עיצוב פנים

כשעיצוב ואידאולוגיה סוציאליסטית נפגשים

זוג קיבוצניקים ושתי בנותיהם, ביקשו ולעצב את דירתם בפשטות ובתקציב מוגבל. כיצד משפצים את הבית ומשנים אותו מקצה לקצה בתקציב מצומצם ובפשטות עיצובית? כל התשובות


                                אוהבים עיצוב פנים? הרשמו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים למייל!

 

  

 

עוד בתים מעוצבים בקיבוצים:

קיבוץ בדרום: בית אפור עם נגיעות של צבע

בית בקיבות שריד: העמק הוא חלום

יוקרה וסטייל בקיבוץ

אז איך משנים דירה ישנה מהקצה אל הקצה בפשטות ובתקציב מוגבל? "המהפך" הנידון נעשה בדירתם של זוג קיבוצניקים הנמצאת בבניין ישן משנות החמישים ששימש בעבר כבית תינוקות. גודלה המקורי של הדירה, לפני תחילת השיפוץ, עמד על 70 מ"ר וכיאה לבניין קיבוצניקי טיפוסי, היא הוקפה בהרבה ירוק, בטבע ובנוף כפרי. כדי להתאימה לצרכי התא המשפחתי שהתרחב תוך כדי תהליך השיפוץ, נבנתה תוספת לדירה, כך שגודלה הסופי, לאחר ההרחבה, הגיע לכ-130 מ"ר.   


 

האתגר שעמד בפני בני הזוג והמעצבת היה העמידה בתקציב והשמירה על הפשטות שבה ביקשו הדיירים לעצב את מעונם החדש. 
 

לא לקנות מה שלא צריך או ללכת על יד שנייה

כדי לא לחרוג ממסגרת התקציב נעשה ניסיון לחסוך לאורך כל תהליך השיפוץ, באמצעות המנעות מקנייה של מה שלא באמת צריך ועל-ידי רכישה בנפרד של החלקים במקום לקנות בחנות את ה"שלם" עצמו שהוא בדרך כלל יקר יותר מסך חלקיו. את הכורסאות הכתומות בסלון לדוגמה הביאו עימם הדיירים ממשכנם הקודם, מערכת הישיבה שליד המטבח נרכשה בחנות לרהיטי יד שנייה והמיטה בחדר השינה של ההורים, שנראית שיקית ומפנקת, היא לא מיטה מעוצבת, כי אם בסיס עץ שעליו הונח מזרון שהביאו עימם הדיירים ושהמראה שלה שודרג באמצעות כיסוי בד לבן ואלגנטי שנפרש עליה.

 
 לא לפחד מיד שנייה

לבן ואפור- פשוט ומרגיע

חדר השינה, שהדיירים ביקשו לשוות לו מראה של ספא, ממשיך גם הוא את הקו העיצובי הפשוט והנקי שיצרה אירנה בדירה. בנוסף למיטה, הווילונות הלבנים הם בדים שנרכשו בחנות בדים והותאמו למידות החלון שאותו הם נועדו להצליל. על הקיר הודבק טפט בצבעי אפור לבן, שלא רק בונה לחדר השינה חזות צנועה, כי אם גם יוצר בו אווירה רגועה ונקייה המאפיינת ספא מפנק ומלטף. 


 
חדרי שינה: לכל בעלי המקצוע
 


 

כדי לשמר את אווירת הספא המרגיעה, נבחר הצבע הלבן כצבע הדומיננטי גם במקלחת הצמודה לחדר ההורים. 


 
חדרי אמבטיה: לכל בעלי המקצוע

חדר הילדים: פשוט ושובבי

חדר הילדים המשותף, שהוא החלל היחיד בדירה שניתן היה להקצות לשתי הפעוטות, הוא עוד ביטוי לקו הפשוט שבו ביקשו הדיירים לעצב את הבית. באמצעות התבססות על גוון ירוק תפוח כצבע השולט בחדר ועם הוספה של נגיעות בוורוד ובשילוב עם מדבקת קיר בעיצוב של פרחים, כוכבים ופיה, תיבלה אירנה את הפשטות באלמנטים שובביים והוסיפה לחדר הילדים עוד חן ושיק. 
 


עוד בתים מעוצבים בקיבוצים:

קיבוץ בדרום: בית אפור עם נגיעות של צבע

בית בקיבות שריד: העמק הוא חלום

יוקרה וסטייל בקיבוץ


את המפגש בין המעצבת לזוג חברי קיבוץ נבת אפשר אם כן להכתיר כסיפור הצלחה, כזה שמוכיח כי עיצוב פנים איכותי לא חייב להיות עתיר תקציב, נוצץ ואקסטרווגנטי, הוא גם יכול להיות- פשוט קיבוצניקי.
  

אהבתם את הבית? ספרו לנו בתגובות!