עיצוב פנים

בצוותא: כך מאכלסים משרדים מתחומים שונים תחת קורת גג אחת

אולם הרצאות רחב ידיים, אזור גלריה המחלק את החלל וגשר המשמש למעבר - חלל משרדים בכנות תוכנן ועוצב מחדש עבור צרכיהם של שני משרדים עם צרכים שונים בתכלית


מראה קליל וצעיר בשילוב צבעים עזים

 

החלל: משרדים 

המקום:  איזור התעשייה כנות

עיצוב פנים: סיגל דניאלי

 

כתבות נוספות שבטח תאהבו:

חלל סבוך שהפך לחלל משרדים אלגנטי

זה לא סלון ולא מלון, זו קליניקה לכירורגיה פלסטית

התערבות פלסטית לחלל בעזרת אלמנטים בשחור ולבן

 

איך שומרים על קשר עיצובי בין שני משרדים מתחומים שאין ביניהם כל קשר בפועל? מול שאלה זו התמודדה המעצבת סיגל דניאלי, אשר התבקשה לתכנן ולעצב מחדש פרויקט משרדים קיימים, הממוקם במבנה באזור התעשייה כנות. המשרד מאכלס חברה מתחום החממות, ומכללה העוסקת בנושאי הבטיחות והנהיגה. לטובת חלוקה של החלל לשניים תוכננה גלריה. בקומת הקרקע מוקמו משרד חברת סייפטי רינג, ובקומה מעל שוכנים משרדי אגרי ביזנס, אשר אוחדו עם משרדי החברה הקיימים. החיבור בין שני החללים התאפשר בזכות יצירת גשר מעבר מהקיים לחדש. תהליך בניית הגלריה היה מאתגר במיוחד, מאחר והיה צורך בחיבורה בין חלל המשרדים הקיימים בקומה הראשונה, ויצירת המשכיות ע"י הגשר העובר בין החללים בסמוך למעלית הקיימת. במהלך התכנון והבניה הושם דגש על שמירה של אותו המפלס והתחשבות בתנאי השטח שהוכתבו מראש, כמו קורות המבנה. הפרויקט המאתגר כלל עבודה עם מומחים ובעלי מקצוע רבים ביניהם קונסטרוקטור, רתכים ואנשי אלומיניום.

 

העיצוב שואב השראה מעולם הטבע, החומר והאנרגיה

 

במשרדי סייפטי רינג, אשר עוסקים בהעברת קורסים בנושאי בטיחות, תוכנן לבקשת החברה אולם הרצאות המיועד לאכלס עד 70 איש. בנוסף תוכננו חמישה משרדים אישיים המשמשים את אנשי ההנהלה, איזור ישיבות, מטבחון פתוח, איזור שירותים כולל איזור מונגש, פינות ישיבה אה-פורמליות המספקות איזור למפגשים קלילים ויומיומיים לרווחת העובדים. למרות עיסוק החברה בבטיחות הוחלט להתמקד בטבע, בחומר ובאנרגיה כמקורות השראה מרכזיים בעיצוב הפנים, המשלב צבעוניות מגוונת, טפטים שונים וחומרים טבעיים כמו עץ ו-OSB.

 

 

מטבחון פתוח בגווני עץ מתכתב עם החומריות שנבחרה לשאר החללים

 

שימוש רב בחומרים טבעיים וממוחזרים

 

היות ומשרדי החברה משמשים גם כמכללה המקיימת ימי עיון, אליהם מגיעים מבקרים חיצוניים, תוכננה הפרדה בין איזור המשרדים לאולם ההרצאות, לטובת שמירה על פרטיות העובדים ושגרת העבודה. כך תוכננו  שתי כניסות נפרדות עם דלת מקשרת וחדרי שירותים נפרדים. דגש חשוב הושם גם על הנגשת האולם והמשרדים לבעלי מוגבלויות, כך תוכננו בקפידה מעברים תיקניים, רמפה לכסאות גלגלים, ושרותי נכים מונגשים.

 

פינות ישיבה א-פורמליות עוצבו לרווחת העובדים

 

החלל חולק לשניים באמצעות כניסה נפרדת, איזור המשרדים ואיזור המכללה

 

קירות המשלבים OSB וצילומי טבע

 

דגש חשוב הושם על הנגשת האולם והמשרדים לבעלי מוגבלויות

 

קיר כוח המשלב עץ וצמחייה מהווה נקודת עניין מרכזית בחלל

 

טפטים בהזמנה אישית המשלבים דימויים שונים מהטבע

 

במשרדי אגרי ביזנס העוסקים בתכנון והקמת חממות בארץ ובעולם, התבקשה המעצבת לתכנן חלל מרכזי משותף הכולל חדר ישיבות מרווח עבור אורחים מהארץ ומחו"ל, מטבחון, חדרי שירותים ו-10 חדרי משרד פרטיים עבור העובדים. אזור הישיבות תוכנן כחממה המשלבת אלמנטים מעולם הטבע, כמו טפט אשר הודפס לפי הזמנה וקיר עץ עם צמחיה. בפינת הישיבה מול חדר הישיבות הודבקה מפת העולם, בעקבות נסיעותיהם הרבות של עובדי החברה והקשר הבינלאומי.

 

מעל פינת הישיבה  הודבקה מפת העולם, בעקבות נסיעותיהם הרבות של עובדי החברה והקשר הבינלאומי

 

כחלק מתכנון ועיצוב הפרויקטים יצרה המעצבת הדמיות פוטוריאלסטיות של שני החללים ובכך אפשרה ללקוחות שני המשרדים לראות את עיצוב החלל העתידי, ולקחת חלק פעיל בתהליך התכנון והעיצוב. בעקבות הבנת החלל דרך ההדמיות החליטו בעלי סייפטי רינג להגדיל את החלל ולשכור שטח נוסף של 70 מ"ר המשמשים כחלל הכניסה למשרדים.

 

השימוש בחומרים טבעיים נשמר גם באיזור השירותים

 

רשימת ספקים חלקית:

ריהוט וחיפוי קירות בOSB: קיוביק

ריצוף: פולינוי

מיזוג: כוכב הקור

קבלן מבצע: יוסי דרעי

טפטים: קלינג

נגרות מטבח: רון עובדיה

חשמל ותאורה: יעקב אהרונוב