פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

מה מסתתר מאחורי הוילון?

הם מונחים בשקט על מסגרת החלון, מכניסים אור או אוטמים לכדי חושך, הם מוגפים לעת ערב מתנופפים ברוח והם הרבה יותר מפיסת בד תלויה

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

25/05/2017

וילונות הם פריט עיצובי על התפר שבין החוץ לפנים, הם מייצרים אווירה, בין אם פיוטית ביישנית ובין אם אסרטיבית ונוקשה. יש להם טקסטורה, צורה, צבע, מרקם. יש וילונות וניציאנים ממתכת או מעץ ויש כאלה מבד, פשוטים או יוקרתיים, כפריים או עירוניים. יש כאלו שמסתירים טפח ומגלים טפחיים ויש כאלה שאוטמים לגמרי ומסתירים מאחוריהם סוד. מהכפרים ביוון ועד גורדי השחקים ביפן - הם כולם תלויים ומחכים שיסתכלו עליהם. אז לכבוד סוף השבוע יצאנו לבחור לכם כמה וילונות שינעימו לכם את שישי ושבת. צאו אל החלון והביטו.

 

הוילון של צ'כוב


הוילון שלפניכם זרק אותנו למחזה של צ'כוב: "גן הדובדבנים". משהו ברכות של האור הניבט ממנו, בקווים הזורמים, בגובה המרשים בצבעוניות האצילית לקח אותנו לגרסה המודרנית של בית אריסטוקרטי של המאה ה-19 ברוסיה. אנחנו מדמיינים שני אצילים שותים תה, מגיפים להנאתם את הוילון ומפטפטים על מוסקבה.

 

 

 

הוילון הפירחוני


צריך אומץ כדי לרכוש וילון פרחוני, או צבעוני או בעל טקסטורה דומיננטית, אנחנו אוהבים את זה ומוצאים את זה חינני ובעל הומור. במקרה שלפנינו משהו בפשטות של הטקסטורה, בתמימות של הבד, זרק אותנו לדירת רווקים צעירה ברוחה. מומלץ לבחור בבד דק כדי שהתוצאה של הטקסטורה והבד לא תהיה כבדה מדי, כמו כן כדאי להשקיט את הטונים שמסביב.

 

 

A post shared by Hooligan Shrub (@hooliganshrub) on

 

 

הוילון הכפרי


יש וילונות שלוקחים אותנו הרחק, אל כפר דייגים שוקק חיים. הוילון שלפנינו כחול ומזכיר את צבעי הדייגים, אותם צבעים שמביאים מזל וברכה בבית. אהבנו את האופן שבו הוילון מתחבר אל מסגרת העץ בגוון ובחומר ואף מתקשר עם הקיר הורדרד בז'. במראה פשוט ובצניעות הוליון הזה עושה לנו נחת.

 

 

A post shared by Christophe Poyet (@chris.poyet) on

 

הסמכותי-עדין


במקרה הזה התרשמנו מהאפקט המצטבר, שורת תריסים וניציאנים - פשוטים מאוד למראה, יוצרים בשילוב עם הנוף, דיאלוג מרשים שזרק אותנו לעיר סואנת. אהבנו את הקומפיזיציה המקורית והמשחקיות בה הוילונות מוגפים להם בחן, יוצרים משבצות של אור וצל וחותכים בצורה מעניינת את הנוף.

 

 

 

הוילון המצטנע


בתמונה שלפניכם תראו וילון קטן, גם הוא וניציאני, שומר על פרפורציות המסגרת של החלון. השקיפות והלובן מאפשרים לאור להיכנס פנימה מבלי להפריע. וילון כזה משתלב כמעט לחלוטין בעין כאיננו נראה ועם זאת מרכך ומעדן את האור בחדר.

 

 

A post shared by THE HOME (@interiorthehome) on

 

הוילון שמוגף מלמטה למעלה


מה שתפס אותנו בוילון הזה הוא שאנחנו רגילים לראות את הילונות מתחילים מלמעלה ויורדים מטה. אולם בדוגמא שלפניכם אנו עדים לחלונות ענק, המקושטים בוילונות שמתחילים מאמצע החלון, באמצעות תלייה עדינה עד בלתי נראית ממסגרת החלון העליונה. מה שיוצר קומפוזיציה לא שגרתית ומקורות אור עליונים. כמו כן, הצבע יפהפה ומשתלב נהדר עם הכורסא, התמונה שעל הקיר ואפילו הנוף הניבט מהחלון.

 

 

A post shared by Eurodiseños, C.A (@eurodisenosca) on

 אל תסתפקו בוילון


השטיחים האתניים כובשים מחדש את הבית

מוצרים מעוצבים שעובדים טוב לשניים

תעטוף לי את זה בבקשה: איזה טפט אתם?


  • 1.
    הכתבתה-הכי-הזויה-שלכם-BY-FAR(ללא טקסט)
    יעל | (05/28/2017)