עיצוב פנים

חיים ואמנות בשש קומות מול הים

כך נראה בית חלומות שתכנן לעצמו אדריכל דרום אפריקאי באחד האזורים המבוקשים בקייפטאון. חללים כפולים, נוף פנורמי לאוקיאנוס האטלנטי ואמנות מקומית המתבלטת על רקע חומרים גולמיים וסגנון מודרני א-לה לה קורבוזיה


בית מחו"ל זה משתתף בנבחרי השנה של אתר בניין ודיור 2018-19 - הצביעו כאן
 
המבנה מתוח מראש גבעה ועד החופים הלבנים
 
להצבעה לכל הפרויקטים המשתתפים בנבחרי השנה של בניין ודיור 
 
מיקום: קייפטאון, דרום אפריקה
השטח: 1,400 מ"ר
אדריכלות: SAOTA
עיצוב פנים: ARRCC
הום סטיילינג: OKHA
 
כשאדריכל מנצח על בניית ביתו, הוא מביא איתו את כל הידע והניסיון שצבר במהלך עבודתו ומוסיף לכך את אהבותיו וטעמו האישי האנין. האדריכל סטפן אנטוני ממשרד האדריכלים הדרום אפריקאי SAOTA תפר הפעם את החליפה האישית לעצמו, ועשה זאת על ראש גבעה תלולה, כשהבית בן שש הקומות נמתח מהקצה ועד לרצף חופים לבנים, ופונה לנוף פנורמי של האוקיאנוס האטלנטי.
 
 
עוד בתים מעוצבים מדרום אפריקה:
על צלע הר: בית מרשים ומחובר לנוף בקייפטאון
הולך נגד הרוח: עיצוב בית נופש בדרום אפריקה
 
 
הבית ממוקם באחד הרחובות המבוקשים באזור
 
מהמרפסת נשקף נוף פנורמי של האוקיאנוס האטלנטי
 
הכניסה ממפלס הרחוב, שהוא אחד המבוקשים ביותר למגורים באזור, מאפשרת מבט אל ארבע הקומות התחתונות של הבית והצצה לשתי קומות נוספות מעליהן. בקומות התחתונות שישה חדרי שינה מרווחים, שמחציתם יכולים להתחבר לסוויטה משפחתית אחת ולחלל בידורי הכולל ספא, קולנוע ומשחקים. בחלק העליון של הבית חלל רחב ידיים בגובה כפול, הכולל מטבח, בר, פינת אוכל, חדר מגורים וחדרי משפחה. בקומת הביניים מתפנקים בבית בטרקלין חורף וסטודיו ללימוד ואמנות.
 
חלל כפול ורחב ידיים
 
בקומות התחתונות אזורי בידור
 
 
חלונות זכוכית מטשטשים את הגבולות בין הפנים והחוץ, שבו גינה אחורית גדולה הפונה לפארק הלאומי הר השולחן, שנחשב לאחד משבעת פלאי עולם, והבריכה מתמזגת באין מפריע עם קווי הים מלפנים.
 
משחקים של מאסות ואור 
 
אמנות בבית המושפע בסגנונו מהאדריכלות המודרנית
 
 
 
חזית הבית מתכתבת עם הגדרתו של החשובים שבאדריכלים המודרניים, לה קורבוזיה, לאדריכלות כמשחק של מאסות ואור, וכך גם שאר הבית מושפע מהאדריכלות המודרנית. אור מהקומות העליונות מלווה את הנכנסים והתחושה הנתפסת היא של חלל מישורי המוגדר רק על ידי רצפה ותקרה. אזור הבר, למשל, מחליק אל מחוץ לבית, צף מעל הבריכה, הופך למשטח בטון גולמי מעל הטרקלין הראשי ומתחת הוא תקרת עץ שעשויה מלוחות גולמיים.
 
חדרי שינה מרווחים במיוחד
 
אזור הבר מחליק החוצה וצף מעל הבריכה
 
הגבולות בין החוץ לפנים מיטשטשים
 
משחקי הגומלין שבין האור, המרחב והחומרים הגולמיים מהווים מצע לאוסף האמנות העכשווית הדרום אפריקאית שמקשט את הבית. למעשה, האמנות מוטמעת בבית באופן כה טבעי, עד שמיטשטשים הגבולות בין בית לחלל תצוגה, ונדמה שחד הם.
 
האור חודר מלמעלה
 
אוסף אמנות דרום אפריקאית על קירות גולמיים