עיצוב פנים

הרבה מעבר לגינה: תנו אופי לגינה הפרטית שלכם

פראית ושובבה או מהוקצעת ומסותתת? כל גינה והאופי שלה. בעזרת צעדים פשוטים וקצת יחס כל אחד יכול לקבל את מנת הגינה שלו, אפילו אם אין לו גינה בכלל


 

הנוף הירוק בשילוב האדניות מייצר במרפסת אווירה של גינה. תמונה באדיבות "Happy Balcony"

 

גינה זה הקפה של הבוקר, המקום שאליו אנחנו מבקשים "לברוח", כשאנחנו רוצים קצת שקט, או המקום שאליו נזמין את האורחים שלנו דווקא כשאנחנו רוצים לעשות קצת רעש. המון תפקידים לה, לגינה, והיא יודעת לשלב בין כולם, בחביבות ובנעימות, לספק בכל רגע נתון את מה שמתבקש ממנה. כל מה שהיא מבקשת זה קצת יחס. האקססוריז, הריהוט, הריצוף, הדק או הדשא, הצמחים וסגנון הגינון משפיעים על האווירה שתקבלו בגינה שלכם. אז תחליטו מה הגינה שלכם צריכה לעשות בשבילכם ואיך היא צריכה להראות.

 

לקט של עציצים שמייצרים גינה "פראית ושובבה". צילום: Keith Henderson. מתוך אתר Ideal Home

 

היחס שתיתנו לגינה, תלוי באופי שתרצו לייחס לה. אולי גם קצת כמו האופי שלכם. הגינה שלכם יכולה להיות פראית ושובבה, או מהוקצעת ומסותתת. אתם יכולים לבחור עבורה רהוט אלטרנטיבי עם ערסלים וארגזים או רהוט מעוצב, מדויק ומסוגנן. נדנדות? מיטות שיזוף? האופי לא קשור לגודל. ניתן ליישם כל סגנון שתרצו בכל שטח נתון.

 

"גינה" על הקיר לא מבקשת הרבה. חיבור למערכת השקיה אוטומטית, והיא פורחת. תמונה באדיבות "Happy Balcony"

 

השתילים זה רק האקססוריז


כשאנחנו מדמיינים גינה אנחנו חושבים קודם כל במונחים של ירוק: איזה שתילים נשתול בה? צמחים? פרחים כן או לא? דשא? אבנים משתלבות? אבל יש עוד כל כך הרבה דברים שמשפיעים על האופי של הגינה שלנו, שהשתילים בה הופכים להיות רק חלק מהתפאורה. בגינה עם דק תתקבל אווירה אחרת לגמרי מאשר זו שתתקבל בגינה עם דשא, למשל, וזה עוד לפני שבחרנו את הרהיטים עבור הגינה שלנו.

 

פאטיו, גינה בתוך הבית. צילום: James Merrell. מתוך אתר Ideal Home

 

שיהיה גם פרקטי וגם ארומטי


ואם כבר שתילים אז למה לא עשבי תיבול? שתילת עשבי תיבול בגינה שלכם, הופכת אותה להיות גם פרקטית ושימושית וגם מקור לגאווה אמיתית. עשבי תיבול טריים, שנקטפו ומיד הושמשו, ישדרגו כל סלט או תבשיל ומה יותר טוב מעשבי תיבול שגידלתם בעצמכם? אולי אפילו תוכלו לספק קצת גם לחברים ולשכנים ולהשוויץ בתוצרת הביתית שלכם.

 

שולחן עשבי תיבול. צילום: Tim Young. מתוך אתר Ideal Home

 

אף אחד לא נשאר מקופח


אתם יכולים ליהנות מגינה גם אם אין לכם גינה של ממש. בזכות פיתוחים טכנולוגיים והמצאות יצירתיות במיוחד, ניתן לייצר ולטפח היום גינה כמעט בכל מקום, גם ללא חיבור ישיר לאדמה. 

 

אם אין אדמה מביאים אדמה. גינה על גג, לפני. תמונה באדיבות "Happy Balcony"


אותה גינה, אחרי. תמונה באדיבות "Happy Balcony"

 

על גגות ומרפסות, על קירות ואפילו באוויר. בהתאם לתנאי השטח הנתון, כיווני האוויר, האור והשמש. רוצים גינה? אף אחד לא נשאר מקופח.

 

דשא סינטטי ופינה קטנה הופכת את המרפסת לגינה של ממש. תמונה באדיבות "Happy Balcony"