פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

בית חכם: 5 מיתוסים שבאנו לנפץ לכם

כולם מסביבנו מדברים על בית חכם, אבל מה זה באמת, למי זה טוב ולמה זה נראה מסובך מידי. קבלו 5 מיתוסים שנוטים לייחס לבית החכם שבאנו לנפץ אותם

מאת: תוכן שיווקי

02/11/2017
הטכנולוגיה מתקדמת ואף אחד לא רוצה להישאר יותר מידי מאחור. לא אחת שמענו על מערכות ביתיות חכמות שמדליקות אורות, מזגנים, מתריעות בנושא אבטחה ומתפעלות מוצרי חשמל שונים בבית, באמצעות שליטה מרחוק וחיישנים תנועתיים. אבל איפה זה פוגש אותנו בפרקטיקה ולמה זה בכלל הכרחי, יובל אבל מחברת YA SMART HOME עשה לנו סדר וריכז עבורכם את המיתוסים המרכזיים שמייחסים לבית החכם - בגדול זה הרבה יותר פשוט וידידותי ממה שחשבתם.
 
 
בית חכם. אדריכל: סטפן מטי. צלם: איתי סילקולסקי
  
 
1. צריך לשבור קירות

אז זהו - שלא. נכון להיום, ישנן מערכות בית חכם רבות המאפשרות יישום בחיבור לתשתית הקיימת, תוך כדי הימנעות מפגיעה בקירות הבית. בנוסף לכך, יישום מערכות אלו, מאפשר שידרוג חזות ונראות, ע"י החלפת המפסקים הקיימים במפסקים מעוצבים בגימורים וחומרים שונים.
 
  
2. יקר ולא משתלם

בעבר, מערכות הבית החכם, היו שם נרדף לבתי יוקרה ולעשירונים העליונים. כיום, ההיצע של היצרנים והמשווקים מחד, והביקוש מאידך, הפכו את מערכות הבית החכם לנגישות ושכיחות בכל בית וכמעט בכל חברות הבנייה, כך שנכון להיום מחירי המערכות שוות לכל כיס.
 
בית המרושת במערכת חכמה. אדריכל וצלם: סטפן מטי  
 
3. למה אני צריך את זה בכלל

מערכות הבית החכם הן ידידותיות, אפקטיביות ומשדרגות את איכות החיים של בני הבית. מערכות חשמל ותאורה, מיזוג, חימום ריצפה, אבטחה, אודיו-וידאו, מים ועוד, הן חלק בלתי נפרד ממערכת הבית החכם ומאפשרות לנו אינטגרצייה ביניהן וביצוע רצף פעולות על פי תכנון מראש (משטרי זמנים, שבתות וחגים וכדומה) או לחילופין  על ידי לחיצה פשוטה אחת מוגדרות במערכת ומתוזמנות בזמן אמת. בנוסף, המערכת מאפשרת לנו חיווי וקבלת הודעות למייל ו/או SMS באשר למצב המערכות (השארת דוד חשמלי/מזגן דולק, נזילות, הצפות, דליפות גז, אש, עשן, פריצה ועוד) וע"י כך, אנו למעשה שולטים כל זמן ומכל מקום- במערכות הבית ומנטרים אותן.
 
 
בית חכם. אדריכל: סטפן מטי. צלם: עוזי פורת
 
 
4. אין בזה חסכון כספי

ההפך הוא הנכון. תכנון ויישום נכון, של מערכות הבית החכם הן כלי אפקטיבי לחסכון בהוצאות החשמל ואנרגיה. מיקום חיישנים באזורים שונים, תכנות צרכנים על פי משטרי זמנים והתניות (הדלקת מזגן ושנוי המעלות על פי הטמפרטורה בחדר או הימצאות בן הבית, כיבוי דוד חשמלי אוטומטי לאחר שעה וכדומה) כל זאת ועוד, גורמים לחסכון משמעותי בחשבון החשמל שלנו ולא פחות חשוב- חסכון באנרגיה שמיטיבה עם הסביבה!
 
 
      פתרונות הייעוץ והתכנון של YA SMART HOME, ודוגמא למפסק מעוצב
 
5. זה לא מתאים למבוגרים

הדלקה וכיבוי של שלל צרכני החשמל והמערכות בבית, מצריכים שליטה, ידע וזיכרון רחב. לדוגמא, רובנו מחזיקים ב-3-4 שלטים בסלון הבית- שלט לממיר, מגבר, סטרימר, פלייסטיישן עוד. ביישום מערכת בית חכם אנו ניפרד משלל השלטים (גם של המזגן) וניישם ממשק שליטה על ידי טאבלט, טלפון וכדומה, אשר יותאם לצרכי המשתמש (שפת משתמש, גודל הפונטים ואופי חלוקתם- על פי נושאים, אזורים וכדומה), נייצר תרחישים המייצרים רצף של פעולות -צפייה בטלוויזיה- הדלקת המסך, הממיר, המגבר ואפילו השמת הערוצים המועדפים, על גבי ממשק המשתמש, תרחיש יציאה מהבית- סגירת כל מעגלי התאורה, תריסים, מזגנים ואפילו- דריכת האזעקה. כל זאת ועוד, גורמים לחויית משתמש נעימה, קלה ובטוחה ללא קשר לגיל המשתמש.
 
 
לדברי יובל אבל, הבעלים של חברת YA SMART HOME: "הקידמה של הבית החכם כבר כאן. היא ידידותית, פונקציולנית, חסכונית ומתאימה לכל נפש. היא אפילו קלה ואינטיאיטיבית יותר ממש שנהוג לחשוב עליה. בעוד מספר שנים, לא יהיה בית שיתוכנן מבלי שיוטמעו בו מערכות בית חכם כשם שאין היום רכב שאין בו חלונות חשמל ונעילה מרכזית וזאת למרות שבעבר, הדבר לא היה טרוויאלי ודרש 'תוספת' מצד המזמין".
 
  
                                                                                  יובל אבל  
 
 
 
  
 רוצים לקבל עוד פרטים ומידע על מערכות הבית החכם? לחצו כאן >>

 

 

יובל אבל: ייעוץ, תכנון וליווי פרויקטים של בתים חכמים. שליטה ובקרה אודיו ווידאו ואקוסטיקה.

050-7421686, yuval@yasmarthome.com.