עיצוב פנים

קקטוסים בגליל: בית בקיבוץ שנראה מיליון דולר

הבחירה בגוונים בהירים בכל חללי הבית מודגשת על ידי תוספות של פריטים, בעיקר קקטוסים. חלקם צמחים טבעיים הממשיכים לשנות צורתם, וחלקם מעשה ידי אדם הנשארים בצורתם האמורפית שמתחברת ליתר הצמחייה שפוזרה בביתהשטח:
180 מ"ר
המקום: קיבוץ פרוד
עיצוב פנים: דלית ונגרובסקי


תופעה מוכרת ורבת משמעות בנוף הבנייה הפרטית היא ללא ספק שכונות המגורים שקמו בשטחי ההרחבה בקיבוצים. היו קיבוצים שמכרו שטחים ואפשרו לרוכשים לבנות את ביתם על פי טעמם, ללא התניה של סגנון מסוים, והיו קיבוצים שעשו זאת כפרויקט קבלני כוללני שהקנה לשכונה החדשה מראה אחיד. זה מה שקרה בקיבוץ פרוד. 


רוצים גם לחשב כמה יעלה לכם לעצב או לשפץ את הבית? כנסו למחשבון השיפוצים ותקבלו את כל התשובות
 
 
עוד בתים מעוצבים:

בין הפטיו לבריכה: פאר בגליל המערבי
ניצל מהריסה: מבנה ישן בסביון שהפך לבית כפרי
הכל מתחבר: בבית הזה לא משחקים מחבואים!
 
מתוך למעלה ממאה בתים שנבנו באותו סגנון אחיד על שטח של 500 מ"ר לבית, יכלו הרוכשים לבחור מתוך האפשרויות הקיימות את מראה הבית הרצוי להם. לרוכשים ניתנה אפשרות לבצע שינויים בפנים הבית ובמבנה, כל עוד נשמר הסגנון שהותאם לסביבת מיקומו בקיבוץ. זהו סיפורו של בית שאותו קיבלה לידיה המעצבת בשלבי בנייה מוקדמים ובזכות כך, ללא תוספת של עלויות הריסה ובנייה מחדש, היא עשתה שינויים במעטפת שנבנה בקווים ישרים, מבלי ששינתה את סגנונו המזוהה בגג שטוח וצבעוניות טבעית המתחברת עם הסביבה. היא הגדילה חלונות ויצרה פתחים המקשרים בין הפנים לחוץ בעיקר באזור החברתי, דהיינו סלון, מטבח ופינת אוכל. 
 
ריהוט סלון ופינות אוכל: סוהו. 
 

פרטי עיצוב: collectie
 
 
 
המעצבת הקפידה לחבר בין חיצוניות הבית לבין עיצוב הפנים שלו, ולצורך כך בחרה בסגנון מודרני. מצד אחד היא נמנעה מלשלב בבית פרטים מיותרים כדי לשמור על מראה נקי ומינימליסטי, ומצד שני היא דאגה לשלב אלמנטים המקרינים חמימות ויוצרים שפה עיצובית המתחברת עם המיקום שבו נמצא הבית. בכניסה אל הבית בולט לובנו של המטבח, בזכות נקודת צבע קטנה שעוצבה כגומחה סגולה שחזיתה פונה אל האזור החברתי, פינת האוכל והסלון. 
 
מטבח: סמל
 
 
על תמהיל הגוונים הטבעיים שנבחרו לאזור החברתי מנצח קיר דומיננטי שחופה בפורניר שורש. הבחירה בגוונים בהירים בכל חללי הבית מודגשת על ידי תוספות של פריטים, בעיקר קקטוסים, חלקם צמחים טבעיים הממשיכים לשנות צורתם וחלקם מעשה ידי אדם הנשארים בצורתם האמורפית שמתחברת ליתר הצמחייה שפוזרה בבית. במקבץ הקקטוסים הראשון נפגשים עוד בטרם נכנסים אל תוך הבית. ממשיכים לפגוש בהם בצורות שונות כמעט בכל פינה. 
 
דלתות: רשפים
 
 
בכדי להסיח את דעתם של המשתמשים בשירותי האורחים הקטנים, הציבה המעצבת כיור בצורת דלי, אלמנט עיצובי מעורר חיוך. בחדר הרחצה של ההורים מתקשרים הגוונים הבהירים לחדר השינה ולחדר הארונות שיחד מהווים את היחידה השלמה. גם כאן מופיעים הקקטוסים, הפעם מעל מיכל ההדחה.
 
 

תאורה: שינגוט
 

פרטי עיצוב: collectie
 
 
 
 
 

עיצוב גינות: לכל העסקים ובעלי המקצוע
ריצוף וחיפוי:
 לכל העסקים ובעלי המקצוע