פתרונות אישיים: עיצוב משרדי החברה החדשים של Personetics

כאשר חברת Personetics התרחבה והחליטה לעבור למקום חדש, הם פנו לADB STUDIO לאדריכלות ועיצוב פנים של משרדיהם החדשים. הזרימה המשותפת סביב מוטו החברה והתחשבות בצרכי העובדים הובילה לתוצאה סופית שענתה על כל ציפיות החברה ומעבר לכך.

1600 מ"ר
ADB STUDIO
ADB STUDIO

משרדי Personetics

 תאורה- GLOW

פרויקט: מסחרי – משרדי Personetics

מיקום: גבעתיים

Personetics, היא חברת סטארט-אפ, המסייעת לגופים פיננסיים לעצב חוויית משתמשים וממשקי לקוחות מתקדמים, בסביבות דיגיטליות. עקב צמיחת החברה, חיפשה הנהלת Personetics לעבור למשרדים גדולים יותר מאלו הקיימים. מנהלי החברה חיפשו סביבה המשדרת חדשנות, שאינה מנקרת עיניים, במיקום מרכזי ונגיש. ובחרו בחלל של כ-1600 מ"ר במגדל השחר בגבעתיים.

חברת Personetics, בחרו בחלל של כ 1600 מ"ר, במגדל השחר בגבעתיים.לצורך עיצוב חלל המשרדים החדש. כמעצבים, הצורניות הבלתי-סטנדרטית של קומת המשרד – מרובעת מצד אחד ומעוגלת מצד שני – תפסה את תשומת ליבם מיד. התוצאה: 1600 מ"ר של יצירתיות פונקציונלית מרהיבה, המשקפת את התרבות הארגונית של החברה.

Personetics היא חברה שיוצרת פתרונות שנועדו להקל על אנשים. החברה מאמינה ומשקיעה במשאב האנושי. במהלך תהליך העיצוב, המעצבים נפגשו עם עובדי החברה והתרשמנו ממחויבותם לחברה וממידת הזדהותם עמה. מדובר באנשי מקצוע המעוניינים להרגיש במשרד כמו בבית ולכן הייתה שאיפה לייצר אווירה בה הם יכולים להרגיש בנוח, להתנהג בטבעיות ולייצר אינטראקציות באופן בלתי אמצעי. אם לשפוט לפי התוצאה הסופית, הרי שהמטרה הושגה במלואה.

חדר המתנה

תאורה – GLOW

במהלך הפגישות בין צוות הסטודיו להנהלת החברה, הוחלט לשלב בין העיצוב לערך "הקישוריות" המנחה את החברה בעבודתה. מוצריה של Personetics נועדו לשפר את הממשק בין מוסדות פיננסיים ללקוחותיהם – והאמונה בערך הקישוריות נמצאת בבסיס התרבות הארגונית של החברה. החלל, אם כן, אמור לעודד את עובדי החברה להכיר, לשוחח ולשתף פעולה.

בבסיס הרעיון העיצובי ניצב הרצון להקנות למשרד מראה "מודרני מחוספס". מראה זה מאופיין על ידי קווים סימטריים ושימוש במוצרים וחומרים מאד מדויקים. מצד שני, השאיפה הייתה לשלב צורניות וחומרים שונים על מנת ליצור ניגודיות מעניינת. האתגר היה לשמור על איזון נכון ולדעת לשלב בין שתי תפיסות עיצוביות אלו.

משרדי Personetics

משרדי Personetics

חלק ניכר מעובדי החברה עובדים בחלל פתוח (Open Space). מצד אחד, Open Space מעודד חיבור בין-אישי. מצד שני, חלל פתוח המשרת כמות מסוימת של עובדים, עלול לייצר תנועה מרובה מדי ולגרום להפרעות אקוסטיות ולהסחות דעת, המקשות על העבודה. על מנת לצמצם את מסת החלל, בחרו המעצבים, לחלק את החלל הפתוח לשלושה אזורים שונים, ולמקם אותם בצדו השמאלי, בצדו הימני ובמרכזו של המשרד. ישנה הקפדה על הגבלת החללים הפתוחים לאזורים הפנימיים של המשרד, הרחק מצירי תנועה מרכזיים. שלושת החללים הפתוחים יוצרים רצף מקצה אחד של המשרד לקצה השני, השומר על הזרימה האנושית החיונית לחברה.

החללים הפתוחים במשרד, דרשו התייחסות מיוחדת לאקוסטיקה. המעבר לאזורי ה-Open Space תוכנן כ"צוואר בקבוק" באמצעות יצירת מעברים צרים. במקביל, תלינו תקרות דקורטיביות, עם מילוי פנימי של שכבות אקוסטיות (ספוג אקוסטי) לאורך כל השטח העילי באזורים אלו. טרנד הבטון החשוף לא פסח על עיצוב המשרד, אך לא הוכנס לאזורי החללים הפתוחים, כיון שבטון ידוע כחומר מחזיר קול. לכל חללי המשרדים, נבחרה תאורה של  GLOW.

משרדי Personetics

משרדי Personetics

אחת מן התכונות הנלוות לקישוריות הינה שקיפות. Personetics שואפת להתנהל בשקיפות מקסימלית עם עובדיה ולקוחותיה – ולכן הוחלט על עיצוב ללא מחיצות אטומות. נעשה שימוש נרחב במחיצות זכוכית שקופה מהרצפה עד התקרה – ללא שימוש באלמנטים מסתירים כגון וילונות. בחללים הציבוריים, היכן שנוצרים מפגשים בין העובדים, רצינו לייצר סביבה מרגשת ומלאה באנרגיה. זו הסיבה שאזורים אלו מתאפיינים בצבעוניות גבוהה. כשצועדים מהחללים הציבוריים אל חדרי הישיבות, החללים הפתוחים והחדרים האישיים, חשים כיצד הצבעוניות העזה מתמתנת בהדרגה.

משרדי Personetics

משרדי Personetics

ריהוט המשרד מספקק זריקת עידוד נוספת לזרימת האנרגיה במשרד. את המשרדים בחרו לרהט באלמנטים המשדרים רכות: מושבים רכים, שטיחים, כורסאות ועוד. חלק מהריהוט הגיע ישירות מהמשרד הישן של החברה, על מנת להעניק למשרד מראה אקלקטי ובלתי מחושב. הגרפיקה המעטרת את קירות המשרד מקדמת אף היא את ערך הקישוריות, ומשלבת בין שתי דיסציפלינות שונות: טפטים עם גרפיקה גיאומטרית מחד, וציורי קיר ביד חופשית מאידך, שצוירו על ידי אמן גרפיטי.

משרדי Personetics

תאורה –  GLOW

 משרדי Personetics


רשימת ספקים:

מחיצות – My Desk

פתרונות הצללה – דומוס

חיפויי ריצפה – כרמל ביזנס

ריהוט פנאי – וקסמן

עיצוב גרפי – WALL

גרפיטי – dioz

553
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...