פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

פורום מיזוג אוויר

בניהול בר מערכות

פורום מיזוג אוויר

בפורום מיזוג אוויר תמצאו תשובות מוסמכות לשאלות בנושאי מיזוג הבית או המשרד, בכל עונות השנה. רוצים לדעת כיצד לקרר או לחמם נכון את החלל? כיצד מסווים את מיזוג האוויר ומוציאים את המירב ממנו מבחינה עיצובית? זה המקום עבורכם בכל שאלה על מיזוג אוויר לבית.

יש לכם שאלה? אל תהססו לפנות אלינו


הוספת הודעה

היי,
יש ברשותי 2 מזגני אלפא של תדיראן. דגם 10 ודגם 15 בשני חדרי השינה של הילדים. הם הותקנו ביוני שנה שעברה.
המזגנים מוצאים ריח של טחב. טכנאי תדיראן הביא ספריי לסוללה הפנימית ולא עזר. אנחנו רכשנו ספריי תוצרת חוץ וגם לא עוזר.
חשבנו אולי יש בעייה עם זרימת המים בצינור ניקוז ואולי להתקין משאבה, אולם לחברים שלנו יש משאבת מים ויש להם ריח, אז המשאבה לא הבעיה.
מה יכולה להיות הסיבה? תודה מראש
מרב שלום רב ובכן מבלי להיכנס יותר מידיי לעמוק ההנדסי של העניין , בעונת הקיץ ( כאשר המזגן עובד בקירור ) עיבוי המים מתבצע מהיחידה הפנימית ( על גבי הסוללה הפנימית ) בעונת החורף (בחימום ) המצב מתהפך ועיבוי המים מתבצע ביחידה החיצונית - לכן יכול להיות מצב שהסוללה הפנימית נשארה לחה מהשימוש בעונה הקודמת , וכאשר נוזלים עומדים מתפתחת פטריה ( סוג של עובש ) כך שלא רק שזה מריח לא טוב אלא גם לא בריא ! לכן המלצותיי הם כך א. יש להוריד את המאייד לניקוי (ישנם מספר מתקינים שעושים זאת ) ולבצע שטיפה עמוקה לסוללה . כל תרופת פלא אחרת אני מאמין שאתם רואים את התוצאות ! ב. להבא במעבר בין עונה לעונה יש להפעיל את המזגן במצב אוורור במשך מספר שעות ( לייבש את הסוללה - וכך למנוע את הריחות לעונה הבאה ) מקווה שהייתי לעזר גל רגב בר מערכותחשוב לי לציין שהמזגן לא עובד אצלנו בחורף. לפני כן היה לנו מיני מרכזי של אלקטרה ומעולם לא היתה בעיה של ריח. קראתי באיזשהו מקום שתדריאן מייצרים את המאייד שלהם מחומר שמפריש ריח עם הזמן, או אולי הסוללה, אחד מהשניים, לא זוכרת. האם מוכר לך? במשפחה שלי יש לכולם מזגני אלקטרה בחדרים ואין להם כלום ושום דבר. מה הסיפור? אגב, כמה עולה ניקוי כזה. האם אחרי שימוש בקיץ שעבר, הגיוני שכבר צריך ניקוי? תודה :-)המזגן מפסיק לקרר, נורית הלד הירוקה במאייד מהבהבת ומאוורר המדחס נעצר.
זה קורה כל 5 דקות בערך, מפסיק ומתחיל שוב ללא התערבות.
המזגן בן 6 שנים.
בבוקר ואחה"צ מקרר ברציפות בלי בעיות, רק כאשר טמפרטורת החוץ עולה מעל 34 מעלות, כמו עכשיו למשל, מתחילות ההפסקות והבהובים.
זה ממשיך לקרות גם אחרי שהוחלף כרטיס/בקר המדחס ושלשת הרגשים.
הפילטרים נקיים וניקוז מים פתוח.
קורה גם בכיוון השלט ל- I-feel וכיוון ל- 17 מעלות.
מה עוד אפשר לעשות?
שלום רב
התקינו לי 2 מזגנים ב-2 חדרי שינה 1 כ"ס. את המנוע בשני המקרים הניחו על מסגרת המתכת המוברגת ב2 ברגים חיצוניים לקיר.
שאלתי את המתקין מדוע אינו מחבר את המנוע(המעבה) אל המסגרת עם ברגים, שהרי עלול לעוף עם הרוח הוא טען שאין צורך ולא ייפול ואם ישים ברגים אז המנוע לא יעבוד בחופשיות והוויברציות שלו בזמן פעולה "יאכלו" את הקיר היכן שהמסגרת(המדף שעליו יושב המזגן) מחוברת.
המנוע רק מונח. זה מאד מדאיג אותי.
שאלתי מספר מתקינים ואין תשובה חד משמעית.
אני יודעת שאם יקרה משהו זה באחריותי.
המתקין מסרב להגיע ולא עונה לטלפונים.
בבקשה עצתכם בקשר
1. לקיבוע המנוע לתושבת/מסגרת עליה מונח
2. למי לפנות בקשר להתעלמות.
תודה רבה.
לכל מוצר יש הערות התקנה, בדרך כלל בתוך קרטון.שם ישנם ציורים והסבר לחיזוק מעבים.בזכותך לדרוש לבצעה דרישות היצרן. הערות התקנה גם אפשר לקבל ממחלקת שרות או למצוע באתר אינטרנת היצרן.האם יכול להיות שמזגן אינוורטר בכל זאת מפסיק את פעולת המדחס לגמרי
במצבים מסויימים ?
רכשתי טורנדו אינוורטר ושמתי לב שהמדחס מפסיק לגמרי אץ פעולתו לפעמים,
הטמפרטורה מכוונת ל- 25 מעלות.
תודה מראש
מזגן עובד כיאינוורטור בגבולות מוגדרות של מינימום ומקסימום תפוקת קרור או חימום. במקרה ירידת דרישת תפוקת פחות מגבול מינימאלית, מזגן עובר לעבודה ON/OFF . הוא מקרר אויר בחדר ונאצר עד רגע שחדר יתחםם וטמפרטורה יעולה.ועדיין ההבדל מול הרגיל זה שההפסקות הטרמוסטטיות נעשות לאחר פרק זמן ארוך משמעותית מאשר במזגני לא-אינוורטר. אם זה מטריד אותך שאתה לא יודע באיזה טמפ' המדחס יכול לעבוד נונסטופ, אז קנה לעצמך מד וואט תקע H, או תקע שמתאים לדגמים רבי הספק. המדידה תראה לך גם באיזו טמפ' אפשר למנוע מהמזגן לעבוד בהספק מירבי ולהגדיל בכך את אורך חייו ולקבל יותר חיסכון בחשמל. בכל אופן עשוי להיות בהחלט מצב שבו באותו גודל של חדר ואותה תפוקה נומינלית שמזגן של יצרן אחד שאין לו גם שסתום התפשטות אלקטרוני יעשה הפסקות טרמוסטטיות תכופות יותר כאשר מכוון ל-25 ואילו של יצרן אחר עם שסתום יעבוד נונסטופ ב-26-27 וגם יש תלות רצינית של רציפות הדחיסה בטווח ה-CFM (מאפיין שרק חלק מאוד זעום מהיצרנים מפרט באמת בקטלוג/חוברת שירות, ואז אפשר להשוות מי יותר טוב: כמה שהטווח גדול יותר לכיוון מטה כך הדגם מבטיח בקרה עדיפה בהרבה מזגן קטן שמגיע לערך של 130-150 יהיה הרבה יותר יציב מאשר דגם שמגיע בדרגת מפוח הכי חלשה ל-270-230 למשל).יש לי מזגן רצפתי תדיראן פנטהאוס ישן.
האויר יוצא מחלון מאורך עליון המחולק לשלושה.
לאחרונה לא יוצא אויר מהחלק האמצעי אלא רק משני הפתחים הצדדיים.
מה הסיבה לכך ואיך נחתן לתקן?
תודה מראש» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף


שלום,
בדירה שאני שוכר יש מזגן תדיראן עילי (מהדגמים הישנים, קיים כבר 10 שנים).

בזמן האחרון המזגן פשוט נכבה מעצמו, ללא התראה.
הוא יכול לעבוד 15 דקות ולהתכבות ולפעמים הוא עובד גם 12 שעות רצוף ולא נכבה.

אין חיווי על המזגן שיכול להעיד על התקלה.

הגיע אלי טכנאי לפני, בדק את המנוע ואמר לי שהכל תקין. לא הצלחנו לשחזר את הבעיה בשביל לנסות ולהבין ממה זה נגרם.
יש למישהו רעיון מה הבעיה?

תודה רבה.
התופעה שהצגת מצביעה על פיקוד מאייד (כרטיס אלקטרוני) שלדעתי רכיב הזיכרון שבו תקול. תנסה אולי לפנות לשירות שלהם מאמין שיוכלו לסדר לך את התקלה.אז קנינו דירה חדשה ועשינו הכנה למיני מרכזי במקלחת
בגלל שכיום המנוע יושב בפרוזדור ועושה מלא רעש.
הגענו לפני כשבוע והסתבר שעשו לנו את ההכנה במסדרון.
דיברנו עם 5 אנשי מיזוג וכל אחד אומר משהו אחר לגבי מנוע במקלחת/רטיבות/יניקת אוויר.
אפשר לקבל המלצה מה לעשות ?» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

במדינה שלנו ישנו חוק התקנת מזגן בחדר אמבטיה: אסור להתקין מזגן מעל אמבטיה ומקלחון,בהגנת המזגן ברמה IPX1X מותר להתקין מזגן באיזור הקרוב מ-60 סמי מאמבטיה.לא כל מזגן קיבל הגנ הנ"ל, ומותר להתקין אותו רק במרחק 60 סמ' מאמבטיה.לפי גודל דירה, אתה תצטרך למזגן גדול(בערך 5 כ"ס).מסיבה קונסטרוקטיבית לא ניתן להתקין אותו באמבטיה.מבחינת איכות אויר עדיף להתקין מזגן בפרוזדור. לניעת הפרעות רעש,יש לבחור דגם שקט,תריס אויר חוזר לא להתקין ישר מתחת למזגן , לבחור גודל תעלות אויר עם מהירות לא יותר מ-4 מטר בשניה,להדביק בידוד לתקרת בטון בתוך חלל הנמכה .שלום ,
אני צריך עזרה למערכת המתאימה לדירת המגורים המצורפת.
5 חדרים , כמעט 120 מ"ר , כיוונים צפון ומערב (מרפסת ושני חדרי הילדים).מזגן
מרכזי רגיל , מזגן מרכזי בטכנולוגית אינוורטר , עם דמפרים , בלי דמפרים?
רעיון אחר? יתרונות וחסרונות?
תודה רבה!» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

מזגן מיני מרכזי בדירה גדולה- החלתה מאה,שעבר. מומלץ להתקין מזגן בנפרד בכל החדר (בהתאם לתפוקה נדרשת) ולחבר כל יחידות פנים ליחידה חוץ אחת. מערכת זו נקרא מולטי מאייד. השיטה זו עונה לדרישות נוחות וחיסכון. מערכות הנ"ל מיצרות חברות תדיראן,LG, מיצובישי,תושיבה.אפשרי לפנות ישר לחברות הנ"ל ולברר מחיר ולקבל רשימת מתקינים בעלי ידע להתקנות מערכות האלה.מחזק את דעתה של טטיאנה , לדעתי אנחנו היום בדיוק בקו התפר בו לאט לאט מערכת המיני מכרזיות יצאו מהשימוש הדירתי . מצ"ב מצגת בנושא בברכה גל רגב מתכנן מערכות מיזוג אוויר בר מערכות 09-7445441» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

גל וטטיאנה שלום , מה שבטוח לא יהיה בדירה זה מערכת מולטי אינוורטר. ההשקעה האדירה רק בתשתית לא שווה את זה , גם בהחזר על ההשקעה בחיסכון בחשמל. השאלה , היותר ממוקדת , היא מהי הבחירה העדיפה? מיזוג מרכזי רגיל או מיזוג מרכזי בטכנולוגית אינוורטר (לא מולטי). האם מדובר בטכנולוגיה אמינה? הבנתי שעלות התיקונים יקרה (כרטיס בקרה שמתקלקל עולה 2000-3000 ש"ח) , אכן כך? אני צריך פירוט אמין של היתרונות והחסרונות של המערכת הזו בבקשה.. תודה רבה!מזגן אינוורטור שונה בכל חברות.גם לא בכל חברות כרטיסים עמידים לתנאי חוץ שלנו.קודם כל יש לברר שנות אחראות לכל חלקים.בחברות מכובדות: 3-5 שנים אחראות שלמה.וגם צריך לחשוב עד כמה תפוקה משתנה בזמן נוחחות אנשים בבית.עם בבית כל הזמן מזגן יעבוד לתפוקה מלאה, אין צורך לאינוורטור. ובכל מקרה אני ממליצה מולטי מאייד ( לא רק לחיסכון, גם לקומפורט), מזגן טוב עובד 15-20 שנה.אהלן, אשמח לטיפים בעניין הבא:
קניתי דירת קבלן, 4 חדרים. במפרט כלול מזגן מיני מרכזי.
יש לי אפשרות לשדרג לאינוורטר בכ-5500 ש"ח ו/או להוסיף דמפר בכ-1400 ש"ח.
אני גר לבד לכן הפעלת המזגן על כל הדירה בלילות, כשבפועל צריך למזג רק את חדר השינה, מרגיש לי בזבוז.
אני שוקל (בלי קשר לשדרוגי המיני-מרכזי - איתם או בלעדיהם) להוסיף מזגן קטן בחדר שינה - עם כל העלויות שזה כרוך בהן (עלות הכנה מול הקבלן + קניה), מהשיקול שזה יצמצם לי את עלות של המיזוג במהלך הלילה, כך שבטווח ארוך זה משתלם (כנראה?).

נראה לי שהמקרה שלי לא ממש מיוחד ונדיר. מה מומלץ ונהוג לעשות במקרים כאלה? יש פתרון נוח ומקובל לזה? האם זה משתלם לשאת בעלויות של הוספת מזגן נוסף? אולי אפשר להסתפק באינוורטר (+דמפר?) בלי מזגן שני, וזה יהיה מספיק חסכוני? אולי אפשר להשאיר את המיני-מרכזי בלי שום שדרוג, ולהוסיף מזגן שני?

קצת קשה לי לעשות הערכת עלות-תועלת כי צריך לקחת בחשבון שמזגן עובד 5-7 שנים, ויש גם עלויות כמו הרחבת אחריות\ביטוח..
רק מערכת מולטי מאייד: בכל חדר מזגן עילי נפרד עם יכולת שינוי טמפרטורה, מאורר, כיבוי והפעלה בנפרד . כל היחידות פנים מחוברות ליחידה חוץ אחת עם מדחס אינוורטור,שיודע להוריד תפוקה בהתאם לדרישה.חברות שמוכרות מערכות הנ"ל: אקון-טק (מיצובישי),ברימאג(LGׂ),תדיראן,מידיה,סמסונג. לפי יכולת תקציב.במידה ובאמת יש צורך למזג רק את חדר השינה אז עדיף לצרף מזגן 1 - 1.25 כ"ס כמו תדיראן אלפא 10 או אלפא 15. אם מס' הנפשות בבית או תדירות השימוש צפויים לגדול בעתיד עדיף לשדרג למיני מרכזי אינוורטר כמו WIND INV ולצרף מערכת דמפרים TAC 910. בהצלחה!אנו בתהליך הכנת דירות מול קבלן במסגרת תמ"א.
במפרט הטכני מצוין שנקבל מזגן מיני מרכזי וזאת הגדרתו במפרט: "מערכת המיזוג תהיה עם ווסת בכל חדר על פי תכנית יועץ מיזוג אויר"
האם משתמע מכך שמדובר במזגן אינוורטר או שהדבר אינו מחייב?
בתודה מראש
הדבר כלל אינו מחייב דמפרים הם ווסתים על גבי התעלה אינוורטר זו טכנולוגיה של תפוקה משתנה מצ"ב מצגת קצרה בעניין שתוכל לעזור לך בברכה גל רגב מתכנן מערכות מיזוג אוויר» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

אבל תתעקשו ואם לא מצליח תוסיפו עוד כמה שקלים זה חיסכון לטווח ארוך20/06/2017 17:32

אפשר להוסיף מערכת דמפרים שתאפשר לשלוט על המזגן מכל חדר כולל בקרת אקלים. נסה אולי להתייעץ גם עם השירות של תדיראן- הם בטח ידעו טוב ממני.


 יש לכם עוד שאלות? פורומים בנושא עיצוב

 הפרסום בפורומים אסור. הודעות בעלות תוכן פרסומי גלוי או סמוי תימחקנה. למידע על פרסום באתר bvd