פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

פורום גינון

בהנהלת רויטל לוריא

פורום גינון
בפורום עיצוב גינות ואדריכלות נוף תמצאו תשובות לשאלות בנושא גינון, הקמת גינות וגינות גג. כיצד מתאימים מערכת השקיה, איזה צמחים מתאימים לשתילה בעונות השנה השונות ועוד מגוון רב של תשובות לשאלות בנושא עיצוב גינות. כאן תוכלו לשאול את מנהלת הפורום ומעצבת הגינות, רויטל לוריא, את כל מה שרציתם לדעת על גינון ואדריכלות נוף.
 

יש לכם שאלה  בנושא עיצוב פנים? אל תהססו - תשאלו ! 


הוספת הודעה

שלום
מצרף תכנית של דירת גן. הדירה פונה לכייונים מזרח, דרום ומערב, כך שרב שעות היום ישנה שמש חזקה, לכן מעוניין לנצל את אחת הפינות על מנת להצלילי אותה עם עץ.
בעיקרון יש כבר תכנון לגינה, אבל:
מחפש עץ שיהיה ממקום בפינה שמסומנת באדום, מספיק גבוה כדי שיהיה ניתן לשבת תחתיו, אבל שלא יחרוג מ- 3-3.5 מטרין גובה, ושייצור צל כמה שיותר שעות ביום מכל אחד הכייונים.
עדיפות לעץ פרי (לימון צהוב..)
מה האפשריות שלי ?
תושה
שלום גילי לא צירפת שירטוט - אבל לפי שאלתך עץ צל בגינה יכול להיות כמו תפוז אשכולית או פומלית- לימון פחות כי יש לו קצת קוצים יש לבחור עץ שהפיצול מתחיל לפחות בגובה 1.5 מ' ואז כשיגדל אפשר יהיה לשבת תחתיו. גם מנגו או אבוקדו יכולים להיות מצויינים אבל אלא מגיעים לגובה של עד 8-10 מ' בהצלחההי טליה- זוהי בוגונביליה - מטפס למחצה, נמרץ מאוד, יכול לגדול בעציץ גדול במרפסת אבל דורש עבודת גיזום/ קיטום קפדנית כדי לשמור על כיון הגדילה וגודלו בהצלחהשלום
לקראת סיום בניה , מבקש להתייעץ לגבי הקמת גינה.
זאת התוכנית שאני חשבתי עליה , האם יש נקודות חשובות בתכנון הבניה ?
האם יש עצים שיש חשיבות למיקום שלהם על המגרש ?
אנו רוצים לרכוש עצים בוגרים , האם יש המלצות על משתלה טובה , ומה המחירים של עץ בוגר

התייחסתוכם אודה
שלום לכולם. רציתי להמליץ לךהי יניב - אנא הוסף תמונה /תוכנית של הגינה חשוב להבין מיקום גאוגרפי וכן כיווני אוויר(צפון דרום) בכללי אני ממליצה עצים בוגרים לא יותר מגודל 2"-3"(אחרת זקנים מידי) יש מס' משתלות מומלצות - אבל תמיד כדאי לשתול בעזרת איש מקצוע כדי לקבל ליווי ואחריות לקליטת העצים.תודה על התייחסותך ,הבית בנס ציונה. כיוונים מערב דרום צפון מהי עלות סבירה של תכנון והקמה של גינה הכוללת עצים בוגרים? האם נהוג להפריד בין תכנון ועבודה?הי יניב יש שונות גדולה במחירים בין בעלי המקצוע בתחום, בהנחה שגודל המגרש שלך הוא עד חצי דונם תכנון יכול לעלות בין 5000-10000 ש"ח ועלות הגינה יכולה לנוע בין 40000-60000 ללא אלמנטים מיוחדים כמו אלמנט מים וכדומה. היתרון הגדול ביעוץ שנפרד מהביצוע מלבד התהליך המדוייק בהתאמת הגינה לבעליה, הוא שאתה מקבל כתב כמויות ותוכניות מפורטות איתן אתה יכול להשוות את העלויות בצורה מדוייקת. אשמח לתת פרטים נוספים בפרטי- 0503496625שלום,
יש לי גינה בגודל 10*6. הצד הארוך הוא דרום ובו שתולים בעיקר עצי פרי הדר. מתחתיהם צמחים שונים. לצערי הגינה לא גדלה כל כך. הצמחים תחת העצים ממש לא גדלים. בצד המערבי ישנם צמחים מאוד חזקים וגם הם לא גדלים. יש השקיה אוטומטית פעמיים ביום. הצמחים לא מתייבשים הם פשוט לא גדלים. מה יכולה להיות הסיבה? ואיך ניתן לפתור זאת? תודה מראש.
שלום רב,
במרפסת הגג שלנו יש נישה שגודלה 1.30 מ רוחב × 1.30 מ עומק × 1.30 מ גובה. הנישה משמשת לגריל גדול. אנחנו מחפשים פתרון להגנה על הגריל מפני שמש וגשם.
ניתן להתרשם מהצילום המצורף.
תודה מראש
הי שחר כדי שוכל לענות אנא הוסף תמונהסורי, הייתי בטוח שהוספתי» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

הי שחר אתה יכול לקבע עמודים על החומה לגובה כולל של 240 לחפות מעל וליצור פרגולה קטנה שגם תגן משמש וגם וגשם וכך תוכל לעמוד בצל בזמן המינגול.. אופציה אחרת ליצור גגון נמוך מעל הגריל מעל לפרוש ולקבע סנטף או כל כיסוי אחר קל נגד גשם עם ווים ובזמן העבודה פשוט להוריד את זה בהצלחהעברנו לבית חדש ויש לי אזורים מסויימים בגינה שאני מתלבט לגביהם (מסומנים בתכנית המצורפת ב???)
מדובר על רצועה של מטר רוחב לאורך של כמעט 15 מטר.
חשבתי על שיחים נמוכים שצמודים לחומה לאורכה. אין לי רעיון איך למלא את שאר המרווח...
אשמח לרעיונות/תמונות להמחשה
תודה!
הי תומר לא צירפת תכנית:-) לשם תשובה נכונה אני צריכה לדעת איזור בארץ וכיווני אוויר- צפון -דרום. בכל מיקרה חשוב להבין האם הרצועה הזו משמששת למעבר? - רואים אותה מחלונות הבית?ועוד מכיוון שהרצועה ארוכה ולא הייתי רוצה ליצור "מסדרון" הייתי שותלת עץ קטן ומעניין כמו לגוסטרמיה או ורד מעוצב על גזע כל 3 מ' בערך ובניהם צימחיה מגוונת קרוב לגדר גודל בינוני צימחיה שמגיעה עד 1מ' כמו דייאטסים או מרוות וקרוב לשביל צימחיה נמוכה כמו גרמית , סקיוולה או/ו גיירדה ממולענת וכדומה- ככה תקבל עושר צימחי ומראה מלבב בהצלחה רויטל» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

שלום,
צרפתי סקיצה שמפרטת את אזורי הגינון מסביב לבית.
אני צריך לבחור באיזה סוגי עץ להשתמש בכל אחת מהחזיתות.

1. חזית דרומית - כמו שרואים בתמונה ישנן שתי שורות של עצים ליד הדק ובריכת הנוי (עצי שלכת למשל יכולות להוות בעייה משום שהעלים יכולים לסתום את פילטר משאבת המים)
2. חזית מערבית - שורה אחת של 4 עצים. חשבתי ללכת על עצי פרי ובמיוחד על עצי הדר.
3. חזית צפונית אחורית (פחות שמש) - לפי התוכנית יש רק משטח דשא אבל אני שוקל לנטוע עוד שני עצים (עצי שקד אולי)

אשמח לקבל הכוונה וייעוץ.
תודה מראש.» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

שלום רב בחירת עצים בגינה מגדירה את עיצוב הגינה וסגנונה - כדי שאוכל לתת לך פרטים מדוייקים צריכה לדעת ראשית איזור בארץ ופרופרציות /מידות של הגינה. ככלל מעדיפה תמיד לשתול עצי פרי בגינה - הדרים מתאימים כמעט בכל הארץ . עצים ארצישראליים כמו שקדיה, רימון, זית, חרוב, כליל החורש, אלון, עמידים מאוד ומתאימים גם ברוב המקומות יש לשים לב כי חלק מהעצים מגיעים לממדים מאוד גדולים ולא מתאימים לגינה קטנה. בהצלחההיי לכולם..
עזרה עם עץ זית..
קניתי אותו לפני כשלושה שבועות במשתלה, שתלתי בתוך אדנית עץ ענקית עם פרלייט+מצע אדמה ודשן
נראה שמאז השתילה אין ניצנים או צמיחה חדשה בעץ כלל
חלק מהעלים נופלים לעיתים כאשר אני נוגע בענפים, האם יש בעיה כלשהי? איך אפשר לדעת שהוא בסדר?
הגנן שהרכיב לי את מערכת ההשקייה,שם בעציץ כ3-4 טפטפות של 8 ליטר לשעה לדבריו כאשר הוא משקה יום כן יום לא
ביום שכן: השקייה אחת של 15 דק ב06:00 בבוקר
השקייה נוספת של 15 דק ב18:00
מצ"ב תמונות» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

הי שרון 3 שבועות הן זמן קצר מאוד בשביל לאבחן אם עץ הזית נקלט או לא בד"כ מדובר בחודשים. בנתיים כל שעליך לעשות זה להשקות היטבאת העץ . בשתילה בפרלייט ההשקיה הראשונה מאוד חשובה - כדי למלא את כל חללי האוויר בין גרגירי הפרלייט והשקיה בטפטפות אינה מספיקה. לכן הייתי ממליצה לתגבר בהשקיה ולהמשיך לעקוב. בהצלחה.כמה לתגבר בהשקייה? להוסיף עוד זמן למחשב השקייה או רק לעץ זית עצמו?הי.
אני בודק הצעות מחיר עבור דשא סינטטי בגינה של 100 מר.
האדמה היא חמרה , הבנתי שצריך לשים עליה מצע מדורג מעליו. פלריג ואחר כך את הדשא.
מה גובה המצע המומלץ? יש גנן שאמר לי 5 סמ וגנן ( שהוא ממליץ בלבד לגבי הדשא) 30 סמ.
אשמח לתגובות בנושא.
הי בעז מצע שומשום מהודק ע"ג בד פלריג בגובה 5-7 ס"מ מספיק בהחלט. בהצלחה רויטלעיצוב שיקום והקמת גנים יש לכם עוד שאלות? פורומים בנושא עיצוב

הפרסום בפורומים אסור. הודעות בעלות תוכן פרסומי גלוי או סמוי תימחקנה. למידע על פרסום באתר bvd