פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

פורום תאורה

פורום תאורה

בפורום תאורה תמצאו תשובות לשאלות בכל מה שקשור לעיצוב תאורה בבית, תכנון תאורה בעסק או שילוב תאורה בחלל חיצוני. לא יודעים איך לבחור את המנורה הנכונה? מה המשמעות של הוספת עוד אהיל לחדר? רוצים ליצור אשליה של מרחב בחלל באמצעות עיצוב תאורה אבל לא יודעים איך להתחיל? זקוקים לעצה סביב עיצוב תאורה? זה המקום לשאול ולקבל תשובות. 

יש לכם שאלה בנושא עיצוב פנים? אל תהססו לשאול אותנו.

 


הוספת הודעה

יש לי בית נמוך מאוד 2.41
הסלון מאוד חשוך והמסדרונות
איזה פתרון תאורה יכול להתאים כי נכון להיום יש המון נורות קבלן בשטח הסלון ואני לא רוצה להשאיר את זה כך.
אני חושבת בכיוון של גבס שקועים אבל הבנתי שבגובה כזה לא עושים את הדברים האלו.
האם יש לכם פתרון יצירתי אחר או הסבר איך לעשות זאת


תודה רבה
במקום להאיר את החלל מהתקרה קבע מנורות על הקיר בגובה 180 / 190 סמ ורכוש מנורות UP LIGHT בעלות פיזור אור רחב התקרה כולל תהיה מוארת, האור ישטוף את כל החלל - היא תהווה מחזיר אור אופטימאלי והחדר עצמו יראה גבוה מאשר הוא בפועלשלום רב
רציתי להתייעץ לגבי תאורה בבית במספר נושאים:
1. ישנם גופי תאורת לד במשלבים מעבר בין אור קר, חם וניטרלי עם שלט. האם דבר זה אינו פוגע באיכות הגוף ובאורך חייו של המוצר?
2. הסלון והמטבח בדירתי פתוחים. האם ניתן לשים בסלון אור אם ובמטבח אור ניטרלי.
3. האם בחדר רחצה אפשרי לשלב או חם ואור נטרלי?
בתודה מראש
היי בוקר טוב מעונין לדעת אם אני קונה פרוזקטור לד עם חיישן תנועה , האם הוא מכובה ונדלק שמישהו עובר? והאם יש אפשרות להשאיר אותו דלוק תמיד שיאיר בחושך בכל מצב ?» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

שלום רב,אאני מעצבת גופי תאורה ומחפשת בדים שקופיפ המתאימים ובטיחותיים לכיסוי ולפיזור נכון של תאורה האם מישהו יודע להמליץ על שם של בד שקוף ?
אני צריך לדעת מה הגובה שרצוי לעשות תאורה למסדרון על הקיר, הגובה כיום הוא 2.6 אבל אני מתכנן לעשות בויידם ולהנמיך את התקרה ל 2.1 כך שהתאורה צריכה להיות על הקיר מה עדיך למטה ליד הרצפה או למעלה ומהם הגבהים שצריך לעשות
תודה
אני מחפש להחליף את מפסקי התאורה בבית (קופסה עגולה) למפסקים קפיצים (למשל כמו המפסק של הפעמון), שלחיצה ראשונה מדליקה את האור ולחיצה שניה מכבה את האור.
אני לא מעוניין במפסקים לבית חכם.
האם קיימים מפסקים כאלה?
שלום, אני רוצה להתקין מנורת תליה בסלון ו-3 מנורות תלויות בפינת אוכל (3 מנורות- אחת אחרי השניה, על מלבן אחד)
שאלותיי:
1. האם המנורות צריכות להיות באותו "קו אווירי" על התקרה?

2. השולחן שבפינת האול- בד"כ הוא די צמוד לקיר, בכל שבת וחג אנחנו מרחיקים אותו קצת מהקיר כדי שיהיה מקום לשבת. האם לשים את גוף התאורה מעל מרכז השולחן כשהוא קרוב לקיר או רחוק מהקיר?
החלל אינו גדול ופינת האוכל / שולחן "מטייל" כמו כן מהתמונות גובה התקרה סטנדרטי - כ 270-290 סמ הייתי בוחר בשלוש מנורות שאינן תלויות אלא צמודות תקרה סוג של "קופסאות אור" ביגדלים שונים / בגבהים שונים / שיהיו צמודים לתקרה ועדיין יהיו אוביקטים דקורטיביים. גופי תאורהכאלה מתבססים על תאורת LED בעוצמות חזקות של כ 40 וואל +/- אשר ייתנו לך שטף אור חזר בחלל קיימים מוצרים בשוק בצורות עגולות / מרובעות ואמורפיות לחלוטיןשלום רב. אני מעוניין להרכיב מנורות לד בחלק התחתון של סינר גבס שמשמש להסתרת צינורות שרשורי של מזגן מיני מרכזי.רכשתי מנורות בגודל של 17×17 סמ ובהספק של 12w. המנורות בעובי של 1 סמ. בתוך הסינר צפוף והמנורות יהיו צמודות לשרשורי של המזגן. האם זה בסדר? באיזה מרחק כדאי להרכיב את המנורות אחד מהשני?
תודה
שלום, מה היתרונות וחסרונות בשילוב של מספר סוגי ספוטים באותו פס צבירה? האם זה נכון עיצובית ופונקציונאלית?
יתכנו מצבים שבהם צריך להאיר מקומות שונים בחלל בחוזקים שונים ואז משתמשים בגדלים שוניםמדובר בסלון מלבני 7*4 מטר המואר על ידי 6 גופים שקועים בתקרת גבס (2.80 מטר) שהם עשויים ממתכת מבריקה (קוטר 12-15 ס"מ,לערך) שבתוכה תקועה נורה פלורוסנטית 13 וואט,G24d-1.כרגע,כולם נדלקים יחד.התאורה נעימה אך אינה מספקת אם רוצים לקרוא ספר או עיתון.הגופים הם בני 20 שנה.חשבתי להחליפם לגוף (ים) המכילים נורות לד עם עוצמת תאורה קבועה ולא דועכת...וגם בריאה יותר וחסכונית יותר.
מצב דומה בחדר עבודה,יש 4 גופים עם נורות פלורוסנט 18 וואט,41-827 של אוסראם.

מה המלצתכם מבחינת גופי תאורה ? האם אפשר להימנע מתקוני גבס עקב החלפת הגופים ? אולי ניתן להשתמש בגופים הקיימים ורק להמיר את הנורות ?
ראיתי שיש נורות לד עגולות עם שני פינים ויש נורות הננעלות בחצי סיבוב עם מגעי באיונט. מה ההבדל ? מה הקשר בין טמפרטורת האור ובין עוצמת האור הנראה לעין ? כשהייתי צעיר,לא יכולתי לסבול אור לבן,אלא,רק להוב,כמו ליבון רגיל.עכשיו,שהזדקנתי,הצהוב נראה לי "חלש" ולא מספיק...ואילו ה-לבן נראה ברור ו"עוזר" בהתמצאות במרחב ! תובנותיכם ? תודה מראש על תשובה מפורטת,ככל הניתן,או הפנייתי למקום בו אוכל למצוא פתרונות נכונים,לאור הנתונים הנ"ל. בברכה !
שלום אדוני, שמי שלומי ואני יועץ ומעצב תאורה. לפי מה שאני מבין עוצמת האור לא מספיקה. כנראה שזה יכול להיות מתכנון תאורה לקוי בסלון. יתכנו כמה פתרונות כגון: החלפת נורות לעצמה גבוהה יותר, הוספת גופים, פיזור יותר נכון של הגופים ועוד. יש מבחר רחב של גופים ונורות שיכולים להוות פתרון. אין קשר בין עצמת האור לטמפרטורת (צבע) האור. זה עניין אישי, כל אחד והתפיסה של העין שלו. מקווה שעזרתי לך. תוכל ליצור איתי קשר באמצעות הנייד: 052-6000114שלום אדוני, שמי שלומי ואני יועץ ומעצב תאורה. לפי מה שאני מבין עוצמת האור לא מספיקה. כנראה שזה יכול להיות מתכנון תאורה לקוי בסלון. יתכנו כמה פתרונות כגון: החלפת נורות לעצמה גבוהה יותר, הוספת גופים, פיזור יותר נכון של הגופים ועוד. יש מבחר רחב של גופים ונורות שיכולים להוות פתרון. אין קשר בין עצמת האור לטמפרטורת (צבע) האור. זה עניין אישי, כל אחד והתפיסה של העין שלו. מקווה שעזרתי לך. תוכל ליצור איתי קשר באמצעות הנייד: 052-6000114שלום אדוני, שמי שלומי ואני יועץ ומעצב תאורה. לפי מה שאני מבין עוצמת האור לא מספיקה. כנראה שזה יכול להיות מתכנון תאורה לקוי בסלון. יתכנו כמה פתרונות כגון: החלפת נורות לעצמה גבוהה יותר, הוספת גופים, פיזור יותר נכון של הגופים ועוד. יש מבחר רחב של גופים ונורות שיכולים להוות פתרון. אין קשר בין עצמת האור לטמפרטורת (צבע) האור. זה עניין אישי, כל אחד והתפיסה של העין שלו. מקווה שעזרתי לך. תוכל ליצור איתי קשר באמצעות הנייד: 052-6000114שלום אדוני, שמי שלומי ואני יועץ ומעצב תאורה. לפי מה שאני מבין עוצמת האור לא מספיקה. כנראה שזה יכול להיות מתכנון תאורה לקוי בסלון. יתכנו כמה פתרונות כגון: החלפת נורות לעצמה גבוהה יותר, הוספת גופים, פיזור יותר נכון של הגופים ועוד. יש מבחר רחב של גופים ונורות שיכולים להוות פתרון. אין קשר בין עצמת האור לטמפרטורת (צבע) האור. זה עניין אישי, כל אחד והתפיסה של העין שלו. מקווה שעזרתי לך. תוכל ליצור איתי קשר באמצעות הנייד: 052-6000114


 יש לכם עוד שאלות? פורומים בנושא עיצוב

 הפרסום בפורומים אסור. הודעות בעלות תוכן פרסומי גלוי או סמוי תימחקנה. למידע על פרסום באתר bvd