פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

פורום פנג שואי

פורום פנג שואי

בפורום פנג שואי תוכלו למצוא תשובה לכל שאלה שקשורה לנושא עיצוב הבית על פי התורה הסינית העתיקה.

לעיצוב החללים בהם אנחנו נמצאים ישנה חשיבות רבה. על פי שיטת הפנג שווי, אם הבית שלנו תומך בנו מבחינה אנרגטית, אנו פועלים מתוך תחושה של "רוח גבית". שיטת הפנג שווי אינה עוסקת רק ביצירת אווירה, היא נותנת מענה אמיתי לתקיעויות ולפחדים שלנו בכל מיני תחומים כגון כסף, בריאות וזוגיות, דרך תכנון, עיצוב ושינוי המרחב בו אנו גרים.

בפורום זה אין מנהל פעיל והתשובות בו מותנות במענה חופשי מהגולשים.

הוספת הודעה

התמונה המצורפת הוא שירטוט של דירה חדשה, אליה נעבור אי"ה בעוד מספר חודשים. היא הדירה הצפון מזרחית בבניין כאשר יחידת ההורים היא מצד שמאל למטה היכן שמצויירת המיטה.
ראש המיטה צמוד לקיר הדרומי בחדר (ייתכן שיש סטייה קלה של מעלות בודדות לכיוון מערב), כך שהרגליים פונות צפונה.
במקור כשקנינו את הדירה המיטה תוכננה להיות מתחת לחלון בקיר המזרחי אך מאחר וזה היה נראה לי כמו ניצול לא טוב של החלל כמו גם הידיעה שעדיף לא לישון מתחת לחלון ביקשתי לשנות והעבירו את כל הנקודות תשתית לקיר הדרומי.
פתאום הבנתי שנוצר מצב בו אנחנו ישנים מול הדלת. מאחר וזאת הצורה היחידה בה אפשר לסדר את החדר, מה בכל זאת ניתן לעשות כדי "לכפר"?

שאלה נוספת - קנינו מיטה מעץ מלא שיש מתחתיה שתי מגירות, אך בצד אחד בלבד. המיטה יושבת על רגליים כך שיש זרימה מתחתיה אך האם יש בעיה עם החוסר סימטריה הזה כביכול?

ושאלה אחרונה - המיטה בגוון קרם בהיר מאוד, הייתי רוצה לצבוע את הקיר מאחוריה בצבע שידגיש אותה כך שלא תעלם בקיר, באיזה גוון היית ממליצה?

תודה מראש» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

הי עדי!, האם בדקת את כיוון השינה המומלץ לפי התאריכי לידה שלכם? זה הדבר הראשון שהייתי בודקת. מבחינת טכניקת הפורום את צודקת!, לפי התכון המקורי הייתם צריכים להיות גם עם הראש מתחת לחלון וגם עם הרגליים לדלת. מבחינה הזאת שיפרת תנאים. דרך אגב, הכוונה בשינה מול דלת זה שהדלת ממש מול הרגליים, כלומר כמו שהיה לפי המצב הקודם. זה לא המצב כרגע, ככה שמעבר לכיוון שינה שהוא נעלם ולא ידוע, עשית לדעתי החלטה נבונה בכך שאפשרת לכם לקבל תמיכה על ידי גב, כלומר מאחוריכם יש קיר ולא חלון. לגבי צבע אוכל להמליץ בצורה קצת יותר מדוייקת בייעוץ בבית שלך, יש לי סתם הרגשה של סגול נוטה לחום משהו כהה ויפיפה, אבל באמת שכדי לומר במדוייק צריך להיות בבית ולעשות את כל המפות ולראות במדוייק. לגבי המגירה כן חשוב לשמור על סימטרייה בחדר השינה, זה אמצעי לביטוי המקום שיש לשני בני הזוג יחד. אם המגירות יוצרות מצב של חוסר סימטריה נסי למצוא סימטרייה באמצעים אחרים כמו תמונות, שידות, מנורות וכו'. לעוד פרטים על הבית שלך מוזמנת להזמין ייעוץ!, תהליך ועלויות באתר שלי, יום נפלא, קרן הורוביץ, 0507580811.שלי 3 ושל בעלי 6. האם זה משנה במשהו את תשובתך? תודה מראשהי עדי, אז כרגע את על +90 ,ובעלך על -90 במצג הדרומי עם הראש שפונה לקיר הדרומי( ממה שהבנתי ממך), הייתי בודקת את המפות שלכם. האופצייה השנייה היא לכיוון מזרח איפה שהחלון, שלבעלך היא -70 ולך +60, הכיוון שבחרת הוא דרמטית מצויין בשבילך , ובישבילו פחות טוב, צריך לבדוק את המפה שלו ולראות מה קורה איתו ואם הוא יכול להתמודד עם זה, ואז להחליט. בכל מצב שלא יהיה תמיד אחד מכם ייקבל כיוון שינה טוב והשני פחות מכיוון שאת מזרחית והוא מערבי, קרן הורוביץ.הי קרן,
לא הבנתי את תשובתך:
האם בקיר דרום מערב בסלון טוב יהיה לתלות קיר תמונות (דקורציה של מסגרות יפות )?
אם כן, כמה מסגרות הקיר הזה דורש? ומה לתלות בתוכן כדי לחזק את הזוגיות?
הי מיכל , הפתרון הקלאסי ביותר הוא לייצג את הדרום מערב באמצעות זוג תמונות בעלות מסגרות זהות שייספרו את הסיפור של הזוגיות המושלמת בעינייך, אפשר זוג מנורות בצידי 2 התמונות, ועוד כל מיני רעיונות עיצוביים לייצג זוג, אבל הדגש כאן הוא זוגי. דעי שאפשר לעבוד על זוגיות בבית גם באמצעים נוספים שקשורים ליידע שיש לו קשר לזמן בו אנו נמצאים (דרום מערב היא עבודה שקשורה למקום ותיהיה נכונה בכל זמן, והכל בית, ולכן התוצאות שלה הם פחות אפקטיביות). דרך ייעוץ פאנג שוואי אפשר לעשות עבודה שקשורה לכאן ועכשיו בזוגיות, שיהיה המון הצלחה!, מוזמנת לפנות לייעוץ, שבוע מצויין!, קרן הורוביץ 0507580811.היי קרן, מאז שעברנו לדירה החדשה המצב הפיננסי הולך ומחמיר במשפחתנו. ביום קבלת המפתח לדירה איבדתי את פרנסתי והתקשתי מאד למצוא עבודה במשך שנתיים. היום אני עובדת בשכר נמוך מאד ביחס למשרה הקודמת ולמרות שבעלי מרוויח אנחנו לא מצליחים להתרומם ולא נשאר לנו כסף לכלום. התחושה היא כמו שהכסף בורח מאיתנו, אנחנו לא מצליחים להשאר עם כסף ביד או בבנק . אפשר תמיד להתנהל נכון כלכלית וזה משהו שאנחנו עובדים עליו אבל יש תחושה בבית שמשהו לא תקין בו.
הי אור, מבינה לחלוטין את הסיטואציה שבה את נמצאית, לפעמים המציאות מבחינה אובייקטיבית, ולא רק סובייקטיבית מקשה עלינו בנושאים כלכליים. לפעמים יש דרכים לעבוד על הבית, ולהקל על המצב בכל מיני אמצעים. הדרך האפקטיבית ביותר בעיניי, שבה אפשר לעשות עבודה משמעותית בנושא זה ( מעבר לעבודה עצמית שאתם כבר עושים), היא דרך ייעוץ פאנג שווי, בייעוץ ניתן לאבחן את הבית מבחינה כלכלית ו"ללחוץ", על נקודות של שפע כדי להקל על הסיפמטומים של חוסר התמיכה הכלכלית. שווה לנסות. מוזמנת לפנות אלי לייעוץ ,שבוע מקסים!, קרן הורוביץ 0507580811.כפי שתראי המיטה שלי ממוקמת מול הכניסה לחדר השינה.
אין באפשרותי לשנות או להחליף מיקומה של המיטה מאחר ובעלי יושב בכסא גלגלים צריך מרווח להגיע עם העגלה עד למיטה.
מה ניתן לעשות לקבלת מענה אמיתי והכנסת אנרגיה טובה לחדר.» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

הי אתי ושבוע טוב!, שימי לב שבעיקר מי שסובל מהדלת הוא זה שישן בצד ימין ( אם את מסתכלת על המיטה שאת נכנסת לחדר), אני מנחשת שבעלך ישן בצד הימני מאחר ובצד זה יש גישה גדולה יותר לכסא גלגלים.מי שישן בצד שמאל פחות נמצא מול הדלת וההשפעה עליו קטנה. על מנת לבצע תיקון צריך להסתכל על הבית כמכלול שתומך בכם, ועל החדר כחלק קטן מהמכלול השלם.אין ממש דרך לנטרל את ההשפעה של הדלת אלא להגדיל א ההשפעה החיובית במקומות שבהם אפשר לעבוד בבית. אם בעלך יושב בכסא גלגלים הוא צריך תמיכה לבריאות, ותמיכה לבריאות אפשר לבדוק בעיקר בייעוץ מאחר וזה דורש מדידת מצפן ופתיחת מפות הבית, מוזמנת לפנות אליי לייעוץ, 0507580811, שבוע מצויין, קרן הורוביץ.תודה על תשובתך. אהיה איתך בקשר בזמן הקרוב.שלום רב
דירה דרום מערבית האם זה טוב או רע ?
הי ושבוע טוב!, דירה דרום מערבית יש לה בהחלט יתרונות מבחינת כמות האור והשמש, השמש שמגיעה שוטפת את הבית בצ'י רענן ועוזרת לבית להתנקות ולהיות חיוני ואקטיבי. יחד עם זאת, בתים חדשים שנבנו החל משנת 2004 ועד שנת 2024,לכיוון דרום מערב, הם בתים שאינם מוצלחים. כמובן שהמלצתי היא לבחון כל מקרה לגופו ולהחליט לאחר בדיקה. אם בוחרים דירה בבנין שפונה לדרום מערב צריכה להדלק נורה אדומה ומומלץ לבדוק את הבית לפני קנייה. שיהיה הרבה בהצלחה, לפרטים וייעוץ 0507580811, קרן הורוביץ.שלום קרן,
אני יודעת שבפנג שוואי יש משמעות רבה למים.
הילדים שלי ביקשו לקנות 2 דגים עם אקווריום קטן. אני לא הולכת להשקיע באקווריום ולכן אני לא יודעת כמה זמן 2 הדגים שבו יחזיקו מעמד. אבל הם מאד רוצים ומבקשים דגים. שאלותיי:
היכן לשים את האקווריום ? ומה עושים אם דג באקווריום מת?
הי דנה, המקום הנכון ביותר בבית, מבלי לבדוק אותו, הוא האיזור הצפוני בבית. זהו האיזור של המים משום שמייצג את אלמנט המים, את החיפוש, ואת האנרגיה של הנעה וקריירה. חפץ קטן כמו אקווריום יכול להתאים בהחלט לאיזור זה. המספר של האיזור הצפוני הוא אחד, ולכן הייתי הולכת דווקא על דג אחד ( מבלי שאני מבינה על השפעות אחרות שיש על הדג ואיך נכון לו יותר לחיות). חשוב לי שתדעי שייתכן שאם הייתי מגיעה לביתך הייתי מייעצת אחרת, לפי משתנים אחרים שאני לא יכולה כרגע לקחת בחשבון( המפה של הבית, השפעות חיצוניות ועוד). לגבי דג שמת, ברור שחייבים להוציא אותו, שיהיה המון המון הצלחה עם זה, ושבוע נהדר, קרן הורוביץ.שלום,
לי חשוב מאד שהדירה תהיה מעוצבת, יפה ואסטתית.
יש לי קיר בסלון שהכיוון שלו הוא דרום מערב שידוע לי שזה כיוון שמייצג את הזוגיות. חשבתי לתלות על הקיר הזה דקורציה של מסגרות, כמו קיר תמונות משפחה אבל בגלל שזה סלון אז לא לתלות תמונות משפחה אלא לתלות מסגרות של תמונות יפות כאלה. שאלותיי: האם זה אפשרי? מה יכול להיות מתאים לשים בתוך המסגרות? כמה מסגרות צריך בקיר דרום מערב של סלון? או אולי אם קיר דקורציה כזה בכלל לא מתאים , אז מה כן היית ממליצה לי לתלות בקיר דרום מערב בסלון שיחזק את הזוגיות?
תודה רבה לך!
הי מיכל!, בוקר אור :), פאנג שוואי משתלב נהדר עם אסטיקה, ושואף אף לאסטתיקה. ההקו המנחה הניתן הוא באילו אלמנטים וסמבולים להשתמש ומשם היד חופשית בעיצוב, לכל אחד אינטרפטציה שונה. אם אסטיקה ועיצוב חשובים לך על אחת כמה וכמה שהקיר הדרום מערבי צריך להיות לך חשוב מאחר והוא מייצג אותך!. את יכולה לבנות למשל קיר של אלמנטים שונים, שמדברים גם על זיגויות וגם עליך. למשל במרכז 2 תמונות גדולות, בצדדים 2 מנורות קיר. מסביב 2 התמונות עוד כמה פריטים שמייצגים סיפור זוגי חיובי, למשל זוג פסלים על מדף קטן, ועל מדף נוסף עוד פריטים. מה שחשוב שתביני בהקשר של דרום מערב שהוא מדבר על זוגיות לאורך שנים ולא בהכרח משפר משמעותית זוגיות עכשווית, על מנת לעבוד על מוטיב הזמן יש לעבוד עם עוד טכניקות, מוזמנת לייעוץ כדי לגלות איפה נקודות הזוגיות בבית שלך, שיהיה יום קסום ונפלא, קרן הורוביץ 0507580811.קרן שלום רב, אנחנו מעוניינים לרכוש דירת גן ,אך מבדיקה את יועצת נאמר לנו שחדר השינה שלנו נופל לפי החישובים של תורת פנג שואי על מספר 52..לטענתה, לא ניתן לישון בחדר כזה. עוד היא אמרה לנו שבשנת 2024 מתחלף העידן והבית כבר לא יהיה טוב. אנחנו מאוד מאוד רוצים את הבית ....האם יש משהו לעשות ולעקוף או שעלינו לוותר וזהו?? היא הפחידה אותנו שחדר שנופ על 52 הוא חדר של מחלות..
אנא, זקוקה לעזרתך
תודה
ענת
הי ענת, אכן סיטואציה לא פשוטה.. לא בשבילך ולא בשביל היועצת שלך.., כמובן שפאנג שוואי הוא רק 30% מהמכלול של הכל, וגם את זה צריך לקחת בחשבון. האם את מודעת למפה שלך? האם יש לך נטיות לבעיות שקשורות לאדמה? אם כן סביר שגם ההמלצה שלי הייתה לפסול. תראי, בגדול, יש לך כאן הזדמנות מהשמיים לקבוע את התמיכה שתקבלי בעתיד, זו מתנה!, זה שלב קריטי ולכן חשוב לפעול כאן בכובד ראש, בתים יש המון, ולך מגיע לקבל את הבית הטוב ביותר עבורך!. האם יש אפשרות להחליף חדרים? האם את יודעת מה הסיבה שמוכרים? האם הבית ממוזל סה"כ ורק החדר הזה בעייתי? אם תרצי אשמח להגיע לתת חוות דעת שנייה,שיהיה שבוע נפלא!, קרן הורוביץ, 0507580811.קרן שלום,
הממ"ד שלנו משמש כחדר עבודה בוא אני מקבלת אנשים וגם הילדים עובדים בו על המחשב.
בעבר המליצו לנו לצבוע שני קירות בירוק כדי לנטרל מתכת של הממ"ד וכדי להגביר שפע, זהו חדר בצד מזרח והוא חדר השפע בבית.
כרגע אני רוצה לצבוע שוב, לחדש, ומתלבטת האם להשאיר את הירוק(ירוק בהיר לימוני קצת) ורוצה לשאול:
האם ירוק מנטרל מתכת של הממ"ד? האם יש עוד צבעים שמנטרלים? אם החדר יהיה צבוע כולו בלבן ויהיה שטיח ושתי כורסאות ירוקים, זה מספיק ירוק לנטרול את המתכת?
אם משאירים ירוק, האם זה משנה איזה גוון של ירוק?
בנוסף יש לי ילד רגיש עם נטייה לכעס, יושב הרבה בחדר המחשב, האם הירוק עשוי להשפיע עליו לא טוב.
אשמח לעזרה ולהמלצתך,
תודה
הי ובוקר טוב!, ראשית אם ידוע לך שזהו חדר של שפע, חשוב שתנסי להפעיל אותו טיפה, משום שלממ"ד יש אנרגייה כבדה, והפעלת חדר שיש בו שפע היא חשובה לא רק לשפע אלא בכלל למזל של הבית. הייתי מציעה לפנות כל מה שלא הכרחי לעבודה מיידית.רצוי תמיד לחדש ולעצב מחדש, צריך לבחור שנה טובה ואנחנו בשנה טובה כרגע למזרח (שנת הכבש עד פברואר), את יכולה ממש עכשיו להתחיל!. על מנת לטשטש את האנרגייה של המתכת, אפשר לשים פס גלי לאורך הקיר של הממ"ד,כמו טפט או ציור, המים בעצם שוברים את הנוקשות של המתכת ועוזרים להקליל. את לא חייבת להשאר עם הצבע הזה, לממ"דים יש נטייה להראות יותר כבדים עם 2 קירות צבועים לטעמי, ובכלל היחס כאן של 2 קירות מתוך חדר הוא לא נכון עיצובית בעיניי. ההצעה שלי היא שאם אלמנט העץ טוב כאן, אולי שווה לשקול פרקט בהיר? זה יכול להכניס רוח צעירה וחיה, גם להביא המון עץ וגם להכניס יאנגיות שעוזרת לשפע. אפשר בנוסף לנצל את החדר המזרחי לטובת בניית הקשרים בין בני המשפחה, ולשים תמונות של המשפחה יחד בקיר המזרחי, את יכולה להשתמש בעץ ולא בההכרח בצבע הירוק, גם בכורסאות. לגבי הילד שיושב בחדר מחשב, כידוע עץ היא אנרגייה שמדברת על התפרצות, וכעס הוא בהחלט תכונה של עץ, במיוחד עם הוא בן בכור במקרה. שיש משהו שתומך בתכונה שקיימת בך ממילא זה יכול להעצים את התכונה הזו. האם הכיוון ישיבה תומך בו? זה יכול לעזור לו קצת.. אולי הוא צריך פינת עבודה במקום אחר בבית, גם להמנע מישיבה ממושכת במזרח, וגם לא להפריע לייתר בני הבית שרוצים גם לעבוד שם. מוזמנת להיות בקשר לעוד פרטים ולייעוץ,0507580811, יום נפלא, קרן הורוביץ.קרן שלום, תודה רבה על התשובה הארוכה והמפורטת. לגבי מה ששאלת, הבן הוא לא הבכור וכיוון השולחן הוא המומלץ עבורו וגם פונה לכיוון הקיר הלבן. זו דירה שנהיה בה שנתיים ולכן לא נשים פרקט, חשבתי אולי לצבוע בחזרה ללבן את הקירות, ולשים שטיח ירוק בהיר, כורסאות עשויות מעץ בהיר ועליהן מושב עם ריפוד בגוונים ירוק ותכלת. השולחן הקטן בין הכורסאות יהיה גם מעץ, האם זה יספק או להוסיף גם טפט גלי? אם מוסיפים טפט גלי לאורך שני קירות, באיזה גובה לשים אותו מהרצפה? האם מתאים לשים על השולחן צמח לאקי במבוק? החדר הוא חדר שמשמש אותי גם לעבודה ואני מקבלת שם אנשים, האם זה מתאים מבחינת פנג שואי לשים שם תמונת משפחה על הקיר המזרחי או שכדאי תמונה אחרת, של משהו פורח או משהו צומח? ושאלה אחרונה, אם אחליט לשצבוע רק את הקיר המזרחי בצבע קרם כהה, נוטה לחרדל בהיר, זה מתאים מבחינת פנג ואי? שוב, תודה רבה על העזרה.הי יעל!, את יכולה להתחיל עם מה שהצעת, ואחר כך לשאול את עצמך מה את מרגישה בחדר, האם הוא עדיין מאוד נוקשה?, אם כן תוסיפי את הטפט הגלי, כמובן שזה צריך להראות יפה ולא רק פונקציונלי. על השולחן אפשר לשים 3 לאקי במבוק לייצוג המזרח, ה3 היא הספרה של המזרח ביחד עם אלמנט העץ, על התמונה אפשר לחשוב אחרי זה, אם זה חדר עבודה שלך ואת עצמאית הייתי מתמקדת בקיר הדרומי לתעודות שלך להצלחה של ההכרה בעסק ופרסום שלו. נשמע שאת מבינה מאוד בפאנג שוואי האם יש לך את המפה של הבית? אם כן תוסיפי, אני אחשוב בשבילך על צבעים אחרים. אם את מקבלת בחדר אנשים נראה לי שזה פחות מתאים תמונות של המשפחה, אותם אפשר לשים גם באיזור המערבי בבית כדי לייצג בקיר תמונות את השמחה של המשפחה. החרדל בהיר לטעמי כהה מידי, עדיף לבחור משהו קצת יותר בהיר אם צריך לשמור על החדר הזה יאנגי, היאנג יכול להכנס גם בתאורה חזקה יחסית, מאחלת לך המון בהצלחה, תיהיי בקשר, באהבה, קרן הורוביץ 0507580811.תודה רבה, כן, עשיתי פעם ייעוץ פנג שואי בבית, אתחיל במה שהצעת ואראה איך אני מרגישה, המון תודות על ההכוונהבכיף, מוזמנת להוסיף את המפה של הייעוץ ואוסיף לך עוד טיפים, יום נפלא, קרן הורוביץשלום,
רציתי לשאול שאלה כללית:
בפנג שוואי הקיר הדרום מערבי מייצג את הזוגיות, והקיר המזרחי את המשפחה וכן הלאה..
השאלה שלי היא - האם לכל קיר בבית שלי שכיוונו דרום מערב, אני יכולה להתייחס כקיר מחזק זוגיות? ולתלות עליו תמונות שמייצגות זוגיות ?
כלומר , האם בעזרת כל קיר בבית שלי שכיוונו דרום מערב ולא משנה באיזה חדר בבית , אני יכולה לחזק את הזוגיות שלי בעזרת תמונות של זוג , בעזרת חפצים שאני אניח בזוגות וכו..?
תודה
האם מכל קיר דרום מזרחי בבית שלי אפשר לחזק את השפע? וכו'...
הי דנה שבת שלום!, אכן את צודקת!, בהחלט אפשר על ידי כל קיר לייצג את הדבר שאת מבקשת. רק מה שאת צריכה לקחת בחשבון שלבגואה אין קשר לזמן. כלומר עבודה מסוג זה יכולה לעזור, אך היא לא בהכרח אפקטיבית להשגת תוצאות מידייות, כדי להשיג תוצאה מיידית יותר צריך לבדוק בבית את האיזורים המדברים על זוגיות זמן הנוכחי ( 8 בהר בכוכבים מעופפים) ועליהם לעבוד, מאחר והם נותנים פתרון יותר מיידי. עבודה עם הכוכבים המעופפים מחייבת למידה על עבודה עם מצפן והרבה ניסיון, מוזמנת לייעוץ, 0507580811, פרטים על עלויות וכו ניתן למצוא באתר שלי, באהבה ושבת שלום!, קרן הורוביץ.


 

יש לכם עוד שאלות? פורומים בנושא עיצוב

 

 

הפרסום בפורומים אסור. הודעות בעלות תוכן פרסומי גלוי או סמוי תימחקנה. למידע על פרסום באתר bvd