פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

פורום תאורה

בהנהלת "שקע ותקע"

פורום תאורה

בפורום תאורה תמצאו תשובות לשאלות בכל מה שקשור לעיצוב תאורה בבית, תכנון תאורה בעסק או שילוב תאורה בחלל חיצוני. לא יודעים איך לבחור את המנורה הנכונה? מה המשמעות של הוספת עוד אהיל לחדר? רוצים ליצור אשליה של מרחב בחלל באמצעות עיצוב תאורה אבל לא יודעים איך להתחיל? זקוקים לעצה סביב עיצוב תאורה? זה המקום לשאול ולקבל תשובות בתחום מהמומחים של חברת "שקע ותקע".

יש לכם שאלה בנושא עיצוב פנים? אל תהססו לשאול אותנו.

 


הוספת הודעה

שלום רב,אאני מעצבת גופי תאורה ומחפשת בדים שקופיפ המתאימים ובטיחותיים לכיסוי ולפיזור נכון של תאורה האם מישהו יודע להמליץ על שם של בד שקוף ?
אני צריך לדעת מה הגובה שרצוי לעשות תאורה למסדרון על הקיר, הגובה כיום הוא 2.6 אבל אני מתכנן לעשות בויידם ולהנמיך את התקרה ל 2.1 כך שהתאורה צריכה להיות על הקיר מה עדיך למטה ליד הרצפה או למעלה ומהם הגבהים שצריך לעשות
תודה
אני מחפש להחליף את מפסקי התאורה בבית (קופסה עגולה) למפסקים קפיצים (למשל כמו המפסק של הפעמון), שלחיצה ראשונה מדליקה את האור ולחיצה שניה מכבה את האור.
אני לא מעוניין במפסקים לבית חכם.
האם קיימים מפסקים כאלה?
שלום, אני רוצה להתקין מנורת תליה בסלון ו-3 מנורות תלויות בפינת אוכל (3 מנורות- אחת אחרי השניה, על מלבן אחד)
שאלותיי:
1. האם המנורות צריכות להיות באותו "קו אווירי" על התקרה?

2. השולחן שבפינת האול- בד"כ הוא די צמוד לקיר, בכל שבת וחג אנחנו מרחיקים אותו קצת מהקיר כדי שיהיה מקום לשבת. האם לשים את גוף התאורה מעל מרכז השולחן כשהוא קרוב לקיר או רחוק מהקיר?
החלל אינו גדול ופינת האוכל / שולחן "מטייל" כמו כן מהתמונות גובה התקרה סטנדרטי - כ 270-290 סמ הייתי בוחר בשלוש מנורות שאינן תלויות אלא צמודות תקרה סוג של "קופסאות אור" ביגדלים שונים / בגבהים שונים / שיהיו צמודים לתקרה ועדיין יהיו אוביקטים דקורטיביים. גופי תאורהכאלה מתבססים על תאורת LED בעוצמות חזקות של כ 40 וואל +/- אשר ייתנו לך שטף אור חזר בחלל קיימים מוצרים בשוק בצורות עגולות / מרובעות ואמורפיות לחלוטיןשלום רב. אני מעוניין להרכיב מנורות לד בחלק התחתון של סינר גבס שמשמש להסתרת צינורות שרשורי של מזגן מיני מרכזי.רכשתי מנורות בגודל של 17×17 סמ ובהספק של 12w. המנורות בעובי של 1 סמ. בתוך הסינר צפוף והמנורות יהיו צמודות לשרשורי של המזגן. האם זה בסדר? באיזה מרחק כדאי להרכיב את המנורות אחד מהשני?
תודה
שלום, מה היתרונות וחסרונות בשילוב של מספר סוגי ספוטים באותו פס צבירה? האם זה נכון עיצובית ופונקציונאלית?
יתכנו מצבים שבהם צריך להאיר מקומות שונים בחלל בחוזקים שונים ואז משתמשים בגדלים שוניםמדובר בסלון מלבני 7*4 מטר המואר על ידי 6 גופים שקועים בתקרת גבס (2.80 מטר) שהם עשויים ממתכת מבריקה (קוטר 12-15 ס"מ,לערך) שבתוכה תקועה נורה פלורוסנטית 13 וואט,G24d-1.כרגע,כולם נדלקים יחד.התאורה נעימה אך אינה מספקת אם רוצים לקרוא ספר או עיתון.הגופים הם בני 20 שנה.חשבתי להחליפם לגוף (ים) המכילים נורות לד עם עוצמת תאורה קבועה ולא דועכת...וגם בריאה יותר וחסכונית יותר.
מצב דומה בחדר עבודה,יש 4 גופים עם נורות פלורוסנט 18 וואט,41-827 של אוסראם.

מה המלצתכם מבחינת גופי תאורה ? האם אפשר להימנע מתקוני גבס עקב החלפת הגופים ? אולי ניתן להשתמש בגופים הקיימים ורק להמיר את הנורות ?
ראיתי שיש נורות לד עגולות עם שני פינים ויש נורות הננעלות בחצי סיבוב עם מגעי באיונט. מה ההבדל ? מה הקשר בין טמפרטורת האור ובין עוצמת האור הנראה לעין ? כשהייתי צעיר,לא יכולתי לסבול אור לבן,אלא,רק להוב,כמו ליבון רגיל.עכשיו,שהזדקנתי,הצהוב נראה לי "חלש" ולא מספיק...ואילו ה-לבן נראה ברור ו"עוזר" בהתמצאות במרחב ! תובנותיכם ? תודה מראש על תשובה מפורטת,ככל הניתן,או הפנייתי למקום בו אוכל למצוא פתרונות נכונים,לאור הנתונים הנ"ל. בברכה !
שלום אדוני, שמי שלומי ואני יועץ ומעצב תאורה. לפי מה שאני מבין עוצמת האור לא מספיקה. כנראה שזה יכול להיות מתכנון תאורה לקוי בסלון. יתכנו כמה פתרונות כגון: החלפת נורות לעצמה גבוהה יותר, הוספת גופים, פיזור יותר נכון של הגופים ועוד. יש מבחר רחב של גופים ונורות שיכולים להוות פתרון. אין קשר בין עצמת האור לטמפרטורת (צבע) האור. זה עניין אישי, כל אחד והתפיסה של העין שלו. מקווה שעזרתי לך. תוכל ליצור איתי קשר באמצעות הנייד: 052-6000114שלום אדוני, שמי שלומי ואני יועץ ומעצב תאורה. לפי מה שאני מבין עוצמת האור לא מספיקה. כנראה שזה יכול להיות מתכנון תאורה לקוי בסלון. יתכנו כמה פתרונות כגון: החלפת נורות לעצמה גבוהה יותר, הוספת גופים, פיזור יותר נכון של הגופים ועוד. יש מבחר רחב של גופים ונורות שיכולים להוות פתרון. אין קשר בין עצמת האור לטמפרטורת (צבע) האור. זה עניין אישי, כל אחד והתפיסה של העין שלו. מקווה שעזרתי לך. תוכל ליצור איתי קשר באמצעות הנייד: 052-6000114שלום אדוני, שמי שלומי ואני יועץ ומעצב תאורה. לפי מה שאני מבין עוצמת האור לא מספיקה. כנראה שזה יכול להיות מתכנון תאורה לקוי בסלון. יתכנו כמה פתרונות כגון: החלפת נורות לעצמה גבוהה יותר, הוספת גופים, פיזור יותר נכון של הגופים ועוד. יש מבחר רחב של גופים ונורות שיכולים להוות פתרון. אין קשר בין עצמת האור לטמפרטורת (צבע) האור. זה עניין אישי, כל אחד והתפיסה של העין שלו. מקווה שעזרתי לך. תוכל ליצור איתי קשר באמצעות הנייד: 052-6000114שלום אדוני, שמי שלומי ואני יועץ ומעצב תאורה. לפי מה שאני מבין עוצמת האור לא מספיקה. כנראה שזה יכול להיות מתכנון תאורה לקוי בסלון. יתכנו כמה פתרונות כגון: החלפת נורות לעצמה גבוהה יותר, הוספת גופים, פיזור יותר נכון של הגופים ועוד. יש מבחר רחב של גופים ונורות שיכולים להוות פתרון. אין קשר בין עצמת האור לטמפרטורת (צבע) האור. זה עניין אישי, כל אחד והתפיסה של העין שלו. מקווה שעזרתי לך. תוכל ליצור איתי קשר באמצעות הנייד: 052-6000114שלום,
אני מתכננת תאורת אוירה ע"י ספוטים בקרניז גבס למיזוג שיעבור לאורך כ-10 מ'
מצ"ב הסקיצה.
אשמח לקבל חוות דעת על פיזור וכמות הספוטים. האם העוצמה 3 וואט זה סביר?
מה לגבי המרחקים בניהם, סימנתי 30 ס"מ, זה נכון?

איך זה נראה עיצובית?

תודה רבה» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

שלום,
אני מתכננת תאורת אוירה ע"י ספוטים בקרניז גבס למיזוג שיעבור לאורך כ-10 מ'
מצ"ב הסקיצה.
אשמח לקבל חוות דעת על פיזור וכמות הספוטים. האם העוצמה 3 וואט זה סביר?
מה לגבי המרחקים בניהם, סימנתי 30 ס"מ, זה נכון?

איך זה נראה עיצובית?

תודה רבה» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף

שלום,
אני מתכננת תאורת אוירה ע"י ספוטים בקרניז גבס למיזוג שיעבור לאורך כ-10 מ'
מצ"ב הסקיצה.
אשמח לקבל חוות דעת על פיזור וכמות הספוטים. האם העוצמה 3 וואט זה סביר?
מה לגבי המרחקים בניהם, סימנתי 30 ס"מ, זה נכון?

איך זה נראה עיצובית?

תודה רבה» לחץ כאן לפתיחת קובץ מצורף
 יש לכם עוד שאלות? פורומים בנושא עיצוב

 הפרסום בפורומים אסור. הודעות בעלות תוכן פרסומי גלוי או סמוי תימחקנה. למידע על פרסום באתר bvd