פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

תשליך לפי הפאנג שוואי: לשחרר את הבית לכבוד השנה החדשה

איך נכין עצמנו לשנה החדשה? נפטר מהדאגות של השנה שחלפה ונפתח בדף חדש ומאוזן. את תהליך השחרור מומלץ להתחיל בביתנו. איך? יועצת הפאנג שוואי קרן הורוביץ עם כל התשובות

23/09/2012
קרן הורוביץ- יועצת פאנג שוואי ומנהלת פורום פאנג שוואי

 

 

 

בפתחה של השנה החדשה תמיד חושבים על מה שהיה ומה שיהיה. על הדברים ששכחנו למרות שהתכוונו מאוד, על מה שלא הספקנו, על איך שפספסנו  הזדמנות, ועל מה הפסדנו בזמן שהיינו טרודים, מאוכזבים כעוסים או מדוכאים. לפי הסינים, בסתיו, שראשיתו למעשה באוגוסט, שיאו בספטמבר וסופו באוקטובר, עלינו להכין את גופינו ואת ביתנו לשנה החדשה. הפעולה נקראת: letting it go כלומר, "לשחרר את זה", רק כך, על פי הסינים, תוכלו להכיל את הדברים החדשים שהשנה הבאה באה להציע לכם. אין אנו זקוקים לאנרגיות כבדות, שמורידות אותנו, את הדאגות והטרדות נשים בצד ונתחיל דף חדש נקי, אנרגטי ומאוזן. את התהליך של השחרור והניקוי מומלץ להתחיל בבית.
 

לזרוק, להשליך ולרוקן


לזרוק להשליך ולרוקן, שלוש מילים מאוד חשובות במובן של השחרור בבית. הרי כמה ציוד יש לנו בבית שהוא ציוד שאינו נחוץ לשום פעילות שוטפת, ובכל זאת שומרים אותו למקרה ש...? בדיוק כמו שמחשבות טורדניות תופסות את המקום של האנרגיה בגוף שלכם, כדי להגיע למקום גבוה יותר, כך גם חפצים תופסים מקום, אז מה הפתרון? פשוט לזרוק כל מה שלא צריך, החל מכלי מטבח, ציוד משרדי, בגדים שכבר לא נלבש כנראה, ועד כלי נוי שכבר אבד עליהם הקלח. מי שמפחד מזריקה תמיד יכול להעביר הלאה לקרובי משפחה או לנזקקים שישמחו לקבל את הפריטים.
  

לזרוק, להשליך ולרוקן! (צילום: כריסטה אואניש)

ליקויים בתחזוקת הבית


רמה אנרגטית ירודה של בית יכולה להיווצר לא רק מציוד מיותר, אלא גם מליקויים שונים בתחזוקת הבית. דלת חורקת, תריס שנפל, פעמון שלא עובד, ארונות שנפלו בהם המדפים, חורים בקיר שלא סתמנו, צבע שהתקלף, טפט שאבד עליו הקלח, עציצים מיובשים, מכשירי חשמל מקולקלים. הליקויים הללו יוצרים מצב של תקיעות שיכולים ליצור חוסר תזוזה בבית. במקרים קיצוניים, ברגע שאנרגיה בבית לא זזה בצורה נעימה וזורמת, מתחילות לצוץ כל מיני בעיות שונות בחיים, שימו לב שבבתים שמתוחזקים היטב גם האנשים הם מתוחזקים היטב. על פי הפאנג שוואי, בתים לא מתוחזקים שכאלה מועדים לפריצות, שריפות, תביעות, מחלות ועוד.


קיר מתקלף. תקיעות של האנרגיה הביתית

השלכת אלנטים שנגמר להם הצ'י


השלכת אלמנטים שנגמר להם הצ'י, כלומר אין להם יותר שום חיות בתוכם. בבתים שונים, יצא לי להיתקל הרבה בתמונות, דקורציה, וילונות, כריות סלון וכו',  שפשוט סיימו את תפקידם וכעת משסיימו הם יוצרים תקיעות יתר. תנו לחפצים הישנים לנוח והעבירו אותם הלאה, חלק מהרעיון של לשחרר הוא בעצם הצהרה וחתימה על כך שאני מאמין שיש לי את הזכויות לקבל מהיקום את מה שאני צריך. כלומר, יש לי תמונה שאני כבר לא אוהב, היא ישנה, דהויה, ובלי שום יופי, אם אזרוק אותה אוכל לפנות מקום להצעות אחרות לתמונות, פשוט תסמכו על מישהו שם למעלה, שיארגן לכם את מה שאתם באמת צריכים.
 


שרפרף ישן (צילום: לאה גל כהן)

הגדרת חללים


הגדרת חללים היא חשובה ביותר בבתים, תעשו סדר בהגדרות חללי הבית שלכם. דוגמא שרבים מאיתנו יוכלו להתחבר אליה היא: סלון שהפך לחדר משחקים. הבעייתיות בכך היא שבעלי הבית הם ההורים, ברגע שכל פינה בבית הופכת להיות של הילדים, הבית הופך להיות בבעלות הילדים. חינוך עם גבולות למען הילדים, מתחיל בהגדרת פינת הילדים ופינת ההורים. בבתים שיש בהם מספר סלונים יש בעייתיות של איחוד משפחה, מספר סלונים יכול להעיד על משפחה מפולגת, גם מספר חדרי אוכל יכול להעיד על אותה הבעיה. אחדו ונצלו את החלל לכיוונים 
שהייתם רוצים לפתח במשפחה שלכם - חדר קריאה, חדר עבודה, חדר משפחה וכו'.
 


חדר משפחה (עיצוב: איריס מרקו, צילום: שחר אהרוני)

זרימת הצ'י בבית


זרימה של צ'י בבית היא חשובה מאין כמוה לכיוון ותנועת החפצים בביתכם. שימו לב שאין יותר מידי ריהוט שמפריע לאנרגיה לזוז, שבכניסה אין משהו שעוצר את האנרגיה מלהיכנס לבית, שמהכניסה ועד היציאה יש זרימה יפה של החפצים בבית. זרימה טובה מבטיחה לנו שגם האנרגיה שמטיילת בבית, מדלת הכניסה ועד החוץ "תלטף" לנו את הבית ותגרום לתחושת חיות. כמו מחזור הדם בגוף, כך מחזור הנשימה והזרימה של הצ'י בבית.


(עיצוב: איריס מרקו, צילום: שחר אהרוני) 

ולסיום, תחילת השנה היא הזדמנות לשחרר ולהשאיר מאחור את מה שאיננו זקוקים לו יותר, ולפנות את הבמה לאנרגיות חדשות בבית שלנו, שינויים תמיד מתחילים מן החוץ אל הפנים. אנחנו עושים פעולה מכוונת של זריקה, תיקון וסידור כדי להניע את הבית, שיגרום לנו בסופו של עניין להרגיש יותר טוב ולהתמלא בחיות וחיוניות. שתהיה שנה טובה ומלאה בשפע, חיוניות, בריאות וזרימה טובה.

 

לפורום פאנג שוואי באתר בניין ודיור בהנהלת קרן הורוביץ


 • 2.
  האם זה כולל גם את בעלי????(ללא טקסט)
  חדשה בתחום | (09/24/2012)    
 • 1.
  שגיאות כתיב
  טרדנית | (09/24/2012)    
  למשל "אבד עליו הקלח" (קלח תירס) צ"ל כלח יש לכתוב גופנו ולא גופינו ועוד ועוד גם שפה נקייה היא חשובה