פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

פורום ניהול ופיקוח בנייה

פורום ניהול ופיקוח בנייה

מתכננים לבנות בית חדש? יש לכם שאלות בנושא?

בפורום ניהול ופיקוח בנייה תוכלו לשאול ולקבל תשובה על מגוון שאלות בנוגע לבנייה נכונה של בית בישראל.

יש לכם שאלה? אל תהססו לפנות אלינו


הוספת הודעה

שלום
מצ"ב סקיצה של הבית, אני יודע שחסרים נתונים אבל אשמח לקבל הערכה גסה מה עלות לבית כזה בצפון?» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

שלום,
מחפש המלצות לאדריכל שמתמחה במבני תעשיה. הבנתי שבניגוד למבנים רגילים, במבנה תעשיה עדיף לשבת במקביל עם אדריכל ומהנדס?
תודה
העצה שקיבלת כאן בהחלט נכונה. מבני תעשיה שונים לחלוטין מבניה למגורים ובהתאם ההתיחסות אליהם מצד בעלי המקצוע. יש את חברת ב.צ.ת לתעשיה שמתמחים בדיוק במה שאתה צריך תציץ באתר שלהם, אפשר ללמוד שם הרבה רק מקריאה inconeng.co.ilמבני תעשיה הם תחום התמחות בפני עצמו. כדאי מאוד לשבת עם אדריכל מנוסה במבני תעשיה, בפרט כשמדובר במבנה על שטח גדול. לגבי קונסטרוקטור - הוא נכנס בשלבים יותר מאוחרים לתמונה. לא חייבים ישר מההתחלה - זה עשוי להתגלות כמיותר.שלום
רכשתי דירה בבית משותף לאחר כ-10 שנים נוכחתי לראות שאריח שנמצא בתחום דירתי (להזכירכם מדובר בבית משותף 16 דיירים) עומד ליפול וממש נראה שכל משב רוח קל יכול להפילו ולסכן את דיירי הדירה התחתונה. פניתי לקבלן יש לציין שיחסית הוא טיפל מהר והפיל באמצעות מוטות את האריח הסורר. אבל לשאלתי מתי הוא יניח אריח אחר במקום האריח שהופל הוא אמר ש"כרגע הסרנו את המפגע ושיהיה לי זמן אני יניח אריח אחר במקום". עברו שלושה חודשים ועדיין לא הושם אריח אחר.
שאלתי היא: האם יש עדיין אחריות קבלן בכל מה שנוגע לאריחים נופלים שזה ממש סכנת חיים?
ואם עצם זה שהוא טיפל באופן חלקי בבעיה משמע שהוא לוקח אחריות על המפגע והוא חייב לפתור את הבעיה קרי להניח אריח אחר ולחזק את שאר האריחים שמקרה זה לא יחזור?
ושאלה אחרונה עכשיו שחסר אריח חיצוני אין סכנה שעוד אריחים יפלו כי אחד מחזיק את השני ואין סכנה לרטיבות שיכולה לחדור לדירה עקב האריח החסר?
בתודה מראש.
שלום,

מבקש לקבל חוות דעת של לקוחות i-vac או מנהלי פרוייקטים שיש להם ניסיון עם המוצר והחברה.
האם המוצר טוב ואיך השירות?

תודה,
שמי
שלום
מהי אחריות לעבודות החשמל בבית לפי חוק מכר ?
היי,
ראשית פורום מצויין אומנם טרי מאוד אבל התשובות מקיפות ויסודיות.
אני נמצאת בבנית בית פרטי, בשבוע הבא יותקן האלומיניום ולאחר מכן מטבח דלתות סניטרי..
השאלה שלי באיזה שלב אני צריכה להתחיל לטפל בטופס 4 ועם מה מתחילים ואיך...
מכיוון שישנם מסמכים רבים שיש להגיש לקבלת ט. 4, אנו תמיד ממליצים (ואף עושים זאת בפרויקטים אותם אנו מנהלים) להחתים את הגורמים הרלוונטיים (מהנדס, קבלן שלד וכו') כבר במהלך בנית השלד. כך לא צריך לרדוף אחר גורמים אלו לאחר מכן. מגיש הבקשה להיתר הבניה (בד"כ המזמין/היזם, לעיתים האדריכל), מקבל אוגדן מסמכים להחתמת הגורמים השונים, לרבות אדריכל, מודד, וכו', אותם יש להגיש מלאים וחתומים לוועדה עם תום הבניה לצורך קבלת ט. 4. במידה ולא קיבלת עד כה, את האוגדן ניתן לקבל באגף בניה/ מחלקת הנדסה של הרשות המקומית. במידה וישנן שאלות נוספות, ניתן תמיד לפנות אלינו למשרד 03-7441714, או דרך המייל: mail@buildbetter.co.il בברכה.לשאלתך הגשת מסמכים להעירייה עבור קבלת טופס 4 צריך להתחיל עוד משלב השלד , הצהרת קבלן מבצע וכו' . אבל הכי נכון בשבילך יהיה לפנות למחלקת הנדסה של העיר שלך ולבקש מהם רשימה של כל המסמכים שאת צריכה להגיש עבור טופס 4 . בברכה, ליאור גל מפקח בנייה נייד: 050-8101200 פקס: 03-5441733שלום רב,
1. האם יתכן שקבלן הבונה פרויקט מגדלים ישתמש בקופסאות חשמל 55 עגולות ולא בקופסאות מלבניות? האם זה הגיוני?
2. האם יש בעיית תקן כלשהי עם העגולות? נניח שהן אסורות בשימוש במקרים מסוימים?
תודה רבה על המענה
1. זה הגיוני, אם מדובר על קופסאות ביציקות ובקירות. אם מדובר בגבס, זה רק קופסאות מרובעות (אין קופסאות 55 לגבס). 2. בבטון חייבות להיות קופסאות עגולות מסוג "כבה מאליו" לפי תקן ישראלי. אם זה בגבס, זה חייב להיות "עגול שוודי" שיהיו מוגני אש, לפי התקן הישראלי.שלום רב לעונים,
אולי תוכלו לעזור לי ולהסביר לי מה יתרונות וחסרונות של בנייה קלה בשיטת מייטק
מיטק בונים רק את השלד ומפלדה. את השאר צריך להשלים באמצעות קבלן. יתרונות: מהירות הבנייה - במספר חודשים אפשר לקבל בית, בנייה נקייה ופחות פסולת, עמידות ברעידות אדמה. בכל מקרה - תצטרך לבנות ממ"ד על פי דרישות הג"א שיהיה עשוי בטון. נקודות לבדיקה: האם אכן יש אפשרות למסה תרמית כפי שמופיע באתר של מייטק ואיך אתה עושה את זה. האם מייטק מתכננים לך את זה? אני מאמין שכן, אבל צריך לבדוק מה הם מתכננים ואיזו מסה תרמית תהיה (לדוגמא האם מעל 300 ק"ג למ"ר?). שנית, מה יהיה סוג החיפוי מבחוץ ומבפנים. האם אתה אוהב חיפוי גבס או מעדיף שיהיו לך בלוקים? ההבדל הוא כשאתה צריך לתלות ספרייה בבית, אתה צריך לחבר אותה לניצבים מפלדה כדי שלא תיפול. בבנייה קלה אתה בהכרח תבנה באמצעות לוחות לחיפוי (גבס בפנים ולוחות אחרים בחוץ). נקודה נוספת לבדיקה היא במקרה של מזיקים: אם יש חללים (ובקירות יש) צריך לוודא שכל החדירות של הצנרת לבית ולקירות - סגורות ומסוגרות ואין אפשרות לחולדות למשל,להיכנס דרך החללים האלו (או לכרסם להם פתח). אחרת הן יכולות להסתובב בתוך הקירות והגגות והגישה לצורך הטיפול בבעייה היא מורכבת. כדאי לבדוק עם אנשים בסביבתך שגרים בבית עם בנייה קלה - אם הם סובלים מאותה בעייה. לגבי טרמיטים - באתר של מייטק מצויין שאין בעייה. שמעתי ממדביר שבבנייה קלה זו בעייה. כדאי לבדוק באיזור שלך בכלל, וגם בהתאם לסוג הקרקע. בקרקעות חרסתיות - הבנתי שיש פחות טרמיטים מאשר בקרקעות חוליות. לגבי המחיר - הוא זהה לבנייה "קונבנציונלית". בהצלחה בהחלטה.איזה עלות היא נורמלית ?
ראשית צריך לבחון מה רמת המוצר שהנך מבקש לרכוש. דלתות ברמה בסיסית הן למינטו, דלתות באיכות טובה יותר הן דלתות פולימר. חומרים פולימריים אכן נכנסים יותר ויותר למוצרים לעיצוב הבית. ניתן לראות לאחרונה שגם דלתות לפריטי נגרות, דלתות מטבחים וחדרי אמבט – עוברים לחומרים מרוכבים ופולימריים. ישנן חברות (כגון חב׳ וריאציה ועוד..) שמשווקת דלתות פנים מחומר פולימרי איכותי במלואן. זה חשוב. קיימות דלתות פולימריות נוספות (כגון: פנדור, אלון, טל-דור ועוד). יש לבדוק באיזה חברה הן פולימריות בתחתית הדלת בלבד, באיזה חברה הדלתות מלאות או כוורת. כמובן שהדלתות המלאות הינן טובות יותר. מומלץ לבצע סקר מחירים ולצד זה התמורה והאחריות לכל מוצר.למה צריך את זה בחדרים רגילים ? קיבלתי הצעה מהם , והמלצה ממשפחה שעשו שם דלת כניסה. האם זה אומר שגם דלתות הפמים באותה איכות ?הדלתות של טלדור נראות באותו ערך למרות שלא ראיתי חתך.המשקופים זהים כמעט לחלוטין הרכבת הדלתות והמחיר היו ההבדל בין דלת , זו דעתי !פולימר הוא סוג של תרכובת בין חומר פלסטי אחד, לחומר חיזוק נוסף המעניק לו יתרונות. חומר פולימרי המורכב מPVC ופחמן (CARBON ) כפי שדלתות "וריאציה" מגדירים תוסף סיבי פחמן יוצרים שילוב של חוזק ועמידות מבלי להוסיף משקל, ולכן נפוץ בתעשיות תעופה והחלל, אופנועי מירוץ וכדומה. ככל שהדלתות עשויות חומר כזה, הן בעלות תכונות טכנולוגיות טובות. המלצות הם על מוצרים ועל האנשים העומדים מאחוריהם. המלצה זו התחלה טובה. האם דלת פולימר מתאימה לחדרים רגילים? אם זה עומד בתקציב בהחלט כן.שלום,
אני מתלבטת בין שתי דירות בירושלים מבחינת בטיחות ברעידת אדמה- מה יותר בטוח?
1. דירה בקומה 2.5 מתוך 6 בבניין שנבנה בשנות ה 90.
2. דירת קרקע שהיא בית ערבי. מעליו נבנו בשנות ה 80 עוד 2 קומות ועליית גג. המהנדס האחראי לבניה החדשה אמר לי שהיא לא עומדת בתקן כנגד רעידות אדמה.

זקוקה לעצתכם בדחיפות,
תודה רבה!
שלום יעל זו לא בהכרח שאלה הקשורה לפיקוח בניה/ ניהול פרויקט, אך אענה כמיטב ידיעתי. בהיעדר הפרטים הקונסטרוקטיביים של הבנין בן ה 6 קומות/ הבית הערבי, על פניו נדמה לי שהבנין יהיה יציב יותר בפני רעידות אדמה מהבית הערבי, משתי סיבות: א. בניין שנבנה בשנות ה 90 עומד בתקני בניה ויציבות מחמירים, ובהתחשב בדברי הקונסטרוקטור- הבית הערבי אינו עומד בתקן. ב. להערכתי כשהוסיפו קומות בבית הערבי- היסודות לא חוזקו בצורה אופטימלית לעומסים החדשים מטעמי חוסר היתכנות/ תקציב, בניגוד לבניין שנבנה בהתאם לתוכנית הקונסטרוקטיבית ולתקנים.


 הפרסום בפורומים אסור. הודעות בעלות תוכן פרסומי גלוי או סמוי תימחקנה. למידע על פרסום באתר bvd