פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

כל החנוכיות יפות הן: אבל בחרנו שמונה לכבוד נר ראשון

חג חנוכה, זו הזדמנות מצוינת ליהנות מקצת אמנות ומסורת. אז רגע לפני שנדלק עלינו הנר ראשון, קבלו את שמונה החנוכיות ששירלי כץ אהבה במיוחד. חג שמח

01/12/2018
מאת: שירלי כץ, בניין ודיור
 
אין ספק שלחנוכיות שלנו יש פוטנציאל להיות פריט אומנות יפיפה, שמקשט את ביתנו לאורך כל השנה. החנוכייה מאתגרת אמנים רבים, ליצור ולהמציא את החנוכייה, על פיהם. החנוכיות היפות, והעובדה שחג חנוכה נהנה מקונצנזוס, ובכל בית יהודי בעולם מקפידים להדליק נרות חנוכה, הופכת את החג הזה למרגש ויפה במיוחד. גם, תוך הקפדה על חוקי הכשרות של החנוכייה, מתקבלות חנוכיות מגוונות, יצירתיות ומפתיעות במיוחד. הנה הבחירה שלי ל- 8 חנוכיות שונות ומעניינות כל אחת בדרכה. 
 

 

(צילום מסך מהאתר: https://bit.ly/2zJEj03)
 
חנוכיית המגנטים, של  Laura cowan, קופסת הנרות משמשת גם כבסיס לחנוכייה.
 

(צילום מסך מהאתר: https://chanoch-bendov.com/art/hanucka-menorahs/matityahu)
 
החנוכייה התלויה, של האמן חנוך-בן דוב. חנוכייה מברזל ומאבן, שלקוחה מאדמת ישראל.
 

(צילום מתוך האתר: https://bit.ly/2rhlBIs)
 
עוד חנוכיה יפיפיה מברזל ומאבן, של האמן ישראל הדני. דווקא "החסר" מייצר את כל העניין. צילום: יקי אסייג.
 

(צילום מסך מתוך האתר: http://www.anatbasanta.com)
 
חנוכיית הצבר של המעצבת ענת בסנטה. בהשראת שיח הצבר. עלי הצבר מופרדים זה מזה, כך שניתן לסדר את החנוכייה בסידור שונה בכל פעם, וכשהנרות כבים, ניתן גם להערים את העלים זה גבי על זה. 
 

(צילום מסך מתוך האתר:https://bit.ly/2Qsjy2k)
 
חנוכייה של המעצבת:  סרולוביץ-יצחק, שרי. עשויה ממתכת אלפקה ומזכוכית מושחרת. אני לא יודעת מה הייתה כוונת המעצבת, לי היא מזכירה קן ציפורים עם 8 ביצים קטנות ושמש.. או מדורה קטנה שמתחברת גם היא נהדר עם להבות שדולקות במרכזה.. בכל מקרה, בהחלט מפתיעה ומסקרנת.
 
 
 
 
(צילום מסך מתוך האתר: https://www.tomernachshon.com/instagram)

חנוכייה ב- 3 חלקים, עשויה מפליז בגוונים שונים, מאפשרת משחקי העמדה שונים. עיצוב: סטודיו נחשון.
 

(צילום: שחר תמיר. https://www.nadav-caspi.com/menorah)
 
החנוכייה היפה והמינימליסטית, של המעצב נדב כספי. עשויה מבלוק אלומיניום עם אינסרט מפליז, שמייחד את השמש מיתר הקנים. החנוכייה ללא ציפוי, כך שהצבעוניות של הפליז והאלומיניום משתנה עם הזמן. במידה ורוצים לקבל מראה מבריק, פשוט מקרצפים את החנוכייה עם סקוטצ'. 
 
 
(עיצוב: שלמה שלוש. צילום: רן ואסף ארדה. http://www.gutmanmuseum.co.il/)
 
מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, מציג זו השנה הרביעית, את התערוכה - "חנוכייה לי יש", בה מוצגות כ-60 חנוכיות ממגוון קהילות ישראל, כולן מאוסף החנוכיות של דרורה ופנחס זכאי, אשר נאספו על ידי בני הזוג במהלך 46 שנות נישואיהם. אחת מהחנוכיות המוצגות בתערוכה, זו החנוכייה המיוחדת הזו, שעושיה מכסף טהור, ונוצרה כמזכרת עבור משפחת שלוש (משפחת אמה של דרורה זכאי), ממייסדי שכונת נווה-צדק. אותיות המילה "שלוש", משמשות כבסיס עבור שמונת הקנים והשמש, ולסיכום – כל החנוכיות יפות הן, אבל זו שהילד מכין בגן, היא היפה והטובה מכולן.. 
חג אורים שמח!