עיצוב פנים

בתקציב צנוע: שיפוץ בית שלא חורג מ-130 אלף שקלים

הרחבת המטבח גזלה את רוב התקציב, כך שהלבשת הבית שלפניכם מצאה פתרונות מקוריים כדי להתמודד עם התקציב, כמו למשל חיפוי הדלתות, מגירות נשלפות והסתרת המזגן בספרייההדיירים: 
זוג + תינוקת + כלבה
המיקום: רחובות
השטח: 82 מ"ר
התקציב: 130 אלף שקלים
עיצוב פנים והום סטיילינג: יעל שביט 


האתגר היה לתכנן מטבח ולהלביש בית בתקציב של 130 אלף שקלים. הזוג ביקש לעשות בדירה שיפוץ בסיסי: הדבקת ריצוף בחלל המרכזי והמסדרון, הנחת פרקט בחדרים והחלפת דלתות. את המטבח היה ברור שמעוניינים להחליף, כאשר ביקשו לנסות ולהפוך אותו לנוח והגיוני יותר לשימוש. יתרת התקציב, מבחינתם, הופנה להלבשה מלאה של החלל המרכזי, חדר השינה שלהם וחדר התינוקת, כאשר הממ"ד וחדרי הרחצה בבית נשארו מחוץ לתכולת ההלבשה. 
 
רוצים גם לחשב כמה יעלה לכם לעצב או לשפץ את הבית? כנסו למחשבון השיפוצים ותקבלו את כל התשובות 
 
עוד בתים מעוצבים:

מהפך בדירת פנסיונרים: יוקרתית כמו מלון חמימה כמו בית
הכל מתחבר: בבית הזה לא משחקים מחבואים!
הכלה שהשתלטה: עיצוב קלאסי לבית הראשון של זוג טרי באבו סנאן
 
מבנה המטבח הקיים היה בלתי אפשרי, לא פונקציונלי בעליל, מלא זויות ולא נוח לתפעול יומיומי, במיוחד ביחס לשעות הרבות שבעלת הבית מבלה במטבח מאחר ובישול הוא התחביב האהוב עליה. הרעיון שעלה היה לפרוץ את הקירות המפרידים בין המטבח למרפסת השירות. מאחר והקירות היו עבים מהמקובל, עלה החשש שמדובר בקירות תומכים ושלא ניתן יהיה לבצע את השינוי. בנוסף, הלקוחות חששו שהעלויות אשר יתווספו כתוצאה מהרחבת מפרט השיפוץ והגדלת המטבח יגזלו חלק גדול מהתקציב והם לא יצליחו להשלים את הבית כפי שרצו בתקציב הקיים.
 
מטבח - קמילה מטבחים
 
אך בסופו של דבר שוכנעו התועלת שווה את המאמץ, גם במחיר של הלבשה חלקית בשלב הראשון או שילוב פריטים בעלות זולה יותר מהמתוכנן. קונסטרוקטור הגיע לבדיקה ואישר את פריצת הקירות, מה שאפשר תכנון של מטבח רחב ידיים, עם המון אחסון ושטח עבודה רחב. מכונות הכביסה והייבוש הוכנסו לתוך אחד מארונות המטבח הגבוהים, אשר הכילו גם ארון שירות ומזווה. הזווית הקיימת בכניסה למטבח רוככה על ידי יצירת פינת ישיבה גבוהה, היכולה לשמש לשתיית קפה או לאכילת ארוחות קלות וחוסכת את הצורך להשתמש בפינת האוכל הפורמלית ביום יום. 
 
 
הדיירת ביקשה שהמטבח יהיה נוח ופונקציונלי ככל היותר. משמעות הדבר - כמה שיותר מגירות נשלפות בכל מקום אפשרי. ידוע שפרזול מייקר משמעותית את עלות המטבח, ולכן נבחר לאזן את עלותו על ידי בחירת דלתות בציפוי פורמייקה אשר נחשבת זולה יותר, ובזכות עמידותה משמשת חומר גמר מעולה למשפחה עם ילדים צעירים ובעלי חיים. 
 
 
גם בחירת הריהוט והאביזרים בבית התחשבה בקיומם של ילדים קטנים ובעלי חיים בדירה כדוגמת הספה, אשר למרות צבעה הבוהק נבחר בד רחיץ, שאינו סופג כתמים ושניתן להסיר מעליו בקלות את שערות הכלבה; השטיח - סינטטי באריגה שטוחה. גרניט פורצלן דמוי בטון, פרקט הלמינציה ודלתות הפורמייקה החרוטות, משרתים אף הם את צרכי העמידות והעמידה בתקציב הפרויקט מבלי להתפשר על הנראות.
 
תאורה - לוגו 
 
ריהוט- סטטוס, אריק דיזיין, גלרייה זהבי, גולן רהיטים, פיק אפ, איקאה
 
קיר פינת האוכל מפריד בין הכניסה למטבח לבין המסדרון המוביל לכל אחד מהחדרים. הקיר גרפי, דומיננטי ומודגש באמצעות צבעים בגוונים המחמיאים לבחירות הריהוט שכבר נעשו.
 
 
 
בכניסה לבית הוצב ספסל נמוך ומעליו מתלי בטון מבית Colectie, פריטים עיצוביים ופונקציונליים. בקיר המוביל למסדרון הותקן בקר המזגן במרכז הקיר. הדיירים ביקשו להימנע מלהזיזו עקב עלויות נוספות אבל ביקשו להקטין את הבולטות שלו עד כמה שניתן. לאחר חיפושים רבים, נמצאה מערכת מדפים אשר "הולבשה" סביבו והפכה אותו לבלתי נראה. דלת הכניסה והממ"ד, שהיו במצב טוב אולם בצבעים לא מתאימים, חופו בטפטים - שדרוג המראה בעלות נמוכה.
 
ריצוף וחיפויים- טופליין קרמיקה
 

אקססוריז - Collctie, ענת מוצרי עץ, וילונות פרידה
 
חדר השינה אינו רחב או ארוך בצורה מספקת לשם הצבת ארון בעומק מלא. נעשה שימוש בצלע הארוכה של חדר השינה לצורך הצבת ארון בעומק 45 ס"מ. חלקו התחתון והמרכזי משמש למגירות המאחסנות נעליים והלבשה תחתונה, וחלקיו העליונים מאפשרים אחסון בגדים רבים בצורה של קיפול ולא תליה. על מנת לאפשר מיקומן של שידות לצד המיטה, גובה המגירות עולה במעט על גובה השידות ובמגירות הסמוכות לשידת הלילה קיים אחסון לשימוש לעיתים רחוקות.
 
 
 

ריהוט מעוצב: לכל העסקים ובעלי המקצוע
ריצוף וחיפוי: לכל העסקים ובעלי המקצוע