פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

סין פוגשת את ישראל: צמד האדריכלים Neri&Hu במפגש פיסגה

אמש התארחו צמד האדריכלים המוערכים בסצנת העיצוב העולמית, לינדון נרי ורוזנה הו, במפגש פיסגה מצומצם, יחד עם שורת אדריכלים מובילים מהארץ בינהם פיצו קדם וירון טל, כל זאת באירוע ההשקה של אולם התצוגה החדש של קמחי תאורה

30/01/2019
דנית אמינוף, בניין ודיור

מימין- בעלי קמחי תאורה אוה ויעקב קמחי, והאדריכלים רוזנה הו ולינדון נרי, צילום רפי דלויה

 

אמש התערכו צמד האדריכלים המוערכים בסצנת העיצוב העולמית, לינדון נרי ורוזנה הו, במפגש פיסגה מצומצם, יחד עם שורת אדריכלים מובילים מהארץ בינהם פיצו קדם, ירון טל, מיקלה סימאונה, הילה ישראלביץ,  מיכאל אזולאי, חנן פרי, יונתן מונצ'ק ועוד. האירוע התקיים לכבוד השקתו של אולם התצוגה החדש של קמחי תאורה, ונכחה בו גם אורחת הכבוד קרלוטה דה בווילאקווה, מנהלת הפיתוח וסגנית נשיא של מוצג התאורה האיטלקי Artemide.

 

מימין האדריכל מיקלה סימאונה, סגנית נשיא המותג ארטמידה קרלוטה דה בווילאקווה, האדריכלים רוזנה הו ולינדון נרי ומעצב הפנים ניצן הורוביץ, צילום רפי דלויה

 מימין- איש העסקים טל קמחי, האדריכל אילן פיבקו ומעצב הפנים ניצן הורוביץ. צילום רפי דלויה

 

ממובילי האדריכלים בארץ פוגשים בצמד מסין, מזרח פוגש מערב, צילום: דנית אמינוף

 

במהלך המפגש שיתפו Neri&Hu בתהליך היצירה שלהם, במקורות ההשראה המלווים את עבודתם, ובמספר פרויקטים אדריכליים אשר ממחישים את תפיסתם העיצובית. בנוסף הציגו בפני הנוכחים שתי קולקציות תאורה מפעימות אותן עיצבו במיוחד עבור חברת Artemide, המצטרפים לשורת מותגי על אותם תוכלו לפגוש באולם התצוגה החדש של קמחי תאורה, לצד מותגים כגון: Vibia , Panzeri ענקית הרכב Mercedes-Benz, Exenia ונוספים.

 Neri&Hu חוברים אל המותג Artemide, ומציגים שתי קולקציות תאורה חדשות ביבוא של קמחי תאורה, צילום: דנית אמינוף

 

מיד אחריהם, הציגה קרלוטה דה בווילאקווה את המטרות המרכזיות שחברת Artemide שמה לעצמה השנה, ביניהן להאיר ולעצב חללים ומבנים חדשניים, תוך מתן פרשנויות חדשות ליחסים שבין האדם, האדריכלות, הטבע והאור.

 
מימין- מעצבי הפנים מיכאל אזולאי וירון טל והאדריכל פרופ' יוסף פרידמן, צילום רפי דלויה
 
 הקולקצייה האחת נקראית  YANZI והיא נוצרה בהשראת עולם הטבע ובמרכזה אינטרפטציה אמנותית מודרנית של ציפור הסנונית. Neri&Hu שילבו בה בין הסימבוליות המסורתית של הסנונית ובין גופי מתכת זוויתים ופיגומים אוברניים המשלימים את הנוף.
 

סנוניות ופיגומים, מתוך קולקציית YANZI, צילום: יח"צ

 

מתוך קולקציית YANZI, צילום: יח"צ

 

עדינות פוגשת ביוקרה, מתוך קולקציית YANZI, צילום: יח"צ
 

מתוך קולקציית YANZI, המושפעת מעולם הטבע, צילום: יח"צ
 
האחרת נקראת Nh1217 artemide, והיא שואבת השראה מפנסים סיניים מסורתיים, שליוו את צמד המעצבים עוד מילדותם. את כדורי הזכוכית הלבנים של המנורות מעגנות טבעות פליז. הסדרה ממשיכה חקר מרתק על אינטראקציה דינמית בין חומרים, צורה ואור.
 

מתוך הקולקציה: Nh1217, השואבת השראה מפנסים סינים מסורתיים, צילום: יח"צ

 


מחקר מתמיד של חומר וצורה, מתוך הקולקציה: Nh1217, צילום: יח"צ

 

Neri&Hu, המוגדרים בהכשרתם כאדריכלים, חוקרים ופורצים את גבולות הדיספלינה של האדריכלות אל יצירה טוטאלית המערבת גם עיצוב פנים ועיצוב מוצר תוך כדי חקר חומרים מתמיד. עבודתם מלאה בתשוקה ורוך, אובססיה לחומר, לתנועה ולסביבה, תוך הישענות על ההיסטוריה והמסורת. עשייתם מחברת בין מזרח למערב, בין מסורת לחדשנות ובין צימצום לקדמה. הם מוערכים בעולם כולו עם אינספור פרסים נחשקים  מטעם ה- Maison&Object, מגזין ה- Wallpaper*, RedDot  ונוספים. 
 
Neri&Hu, הפנים לאירופה, ההשראה מסין, צילום: יח"צ
 
השניים מוכיחים שעל ידי יצירת דפוס עיצוב מושכל ומנומק ניתן להגיע לליבם של רבים ברחבי העולם. הם זוקפים זאת לעבודת המחקר המקדימה שהם מקפידים לערוך לאורך תהליך העבודה על מוצר או חלל. אותה התבוננות קונספטואלית, פונקציונלית וויזואלית היא המפתח בראייתם להתאמת התוצר הסופי למגוון רחב של קהלים.

 מתוך קולקציית תאורה נוספת מבית Artemide, צילום: יח"צ

 

מתוך קולקציית תאורה נוספת מבית Artemide, צילום: יח"צ