבוה מאשר שבבית ו- mdf. פלטות בגובה 242 ס""מ בלבד. בעל מקדם כפיפה נמוך משל שבבית או mdf... לסיכום: אין המלצה חד משמעית על חומר מסויים, סנדוויץ המגיע מסין יהיה באיכות גרועה לעומת שבבית אירופאית למשל. חשוב לא פחות מי מייצר את הארונות, אופן הייצור, הפרזולים וההתקנה, וכמובן שהמוצר יהיה בעל אחריות לאורך זמן. מקווה שעזרתי בברכה יוסי-ריביירה


 יש לכם עוד שאלות? פורומים בנושא עיצוב

הפרסום בפורומים אסור. הודעות בעלות תוכן פרסומי גלוי או סמוי תימחקנה. למידע על פרסום באתר bvd