פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

איך בונים לב טוב? שיפוץ מעורר השראה בבית ספר בהרצליה

חלל לעידוד יצירתיות, תחושה ביתית נעימה ומזמינה וניצול נכון של המרחב הבית ספרי - זה מה שהנחה את המעצבת אלה סהר בשיפוץ בית ספר "לב טוב" בהרצליה. מוזמנים להיכנס לכיתה

מאת: תוכן שיווקי

09/05/2017
צילום: ליאור אביטן

כאשר שופץ בית הספר "לב טוב" בהרצליה, ביקש צוות בית הספר ליצור סביבה לימודית המעודדת חשיבה ויצירתיות ומעניקה לילדים את מרכז הבמה. למרות שמדובר בבית ספר גדול, חשבו בכך להקנות לו תחושה של בית, בו מתייחסים לרצונותיו של כל תלמיד.  אלה סהר, בשיתוף אביטל מרגלית, מנהלת בית הספר וצוות ההוראה ותלמידי בית הספר, השכילו לנצל את שפע החללים והמרחבים שעמדו לרשותן, למגוון מטרות. לצד חללי הלמידה הסטנדרטיים, פועלים בבית הספר מרחבי למידה פתוחים ומתחמים המוקדשים לנושאים יעודיים, כגון קיימות, חשיבה יצירתית ועוד.  

 

חדר כינוס, טפט עפרונות צבעונים להשראה 

 

אולם ספורט, עם טפט לוגו מקורי

 

 

מסדרון ראשי 

 

המבנה בו שוכן בית הספר משופע בחללים פתוחים וסגורים במגוון גדלים, אשר שופצו מחדש והורחבו בתקציב נדיב של עירית הרצליה בתכנון של האדריכל יובל רגב. אל תוך החלל הריק, מעצבת הפנים אלה סהר נתבקשה ליצוק את הערכים והרעיונות עליהם מושתתת פעילות בית הספר. הצורך לעמוד במסגרת תקציבית מצומצמת חייב פיתוח של רעיונות יצירתיים ובחירה בחומרים עמידים.

 

 

 מסדרון ראשי "כל ילד זכאי לעפיפון" 

 

כרזה בנושא הזמן

 

מבואת בית הספר עם החזון הבית סיפרי

 

במהלך הסיור בבית הספר, ניכר כי סהר התייחסה בכבוד ליכולותיהם ולצרכיהם האינטלקטואליים והרגשיים של הילדים. החלל המואר והססגוני מגרה את החושים ומעודד מחשבה ופעילות. בין היתר, תכננה סהר בכל קומה גלריה אשר מציגה תערוכות מתחלפות מיצירותיהם של תלמידי בית הספר.  את פני המבקרים במקום מקבלת כרזה המציגה את חזון בית הספר. הקונספט העיצובי והמילולי נגזרו מתוך ערכי המקום – עצמאות וסקרנות לצד מצוינות וקדמה, וייחודו של הפרט לצד חשיבות הרעות, השיח והקהילה. כרזות נוספות מוקדשות למגוון נושאים, החל מלאום, אמנות, וחלל ועד לעיר הרצליה.

 

 חלל פתוח לישיבה ולשיעורי קיימות ואיכות הסביבה 

 

 חלל למידה פתוח עם פופים, המותאם גם למחשבים ניידים

 

 חדר מחשבים, עם טפט אימוג'ים וכיסאות צהובים בהתאמה

 

שדרת עמודים השוכנת בקומה השניה ממחישה כיצד הצליחה סהר לאתגר את הילדים. פאותיהם של העמודים מוקדשות לעיסוק בספורט, באשליות אופטיות ובידע כללי. על חלק מהכרזות התלויות על העמודים מופיע קוד QR, המזמין את הילדים לסרוק אותו וללמוד עוד אודות הנושאים השונים. 

 

 שדרת העמודים עם תמונות מעולם הספורט

 

 

עבור החללים השונים נבחרו שולחנות ישיבה עגולים, המעודדים פעילות משותפת ומגוון אופני ישיבה כגון, כורסאות ופופים. הנחת העבודה מאחורי הבחירה הלא שגרתית הינה שלתלמידים שונים מתאימים אופני למידה שונים, ולכן יש לאפשר להם לבחור בעצמם את האופן והנכון ביותר עבורם.  נוסף על חללי הלמידה, עומדים לרשות התלמידים גם חדרי התכנסות גדולים, חדרי מחשבים, אמנות ומדעים ומספר חללים ייחודיים. אחד מהם הוא חדר רוגע, המהווה אי בלב בית הספר, אשר מאפשר מנוחה והרגעות. בחדר המקסים פרוש שטיח, פזורים פופים וכריות ותלויות תמונות מרגיעות. 

 

 חדר רוגע המהווה אי בלב בית הספר למנוחה והירגעות 

 

 

שדרת העמודים עם תמונות של אשליות לעידוד ופיתוח החשיבה  

 

 ציטטות על העמודים בחלל עם עובדות והיגדים מעניינים

 

את קירות החללים השונים מעטרים תמונות מרהיבות, אימג'ים ססגוניים וטקסטים מתוך שירים וסיפורים, לצד ציטוטים ועובדות. בחדר ההתכנסות ובאולם ההתעמלות נתלו כרזות לאורך קיר שלם, המציגות אימג'ים מאירי עיניים של קוביות לגו ושל צבעים

 

 קיר אומנות, המתייחס למושגי היסוד באומנות 

 

 קיר לאום 
  
על משרד:

משרד האדריכלות אלה סהר מתמחה בבנייה פרטית, ציבורית ומסחרית. הוא הוקם בשנת 2005 על ידי מעצבת הפנים אלה סהר. פעילות המשרד מבוססת על יצירת דיאלוג מתמשך עם לקוחותיו, החל משלב גיבוש החזון העיצובי ועד להשלמת הפרויקט. בשנים 2012 ו-2016 המשרד היה מועמד לזכייה בפרס אות העיצוב הישראלי. השנה הוא נמנה על רשימת המועמדים בתחרות Building of the Year 2017  של אתר האדריכלות המוביל בעולם ArchDaily. 
 
 
חדר מורות 
 
 חדר מורות
  
חדר מנהלת בית הספר 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשימת ספקים חלקית:

דפוס דיגיטל- איילת מרקוס
 

 


 • 5.
  חבל שאין כאן תמונות לפני ההבדל משמעותי(ללא טקסט)
  אורלי | (05/22/2017)    
 • 4.
  וגם לא ממש עיצוב פנים. מן הסתם התקציב היה אפסי וזה מה שאיפשר, אבל ניפוח עם סופרלטיבים (מרהיב, מאיר עיניים, בחירה הלא שגרתית...) לא משפר את התמונה. אולי להיפך. החדר היחיד כאן שיש בו אוירה - הוא חדר הלמידה הפתוח. כל היתר נראה כמו כל בית ספר סטנדרטי שעבר נקיון וצביעה. שום דבר לכתוב עליו....
 • 3.
  איפה העשייה של הילדים?
  הגר | (05/21/2017)    
  מאוד יפה אך..איפה הלב של הילדים? איפה האינטראקטיביות עם הילדים? איפה היצירות שלהם? איפה ניתן לראות את העשייה שלהם? הכל נראה כמו פרסומת, נקי מידי..
 • 2.
  ביה"ס לג טוב הרצליה
  ארי | (05/13/2017)    
  הייתי מוכנה לחזור ללימודים בביה"ס יפה כזה! חגיגה לעיניים ממש!
 • 1.
  עיצוב בי"ס לב טוב הרצליה
  שלומית תמיר בן ארי | (05/11/2017)    
  התרשמתי עמוקות מרעיונות העיצוב של משרד אלה סהר. אין ספק שעיצוב כזה הוא רחוק שנות אור מבית הספר האפור בו למדתי אני. אשרי התלמידים וצוות המורים שעטופים בעיצוב פנים מעורר השראה, אנרגיות ליצירה ושמחת חיים. דרך נפלאה לעודד דור של ילדים ליצור בעצמם עולם טוב יותר. יישר כח למשרד סהר.