עיצוב פנים

הולך נגד הזמן: שיפוץ בית ישן בבית דגן

איך אפשר "לגלח" לא מעט שנים מבית מבוגר, ולשוות לו מראה רענן וצעיר? בשתי מילים – אור ופרקט. בשלוש מילים: הביטו בבית שלפניכם


הדיירים: משפחה בת 5 נפשות
המקוםבית דגן
השטח: 180 מ"ר
תקציב: כ-250,000 שקלים
עיצוב פנים: סטודיו סמפל – עדית לוי


הדיירים אמנם רכשו את הבית שלהם מיד שנייה, אבל הרגישו שהמראה שלו קצת מבוגר ולכן ביקשו לרענן ולבצע בו "מתיחת פנים" כך שייראה נעים, מזמין ומעודכן. בנוסף, הם ביקשו להרחיב את פתחי האור על מנת להאיר את החלל, ואף חלמו לפתוח את קומת הגג לסוויטה מפנקת הכוללת מקלחת ושירותים בחדר השינה ללא הפרדה של קירות, ומקומות איחסון מרובים עבור מלתחת הבגדים השופעת.


ריצופים וחיפויים מעוצבים:
 לכל העסקים ובעלי המקצוע
עיצוב חלונות: כל העסקים ובעלי המקצוע


ויטרינות הסלון הורחבו והוחלפו לפרופיל בלגי לבן וכך גם חלון פינת האוכל, וכך התאפשר לקרני השמש לחדור פנימה ולהאיר את החלל. ריצוף השומשום הקיים בבית הוחלף בפרקט עץ, שנתן מיד תחושת חמימות לבית.
 

  


 על מנת לעמוד בתקציב, המטבח חודש במקום להחליפו כליל, וכך היחידות התחתונות של המטבח נצבעו, ידיות הוחלפו, ונוספו יחידות נגרות עליונות פתוחות בגוון ירוק - במקום אלו של המטבח הישן. השיש, הכיור וחיפוי הקיר נשארו כפי שהיו. בעלת הבית העדיפה להמנע מפרקט במטבח ולכן הריצוף חופה באריח מאויר בגווני שחור לבן.


 


לחדר השינה הוזמן ארון קיר גדול לפי בקשת הדיירים, אשר כולל מקומות אחסון רבים. חדר הרחצה הצמוד התחדש באריח מאויר, ארון רחצה ושיש לבן.


 


בחדרי הילדים בוצע סטיילינג הכולל חיפוי הריצוף הקיים בפרקט בהיר ונעים, רכישת ריהוט, הדבקת טפטים והוספת גופי תאורה וצבע. הבית לפני השיפוץ:
רשימת ספקים חלקית:

 פרקט – אלוני

ריצוף וסניטריה – נגב, אלוני

ריהוט – ניו וינטג'

טפטים – מאיירס טפטים

ריהוט חדרי ילדים – איקאה 

גופי תאורה – טורקיז בני דרור

טקסטיל – אורית טראוב

 

עוד בתים משופצים:

כמו תל אביב של פעם: עיצוב דירת דופלקס במרכז העיר
ססגונית במפתיע: שיפוץ דירה בשכונת רוממה בחיפה
מחוברת לטבע: שיפוץ דירה פנורמית בצפון תל אביב
לכל דבר יש פעם ראשונה: שיפוץ ראשון לדירה ברמת השרון
כמו במגזין עיצוב: דירת קבלן שהגשימה את החלומות של בעליה